serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.
31-08-2018
Z Warszawy do Miami LOTem od czerwca 2019
Najprawdopodobniej od czerwca 2019 roku polski LOT uruchomi bezpośrednie połączenie na trasie Warszawa Miami. Od wielu lat Polacy na Florydzie narzekają iż nie ma bezpośredniego połączenia lotniczego z Polski na Florydę. Taki lot będzie wspaniałym rozwiązaniem nie tylko dla Polonii na Florydzie, ale także dla turystów i inwestorów na Florydzie. Czytaj dalej w aktualnościach ...
17-06-2018
Jak dostać wizę do USA
Polska to jeden z nielicznych krajów Unii Europejskiej którego obywatele potrzebują wizy do Stanów Zjednoczonych. I choć wydaje się iż w chwili obecnej zdecydowana większość kandydatów do ubiegania się o amerykańską wizę ją dostaje, to warto dobrze się przygotować na rozmowę z konsulem w Amerykańskiej Ambasadzie, aby uniknąć rozczarowania odmową. Więcej w dzisiejszych aktualnościach ...

Lantana Yacht Club apartament 1348 sqft
300.000 USD
117th Av Coral Springs willa 2,516 sqft
480.000 USD

117th Av Coral Springs willa 2,516 sqft

Broward / Coral Springs

Dry Tortugas

Wysepki Dry Tortugas przy Key West Florida

Na pewno zastanawialiście się nieraz, jakby to było zamieszkać na Florydzie, w modnym, słonecznym Miami, gdzie lato panuje cały rok. To właśnie przez te słoneczne dni Floryda nazywana jest Sunshine State, czyli Słonecznym Stanem. Jeśli macie plany zamieszkania na Półwyspie Florydzkim, wszystko wskazuje na to, że wystarczyłoby, żebyście wybrali miejsce nowego zamieszkania i po prostu się sprowadzili.

Warto jednak pamiętać, że Floryda jest jednym z najczęściej odwiedzanych stanów w Stanach Zjednoczonych, przez turystów z USA, a także spoza granic tego kraju.

Właśnie od tego można zacząć przygodę z Florydą. Turyści, którzy mają w planach zwiedzanie Florydy, na pewno nie mają łatwo, podczas wyboru miejsca docelowego w Sunshine State.

DRY-TORTUGAS-MAPA

Warta odwiedzenia Floryda

Wielokulturowość Florydy, wspaniałe warunki atmosferyczne, cudowne parki narodowe, a także przepiękne plaże, woda i to co pod wodą, przyciągają tysiące turystów. Każdy znajdzie dla siebie coś fajnego, jeśli chcielibyście obcować z przyrodą, czeka na Was wiele parków narodowych. Jeśli oprócz zwiedzania, preferujecie leniwy wypoczynek na plażach i pluskanie w krystalicznych wodach Oceanu Atlantyckiego, Floryda może pochwalić się wieloma kurortami, które oferują tego typu rozrywki. Jeśli chcielibyście poczuć odrobinę egzotyki, przeżyć wspaniała przygodę, biorąc udział w licznych rejsach, nurkować, czy również wypoczywać na pięknych plażach, też nie powinniście być zawiedzeni.

W tym ostatnim wypadku prawdopodobnie jednym z lepszych rozwiązań będzie odwiedzenie archipelagu wysp Florida Keys. Archipelag ten obejmuje około 1700 wysp koralowych, które tworzą łańcuch wysp i wysepek o długości około 240 kilometrów, rozciągając się od południowo wschodniej Florydy, aż po wyspy Dry Tortugas, w większości są to wysypy niezamieszkałe. Każda z wysp i wysepek Florida Keys jest warta odwiedzenia. Na pewno słyszeliście o wyspach Key Largo, czy Key West, czy wspomnianej już Dry Tortugas.

Wyspy Dry Tortugas

Każda z wysp ma swój urok, turyści często odwiedzają najdalej wysunięty na południe punkt Stanów Zjednoczonych, wyspę Key West. Jednak około 110 kilometrów na zachód, nie połączone drogą lądową z pozostałymi wyspami Florida Keys, znajdują się Dry Tortugas, prawdopodobnie najpiękniejszy zakątek Stanów Zjednoczonych, a na pewno archipelagu Florida Keys.

Dry Tortugas odkrył hiszpański odkrywca Ponce de León w 1513 roku. Nazwa wyspy pochodzi od żółwi, które zamieszkują wyspę, ponieważ „Las Tortugas” oznacza „żółwie”, które zamieszkują wyspy. W 1935 roku władze Stanów Zjednoczonych ustanowiły na tym obszarze park narodowy, który nazwano Dry Tortugas National Park i to on przyciąga najwięcej turystów. Park to siedem wysepek otoczonych wodami Zatoki Meksykańskiej. Dry Tortugas to takie wyspy jak Loggerhead Key, Garden Key, Bush Key, Long Key, Hospital Key, Middle Key oraz East Key.

DRY-TORTUGAS-FLORYDA-PRZYLOT-SAMOLOTEM

Trzeba przyznać, że dostać się tutaj nie jest tak łatwo, jak w różne inne piękne miejsca na Florydzie i być może właśnie dlatego do dzisiejszego dnia park jest w idealnym stanie, niezadeptywany przez tysiące turystów. Jak już wicie Park Narodowy Dry Tortugas tworzy archipelag siedmiu wysepek koralowych, jak spojrzycie na trzy z nich, Garden Key, Bush Key czy Long Key, które są połączone ze sobą wąskimi przesmykami, zrozumiecie wówczas, czemu właśnie te trzy wyspy uznano za centralny punkt parku narodowego.

Fort Jefferson

Jedną ze wspaniałych atrakcji Dry Tortugas jest obronna fortyfikacja Fort Jefferson. Ogromna budowla zajmująca niemalże całą wyspę, potrafi wywrzeć na nas wrażenie, jeśli tylko oglądamy ją na zdjęciach, co dopiero będzie, jeśli osobiście tu przypłyniecie? Wyspa z fortem, czyli Garden Key, udostępniona jest zwiedzającym. Taka wizyta naprawdę może zapaść w pamięć. Aby się tutaj dostać należy przylecieć prywatnym, wynajętym samolotem, co może być dość drogim rozwiązaniem lub po prostu przypłynąć tutaj statkiem, wypływającym z oddalonej o 110 kilometrów na wschód, wyspy Key West. Fort Jefferson stał się jedną z głównych atrakcji turystycznych nie tylko Dry Tortugas, ale całego archipelagu Florida Keys.

Fortecę wzniesiono w 1846 roku, a miała być ona główną siedzibą floty amerykańskiej, która miała bronić Stany Zjednoczone przed atakami piratów, pływających z Morza Karaibskiego przez Zatokę Meksykańską do wybrzeży Stanów Zjednoczonych. Fort Jefferson to pokaz najwyższych osiągnięć XIX wiecznej architektury militarnej Stanów Zjednoczonych. To właśnie tutaj pierwszy raz wykorzystano żelazne okiennice, mające chronić działa armatnie w forcie przed zniszczeniem ich z wrogich statków pirackich.

Jednak dość wysokie koszty utrzymania, ale również koszty budowy, sprawiły, że budowa nigdy nie została całkowicie dokończona. Problemy zapoczątkował materiał na wspomniane okiennice, żelazo, które było wówczas dość drogie. Kropkę nad przysłowiowym „i” postawiły huragany, nawiedzające te tereny. W 1874 roku armia amerykańska całkowicie opuściła tereny Fort Jefferson na Dry Tortugas.

Administracja Dry Tortugas nie odnawia Fortu Jefferson, aby nie uszkodzić zabytkowej fortyfikacji, ale robi wszystko, aby jego fortyfikacja nadszarpnięta zębem czasu, wytrzymała jak najdłużej i mogła służyć kolejnym pokoleniom jako wspaniała wizytówka przeszłości Stanów Zjednoczonych na Florida Keys.

Przenieś do samej góry
Miami Sunny Isles Beach Porsche Design Tower apartament
700.000 USD

Miami Sunny Isles Beach Porsche Design Tower apartament

Miami Dade / Miami Sunny Isles Beach
Willa w Boynton Beach
500.000 USD

Willa w Boynton Beach

Palm Beach / Boynton Beach
Royal Palm Yacht Country Club Boca Raton
12.250.000 USD
Boca Raton Boca Grove-Chateau apartament
187.000 USD
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2018 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij