serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
19-04-2020
Agent nieruchomości na Florydzie
Szukasz dobrej inwestycji i lokaty kapitału za granicą? A może szukasz dobrego agenta nieruchomości na Florydzie? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Sprawdź informacje o florydzkim rynku nieruchomości podczas epidemii koronawirusa w USA.
03-04-2019
Jaki hotel wybrać na Florydzie
Planujesz wyjazd na Florydę? Szukasz rezerwacji hotelu. W zależności gdzie chcesz jechać i jaki budżet masz na noclegi warto poznać podstawowe informacje o hotelach na Florydzie w USA.
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.

Apartament 10 Little Pond Rd 18000 sqft Manalapan
745.000 USD
Willa 6382 Breckenridge Cir Lake Worth 1833 sqft
324.000 USD

Aktualności

25-04-2013

Aktualna sytuacja na rynku nieruchomości w USA

Sprzedaż nieruchomości w Stanach Zjednoczonych ciągle rośnie. Już 21 miesięcy z rzędu i w sumie już 13 miesięcy bez przerwy ceny nieruchomości w Stanach Zjednoczonych powoli, ale ciągle rosną. Główny ekonomista  Krajowego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami (National Association of Realtors USA) Lawrence Yun, powiedział przedwczoraj, iż w tej chwili na rynku panuje większy popyt niż podaż dostępnych nieruchomości.
Ruch nabywców jest 25% wyższy niż dokładnie rok  temu. Kurczy się "zapas" ciekawych i najlepszych "dealów" nieruchomości na rynku, wyprzedawane są najlepsze oferty, co naturalnie winduje ceny nieruchomości.

Dobre wiadomości to te, iż zwiększa się także ilość budowanych nowych domów w USA, a ceny oprocentowania kredytów hipotecznych w USA w dalszym ciągu są na poziomie akceptowalnym i atrakcyjnym dla klienta starającego się o kredyt na zakup nieruchomości w USA. Są to z kolei niezbyt dobre wiadomości dla osób szukających nieruchomości na wynajem i mieszkających w wynajmowanych mieszkaniach, ponieważ właściciele nieruchomości podnoszą czynsze i oferta domów na rynku wynajmu nieruchomości w Stanach Zjednoczonych, ciągle się kurczy, dodał Lawrency Yun, na przedwczorajszym wystąpieniu prasowym.

Średnia krajowa ceny nieruchomości w Stanach Zjednoczonych w marcu 2013 była na poziomie 184.300$ i jest o 11,8% wyższa niż w marcu 2012. Zwyżka średniej ceny nieruchomości w marcu 2013 jest najwyższą zwyżką od listopada 2005 roku, kiedy wzrosła o 12,9% w stosunku do roku poprzedniego.
Są to niezwykle ciekawe informacje, które o dziwo, niechętnie i z oporem docierają do Europy i do Polski również. Co niezwykle nas smuci i depracjonuje w moich oczach cały polski PR i to co podają ludziom w wiadomościach. Kryzys w Europie ani drgnie, w Stanach wszystko wskazuje na to, iż z kryzysem na rynku nieruchomości już sie pożegnaliśmy.
Z autopsji obserwujemy iż te "najciekawsze" oferty nieruchomości w naszym regionie się błyskawicznie wyprzedają, a okazje znikają w mgnieniu oka.

FLORIDA-HOUSES
Miami i Floryda nieruchomości

Oferty foreclosures i short sales należały do 21% wszystkich sprzedanych domów w USA w marcu 2013, mniej o 25% niż w lutym 2013 i mniej o 29% niż w marcu roku 2012. W tym 13% marcowych sprzedaży w USA było foreclosures a 8% to short sales. Oferty foreclosures sprzedawały się o średnio 15% poniżej wartości rynkowej nieruchomości w marcu, a oferty short sales o 13% taniej niż średnie ceny nieruchomości w USA.

Ilość wszystkich domów na sprzedaż w USA pod koniec marca 2013 zwiększyła się o 1,6% do liczby 1,93 mln domów w ofercie sprzedaży. Liczba domów do sprzedaży w tym okresie jest mniejsza o 16.8% niż w analogicznym okresie roku 2012.

Zwyżka sprzedaży w ostatnim miesiącu wynika z sezonowego wiosennego wzrostu kupujących, ale warunki w dalszym ciągu faworyzują sprzedawców nieruchomości. Potrzeba więcej domów na sprzedaż, aby wyrównać balans pomiędzy kupującymi a sprzedającymi, ale nie stanie się to bez zwiększenia podaży nowych domów na amerykańskim rynku nieruchomości.

Typowy dom jaki się sprzedał w marcu 2013 roku, był na rynku o jeden miesiąc krócej niż rok temu. Coraz więcej ofert od kupujących i sytuacja iż dom sprzedaje się za więcej niż żąda sprzedający, nie należy do rzadkości, powiedział prezydent National Association of Realtors, Gary Thomas.
Średni okres czasu jaki dom pozostawał na rynku niesprzedany to 62 dni w marcu 2013, 74 dni w lutym i jest to 31% krócej poniżej 91 dni, w marcu 2012 roku. Oferty short sales były na rynku przeciętnie 81 dni, kiedy oferty foreclosures sprzedawały się w przeciągu 46 dni, a zwykły dom sprzedawał się średnio w 66 dni. W sumie aż 37% wszystkich sprzedanych domów w marcu były na rynku krócej niż 1 miesiąc!

Tzw. first time buyers to liczba aż 30% nowych właścicieli nieruchomości w USA w marcu 2013, bez zmian w stosunku to lutego 2013 i w sumie mniej o 33% niż w analogicznym okresie roku 2012. Transakcje kupowania nieruchomości za gotówkę to 30% wszystkich zawieranych transakcji, mniej o 2% niż w analogicznym okresie roku 2012.
Sprzedaż domów jednorodzinnych zmniejszyła się o 0,2%, a sprzedaż apartamentów (condo) spadła o 3,2%.

Przenieś do samej góry
Juno Beach Sea Oats Dr apartament
342.500 USD

Juno Beach Sea Oats Dr apartament

Palm Beach / Juno Beach
Indian Spring Condo
99.900 USD

Indian Spring Condo

Palm Beach / Boynton Beach
Miami downtown Resorts World Miami apartament
700.000 USD

Miami downtown Resorts World Miami apartament

Miami Dade / Miami downtown
Miami Sunny Isles Beach Regalia apartament
700.000 USD

Miami Sunny Isles Beach Regalia apartament

Miami Dade / Miami Sunny Isles Beach
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2020 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij