serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
19-04-2020
Agent nieruchomości na Florydzie
Szukasz dobrej inwestycji i lokaty kapitału za granicą? A może szukasz dobrego agenta nieruchomości na Florydzie? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Sprawdź informacje o florydzkim rynku nieruchomości podczas epidemii koronawirusa w USA.
03-04-2019
Jaki hotel wybrać na Florydzie
Planujesz wyjazd na Florydę? Szukasz rezerwacji hotelu. W zależności gdzie chcesz jechać i jaki budżet masz na noclegi warto poznać podstawowe informacje o hotelach na Florydzie w USA.
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.

Apartament 10 Little Pond Rd 18000 sqft Manalapan
745.000 USD
Lantana N Lakeshore piękna willa perełka
374.900 USD

Clearwater

Udany i aktywny wypoczynek zapewni Wam idealne wakacyjne miasto na zachodnim brzegu Florydy – Clearwater. Clearwater to miasto, stolica hrabstwa Pinellas Country na Florydzie usytuowane na północny zachód od miasta St. Petersburg. Leży z jednej strony na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej, a z drugiej na wybrzeżu zatoki Tampa Bay. Clearwater to najmniejsze miasto z regionu metropolitalnego zwanego Tampa Bay Area, w skład którego wchodzą Tampa, St Petersburg i Clearwater.

Kilka wiadomości z historii tego uroczego miasta. Około roku 1835 Armia Stanów Zjednoczonych rozpoczęła budowę fortu Fort Harrison wykorzystywanego jako baza w wojnie z plemieniem Seminole. Fort znajdował się nad zatoką Clearwater i był początkiem dla osadnictwa w tym rejonie, o nazwie Port Oaks. Nastepnie, do 1905 roku obszar ten był nazywany Clear Water Harbor.

Nazwa tego miasta - Clearwater wywodzi się od wiosennej, świeżej i czystej wody płynącej co roku w okolicy, gdzie obecnie stoi ratusz. W 1915 roku został wybudowany most przez Clearwater Harbor, z dwupasmową jezdnią, łączący centrum Clearwater z Clearwater Beach, położone na zachód od miasta. Mimo, że Clearwater Beach znajduje się na osobnej wyspie to należy do miasta. Nowy, wyższy i szerszy most z cztero- pasmową jezdnią zastąpił poprzedni most i został nazwany Clearwater Memorial Causeway.
W czasie II Wojny Światowej Clearwater było wykorzystywane jako baza szkoleniowa dla Armii Amerykańskiej. Praktycznie każdy hotel był wówczas wykorzystywany jako koszary wojskowe.

Clearwater dobre miejsce na emeryturę na Florydzie

Jeśli wybieracie się na emeryturę i planujecie zakup nieruchomości na Florydzie, albo macie w planach jesień życia spędzić w idealnym i ciepłym klimacie, to Clearwater powinno Was zdecydowanie zainteresować. W 2012 roku Clearwater dzięki swoim zaletom, zostało wymienione wśród dziesięciu najlepszych miejsc na emeryturę, przez CBS Money Watch.

Przez ostatnie lata centrum Clearwater zostało gruntownie przebudowane i odnowione. Przybyło parków, terenów zielonych, malowniczej małej architektury, zostały wykończone i odremontowane wieżowce. Powstały nowe bary, restauracje i miejsca zabaw i odpoczynku oraz inne udogodnienia, które tworzą strefę, nazywaną Cleveland Street District. Jednym z ciekawych zlokalizowanych tutaj miejsc jest Coachman Park, które jest często gospodarzem różnych imprez w ciągu roku.

Dwudziesto-akrowy park usytuowany jest przy bibliotece głównej. Możecie przynieść tutaj swoje krzesełka, leżaki i koce, ale uwaga, ze względu na odbywające się tutaj imprezy masowe, do parku można wnieść tylko jedną, szczelnie zamkniętą butelkę wody na osobę, nie można wprowadzać zwierząt, rozpalać grilli ani ognisk, nie można używać sprzętu do rejestrowania audio i video. Jest również zakaz rzucania przedmiotami, nawet jeśli jest to tylko mała piłka lub frisbee, oraz zakaz jazdy na deskorolce. Po parku krąży fotograf, robiący zdjęcia, które mogą się później pojawiać publicznie w broszurach, ulotkach czy internecie. Jeśli nie wyrażacie na to zgody, musicie go o tym poinformować.

CLEARWATERNAFLORYDZIE
Plaże Clearwater na Florydzie

Jeśli słyszeliście już kiedyś o Clearwater to najprawdopodobniej dlatego, że jest siedzibą. Kościoła Scjentologicznego. Projekt Normandy, który zapoczątkował ruch Scjentologiczny rozpoczął się w latach siedemdziesiątych. Dziś władze Kościoła Scjentologicznego mają swoją główną siedzibę w centrum miasta Clearwater.

Plaże w Clearwater

Clearwater to również, a może przede wszystkim kilometry przepięknych plaż o miałkim jak cukier piasku oraz bliskość do innych miast w Tampa Bay. Clearwater Beach jest jedną z najlepiej ocenianych plaż na Florydzie. Poza możliwością wylegiwania się na białym piasku i kąpieli w czystej, przejrzystej wodzie, możecie skorzystać również z takich rozrywek jak rybołówstwo, żeglarstwo, czy kajakarstwo.

Przy plaży znajduje się wiele restauracji i sklepów. Na plaży można wypożyczyć leżaki, kosze, parasole i namioty plażowe jak również wózki inwalidzkie dostosowane do przemieszczania się po plaży. Plaża jest strzeżona i obserwuje ją wykwalifikowany ratownik, sytuacja na wodzie opisywana jest specjalnymi kolorowymi flagami., które ostrzegają między innymi o silnych prądach, ławicach itp.

Clearwater to także doskonałe miejsce do obserwacji delfinów, pływania czy też nurkowania. Turkusowe wody wybrzeży Clearwater zapewnią zabawę i rozrywkę, każdemu niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania w sportach wodnych. Możecie uczestniczyć w atrakcjach zapewniających ekstremalne doznania takich jak pełne adrenaliny przejażdżki motorówkami przy zawrotnej prędkości, skutery wodne, głębinowe nurkowanie, czy nieco spokojniejszych rozrywkach np. rejsów żaglówkami.

Wycieczki Clearwater

Jeśli mówimy już o obserwacji delfinów, nie można nie wspomnieć o wyjątkowej atrakcji przyrodniczej jaką jest Clearwater Marina Aquarium, gdzie można zobaczyć, dotknąć i bezpośrednio poczuć przyrodę. Możecie tutaj obserwować zachowania delfinów butlonosych. Misją Clearwater Marina Aquarium jest wpłynięcie na świadomość ekologiczną i nauka szacunku do życia morskiego.

Clearwater Marina Aquarium zapoczątkowało swoją historię w 1972 roku. Clearwater Marina Aquarium to obiekt specjalizujący się w ratowaniu i rehabilitacji chorych i rannych zwierząt morskich. Po wyleczeniu zostają one wypuszczone na wolność. Jeśli jednak zwierzę nie będzie mogło z jakichś powodów wrócić do naturalnego środowiska, staje się członkiem rodziny Clearwater Marina Aquarium i mieszka tutaj, aby zostać ambasadorem swojego gatunku.

Marina to także miejsce lęgowe dla żółwi morskich. Pracownicy, wolontariusze i stażyści monitorują okoliczne miejsca lęgowe żółwi i ptaków, jeśli trzeba, interweniują, pomagają dostać się żółwim maluchom do wody, ponieważ świeżo wyklute żółwie często idą w przeciwnym kierunku, w stronę świateł miasta zamiast do wód oceanu. Często przy monitorowaniu wykorzystywana jest technologia GPS.

Oprócz indywidualnych wycieczek po Florydzie Clearwater Marina Aquarium zaprasza także wycieczki zorganizowane i szkolne. Jest przygotowany program edukacyjny z elementami wizualnymi przyciągającymi uwagę dzieci, przerywany zabawą. Programy edukacyjne przygotowane są dla różnych grup wiekowych, w formie wykładów, wycieczek, rejsów statkiem.

Obiekt ten jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych, ma windę do drugiego piętra oraz wyciąg krzesełkowy, aby dostać się na trzeci poziom. CMA w swojej ofercie ma także wypożyczalnię wózków inwalidzkich. Jeśli potrzebujecie i odpowiednio wcześniej skontaktujecie się z zarządcą, zostanie Wam zapewniony tłumacz języka migowego.

Do Clearwater Marina Aquarium nie można wprowadzać zwierząt, za wyjątkiem psów przewodników i to też pod warunkiem, że są one na smyczy lub uprzęży, nie są pozostawiane bez nadzoru i są trzymane w odpowiedniej odległości od wszystkich elementów życia morskiego.

FLORYDA-TAMPABAY-CLEARWATER
Clearwater Floryda

Jeśli macie ochotę obejrzeć delfiny w ich naturalnym środowisku, możecie wybrać się na jeden z wielu organizowanych rejsów, w trakcie których organizatorzy gwarantują, że zobaczycie wyskakujące z wody delfiny. A jeśli się tak nie stanie przewoźnicy często proponują, kolejny darmowy rejs, aby nikt nie był rozczarowany wycieczką.

Clearwater słynie z niesamowitej różnorodności i świeżości codziennie poławianych ryb i owoców morza. Koniecznie musicie się nimi nasycić w wielu dostępnych knajpkach, dostosowanych do kieszeni każdego turysty. A jeśli dodacie do doznań smakowych bajeczny widok z restauracyjnego ogródka, na brzeg zatoki meksykańskiej, miłe popołudnie gwarantowane.

Przenieś do samej góry
Boca Raton Ville de Capri willa
199.900 USD

Boca Raton Ville de Capri willa

Palm Beach / Boca Raton
Pompano Beach willa
1.149.000 USD

Pompano Beach willa

Broward / Pompano Beach
1.149.000$ Boca Raton Estovile rezydencja
1.149.000 USD
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2021 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij