serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
19-04-2020
Agent nieruchomości na Florydzie
Szukasz dobrej inwestycji i lokaty kapitału za granicą? A może szukasz dobrego agenta nieruchomości na Florydzie? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Sprawdź informacje o florydzkim rynku nieruchomości podczas epidemii koronawirusa w USA.
03-04-2019
Jaki hotel wybrać na Florydzie
Planujesz wyjazd na Florydę? Szukasz rezerwacji hotelu. W zależności gdzie chcesz jechać i jaki budżet masz na noclegi warto poznać podstawowe informacje o hotelach na Florydzie w USA.
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.

Fort Pierce

Fort Pierce na Florydzie

Słoneczna Floryda to nie tylko ekskluzywne Miami, urokliwe wysepki Florida Keys czy ogromny rezerwat Everglades i lasy namorzynowe, które się wszystkim kojarzą z tym pięknym stanem. Jeśli się dobrze rozejrzeć na Florydzie znajdziecie dziesiątki innych miejsc, które warto odwiedzić, a być może nawet w nich zamieszkać, a nie są jednocześnie najpopularniejszymi atrakcjami turystycznymi i najbardziej zatłoczonymi miejscami Półwyspu Florydzkiego.

Sunrise City

Oprócz najbardziej znanych Miami, West Palm Beach, Fort Lauderdale, Tampa czy Jacksonville, na Florydzie znajdziecie dziesiątki miast i miasteczek, które mogą zauroczyć Was nie tylko wyglądem, infrastrukturą i swoimi atrakcjami, ale również dziedzictwem swojej kultury i historii.

Na wschodzie półwyspu, w jego południowej części znajduje się jedno z takich uroczych miast, ponad czterdziesto tysięczne Fort Pierce, siedziba hrabstwa St. Lucie. Fort Pierce często określany jest jako „Sunrise City”, co w luźnym tłumaczeniu można przetłumaczyć jako „Miasto Świtu”. Nazwa ta nierozłącznie wiąże się z partnerskim miastem – San Francisco.

HOMAR-FLORYDA-FORT-PIERCE-ŁOWIENIE

Dlaczego? San Francisco, w przeciwieństwie do Fort Pierce, leży na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych i nazywane jest „Sunset City” czyli „Miastem zachodu słońca”. Dodatkowo warto wspomnieć, że Fort Pierce leży na „Treasure Coast”, czyli dosłownie „Wybrzeżu Skarbów”. Skąd taka nazwa wybrzeża? Od historycznego wydarzenia, które miało miejsce w tej okolicy 30 lipca 1715 roku.

Hiszpańska flota Skarbów składająca się z dwunastu okrętów, wracając z Nowego Świata do Hiszpanii, natrafiła na ogromny huragan, który zatopił aż jedenaście okrętów, razem z ich cennym załadunkiem. Od tamtej pory wybrzeża, przy których doszło do zatopienia okrętów, nazywane są „Treasure Coast”.

Odrobina Historii

Zanim w tej okolicy pojawili się Europejczycy, tutejsze tereny zamieszkiwali Indianie z plemienia Ais. Podczas kolonizacji tutejszych terenów, w XVI wieku wschodnia część Florydy była nazywana „Los Musquitos”, skąd wzięła się nazwa hrabstwa utworzonego w 1828 roku – hrabstwo Mosquito. Kiedy na mocy ustaw, zachęcano ludzi do przemieszczania się i zamieszkiwania terenów na południe od Ocala.

W 1844 roku hrabstwo Mosquito podzielono na hrabstwa Orange i St. Lucia, poczym po 1855 roku przemianowano na hrabstwo Brevard. Miasteczko Fort Pierce zawdzięcza swoją nazwę podpułkownikowi Benjaminowi K. Pierce`owi, który złożył fort należący do armii Stanów Zjednoczonych po zakończeniu w 1838 roku drugiej wojny seminolskiej, natomiast 60 lat po tym wydarzeniu, w miejscu fortu ustanowiono miasto Fort Pierce, które prawa miejskie otrzymało 1lutego 1901 roku.

Trochę zwiedzania

Będąc tutaj, na pewno będziecie chcieli zwiedzić wspomniany już fort armii Stanów Zjednoczonych, od którego się to wszystko zaczęło, prawda? Macie taką możliwość dzięki Old Fort Pierce Park. W parku zobaczycie pozostałości wybudowanego w 1838 roku i opuszczonego w 1842 roku fortu, który częściowo spłonął w następnych latach. Park znajduje się przy rzece Indian River i możecie w nim zobaczyć kopiec, miejsce pochówku Indian z plemienia Ais. Park wpisany jest do krajowego rejestru miejsc o znaczeniu historycznym.

PRZYSTAŃ-JACHTOWA-FORT-PIERCE-FLORYDA

Pozostając przy tematyce militarnej, Fort Pierce to również ciekawa atrakcja turystyczna, która spodoba się na pewno każdemu chłopcu, ale być może także innym. Przy 3300 N. Highway A1A, North Hutchinson Island, Fort Pierce, FL 34949 znajdziecie Navy Seal Museum, muzeum marynarki wojennej. W zasadzie jedyne takie muzeum w Stanach Zjednoczonych, poświęcone marynarce wojennej Stanów Zjednoczonych.

Dowiecie się tutaj wszystkiego o historii i tradycji Navy Seals, poznacie sprzęt marynarki wojennej i historyczne wydarzenia związane w Navy Seals. Muzeum czynne jest od wtorku do soboty w godzinach od 10:00 do 16:00, a także w niedziele od 12:00 do 19:00. Muzeum zamknięte jest tylko 4 lipca, w Dniu Dziękczynienia, Wigilię i Święta Bożego Narodzenia, a także w Sylwestra i Nowy Rok. Dorośli, do których zakwalifikujemy także młodzież od 13 roku życia, zapłacą za bilet 8 dolarów, dzieci od szóstego roku życia 4 dolary, natomiast młodsze wchodzą całkowicie za darmo.

Wracając do zabytków zapisanych w krajowym rejestrze miejsc o znaczeniu historycznym, w mieście znajdziecie również inne budynki z tego rejestru. Jednym z nich jest Arcade Building, wybudowany w 1926 roku w stylu kolonialnym. Innym budynkiem jest Old Fort Pierce City Hall, czyli tłumacząc dosłownie, stary ratusz Fort Pierce, wybudowany w 1925 roku. Warto również zwrócić uwagę na Sunrise Theatre, wybudowany w 1922 roku, a został zamknięty w 1983 roku. Mieści się on przy 117 South 2nd Street i do dzisiejszego dnia zaprasza widzów, a to dlatego, że został ponownie otworzony w 2006 roku po gruntownej renowacji. Być może skusicie się i kupicie bilet na jedną ze sztuk.

Jeśli jesteśmy w temacie kultury i sztuki, być może powinniście przejść się pod adres 500 North Indian River Drive, Fort Pierce. Znajduje się tutaj A. E. Backus Gallery and Museum. Muzeum gromadzi dzieła amerykańskiego malarza żyjącego w latach 1906 – 1990, Alberta Ernesta Backusa. Muzeum otwarte jest od wtorku do soboty w godzinach od 10:00 do 16:00 i w niedziele od 12:00 do 16:00. Wstęp do muzeum kosztuje 5 dolarów, ulgowy bilet kosztuje 2 dolary, natomiast studenci i dzieci do lat 12 wchodzą z darmo.

Przenieś do samej góry
Venetian Villas Boynton Beach
199.000 USD

Venetian Villas Boynton Beach

Palm Beach / Boynton Beach
West Palm Beach La Fontana apartament
199.900 USD

West Palm Beach La Fontana apartament

Palm Beach / West Palm Beach
Boca Raton Boca Grove-Chateau apartament
187.000 USD
Boca Grove Country Club
100.000 USD

Boca Grove Country Club

Palm Beach / Boca Raton
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2021 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij