serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
03-04-2019
Jaki hotel wybrać na Florydzie
Planujesz wyjazd na Florydę? Szukasz rezerwacji hotelu. W zależności gdzie chcesz jechać i jaki budżet masz na noclegi warto poznać podstawowe informacje o hotelach na Florydzie w USA.
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.
31-08-2018
Z Warszawy do Miami LOTem od czerwca 2019
Najprawdopodobniej od czerwca 2019 roku polski LOT uruchomi bezpośrednie połączenie na trasie Warszawa Miami. Od wielu lat Polacy na Florydzie narzekają iż nie ma bezpośredniego połączenia lotniczego z Polski na Florydę. Taki lot będzie wspaniałym rozwiązaniem nie tylko dla Polonii na Florydzie, ale także dla turystów i inwestorów na Florydzie. Czytaj dalej w aktualnościach ...

Miami Beach Collins Avenue luksusowy apartament 5 sypialni
55.000.000 USD
Dom Boynton Beach 12246 Eagles Landing Wy
339.900 USD

Dom Boynton Beach 12246 Eagles Landing Wy

Palm Beach / Boynton Beach

Aktualności

07-11-2013

Rynek nieruchomości w Miami nadal kwitnie , sugerują najnowsze dane od agentów nieruchomości z Florydy

Średnia cena sprzedaży domu w Miami Dade wzrosła o 18,4 % w stosunku do roku ubiegłego, co oznacza 27 miesięcy ciągłego wzrostu cen. Ceny mieszkań (condominium) również doświadczyły silnej aprecjacji, aż 21,3 % ceny wzrosły w stosunku do roku ubiegłego.

"Dwucyfrowy wzrost sprzedaży domów jednorodzinnych - jest to znak, że teraz jest dobry czas dla właścicieli domów do sprzedaży swoich posesji " powiedziała Natascha Tello, prezes zarządu Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami w Miami.

"Rynek nieruchomości w Miami nadal przyciąga nabywców z całego świata ze względu nie tylko na prestiż Miami, ale także Miami oferuje znaczny wzrost cen nieruchomości lokalnego rynku w ciągu ostatnich trzech lat " dodała Natasha Tello.

Silny wzrost cen jest wynikiem dużego popytu i ograniczonej podaży nieruchomości, według Fernando Martineza, prezydenta Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. Ale w swojej ostatniej wypowiedzi podkreślił, iż średnie ceny sprzedaży są nadal znacznie niższe niż były w ciągu ostatniej dekady boomu mieszkaniowego, co oznacza, iż kupujący mogą jeszcze kupić najlepsze nieruchomości w przystępnych cenach.

MIESZKANIA-APARTAMENTY-MIAMI
Apartamenty Miami South Beach

Ilość ofert nieruchomości w Miami na koniec września wzrosła o 14% z 12.500 do 14.273, w porównaniu do września 2012 roku. Oferta domów jednorodzinnych wzrosła o 4,8% do 5303 aktywnych ofert, podczas gdy liczba ofert mieszkań lokatorskich wzrosła o 20,5 % do 8970 aktualnych ofert.

Przy obecnym tempie sprzedaży, średnio 4,9 miesiąca zajmuje sprzedaż domu jednorodzinnego i 6,3 miesiąca do sprzedania mieszkania lokatorskiego w Miami - Dade, co stanowi spadek o 12,5 % i wzrost o 11 % w porównaniu do poziomu z poprzedniego roku.

Jednym z najbardziej zachęcających sygnałów iż rynek nieruchomości w Miami już dawno wydostał się z kryzysu, to dane z września i szybkość z jaką nieruchomość jest sprzedawana w Miami, wykazując silny popyt ze strony nabywców.

Średnia liczby dni na rynku domów jednorodzinnych sprzedawanych we wrześniu 2013 było to nieco ponad miesiąc, 41 dni, co stanowi spadek o 2,4 % w stosunku do roku ubiegłego. Ponadto, średnia cena sprzedaży wynosiła 95,9 % z kwoty zamierzonej, w porównaniu z 93,1 % w roku poprzednim, co oznacza, że domy są ciągle niedrogie.

Kondominia (mieszkania) w Miami także sprzedawały się w szybkim tempie we wrześniu 2013, bardzo blisko ceny wystawionej przez sprzedającego. Średnio kondominium sprzedawane we wrześniu było na rynku od zaledwie 46 dni.

W porównaniu do 2012 r. liczba tradycyjnych sprzedaży znacznie wzrosła w porównaniu do nieruchomości bankowych w Miami. We wrześniu 2012 roku, tradycyjne sprzedaże domów jednorodzinnych wyniosły trochę ponad połowę całego odsetka transakcji. Tymczasem w miesiącu wrześniu 2013, tradycyjne pojedyncze transakcje sprzedaży jednorodzinnego domu były na poziomie 60,3 % wszystkich sprzedanych domów jednorodzinnych w Miami.

Ponadto, w wrześniu 2013 było 668 tradycyjnych sprzedaży nieruchomości w Miami z rynku nieruchomości, znaczny wzrost 38,9 % z 481 sprzedaży tradycyjnych w tym samym okresie w 2012 roku.

W Miami Dade County około 61 % wszystkich zamkniętych sprzedaży we wrześniu były to transakcje gotówkowe w porównaniu do 63 % we wrześniu 2012 roku. Wszystkie sprzedaże gotówkowe stanowiły 47,7 % domów jednorodzinnych i 71% zamknięć sprzedaży mieszkań. W porównaniu do ubiegłego roku, kiedy sprzedaż za gotówkę była na poziomie 42,6 % domów i 76,5 % mieszkań.

Prawie 90% zakupów za gotówkę to obcokrajowcy inwestujący w Miami - odzwierciedla to znacznie silniejszą obecność międzynarodowych nabywców w Miami na tym rynku nieruchomości. Dla porównania wszystkie transakcje gotówkowe obywateli amerykańskich stanowiły tylko 33 % transakcji we wrześniu, w porównaniu do 32 % w poprzednim miesiącu i 28% we wrześniu 2012 roku.

Artykuł przygotowany na podstawie informacji z Property Wire

Przenieś do samej góry
Apartament 1974 sqft Highland Beach
699.900 USD

Apartament 1974 sqft Highland Beach

Palm Beach / Highland Beach
Boca Raton szereg
169.900 USD

Boca Raton szereg

Palm Beach / Boca Raton
Marina Grande Riviera Beach condo
469.000 USD

Marina Grande Riviera Beach condo

Palm Beach / Riviera Beach
Aventura Ne 183rd St apartament
174.200 USD

Aventura Ne 183rd St apartament

Miami Dade / Miami Aventura
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2020 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij