serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
19-04-2020
Agent nieruchomości na Florydzie
Szukasz dobrej inwestycji i lokaty kapitału za granicą? A może szukasz dobrego agenta nieruchomości na Florydzie? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Sprawdź informacje o florydzkim rynku nieruchomości podczas epidemii koronawirusa w USA.
03-04-2019
Jaki hotel wybrać na Florydzie
Planujesz wyjazd na Florydę? Szukasz rezerwacji hotelu. W zależności gdzie chcesz jechać i jaki budżet masz na noclegi warto poznać podstawowe informacje o hotelach na Florydzie w USA.
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.

Dom Boynton Beach 12246 Eagles Landing Wy
339.900 USD

Dom Boynton Beach 12246 Eagles Landing Wy

Palm Beach / Boynton Beach
Lantana N Lakeshore piękna willa perełka
374.900 USD

Fernandina Beach

Fernandina Beach – Floryda. Jeśli zwiedzacie Stany Zjednoczone i traficie na słoneczną Florydę, prawdopodobnie bardzo będziecie chcieli zwiedzić południową, słynną część półwyspu. Nic dziwnego, panuje tam idealna pogoda na wakacje, czeka na Was lato przez niemalże cały rok. Na Florydzie możecie nie tylko wypocząć, kąpać się w promieniach słonecznych, bawić do rana, ale również zwiedzać i poznawać bogatą historię tego Stanu, jak i całych Stanów Zjednoczonych.

Jeśli zamierzacie zwiedzać Florydę, a cała południowa część jest już Wam znana na pamięć, albo chcecie rozpocząć po prostu zwiedzanie od samej północy, pierwszym przystankiem powinno być miasteczko Fernandina Beach w hrabstwie Nassau County. To ponad dziesięciotysięczne miasteczko należy do obszaru metropolitalnego Jacksonville, zwanego potocznie Greater Jacksonville. Miasteczko leży na północy stanu Floryda na wyspie Amelia Island.

Burzliwa historia regionu

Okolica nazywana jest często „wyspą ośmiu flag”, a to dlatego, że na początku zamieszkiwana przez rdzennych Indian z plemienia Timucuan wyspa ciągle przechodziła pod inne rządy. Od 1562 roku Fernandina Beach była pod władaniem Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Patriotów z Amelia Island, Green Cross of Florida, Meksyku, Konfederacji Stanów Zjednoczonych i w końcu Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Przed nadejściem okresu kolonizacji przez Europejczyków, okoliczne terytoria zamieszkiwała rdzenna ludność plemienia Timucuan. Wówczas okoliczna ludność liczyła około 1000 osób, a wyspę nazywano Napoyca. Pierwszy kontakt rdzennych mieszkańców wyspy z kolonistami nastąpił w 1562 roku, kiedy francuscy odkrywcy wraz z Jean Ribault, francuskim oficerem marynarki i kolonizatorem francuskim, pojawili się na Napoyca.

Niecałe 3 lata później wojska hiszpańskie, pod wodzą Pedro Mendeza de Aviles, hiszpańskiego admirała i podróżnika pochodzącego z Asturii, który został mianowany pierwszym gubernatorem na Florydzie, podbiły ziemie skolonizowane przez Francję w północno – wschodniej Florydzie, w tym Amelia Island. Wojska hiszpańskie zabiły wówczas Jean Ribault wraz z 350 innymi kolonizatorami z Francji. W 1573 roku za czasów rządów Hiszpan na wyspie, powstała tutaj misja Santa Maria o nazwie Isla de Santa Maria. Misja została porzucona w 1680 roku.
W 1702 roku nastąpił najazd wojsk Brytyjskich na wyspę, pod wodzą Jamesa Moorea.

WEDKARSTWO-FLORYDA

Wówczas gubernatorem Georgii był James Oglethorpe i przemianował on wyspę na Amelia Island, nazwę, która znana jest do dzisiaj. Wyspa otrzymała nazwę na cześć księżniczki Amelii, córki Króla Jerzego II. Mimo, że wyspa należała do Hiszpanii, Oglethorpe uzgodnił z hiszpańskimi włodarzami przeniesienie wyspy do brytyjskiej suwerenności. Urzędnicy zgodzili się z takimi ustaleniami, król Hiszpanii jednak uważał, że umowa była nieważna. Na skutek traktatu pokojowego, znanego jako Pokój Paryski w 1763 rok, podpisanego przez Wielką Brytanię, Hiszpanię, Francję, Prusy, Austrię i Saksonię, kończącego wojnę siedmioletnią, przekazano ziemie na półwyspie Florydzkim z rąk Hiszpanii pod władanie Wielkiej Brytanii.

Mimo, że oficjalnie zakończono waśnie między Wielką Brytanią a Hiszpanami o ziemie w północnej Ameryce, to Hiszpania ściśle współpracowała z Amerykanami, podczas działań prowadzonych przeciwko Brytyjczykom. W 1783 roku podpisano traktat w Wersalu, kończąc wojnę o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Zgodnie z warunkami tego traktatu Wielka Brytania oddała zasiedloną przez siebie część Florydy Hiszpanii w tym oczywiście Amelia Island.

Mocą traktatu mieszkańcy Brytyjscy mieli opuścić Florydę najpóźniej w ciągu półtora roku. Przyjęto też wyjątek od tej reguły, jeśli mieszkańcy przysięgli by wierność Hiszpanii i przeszli na katolicyzm, mogliby zostać bez wyprowadzania się. W 1811 roku założono miasto Fernandina, nazwane na część Króla Hiszpanii Ferdynanda VII.
W 1812 roku rozpoczęły się Wojny Seminolskie, czyli seria trzech konfliktów zbrojnych na Florydzie pomiędzy rdzennymi plemionami Indian i zbiegłych murzyńskich niewolników, oraz Stanami Zjednoczonymi. Powstańcy zwani jako Patrioci z Amelia Island, zdobyli wyspę.

Jednak Amerykanie pod dowództwem komandora Hugh Campbella odzyskali kontrolę nad wyspą. Wyspa została ostrzelana z oceanu, co wzbudziło zaniepokojenie wśród jej mieszkańców. Po ewakuacji Amerykanów w 1816 roku Hiszpanie zbudowali Fort San Carlos, strukturę wojskową do obrony miasta Fernandina. W 1817 roku wojska dowodzone przez Gregora MacGregora, pod flagą „Green Cross of Florida” zajeli Fort San Carlos. Wyspa była atakowana również przez siły Lousa Aury, pirata działającego pod banderą Meksykańską.

Dnia 8 stycznia 1861 roku, dwa dni przed secesją Florydy, Konfederacja wraz z Third Regiment of Florida Volunteers przejęła kontrolę nad opuszczonym już Fort Chinch. Trochę ponad rok później, siły Amerykańskie pod przywództwem Samuela Dupont, przywróciły kontrolę Stanów Zjednoczonych nad wyspą. Ma to miejsce 3 marca 1862 roku. Wtedy to nad Amelia Island zaczęła powiewać ósma z kolei flaga, tym razem Stanów Zjednoczonych Ameryki, co nie zmieniło się do dziś.

FERNANDINA-BEACH-CENTRUM-MIASTA

Warto zwiedzić Fernandina Beach

Zwiedzanie Fernandina Beach możecie rozpocząć od starego miasta, zwanego również „Original Town of Fernandina Historic Site”, które znajdziecie między Towngate Street, a Bosque Bello Cementery, Nassau, Marine i Ladies Streets. Stare miasto Fernandina Beach zostało wpisane na listę narodowych miejsc o znaczeniu historycznym. Znajdziecie tutaj Plaza San Carlos, który jest pozostałością po Fort San Carlos. Dzisiaj Plaza San Carlos utrzymywany jest przez władze stanowe i jest częścią State Park System.

Zobaczcie również zabytkowy dom Państwa Fairbanks, umieszczony w krajowym rejestrze miejsc o znaczeniu historycznym, ratusz Nassau County, zabytkowy dwupiętrowy budynek z czerwonej cegły, wybudowany w 1891 roku. Jeszcze innym ciekawym zabytkiem jest Fort Chinch, nadmorskie fortyfikacje znajdujące się na najbardziej wysuniętym na północ punkcie wyspy Amelia Island.

Atrakcje w Fernandina Beach

Jednak nie warto zapominać, że w mieście, mimo jego burzliwej historii, znajdują się nie tylko same zabytki i budynki warte obejrzenia, ale również miejsca, w których możecie odpocząć i zrelaksować się. W Fernandina Beach czekają na Was liczne parki, takie jak Atlantic Park, Central Park, Egans Creek Park, Fernandina Beach Skate Park, Hickory Street Park, Main Beach Park, MLK Jr. Park, North Beach Park, Sea Side Park czy Sunrise Park. Niektóre z tych parków to po prostu ogromne otwarte przestrzenie z ławkami, inne to już bardziej zaawansowane infrastruktury parkowe z boiskami, prysznicami, stołami do pikniku, a także rampami do jazdy na deskorolce.

Jednym z najlepszych przykładów fajnego parku, który czeka na Was jest Main Beach Park, gdzie oprócz placów zabaw, dwóch pawilonów, sześciu zadaszonych miejsc piknikowych znajdziecie boiska do gry w siatkówkę i koszykówkę, prysznice, a także drewniany pomost, promenadę.

Wspomniany Main Beach Park oferuje Wam Main Beach Broadwalk, promenadę oddaną do użytku 20 lutego 2014 roku, więc stosunkowo niedawno. Promenada, pomost, ma długość około 300 stóp, możecie się z niej dostać zarówno na plażę, jak i na miasto. Podziwiać przyrodę, żyjące żółwie, morskie fale rozbijające się o podstawy pomostu lub po prostu zrelaksować się. Jeśli tu już jesteście, możecie spędzić swoje wolne chwile na tej plaży Amelia Island. Jednak pamiętajcie, ta plaża, jak i każda inna na Amelia Island, to siedliska lęgowe dzikich zwierząt, którym nie można przeszkadzać w codziennym życiu.

Nie przekładajmy swojego relaksu i zabawy nad oceanem, czy kąpieli słonecznych nad dobrem żółwi morskich czy innych zwierząt zamieszkujących okolice. Jeśli myślicie o wodnej zabawie, która orzeźwi Was w gorący dzień, musicie odwiedzić Main Beach Park i ślizgawki wodne, które mają nawet 70 stóp długości. Main Beach Park udostępnia Water Slide codziennie od 11:00 do zamknięcia. Koszt pojedynczego zjazdu do zaledwie 3 dolary, za 5 dolarów możecie już wykupić dwa zjazdy. Jeśli jednak tego będzie Wam mało, za 25 dolarów od osoby, możecie wykupić karnet na nielimitowaną ilość zjazdów w ciągu doby.
Jeśli jesteśmy przy tematyce wodnej, warto wspomnieć, że jeśli macie dzieci poniżej 15 roku życia, miasto oferuje darmową naukę pływania.

Inną ciekawą atrakcją związaną ze sportem i rekreacją w Fernandina Beach jest Atlantic Fitness Room, w którym możecie dowoli zadbać o swoje ciało i wysiłek fizycznych. Jeśli jesteście gośćmi w mieście, miesięcznie zapłacilibyście około 56 dolarów za karnet na nielimitowaną ilość wejść na siłownię. Jeśli zamierzacie zabawić tu dłużej i chcecie zaoszczędzić parę dolarów, warto rozważyć pół roczny, albo roczny karnet, który wychodzi taniej.

Muzeum Historyczne

Jeśli zwiedzicie już wszystkie parki i atrakcje, być może będziecie chcieli trochę spokojniej, zwiedzić Muzeum Historyczne Amelia Island w Fernandina Beach. Muzeum pokazuje historię wyspy ośmiu flag oraz Fernandina Beach. Pokaże Wam nie tylko jak wyglądały statki kolonizatorów, czy wioska Timucuan setki lat temu, znajdziecie eksponaty upamiętniające historię Hiszpańskich misji na Florydzie, a także wojnę secesyjną.
Bilety wstępu kosztują 7 dolarów dla dorosłych. Bilet ulgowy kosztuje 4 dolary. Muzeum otwarte jest od poniedziałku do soboty od 10:00 do 16:00, oraz w niedzielę od 13:00 do 16:00. Muzeum zamknięte jest w większość świąt, a także w pierwszy weekend maja, kiedy w mieście jest Shrimp Festival. Muzeum znajdziecie przy 233 S Third Street.

MOTOR-USA-CHOPER

Święta i imprezy Fernandina Beach

W mieście obchodzonych jest wiele różnych świąt i organizowane są z tych okazji imprezy. Począwszy od stycznia, 1 stycznia Nowy Rok, 20 stycznia dzień Martina Luthera Kinga, 18 kwietnia tak zwany Good Friday, 26 maja dzień pamięci, 4 lipca Dzień Niepodległości, 1 września Labor Day, 11 listopada dzień weterana, 27 i 28 listopada Święto Dziękczynienia, a 24 i 25 grudnia Święto Bożego Narodzenia. Każde z tych świąt to doskonała okazja do świętowania.

Jednym z fajniejszych festiwali w Fernandina Beach jest Shrimp Festiwal, czyli festiwal krewetki. Amatorzy krewetek na pewno znajdą wtedy jakieś przysmaki dla siebie. Podczas festiwalu odbywają się wybory Miss Shrimp Festiwal, parada łodzi, parada łodzi pirackich, inscenizacje inwazji pirackich, konkurs na najlepszą brodę, bardzo interesujący konkurs na zjedzenie lodów, a także Shrimp Festival 5K run / walk.
Fernandina Beach to ciekawe miasteczko, w którym możecie nie tylko zwiedzić niektóre ciekawe miejsca związane z historią tego regionu, ale również zrelaksować się i delektując się promieniami słońca, korzystać z udostępnionych atrakcji rekreacyjnych.

Zainteresuje Cię również:
historia Florydy | podział geograficzny Florydy | Jacksonville na Florydzie | St. Augustin na Florydzie | mapa Florydy |

Przenieś do samej góry
Lake Clarke Shores dom
389.000 USD

Lake Clarke Shores dom

Palm Beach / Lake Clarke Shores
Saddle Trail Park Of Wellington willa
7.250.000 USD

Saddle Trail Park Of Wellington willa

Palm Beach / Wellington
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2021 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij