serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
19-04-2020
Agent nieruchomości na Florydzie
Szukasz dobrej inwestycji i lokaty kapitału za granicą? A może szukasz dobrego agenta nieruchomości na Florydzie? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Sprawdź informacje o florydzkim rynku nieruchomości podczas epidemii koronawirusa w USA.
03-04-2019
Jaki hotel wybrać na Florydzie
Planujesz wyjazd na Florydę? Szukasz rezerwacji hotelu. W zależności gdzie chcesz jechać i jaki budżet masz na noclegi warto poznać podstawowe informacje o hotelach na Florydzie w USA.
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.

Willa Lantanta 8056 Ambach Wy 1243 sqft
114.900 USD
Lantana Windward Wy apartament 3 sypialnie
289.900 USD

CNN telewizja

CNN telewizja w USA– wciąż chce być potęgą

10 krajowych i 26 międzynarodowych biur, 900 stowarzyszonych lokalnych stacji, nowoczesne technologie informacyjne – wszystko wzięło się z marzenia i charakteru interesów prowadzonych przez biznesmena z Atlanty, sprzedającego wcześniej powierzchnie reklamowe i billboardy. W 1980 roku Ted Turner założył telewizję CNN, która szybko stała się główną amerykańską telewizją informacyjną, nadającą przez całą dobę, naśladowaną obecnie przez stacje informacyjne z całego świata. Była pierwszą tego typu telewizją na świecie.

1 czerwca 1980 roku przed kamerami zasiedli dziennikarze David Walker i Lois Hart, by poprowadzić pierwszy w historii program informacyjny telewizji Cable News Network, w skrócie CNN. Była godz. 17.00. Pomimo nerwowej atmosfery w studio dziennikarze stanęli na wysokości zadania. Telewizja wystartowała po krótkim wstępie Turnera, który mówił o tym że ostatnim wydarzeniem, z jakiego CNN nada relację na żywo, będzie koniec świata.

Zanim jeszcze uruchomiona została całodobowa platforma informacyjna, jej współtwórcom i 25-osobowej ekipie dziennikarzy towarzyszyły z jednej strony ekscytacja, a z drugiej obawy o to, czy uda się wypełnić 24-godzinny czas antenowy wciąż świeżymi informacjami i relacjami. Udało się.

CNN-ANDERSON-COOPER

Obecnie CNN dysponuje dwoma, nadającymi całą dobę, stacjami. To CNN 1 proponująca wiadomości, reportaże, publicystykę magazyny oraz i CNN-Headline News, którego formuła to dziennik telewizyjny nadawany bez przerwy. Ponadto serwis CNN dociera dzięki 5 satelitom do ponad 90 krajów, a od 1985 roku także do Europy (CNN International).

Założyciel i rozwój stacji CNN

Turner, niestereotypowy indywidualista, odziedziczył billboardowy biznes po ojcu. Działalność reklamową stopniowo rozwijała, a w latach 70 przejął kilka stacji radiowych. Ostatecznie jego firma, która 1 czerwca 1980 roku wystartowała z telewizją CNN, obrała nazwę Turner Broadcasting System, Inc.

Siedziba stacji, która obecnie, po fuzji dokonanej w 1996 roku, jest w posiadaniu Time Warner i stała się jedną z najsilniejszych korporacji mediowych świata, znajduje się w Atlancie. Oprócz Turnera swoje udziały w ramach fuzji rozpoczynającej czasy Time Warner miało 25 innych członków, którzy w rozwój sieci zainwestowali ok. 20 milionów dolarów. Jest powszechnie dostępna nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i w wielu krajach na świecie, posiada rozbudowane ośrodki telewizyjne m.in. w Hong Kongu, Londynie czy Nowym Jorku. Ted Turner jest wiceszefem Rady Nadzorczej Time Warner.

Wydarzenia z pierwszej ręki

Z początku telewizja CNN nabierała popularności w ojczystym kraju, a rozwinęła ją szeroko dzięki transmisjom i relacjom katastrofy promu kosmicznego Challenger w styczniu 1986 roku. Światową popularność zyskała głównie dzięki relacjom z pierwszej wojny w Zatoce Perskiej. Do obsługi wydarzeń zatrudnieni zostali dziennikarze i korespondenci, którzy towarzyszyli żołnierzom w Iraku, składali relacje z miejsca walk dysponując unikalnym materiałem filmowym, z którego korzystało wiele innych stacji telewizyjnych na świecie.

Była wśród nich również polska telewizja publiczna. CNN współpracowało później z Polsatem (redakcją Wydarzeń Polsatu) i Polsat News, a obecnie kontynuuje ją z TVN i TVN24. Stacja nie ma jednak swoich stałych korespondentów w Polsce.

Rzetelność ponad wszystko

Wskaźniki oglądalności rosły z upływem czasu, ale z początku ich poziom nie był niczym rekordowym. Inne telewizje, nadające programy rozrywkowe czy seriale, mogły się poszczycić nawet kilkudziesięcioma milionami widzów każdego dnia. W CNN, aby przyciągnąć większą rzeszę oglądających, postawiono na obiektywizm i rzetelność informacji, a także jakość i czas przekazu. Marka CNN musiała stać się wiarygodna, a gwarancją na sukces miało być neutralne i rzetelne przekazywanie informacji.

Newsroom CNN zawsze wyłapywał najświeższe informacje z kraju i ze świata, pracując 24 godziny na dobę na najwyższych obrotach. Zatrudniono i zaproszono do współpracy wielu komentatorów i ekspertów, aby poziom przekazywanych wiadomości był jak najwyższy. Najszerszy odbiór zapewniały jednak najświeższe newsy oraz relacje z wydarzeń nagłych i katastrof.
Od dziennikarzy i reporterów wymagano niezwykłej czujności i błyskawicznej reakcji, tak by wraz z kamerą mogli pojawiać się w samym centrum wydarzeń. To właśnie CNN jako pierwsza podała informację o zamachu na World Trade Center 111 września 2001 roku. Prawie od samego początku telewizja informacyjna CNN nakreślała trendy w przekazie wiadomości, za którymi podążały telewizje z całego świata.

CNN-STACJA-TELEWIZYJNA

Nowinki i trendy w CNN

W 2008 roku po raz pierwszy w historii CNN nadała informacje z wykorzystaniem trójwymiarowego hologramu reporterki, używając tzw. techniki wideoportacji. Tę metodę przekazu podchwyciły największe stacje telewizyjne na świecie, a polska stacja TVN24 wykorzystała ją w 2008 roku w relacji z wyborów do Parlamentu Europejskiego. CNN wtedy mocniej zainteresowała się naszą częścią Europy.

W tym samym roku CNN pokazywał Polskę jako kraj, na który uwagę powinni zwrócić turyści. Rok później stacja opowiadała o roli, jaką odegrała Polska w upadku komunizmu. W 2010 roku w programie „World One” Polska została ukazana jako kraj, który ma duże znaczenie w kształtowaniu losów Europy. Reporterzy CNN każdorazowo odwiedzali Polskę, by przyjrzeć się wybranym zagadnieniom.

Krytyka i wpadki

Obiektywizm, profesjonalizm, nowinki techniczne, gotowość natychmiastowego przekazu i rzetelność kanału informacyjnego CNN nie uchroniły stacji przed krytyką. Zarzucano jej współpracę z władzami, cenzurowanie przez nie niektórych materiałów, np. zdjęć z wojny o Kuwejt czy interwencji zbrojnej w Kosowie.

Jedna z organizacji, zajmująca się badaniem wolności prasy i jej upolitycznienia podała nawet, że w trakcie kampanii wyborczej w 2007 roku republikanie pokazywani byli o wiele częściej w negatywnym świetle, niż pozytywnym. Odwrotnie zaś stacja traktowała demokratów. Również na rzetelności informacji zaważyło użycie sformułowania „polskie obozy śmierci” – ta wpadka w 2009 roku wywołała sporo zamieszania oraz interwencje polskich dyplomatów.

Larry, „Król” wywiadu w CNN

Stacja dywersyfikowała program na różne formy. Niezwykłą popularność uzyskał program publicystyczny „Larry King Live”, który swego czasu był oglądany w większości amerykańskich domów.
Program Kinga wystartował w 1985 roku. Charyzmatyczny dziennikarz prowadził w nim na żywo wywiady ze znanymi ludźmi, politykami, artystami, celebrytami biznesmenami. Jego program kontynuowano nieprzerwanie przez 25 lat i był on najdłużej emitowanym programem w historii CNN i jednym z najchętniej oglądanych programem telewizyjnym w Stanach Zjednoczonych.

Larry King był niezwykle bezpośredni i szczery. Był znany z braku przygotowania do przeprowadzanych rozmów, ale potrafił tak poprowadzić rozmowę, by zaczepić o trudne tematy. W 1987 roku Larry „Król” doznał ataku serca, na skutek swojego mocnego uzależnienia od papierosów. W 2010 roku zdecydował się przejść na emeryturę. W krótkim czasie program Larry’ego Kinga zastąpiony został po latach audycją Pierca Morgana w nowej ramówce, co doprowadziło do kolejnych spadków średniej oglądalności CNN.

CNN obecnie nadal jest w czołówce amerykańskich telewizji informacyjnych, jednak wyprzedzają ja takie kanały jak Fox News czy MSNBC, oraz CBS. Mówi się, że to właśnie zmiany ramówki stacji doprowadziły do spadku oglądalności, bowiem dziennikarze CNN nadal prezentują obiektywizm i rzetelność, przekazując informacje z całego świata.

DONALD-TRUMP-CNN

Środki przekazu

Większość przekazów satelitarnych CNN jest niestety zakodowana. W Europie niekodowany sygnał cyfrowy jest dostępny z satelitów Astra i Astra 2. CNN nadaje program w wersji HD od 2007 roku. Od czasu powstania Cable News Network objęło swoim zasięgiem większość sieci kablowych i satelitarnych. Ponadto jest w posiadaniu dwóch sieci radiowych.

Obecnie CNN proponuje informacje w kilku wersjach swojego kanału. To oczywiście format amerykański, ale jest też międzynarodowy, a oprócz nich kanał dla pasażerów na lotniskach (CNN Airport Network). CNN dysponuje kanałem dla krajów Ameryki Łacińskiej, jest kanał hiszpański, turecki, Chile i inne. CNN to również szereg internetowych portali, a od 2016 roku działa kanał CNN Air, który opiera się na przekazie wizyjnym z użyciem dronów.

Zmiany wyglądu, nowinki w designie

W grudniu 2008 roku CNN przeprowadzono kompleksowy redesign, pierwszy o tej skali od czasu pojawienia się na antenie. Istniejący styl, który był używany od 2004 roku, został zmodyfikowany i znacznie zmieniony – wykorzystywane grafiki nabrały innego kształtu oraz kolorystyki. Dodana została nowa ramka obok logo CNN oraz przewijany flipper z podawanymi na bieżąco informacjami giełdowymi.

Kolejne istotne przeprojektowanie designu CNN nastąpiło w roku 2011, zastępując ciemną, czerwono czarna kolorystykę bardziej błyszczącą, o schemacie kolorów opartym na barwach niebieskiej i białej. W 2013 roku elementy designu znów zostały zmienione. Dodawane były również nowe rozwiązania, opierające się na nowych technologiach. Firma dba o ciągłe unowocześnianie wizerunku i wdrażanie nowinek technicznych, oraz nowoczesnych rozwiązań cyfrowych.

Internet siłą CNN

Aktywność CNN w rzeczywistości wirtualnej ma obecnie spore rozmiary. Wszystko zaczęło się w 1995 roku, kiedy uruchomiono pierwszą stronę internetową CNN.COM. Przyciągała ona z dnia na dzień coraz większa uwagę internautów i obecnie jest jedną z najpopularniejszych stron informacyjnych na świecie. W 2009 roku strona cnn.com zajęła trzecie miejsce wśród stron informacyjnych publikujących informacje z całego świata, jeśli chodzi o unikalnych użytkowników w Stanach Zjednoczonych, z odnotowanym wzrostem o 11 procent w stosunku do roku poprzedniego. Co ciekawe, w 2008 roku strona internetowa cnn.com została zaatakowana przez chińskich hackerów, co było ich zemstą za opublikowanie informacji związanych z sytuacją w Tybecie.

Na początku 2008 roku CNN rozpoczęła nadawanie w formie strumieniowej transmisji dostępnej dla telewizji kablowej i satelitarnej abonentów prywatnych CNN International jest nadawany na żywo, jako część usługi abonamentowej RealNetworks SuperPass poza USA. W tym roku również firma została wyróżniona w nagrodą Emmy Awards w dziedzinie Technologia i inżynieria.

CNN-POLSKA

CNN ma również kanał na popularnej stronie udostępniającej wideo YouTube, ale jego filmy mogą być oglądane tylko w Stanach Zjednoczonych (co niestety jest to kolejnym źródłem krytyki stacji na całym świecie). W 2014 roku, CNN uruchomiła wersję radiową ich popularnych programów telewizyjnych na TuneIn Radio, w Stanach Zjednoczonych można też okresowo oglądać CNN za pośrednictwem specjalnej aplikacji na smartfony. Zainstalowało ją kilkadziesiąt milionów użytkowników tych urządzeń i jak pokazują statystyki oraz prowadzone badania, wykorzystuje jż każdego dnia.

Po wygranej Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA telewizja CNN znalazła się pod obstrzałem jego krytyki za produkowanie tzw. „fake news”, ubarwianie informacji i podawanie nierzetelnych wiadomości. Nastały politycznie niełatwe czasy dla całej stacji.

Przenieś do samej góry
999.999$ Boca Raton Sea Ranch rezydencja
999.999 USD
Nowy dom Miami South Grove
1.795.000 USD

Nowy dom Miami South Grove

Miami Dade / Miami downtown
Delray Beach przebudowany dom
645.000 USD

Delray Beach przebudowany dom

Palm Beach / Delray Beach
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2020 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij