serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
19-04-2020
Agent nieruchomości na Florydzie
Szukasz dobrej inwestycji i lokaty kapitału za granicą? A może szukasz dobrego agenta nieruchomości na Florydzie? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Sprawdź informacje o florydzkim rynku nieruchomości podczas epidemii koronawirusa w USA.
03-04-2019
Jaki hotel wybrać na Florydzie
Planujesz wyjazd na Florydę? Szukasz rezerwacji hotelu. W zależności gdzie chcesz jechać i jaki budżet masz na noclegi warto poznać podstawowe informacje o hotelach na Florydzie w USA.
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.

Lantana Yacht Club apartament 1348 sqft
300.000 USD
Dom Boynton Beach 12246 Eagles Landing Wy
339.900 USD

Dom Boynton Beach 12246 Eagles Landing Wy

Palm Beach / Boynton Beach

Hawaje

Hawaje - tropikalne wakacje na środku Pacyfiku

Stany Zjednoczone to piękny kraj, którego zwiedzenie marzy się niejednej osobie. Często spełnienie tego marzenia leży w zasięgu ręki, jeśli tylko uda się zdobyć turystyczną wizę w konsulacie Stanów Zjednoczonych Ameryki. Spośród pięćdziesięciu stanów USA każdy może wydać się najlepszym turystycznym celem. Nevada, Teksas, Floryda, każdy z tych, a także inne stany, mają swoją historię i multum atrakcji turystycznych do zaproponowania. Najmłodszym, a wcale nie najmniej ciekawym stanem należącym do USA są Hawaje.

Burzliwa historia tropikalnego stanu

Stan dołączono do Stanów Zjednoczonych dopiero 21 sierpnia 1959 roku, więc stosunkowo niedawno. Jest to jedyny stan, który w całości mieści się poza kontynentalną częścią USA, na wyspach. Wyspy należą do archipelagu Hawaje i znajdują się w północno – środkowej części Oceanu Spokojnego. Sam archipelag jest pochodzenia wulkanicznego i składa się ze 137 wysp i wysepek, z czego najczęściej wymienia się osiem największych i głównych wysp takich jak Hawai`i, O`ahu, Lana`i, Maui, Kaua`i Moloka`i, Ni`hau a także w przeciwieństwie do poprzednich wysp, niezamieszkana Kaho`olawe.

Historia stanu Hawaje jest bardzo ciekawa. Pierwsi osadnicy mieszkali na tych wyspach już około 300 roku przed naszą erą i byli to najprawdopodobniej Polinezyjczycy. Później, około XI wieku na wyspy przybywali ludzie z okolicznych Raiatea oraz Bora – Bora. Europejskie stopy stanęły tutaj w 1778 roku, kiedy to brytyjski podróżnik i odkrywca James Cook, odkrył to przepiękne miejsce. James Cook nazwał wyspy „Sandwich Island”, co miało być odwzajemnieniem przysług, które kapitan otrzymał od swojego sponsora, Johna Montagu, czwartego hrabiego Sandwich.

James Cook odwiedził archipelag Hawajów dwukrotnie, jednak druga wyprawa w 1779 roku, zakończyła się dla kapitana i jego załogi tragicznie. Europejczycy wpadli na pomysł porwania króla wyspy, jednak poddani króla wykazali się nie lada umiejętnościami, mało, że nie pozwolili na porwanie, to zabili kapitana Cooka oraz czterech jego ludzi. Po wyprawach Jamesa Cooka, które były opisywane w wielu publikacjach, Hawaje stały się docelowym miejscem podróży wielu europejskich podróżników.

HAWAJE-MAPA

Nie od razu zjednoczone ...

Koniec XVIII wieku przyniósł wiele walk pomiędzy poszczególnymi wyspami, które chciały przejąć władzę nad całym archipelagiem, po wielu bitwach i cesji wyspy Kaua`i w 1810 roku, ustanowiono dynastię Kamehameha, która władała całym archipelagiem do 1872 roku. Następca tronu, Kamehameha V, nie zostawił po swojej śmierci w 1872 roku żadnego potomka, a także nie wyznaczył następcy tronu, co doprowadziło do wyborów króla. Szczęśliwcem został Lunalilo, który był królem Hawajów przez okrągły rok, po czym zmarł i również nie zostawił potomków, co przyczyniło się do kolejnych wyborów, władzę przejął Kalakaua.

Kalakaua jednak nie cieszył się sielanką rządzenia, ponieważ wielu imigrantów z Ameryki i Europy wymusiło na królu podpisanie tak zwanej „Konstytucji bagnetowej” w 1887 roku, która mocno ograniczała władzę monarchy. Dodatkowo dawała ona przywilej głosowania tylko tym mieszkańcom, którzy zarabiali ponad 600 dolarów lub zainwestowali w grunt przynajmniej połowę tej kwoty. Jeśli inwestowali w grunty, nie musieli być nawet obywatelami archipelagu, aby mieć prawo głosu i w ten sposób biali imigranci wyeliminowali z polityki większość rdzennych mieszkańców wysp i przejęli praktycznie władzę na Hawajach.

Kiedy król zaczął chorować, wyjechał na leczenie do San Francisco, na czele kraju stanęła jego siostra, Lydia Lili`uokalani, która po objęciu tronu obwieściła wydanie nowej konstytucji, która przywracała prawo głosu rdzennym obywatelom, odbierając jednocześnie to prawo cudzoziemcom. Amerykanie czekali tylko na taki pretekst, aby w styczniu 1893 roku piechota morska USA przemaszerowała pod pałac królowej, żądając jej natychmiastowej abdykacji pod groźbą zbrojnej interwencji, królowa ustąpiła z tronu. 4 lipca 1893 roku proklamowano Republikę Hawajów.

Na czele republiki stanął Sanford Dole, prezydent Republiki Hawajów i funkcję tą pełnił do 1900 roku, kiedy to został mianowany gubernatorem Hawajów. W republice dalej panowały nastroje antyrządowe, podsycone ciągłą nierównością wyborczą wobec rdzennej ludności, Hawajczycy tworzyli ruchy oporu, mając na celu obalenie rządu i przywrócenie na tron królowej. Kiedy rojaliści, bo tak byli nazywani przeciwnicy rządu, zaatakowali rząd, stłumiono bunt, aresztowano wielu rojalistów, a u królowej znaleziono broń, za co została aresztowana. 7 lipca 1898 roku Stany Zjednoczone zajęły Hawaje, ogłaszając ich aneksję 12 sierpnia 1898 roku.

HAWAJE-SURFING

Początkowo podpisano uchwałę przyłączającą Hawaje jako terytorium zależne Stanów Zjednoczonych, wtedy właśnie dotychczasowy prezydent republiki, został mianowany gubernatorem Hawajów. W marcu 1959 roku uchwalono akt dołączenia Hawajów do Stanów Zjednoczonych jako 50 stan, co zostało poparte miażdżącą większością w powszechnym referendum 27 czerwca 1959 roku. Od tamtej pory Hawaje zawdzięczają ogromny rozwój dzięki upowszechnieniu turystyki w tym tropikalnym stanie.

Hawajskie miasta

Wracając do turystycznych walorów Hawajów, ich stolicą jest popularne Honolulu. Innymi znanymi miastami są Holo, Kahului czy Lihu`e, ale nie ma co ukrywać, każdy kilometr kwadratowy Hawajów jest wart każdej złotówki, aby go obejrzeć i przeżyć tropikalną, oryginalną przygodę, nie tylko w miastach, ale również poza nimi, na pięknych plażach, w tropikalnych lasach, na lądzie, a także pod wodą. Fauna i flora na Hawajach są niepowtarzalne, kultura i tradycja tego archipelagu, wciąż kultywowana, przyciąga uwagę nie tylko turystów, którzy są tutaj po raz pierwszy, ale również wieloletnich rezydentów.

Udane wakacje

Hawaje to miejsce idealne na relaks i udane wakacje. Jeśli marzycie o spędzeniu kilku dni w tropikalnym klimacie, Hawaje mogą wydawać się strzałem w dziesiątkę. Nie można powiedzieć, że jest to turystyczny standard, Hawaje są bardzo luksusowym i dość nietypowym wyborem na spędzenie urlopu. Każda z hawajskich wysp ma do zaoferowania turystom wypoczynek w bardzo zróżnicowanym krajobrazie, złociste, piaszczyste plaże, wulkaniczne tereny, z wciąż aktywnymi wulkanami, które do dziś potrafią zaskoczyć mieszkańców i turystów wylewem lawy, a także lasy tropikalne, czy górskie tereny z ośnieżonymi szczytami.

W ofercie biur podróży znajdziecie dziesiątki bardzo luksusowych hoteli, a także takie o zwykłym standardzie, co ciekawsze hotele oferują szereg atrakcji turystycznych, czy wycieczek po terenie archipelagu, często z polskojęzycznym przewodnikiem, co na pewno stanowi pewnego rodzaju ewenement na skalę światową, gdzie zazwyczaj polscy turyści nie obędą się bez znajomości choćby jednego języka obcego.

Jedna czy więcej wysp

Być może zainteresują Was wycieczki po archipelagu Hawajów, wybierzecie nie tylko jedną wyspę, ale odwiedzenie również innych, bardzo ciekawych miejsc, w których prawdopodobnie będzie pierwszy raz w życiu. Może oprócz zwiedzania tej bliższej i dalszej okolicy, wolicie jednak wakacje spędzone w jednym miejscu, opalając się i kąpiąc w krystalicznej, ciepłej wodzie Oceanu Spokojnego. Wybrzeża wysp hawajskich są bardzo dobrym wyborem dla amatorów nurkowania, surfingu i innych sportów wodnych, które uprawiane w tym miejscu mają zupełnie inny odbiór niż uprawiane w tych bliższych Polsce miejscach.

Jeśli zamierzacie spędzić choćby chwilę nurkując, rozważcie wybór tak zwanego safari nurkowego, czyli rejsu łodzią nurkową o wysokim standardzie. Jest to droższa impreza niż nurkowanie z lądu, jednak warta swojej ceny. Co byście jednak nie wybrali, pamiętajcie, że na Hawajach panuje przyjemny klimat, przeciętna temperatura w okresie letnim waha się od 26 do 30 stopni Celsjusza, zimą może spaść do około 18 stopni.

Planujecie ślub?

A być może Hawaje nie przyciągnęły Was jedynie swoim klimatem i możliwością aktywnego spędzenia luksusowych wakacji? Hawaje to jedno z tych miejsc, gdzie młodzi ludzie mogą wybrać się na podróż swojego życia, aby właśnie na jednej z malowniczych wysepek wziąć ślub i przyrzec sobie miłość i wierność aż do śmierci. Romantyczna i niezapomniana chwila, jaką jest ślub, dzięki temu może być jeszcze bardziej niezapomnianym wydarzeniem, z którym będziecie mogli wiązać jedynie najlepsze wspomnienia.

SLUB-HAWAJE-USA

Co ciekawsze firmy, które zajmują się planowaniem takich ślubów policzą sobie za organizację ślubu około 800 – 1000 dolarów, co przy ogólnych kosztach wakacji na Hawajach może wydać się kwotą mimo wszystko dość niską. Co ważniejsze, aby wziąć ślub na terenie Hawajów, nie musicie być obywatelami, ani rezydentami Stanów Zjednoczonych, wystarczy mieć ze sobą paszport, a także uzyskany wcześniej w State Departament of Health w Honolulu, dokument „Marriage Licence”, zezwalający na ślub.

Uzyskanie tego dokumentu nie powinno sprawić Wam problemów, firmy planujące śluby, w kosztach organizacji zobowiązują się do pomocy i zapewniają pełną asystę opiekuna, mówiącego po polsku. Państwo młodzi powinni mieć skończone 16 lat, a ślub udzielony na terenie stanu Hawaje ważny jest jak każdy inny, na całym świecie.
Oczywiście przy planowaniu takiego ślubu powinniście wziąć pod uwagę inne wydatki, takie jak fotograf czy kamerzysta, którzy uwiecznią Waszą przysięgę małżeńską, a także przyjęcie weselne, które może być wystawną kolacją dla najbliższych przyjaciół i rodziny, ale również romantyczną kolacją dla dwojga.

A co po ślubie?

Hawaje to także często wybór pary młodej na wymarzoną podróż poślubną, którą bezwątpienia młodzi zapamiętają do końca życia. Romantyczna podróż poślubna nawet w mniej egzotyczne miejsce to marzenie każdej panny młodej i pana młodego, podróż poślubna na Hawajach to wręcz bajkowe wydarzenie.

Niezliczone romantyczne, ustronne miejsca, a także popularne atrakcje turystyczne, czy tropikalne lasy i plaże Oceanu Spokojnego, a także liczne oferty hoteli przygotowane dla nowożeńców przyciągają młode pary do zaplanowania niezapomnianej podróży poślubnej właśnie tutaj.

Obszary chronione

Pamiętajcie jednak, Hawaje to nie tylko archipelag wysp kojarzonych z turystyką, to także liczne obszary chronione. Dwa parki narodowe to Haleakala na wyspie Maui oraz Wulkany Hawai`i, poza tym znajdziecie tutaj obszar chroniony historycznych parków narodowych, takich jak Park na Moloka`i, Kaloko – Honokohau National Historical Park na Hawai`i oraz Pu`uhonua o Honaunau National Historical Park.

Jednym z innych chronionych miejsc jest Pomnik USS Arizona w Pearl Harbor na O`ahu, tym Pearl Harbor, które znane jest z podręczników historii Stanów Zjednoczonych, a także licznych filmów wojennych.
Jeśli niestraszna Wam długa podróż, macie przygotowane środki na wakacje swojego życia i macie choćby tydzień urlopu, nie zastanawiajcie się ani chwili dłużej. Powiedźcie „aloha” podczas wschodu słońca, oddajcie się tańcom hula przy akompaniamencie pieśni mele, aby wieczorem móc podziwiać zachód słońca za linią horyzontu Oceanu Spokojnego.

Przenieś do samej góry
Rezydencja Floryda
589.000 USD

Rezydencja Floryda

Palm Beach / Boca Raton
Szeregówka w Lake Park
100.000 USD

Szeregówka w Lake Park

Palm Beach / Lake Park
La Perla apartament Sunny Isles Beach
825.000 USD

La Perla apartament Sunny Isles Beach

Miami Dade / Miami Sunny Isles Beach
Miami Sunny Isles Beach Chateau Beach apartament
700.000 USD

Miami Sunny Isles Beach Chateau Beach apartament

Miami Dade / Miami Sunny Isles Beach
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2020 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij