serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
19-04-2020
Agent nieruchomości na Florydzie
Szukasz dobrej inwestycji i lokaty kapitału za granicą? A może szukasz dobrego agenta nieruchomości na Florydzie? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Sprawdź informacje o florydzkim rynku nieruchomości podczas epidemii koronawirusa w USA.
03-04-2019
Jaki hotel wybrać na Florydzie
Planujesz wyjazd na Florydę? Szukasz rezerwacji hotelu. W zależności gdzie chcesz jechać i jaki budżet masz na noclegi warto poznać podstawowe informacje o hotelach na Florydzie w USA.
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.

Everglades Floryda

Czytając o Florydzie, czy też odwiedzając ją, na pewno natknęliście się na informacje o Everglades National Park czyli Parku Narodowym Everglades. Jest to rezerwat przyrody położony w południowej części Półwyspu Florydzkiego. Everglades to jedna z najpiękniejszych i największych atrakcji turystycznych na Florydzie. Został on oficjalnie otworzony przez prezydenta Harry`ego Trumana w 1947 roku i do tej pory jest to największy obszar dzikiej przyrody i ekosystemu subtropikalnego w tym rejonie świata. Obejmuje on powierzchnię 6100 kilometrów kwadratowych. Jest to ostatnia, niezmieniona i niezniszczona przez człowieka ostoja dzikich zwierząt na Florydzie. Wycieczka na Florydę nie byłaby wycieczką, bez odwiedzenia Everglades.

Everglades National Park to największy las mangrowy, czyli namorzynowy w Ameryce Północnej. Park ten został stworzony w celu ochrony tego bardzo delikatnego i unikatowego ekosystemu lasów namorzynowych. Everglades został uznany przez UNESCO za rezerwat biosfery, czyli wyznaczony obszar chroniony, zawierający bardzo cenne zasoby przyrodnicze, w dniu 26 października 1976 roku, a prawie trzy lata później 24 października 1979 roku, UNESCO wpisała park na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości.
Parkiem zarządza National Park Service. Rezerwat Everglades oprócz znaczenia przyrodniczego, ma także znaczenie gospodarcze, ponieważ zaopatruje on w wodę pitną region południowej Florydy.

Park Everglades to system mokradeł i wolno płynących rzek. Obszar parku nawadniany jest przez rzekę Kissimmee i jezioro Okeechobee. Park obejmuje lasy, zarośla, bagna, wysepki, oraz słodkowodne i słonowodne rozlewiska.
Park porastają liczne gatunki roślin, takie jak między innymi namorzyny (mangrowce), paprocie, szuwary i palmy. Everglades jest ostoją dla wielu gatunków zwierząt, często zagrożonych. W czasie wędrówek po parku możecie spotkać takie zwierzęta jak na przykład aligatory, grzechotniki, jelenie, wydry, żbiki, szopy pracze, pancerniki, oposy, niedźwiedzie amerykańskie i dziesiątki gatunków ptaków wodnych. Bogactwo przyrodnicze Everglades można opisać liczbami - możecie się tutaj natknąć na ponad 350 gatunków ptaków, 300 gatunków ryb zarówno słodkowodnych jak i morskich, 40 gatunków ssaków, 50 gatunków gadów, oraz niezliczone ilość owadów, pajęczaków i innych mniejszych żyjątek. Wśród żyjących w Everglades National Park zwierząt, 36 gatunków to zwierzęta zagrożone wyginięciem lub chronione gatunki. Zaliczają się do nich między innymi pantera florydzka, amerykański krokodyl czy manat karaibski inaczej zwany amerykańskim.

Jak zwiedzać Everglades

Wszystko to możecie obserwować przemierzając park w różny sposób. Będąc tutaj możecie wypożyczyć kanoe lub małą łódź, aby w odosobnieniu obserwować to co najpiękniejsze. Możecie także wykorzystać liczne świetnie przygotowane ścieżki i szlaki które pozwolą Wami obcować z dziką przyrodą twarzą w twarz. Park oprócz wycieczek pieszych lub wodnych, oferuje również możliwość zwiedzenia parku na wypożyczonym, lub swoim rowerze. Są tutaj specjalnie przygotowane i wytyczone szlaki idealne do krajoznawczych wypraw rowerowych.

A jeśli chcecie zwiedzać rezerwat w towarzystwie, to możecie wziąć udział w tak zwanych Tram Tours. Są to grupowe wycieczki odbywające się busem, który porusza się po wyznaczonych szlakach. Nie daje to oczywiście tych wszystkich doznań co spotkanie z przyroda twarzą w twarz, ale mimo to jest często wybieraną formą zwiedzania parku.

Park możecie zwiedzać nawet kilka dni. Przygotowane specjalne miejsca na kempingi pozwolą odpocząć Wam podczas dłuższej wizyty w Everglades National Park.
Dla turystów lubiących wypoczynek z wędką, umożliwiono też wędkowanie wraz z przewodnikiem, który pokaże dozwolone miejsca, a także przypilnuje, żeby wędkowanie odbywało się w zgodzie z obowiązującymi w parku zasadami.

PARK-EVERGLADES-BAGNA-FLORYDY
Wycieczka do Everglades

Jeśli jesteście fanami dokumentowania wszystkiego aparatem fotograficznym, znajdzie się tutaj tez coś specjalnie dla Was. Dla amatorów fotografii organizowane są specjalne warsztaty, podczas których przewodnicy zaprowadzą Was w te najciekawsze miejsca, o których istnieniu wiedza tylko znawcy parku. Będziecie mogli tu do woli fotografować piękno przyrody, a potem chwalić się swoimi unikalnymi zdjęciami po powrocie z wycieczki.
Jeśli chcecie obserwować ptaki, ale obawiacie się samotnej podróży w głąb rezerwatu, nie musicie robić tego w odosobnieniu, przygotowani przewodnicy pokażą Wam odpowiednie miejsca i zorganizują Wam niezapomnianą wyprawę.

Geocaching w Everglades

Natomiast jeśli jesteście fanami geocachingu, czyli najprościej mówiąc, zabawy w poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS, to również dobrze trafiliście. Na całym świecie fani geocachingu szukają schowanych nadajników, w Everglades National Park również jest taka możliwość. Po zarejestrowaniu się, możecie uczestniczyć w prawdziwej przygodzie, samemu, albo z wyszkolonym przewodnikiem.

Pamiętajcie jednak, zabawa z geocachingiem w parku została przygotowana jedynie dla urozmaicenia atrakcji dla turystów. Jednak w myśl zasad określonych przez zarządców parku, zabronione jest zabieranie umieszczonych w parku nadajników, oraz umieszczanie swoich, nieautoryzowanych. Zasady te obowiązują w całym Narodowym Parku Everglades.

Jednak zwiedzając Everglades National Park powinniście pamiętać, że pracownicy i zarządcy parku chcieliby, żebyście spędzili tutaj czas w sposób przyjemny i bezpieczny w czasie trwania całej Waszej wycieczki. Z uwagi na nagłe zmiany pogody na terenie tego ogromnego rezerwatu, zalecane jest sprawdzanie aktualnej pogody przed wyruszeniem w podróż. Miejsce to może być szczególnie gorące i wilgotne dla osób nie mieszkających na stałe na Florydzie i nie przyzwyczajonych do panującego tu klimatu.

Co zabrać na wycieczkę do Everglades

Należy pamiętać aby zabrać ze sobą na wycieczkę do rezerwatu, środki odstraszające owady, krem do opalania z wysokim filtrem, wodę pitną i odpowiednie ubranie z naturalnych oddychających tkanin. Szczególną opieką należy otoczyć małe dzieci. Dla nich szczególnie mogą być niebezpieczne zwierzęta, pamiętajmy aby nie zbliżać się do nich zbytnio, nie należy również zachowywać się zbyt głośno.
Również zmiany pogodowe, czy po prostu zmęczenie, dzieciom szczególnie dają się tutaj we znaki. W parku obowiązuje całkowity zakaz karmienia i zbliżania się do dzikich zwierząt, drażnienia ich i wykonywania jakichkolwiek działań, które mogą w następstwie wywołać niespodziewane reakcje napotkanych zwierząt.

WĄŻ
Nowi, niepożądani mieszkańcy Everglades

Jeśli podróżujecie po Florydzie ze swoim zwierzątkiem, przemyślcie, czy nie lepiej zostawić go gdzieś pod opieką, nie zabierajcie ich ze sobą i pod żadnym pozorem nie zostawiajcie zamkniętych w samochodach – grozi za to surowy mandat. Jeśli podróżujecie samochodem, zabezpieczcie go na parkingu, osłonkami przeciwsłonecznymi, unikajcie parkowania w pobliżu gniazdowania sępów.

Osobom nienawykłym może się to wydać dziwne, ale na parkingu starajcie się przykryć gumowe elementy samochodu, pozamykać okna, szyberdachy, gdyż to te elementy auta najczęściej przyciągają sępy i są przez nie często niszczone.

Park Everglades dziedzictwo ludzkości

Everglades National Park to bardzo ważny, zachowany w niezmienionej formie i pielęgnowany, unikalny na skalę światową ekosystem, będący schronieniem dla tysięcy zwierząt, żyjących tu w swoim naturalnym środowisku. Jednak jest to także bardzo dobre miejsce na spokojny wypoczynek na łonie natury, zarówno dla osób lubiących aktywne podziwianie każdego zachowanego tutaj gatunku fauny i flory, jak również dla osób lubiących odpoczynek w odosobnieniu, w ciszy, jedynie wśród cudów natury.

Mimo, że park odwiedzają miliony turystów rocznie, nawet tutaj można znaleźć takie miejsca, gdzie można w spokoju i samotności obserwować zachodzące słońce, przysłuchując się odgłosom dzikiej przyrody.

Przenieś do samej góry
Centra w Boca Raton
394.900 USD

Centra w Boca Raton

Palm Beach / Boca Raton
Mieszkanie w Mizner Court
349.500 USD

Mieszkanie w Mizner Court

Palm Beach / Boca Raton
Apartament w Miami
430.000 USD

Apartament w Miami

Miami Dade / Miami Beach
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2021 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij