serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
19-04-2020
Agent nieruchomości na Florydzie
Szukasz dobrej inwestycji i lokaty kapitału za granicą? A może szukasz dobrego agenta nieruchomości na Florydzie? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Sprawdź informacje o florydzkim rynku nieruchomości podczas epidemii koronawirusa w USA.
03-04-2019
Jaki hotel wybrać na Florydzie
Planujesz wyjazd na Florydę? Szukasz rezerwacji hotelu. W zależności gdzie chcesz jechać i jaki budżet masz na noclegi warto poznać podstawowe informacje o hotelach na Florydzie w USA.
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.

Apartament 403 S Sapodilla Av West Palm beach 2 sypialnie
325.000 USD
Se 3rd St Dania Beach apartament 2 sypialnie
175.000 USD

Karolina Północna

Stan Północna Karolina

Karolina Północna z angielskiego (North Karolina), stan w południowo – wschodniej części Stanów Zjednoczonych, graniczący na północy z Wirginią od południa z Georgia i Karoliną Południową, a od zachodu z Tennessee. Wschodnia granice stanowi natomiast Ocean Atlantycki, co też stanowi szeroki dostęp dla mieszkańców i turystów do Oceanu.

Jest stanem średniej wielkości – jego powierzchnia to 136,4 tysiąca km2. Populacja względem danych z 2000 roku szacuję się na poziomie około 8 050 000 ludności, co daję nam gęstość zaludnienia 64 osoby na km2. Wartą uwagi informacją jest fakt, że bardzo duży odsetek społeczeństwa stanowią tutaj przedstawiciele ludności murzyńskiej, jest ich tutaj 22%.

Stolicą państwa jest Realigh, inne główne miasta to Charlotte, Greensboro, Winston – Salem, Durham.
Gubernatorem stanu jest Pat McCrory. Stan podzielony jest na 100 hrabstw.
Terytorium na którym położona jest teraz Karolina Północna była kiedyś domem dla wielu indiańskich plemion, takich jak: Cherokee, TUSCARORA, Catawba, Creek.

Gospodarka opiera się głównie na gałęziach rolniczo – przemysłowych. Wydobywa się tu mikę, kalonit oraz kamienie budowlane. Rozwinięty jest tutaj przemysł włókienniczy, chemiczny, tytoniowy, drzewny. Głównymi uprawami są tutaj: tytoń, kukurydza, bawełna, ziemniaki oraz owoce i warzywa. Hodowla to głównie drób, bydło i trzoda chlewna.
Karolina Północna żyje z naturalnego piękna, oferując różnorodność imprez kulturalnych i atrakcji turystycznych. Cały ten stan wypełniony jest naturalnym pięknem i urokiem, który zapiera dech w piersciach.

Historia Karoliny Północnej

4 lipca 1584 roku na wybrzeżu dzisiejszej Karoliny Północnej pod wodzą Philipa Amadasa i Arthura Barlowa, wylądowała angielska ekspedycja z zadaniem żałożenia tutaj koloni.
Kilka miesięcy późnie w roku 1585 udało się spełnić to założenie na wyspie Roanoke, która jednak nie przetrwała (tzw. Zaginiona Kolonia) i po dziś dzień jest jedną z wielkich tajemnic kolonialnej Ameryki.
Pierwszymi stałymi osadnikami byli przybysze Angielscy osiadający już w sąsiedniej Wirginii już na początku XVI wieku.

NORTH-CAROLINA-USA-MAP

W latach 1663 do 1712 istniała tutaj pod nazwą Province of Karolina, ustanowiona przez wydanie przywilejów, wydanych przez króla Anglii Karola II Stuarta i nazwana na cześć jego ojca.
W 1712 roku formalnie kolonia ta podzieliła się na Karoline Północną i Południową. (faktycznie oba obszary rozwijały się samodzielnie od początku europejskiego osadnictwa).

Przełomowe wydarzenie to ratyfikowanie Konstytucji USA dnia 21 listopada 1789 roku.
Podczas wojny secesyjnej (1861 - 1865) Karolina Północna była jednym z ze stanów Konfederacji występując przeciwko Unii. Ponownie przyjęta do Unii została w roku 1868.
17 grudnia 1903 roku pomiędzy miejscowościami Kitty Hawk a Kill Devil Hills miał miejsce pierwszy przełomowy lot samolotu konstrukcji wybitnych konstruktorów braci Wright.

Geografia i klimat Karoliny Północnej

Stan rozciąga się od Oceanu Atlantyckiego (nizina Atlantycka) na wschodzie do pogórza Appalachów na zachodzie. Zachodnie części są przepełnione zalesionymi górami i chronionymi obiektami leśnymi.
Wschodnie wybrzeże natomiast prezentuje się bogactwem ciepłych plaż. Unikalną cechą wybrzeża jest współistnienie zacisznych i zatłoczonych plaż w ciągu kilku kilometrów od siebie.
Jeżeli chodzi o topografie można tutaj wymienić trzy główne obszary: zachodnie góry, wschodnie wybrzeże i Piemont pomiędzy nimi.

Główne rzeki przepływające przez granice stanu to Roanoke, Pee Dee oraz black.
Klimat tutaj ma charakter podzwrotnikowy, na wybrzeżu zwrotnikowo morski, średnia temperatura wynosi zazwyczaj 190 C.

Atrakcje Turystyczne i rekreacja w Karolinie Północnej

Urlop w Karolinie Północnej jest doskonała propozycją dla tych podróżników, którzy nie chcą spędzać już na terenach Usa typowo Amerykańskich wakacji, głównie spędzanych na Florydzie bądź terenach Kalifornii. Wycieczka do Karoliny jest miła odskocznią od zatłoczonych hucznych skupisk metropolii.

Palmy, piaszczyste plaże i malowniczy ocean, w którym pływają delfiny to idealna propozycja dla osób, które chcą odpocząć, uwielbiają napawać się naturalnym pięknem i zatracić się w atmosferze spokoju. Urokliwe miasteczka przyjmują tutaj każdego z gościnnością i ciepłem, ludzie są tutaj bardzo sympatyczni.

Zwiedzanie warto rozpocząć od malowniczej miejscowości Wilmington. Na wstępie zaskakuje tutaj piękno ulic, na których rosną zarówno egzotyczne palmy, jak i drzewa iglaste oraz liściaste, co buduje atmosferę wszechobecnego otaczającego nas piękna. Przechadzając się jego ulicami można podziwiać Amerykańskie zabytkowe domy, rozkoszować się widokiem rzeki Cape Fear, która wpływa do Atlantyku, a także wznoszącym się nad nią, majestatycznym mostem Cape Fear Memorial Bridge.

Miejsce to jest bardzo miłe dla oka, piękne wrażenia jakie tutaj nabywamy dopełniają niewielkie sklepiki, piękny budynek Sądu Najwyższego i miejscowy teatr. Uświadczymy tutaj także innych teatrów oraz licznych restauracji, które oferują smaczną lokalną kuchnie. Turyści doceniają to miejsce, oprócz tego, że przyjeżdża tu wielu rodzimych turystów, jest to istne zagłębie kinematograficzne.

BATTLESHIP-NORTH-CAROLINA-USA

Na przestrzeni ostatnich lat, powstało tutaj setki filmów, wszystko dla tego, iż miejsce to może być doskonałym i na pewno tańszym zamiennikiem samej Kalifornii. Miasto ma na swoim koncie takie kinowe hity jak „A Walk to Remember" (Szkoła uczuć), „Iron Man 3", „Lolita", "Sleeping with the Enemy" (Sypiając z Wrogiem), jak widać kinematografia trzyma tutaj świetny poziom.

Szukając miejsca w którym dostępne są wszelkie atrakcje warto wziąć pod uwagę miasto Charlotte. To tutaj znajduje się park tematyczny o nazwie Carowinds, pozwalający nam spędzić rodzinny dzień, ekscytujący się podczas przebywania w wodzie i na kolejce górskiej, a znajdujące się tutaj Discovery Place zapewni maluchom zabawę umiejętnie wplecionymi elementami edukacyjnymi.

Każdy który kocha prędkość udając się w to miejsce, może udać się na tor Charlotte Motor Speedway i obejrzeć światowej klasy wyścigi pod szyldem NASCAR. Natomiast wielbiciele historii spędzą mile czas w pobliskich, bogatych w ciekawe eksponaty muzeach. W spokojniejsze dni można także udać się na piknik lub na zakupy do pobliskich centrów.

Warto odwiedzić w Karolinie Północnej

Kolejnym miastem wartym odwiedzenia, jest uważane za symbol bogactwa i rozwoju jest Winston – Salem, ojczyzna tytoniu. Jak samo nawiązanie wskazuje to tutaj znajduję się bardzo sławna fabryka papierosów (jako druga największa pod względem wielkości w Stanach Zjednoczonych), istniejąca pod swoistą nazwą R. J Reynolds Tobacco Company, która produkuje obecnie 450 milinów papierosów dziennie. Tutaj wyczuwalna woń tytoniu jest delikatna i niedokuczliwa, jednak bardzo wszechobecna.

Miasto oprócz fabryki, która stanowi tutaj główne źródło utrzymania większości mieszkańców ma własny dziennik "Winston – Salem Journal". Będziemy mieli tutaj okazję zobaczyć także liczne muzea, znajduję się tutaj także ogromny dzbanek do kawy, stojący w najstarszej części miasta. Dzbanek ten, ma tutaj znaczenie symboliczne, ponieważ jest to prezent od synów założycieli tego miasta. Miał być to sposób na zareklamowanie swojego sklepu z artykułami meblowymi, co jak widać poprzez osiągnięte sukcesy udało się doskonale.

Być może jednym z najbardziej znanych miast na zachodnich terenach Karoliny jest Asheville. Oferuje urok wprost pochodzący z klimatów starego świata europejskiego, oferując gościnność i beztroskość spotykanych tu ludzi. Tutaj znajdziemy wiele restauracji i imprez kulturalnych, które odbywają się przez cały rok, co dodatkowo wabi turystów.

To niespełna stu tysięczne miasto posiada 17 targowisk rolnych, a lokalne restauracje maksymalnie wykorzystują tutaj potencjał świeżych sezonowych produktów. Warto skorzystać z oferty regionalnych mini browarów. Główną atrakcją tutaj jest jedna z największych prywatnych rezydencji Biltmore Estate, na która składa się przepiękny królewski ogród oraz ponad 200 wystawnych pokoi.

Raleigh jako stolica stanu, oferuje nam możliwość zwiedzenia budynku na terenie którego przebywają przedstawiciele władz stanowych oraz odwiedzenia Fortu Raleigh, gdzie znajduje się obecnie muzeum.

Udając się do Kill Devils Hills warto zobaczyć pomnik braci Wright, jako ojców transportu lotniczego.

Północna część stanu

Piemont to obszar Karoliny Północnej rozciągający się od wschodniego wybrzeża aż po góry zachodnie państwa. Znajdziemy tutaj liczne pola golfowe, dziewicze, naturalne jeziora. Podobnie jak w pozostałej części kraju, obszar jest pełen naturalnego piękna, nie będziemy tutaj w stanie oderwać oczu od pobliskich krajobrazów. Dwa z najbardziej aktywnych miast Karoliny Północnej- Religh oraz Durham oferują masę zabytków, w tych tętniących życiem miastach odnajdziemy mieszankę uroku starego i nowego świata, te dwie koncepcje przeplatając się tutaj stwarzają niesamowitą atmosferę dla zwiedzających.

Przebywając w Durham warto jest też zobaczyć prywatny Uniwersytet Duke'a oraz mieszczące się w nim wystawne muzeum sztuki, zasobne w setki eksponatów. Miasto to znane jest z częstych festiwali, koncertów muzycznych oraz przedstawień teatralnych, jest to dobre miejsce dla muzykomanów, każda z nich odnajdzie tu coś dla siebie. Natomiast jeśli chodzi o Charlotte najbardziej zaludnione miasto stanu North Karolina, również spoczywa na terenach Piemontu, nie warto więc go przeoczyć.

Nie przegap w Karolinie Północnej

Obowiązkowym punktem przy zwiedzaniu Karoliny Północnej jest Outer Banks – ciągnący się przez 320 kilometrów archipelag. Będziemy tutaj mieli okazję zobaczyć, jak wyglądała kiedyś przyroda południowo - wschodniej Ameryki, kiedy to jeszcze nie wpadła w sidła komercji. Outer Banks obejmuje większą część wybrzeża stanu oraz złożony jest z niewielkich, urzekających wysp. Przyświecające jej piękne plaże (Bodie, Hatteras, Ocracoke Island) obfitujące w niespotykaną roślinność czekają na turystów.

Kolejnymi obiektami architektury, które idealnie dopasowują się w elementy krajobrazu są majestatyczne, pomalowane w biało - czarne wzory latanie morskie. Wznoszą się one na Cape Hatteraz oraz Cape Lookout. Miasta mieszczące się na archipelagu, nie są zbyt duże i nowoczesne, chodź widać tutaj tendencje rozwojowe. Nacisk stawia się tutaj na dbanie o mieszkańców jak i przyjeżdżających przedstawicieli wielu kultur. Życie jest tu inne niż w pozostałych rejonach USA, płynie spokojnie bez tak znanego mieszkańcom USA nerwowego pośpiechu.

SMOKY-MOUNTAINS-USA-STANY-ZJEDNOCZONE-AMERYKI

Zachodnie ramie Karoliny oferuję szeroką gamę atrakcji dla chętnych turystów. Zajęcia na świeżym powietrzu, takie jak wędrówki Blue Ridge Parkway, Szlak Appalachów, lub którykolwiek z 800 kilometrów tras w całej linii zalesionych gór, tylko czekają na odkrycie. Północe góry tego stanu są splecione strumieniami rzek i ponad 300 wodospadami, od kilku do ponad czterystu metrów od strumienia do ziemi.

Greensboro w Północnej Karolinie szczyci się kwitnącym życiem nocnym, sklepami i końmi, aż 8000 kupców koni rocznie zainteresowanych w temacie robi tutaj zakupy na farmie rodziny Sharpe. W Greensboro jak może wskazywać sama nazwa dominują liczne zielone ogrody, centra nauki oraz ogrody dendrologiczne jako uzupełnienie charakterystyki tego miejsca.

W Bog Garden można obejrzeć jak funkcjonuje żywy ekosystem terenów podmokłych. Miłośnicy historii, zwiedzając okoliczne muzea dowiedzą się co nieco na temat wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Nabyta wiedza tutaj związana może być także z wojną secesyjną i ruchem praw obywatelskich. Po tak aktywnym dniu wielu turystów udaję się do pobliskiego Four Season Town Center na pyszny obfitujący w lokalne smakołyki obiad, wybiera się na zakupy bądź do kino.

Ciekawostki o stanie

Dewizą stanu Karolina Północna: Prawda ważniejsza niż pozory.
Stan jako jeden z dwóch pierwszych (obok Pensylwanii), stworzył zapis o wybudowaniu tutaj Uniwersytetu stanowego.

Północna Karolina jako siódmy stan w kolejności, zakazał uwzględniania prawa szariatu na swoich terenach.
Parki narodowe i atrakcje turystyczne znajdujące się na terenie stanu to: Park Narodowy Great Smoky Mountains, Blue Ridge Parkway.

Ewangelikalizm wraz z protestantyzmem to dwie najliczniejsze grupy wyznaniowe w tym stanie.
Ciekawostką polityczną jest fakt, że na przestrzeni ostatnich lat, w wyborach prezydenckich w tym okręgu między latami 1968 a 2004, tylko w roku 1976 wygrał kandydat partii Republikańskiej, co ewidentnie określa poglądy polityczne okolicznych mieszkańców.

Przenieś do samej góry
Delray Beach W Chrystie Cir dom 3 sypialnie
300.000 USD
Mieszkanie w Mizner Court
349.500 USD

Mieszkanie w Mizner Court

Palm Beach / Boca Raton
Miami Shores historyczna willa
985.000 USD

Miami Shores historyczna willa

Miami Dade / Miami downtown
Highland Beach Yachtsmans Cove domek
689.000 USD

Highland Beach Yachtsmans Cove domek

Palm Beach / Highland Beach
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2020 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij