serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
19-04-2020
Agent nieruchomości na Florydzie
Szukasz dobrej inwestycji i lokaty kapitału za granicą? A może szukasz dobrego agenta nieruchomości na Florydzie? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Sprawdź informacje o florydzkim rynku nieruchomości podczas epidemii koronawirusa w USA.
03-04-2019
Jaki hotel wybrać na Florydzie
Planujesz wyjazd na Florydę? Szukasz rezerwacji hotelu. W zależności gdzie chcesz jechać i jaki budżet masz na noclegi warto poznać podstawowe informacje o hotelach na Florydzie w USA.
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.

Formularz wizowy USA

Wypełnianie wniosku DS-160 o przyznanie wizy amerykańskiej

Aby ziścił się amerykański sen trzeba najpierw się postarać o wizę umożliwiającą wjazd i pobyt na terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nie jest to proces łatwy i szybki. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i zapoznać z wieloma kryteriami jakie obowiązują przy wydawaniu promes wizowych przez ambasadę i konsulat Stanów Zjednoczonych, a następnie przejść pomyślnie proces przyznania wizy już po przybyciu na teren USA.

Na wstępie należy zaznaczyć, że jedynym oficjalnym źródłem informacji na temat wiz amerykańskich, wypełniania wniosków wizowych i pokrewnych tematów jest ambasada i konsulat Stanów Zjednoczonych. Poniższe porady, tak samo jak inne, które można znaleźć w sieci, to jedynie informacja, która może pokazywać, co może Was spotkać podczas ubiegania się o wizę, oraz przy wypełnianiu formularzy lub rozmowie z urzędnikiem imigracyjnym na lotnisku.

Długa droga do wizy

Jeśli potrzebujecie pomocy przy zdobyciu promesy wizowej, bo praktycznie tak powinno się mawiać - samą wizę zdobywacie dopiero już na terenie Stanów Zjednoczonych przy urzędniku imigracyjnym, gdy ten wbija ją w paszport – możecie skontaktować się z jedną z firm, które pomagają przy jej zdobyciu. Firmy te oczywiście nie są związane z rządem Stanów Zjednoczonych i nie mogą w żaden sposób zagwarantować Wam zdobycia wizy. Firmy i konsultanci o których mowa, służą swoim doświadczeniem, dobrą radą, oraz dobrą znajomością języka angielskiego i przepisów imigracyjnych Stanów Zjednoczonych.

Oczywiście taka porada kosztuje. Tak więc oprócz standardowych opłat, które należy uiścić w ambasadzie Stanów Zjednoczonych, za rozpatrzenie wniosku wizowego, poniesiecie dodatkowe koszty w razie potrzeby skorzystania z porady takich organizacji.
Jeśli ubiegacie się o wizę biznesową, związaną z wyjazdem służbowym lub związaną z zaproszeniem do przedsiębiorstwa rekrutującego mieszkańców innych krajów, pod względem formalnym być może będzie Wam łatwiej.

Firmy, które sprowadzają pracowników, dbają też o to, aby ich przyszli podwładni dostali wizy, pomogą więc przy wszelkich formalnościach. Tak samo może być z wizami edukacyjnymi, które wydawane są w celu pobierania nauki na jednej z amerykańskich uczelni. Uczelnie pomogą pod względem formalnym, aby student, mógł zamieszkać na terenie USA. Najtrudniej mają turyści i inni odwiedzający Stany Zjednoczone. W zasadzie taka wiza nie pozwala na osiedlenie się na stałe w USA, a jedynie uprawnia ona do przebywania na terenie Stanów przez określony czas.

WYPELNIANIE-FORMULARZA-WIZOWEGO

Formularz spędzający sen z powiek

Bez względu na cel podróży, każdy, kto ubiega się o wizę uprawniającą do wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych zobowiązany jest do przygotowania odpowiednich dokumentów, zdjęcia, oraz uzupełnienia formularza wizowego DS-160, a po pozytywnej weryfikacji formularza, do odbycia spotkania z konsulem w sprawie swojej wizy. Każdy, nawet dzieci - w ich imieniu oczywiście prawni opiekunowie, powinien uzupełnić ten formularz, wysłać droga elektroniczną, a następnie wydrukować potwierdzenie jego złożenia, które należy przynieść na umówione spotkanie z konsulem.

Pamiętajcie, formularz uzupełnia się jedynie przez Internet, formularz uzupełniony ręcznie, na maszynie do pisania lub nawet wydrukowany nie zostanie przyjęty przez ambasadę, natomiast bez wydruku potwierdzającego uzupełnienia formularza, nawet po jego wstępnym zatwierdzeniu, rozmowa z konsulem nie odbędzie się.

Jeśli wypełnialiście już taki wniosek w niedalekiej przeszłości, dziś zauważycie pewne zmiany. Kiedyś mężczyźni wypełniali dodatkowy wniosek, dziś pytania z tego wniosku zawarte są w formularzu DS-160, ale tylko w wersji formularza, która wyświetla się mężczyznom. Poza tym formularz w wersji dla kobiet i mężczyzn niewiele od siebie się różni. Podobnie jest z ujednoliceniem formularzy pod względem kraju z jakiego pochodzi osoba starająca się o wizę, dzisiaj wiele pytań może nie dotyczyć Polaków, jeśli będziecie przekonani, że nie jesteście w stanie odpowiedzieć na jakieś pytanie, zaznaczcie odpowiedź „nie dotyczy”.

IMMIGRATION-STANY-ZJEDNOCZONE

Informacje wstępne

Przed rozpoczęciem wypełniania formularza należy przygotować paszport, ponieważ będzie on potrzebny do wpisania z niego konkretnych danych do formularza. Jeśli znajdziecie kilka chwil wolnego, będziecie mogli się skupić tylko na wypełnianiu tego wniosku, zapewnicie sobie stały dostęp do Internetu, możecie rozpocząć swoją przygodę. Historie związane z wypełnianiem wniosku często urastają do rangi legendy, nie należy się jednak nimi sugerować. Jeśli podejdziecie do tego bez uprzedzeń, na spokojnie, prawdopodobnie okaże się, że nie taki wilk straszny, jak go malują.

Wszystkie dane podane w formularzu powinny być prawdziwe, jeśli będą mijały się z prawdą lub będą po prostu fałszywe, możecie przekreślić sobie wyjazd do Stanów Zjednoczonych raz na zawsze. Podanie fałszywych danych prawdopodobnie zakończy się zakazem wjazdu do Stanów Zjednoczonych. Dlatego zawsze lepiej sprawdzić wszystkie dane, oraz czy odpowiedzi na pytania, na które można udzielić wyczerpujące odpowiedzi, są wystarczająco treściwe.

Warto na wstępie zaznaczyć, że sesja uzupełniania formularza zamykana jest po dwudziestu minutach nieaktywności. Tak więc, aby nie stracić tego co przez godzinę uzupełnialiście, warto zapisać wniosek na komputerze lub zapamiętać identyfikator formularza – Application ID, widoczny w prawym górnym rogu ekranu. Dzięki temu formularz będzie można wysłać w ciągu 30 dni od rozpoczęcia jego uzupełniania, bo tyle właśnie dane z niewysłanych formularzy przechowywane są na serwerach. Tak więc widzicie, nawet szacowany czas uzupełniania formularza, który wynosi 75 minut, nie jest taki straszny, jeśli można to zrobić na raty.
Wypełnianie formularza DS-160 należy zacząć od wyboru ambasady lub konsulatu, w którym zostaną złożone

Wasze dokumenty wizowe. Wszystkich odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu należy udzielać w języku angielskim, wyjątkiem jest imię i nazwisko, które należy podać w języku, oraz alfabecie ojczystym, co w naszym wypadku oznacza, że korzystamy wtedy z polskich znaków. Bardzo przydatnym jest wybranie języka polskiego jako tooltip language, wówczas każde pytanie będzie miało podpowiedź napisaną w naszym języku. Jeśli będziemy chcieli uzyskać taką podpowiedź, wystarczy kursorem najechać na przycisk lub pytanie, co do którego mamy wątpliwości, a podpowiedź pojawi się automatycznie.

Czytaj więcej w pozostałych rozdziałach

Zainteresuje Cię także:
wniosek wizowy DS-160 | wypełnianie formularza wizowego | wiza a wjazd do USA |

Przenieś do samej góry
Rezydencja 8982 Stone Pier Dr Boynton Beach
1.195.000 USD

Rezydencja 8982 Stone Pier Dr Boynton Beach

Palm Beach / Boynton Beach
Marina Grande Riviera Beach condo
469.000 USD

Marina Grande Riviera Beach condo

Palm Beach / Riviera Beach
Sunny Isles Beach Jade Signature apartament
2.000.000 USD

Sunny Isles Beach Jade Signature apartament

Miami Dade / Miami Sunny Isles Beach
Ambassador Hotel Condo
200.000 USD

Ambassador Hotel Condo

Palm Beach / Palm Beach
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2021 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij