serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
19-04-2020
Agent nieruchomości na Florydzie
Szukasz dobrej inwestycji i lokaty kapitału za granicą? A może szukasz dobrego agenta nieruchomości na Florydzie? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Sprawdź informacje o florydzkim rynku nieruchomości podczas epidemii koronawirusa w USA.
03-04-2019
Jaki hotel wybrać na Florydzie
Planujesz wyjazd na Florydę? Szukasz rezerwacji hotelu. W zależności gdzie chcesz jechać i jaki budżet masz na noclegi warto poznać podstawowe informacje o hotelach na Florydzie w USA.
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.

Lantana N Lakeshore piękna willa perełka
374.900 USD
Miami Beach Collins Avenue luksusowy apartament 5 sypialni
55.000.000 USD

Legalny pobyt w USA

Zastanawialiście się kiedyś jakby to było przyjechać na Florydę, zwiedzać jej słoneczne kurorty, w których słońce świeci przez prawie cały rok? Chcielibyście cieszyć się każdą chwilą spędzoną na pięknych plażach lub podczas pluskania się lub nawet nurkowania w krystalicznie czystej wodzie, oglądając niezapomniane rafy koralowe wybrzeży Florydy? A może macie ochotę zobaczyć każde historyczne miejsce, które jest wpisane w krajowy rejestr miejsc o znaczeniu historycznym?

A może po prostu chcecie mieć to wszystko na zawsze, na symboliczne wyciągnięcie ręki i kupić sobie nieruchomość na Florydzie, domek, apartament i móc mieć kawałek swojej Florydy na zawsze dla siebie? Plany jak najbardziej ciekawe, a marzenia możliwe do spełnienia. Jak już uzbieracie odpowiednie środki finansowe i zaczniecie spełniać swoje marzenie zostanie do spełnienia jeszcze jeden warunek, musicie znaleźć sposób aby zagwarantować sobie i swojej rodzinie legalny pobyt na terenie Stanów Zjednoczonych.

Najszybszą i najłatwiejszą metodą zdobycia możliwości legalnego pobytu w USA jest zdobycie wizy. Najbardziej podstawową i popularną jest wiza turystyczna, która upoważnia do zwiedzania i podróżowania na terenie Stanów Zjednoczonych w określonym terminie, najczęściej od trzech miesięcy do pół roku. Jest to wiza, którą stosunkowo łatwo zdobyć. Aby się o nią ubiegać nie potrzebujecie mieć rodziny w Stanach Zjednoczonych, która zapewni Wam finansowanie Waszej obecności. Inne rodzaje wiz to na przykład wizy służbowe, które organizowane są przez pracodawców na terenie USA, w celu przyciągnięcia pracownika z zagranicy do firmy w Stanach Zjednoczonych, wiza taka pozwala nie tylko na legalny pobyt w Stanach, ale także na podjęcie pracy.

LEGALNIE-USA

W uzyskaniu wiz często pomagają różne firmy, mające już na tej płaszczyźnie odpowiednie doświadczenie, jednak pamiętajcie, żadna z firm nie ma praktycznie żadnego wpływu na decyzję ambasady ani urzędników imigracyjnych USA, o wydaniu Wam wizy i zalegalizowaniu Waszego pobytu.

Jedynych oficjalnych informacje na temat wiz, loterii wizowych, zielonej karty, może udzielić Wam konsulat i ambasada Stanów Zjednoczonych, oraz możecie je czerpać z oficjalnych stron internetowych sygnowanych przez organizacje rządowe.

Wszelkie informacje zawarte w tym opracowaniu mają jedynie charakter informacyjny i przed rozpoczęciem procedur zdobywania wizy, skontaktujcie się z ambasadą, aby uzyskać oficjalne informacje na ten temat.

Inne rodzaje wiz to wizy dyplomatyczne, inwestorskie, studenckie - czyli dla osób, które chcą kontynuować naukę na terenie USA, a także narzeczeńskie, wydawane narzeczonemu lub narzeczonej obywatela Stanów Zjednoczonych. Wizy takie, a właściwie promesy wizowe wklejane są przez ambasadę USA do paszportu i są ważne określony czas. Czemu promesa wizowa? Bo tak właściwie powinno się mówić.

Wiza wklejona do paszportu to jedynie promesa wizowa, a właściwą wizę otrzymacie dopiero po rozmowie z urzędnikiem imigracyjnym po wylądowaniu na terenie Stanów Zjednoczonych. Urzędnik imigracyjny ma uprawnienia do weryfikacji Waszej historii, oraz powodu waszej wizyty, zawsze może pozwolić na przekroczenie granic USA lub zawrócić Was do kraju.

STANY-LEGALNY-POBYTJeśli jednak chcecie pozostać tutaj dłużej, nie wystarczy Wam wiza turystyczna, która jest jak już wcześniej wspominano wydawana na określony dosyć krótki czas. Wiza turystyczna, oprócz tego, że jest ważna stosunkowo krótko, ma szereg innych zasad, których trzeba ściśle przestrzegać.

Na podstawie wizy turystycznej nie wolno Wam robić jednak wielu rzeczy. Przede wszystkim na podstawie wizy turystycznej nie możecie podjąć żadnej nawet krótkoterminowej pracy, ani zamieszkać tu na stałe. Podobnie sytuacja wygląda z wizą studencką, możecie uczyć się, ale nie osiądziecie tutaj na stałe.

Możecie w każdym wypadku kupić samochód, mieszkanie, czy je nawet urządzić, ale nie macie prawa zostać tutaj dłużej niż do ostatniego dnia ważności wizy.

Sytuacja lepiej się ma przy wizach pracowniczych, bo możecie tu wówczas legalnie pracować i możecie przecież mieszkać w wynajmowanym przez pracodawcę mieszkaniu, ale również w domu, który sobie kupicie, bo do tego macie prawo.

A myśleliście co by było gdybyście postanowili pozostać tu chociaż jeden dzień dłużej? W teorii możecie się pożegnać z kolejnymi wizami. Choć jest szansa, że gdy na przykład przekroczyliście jeden dzień pobyt na wizie turystycznej, a w przyszłości Wasz pracodawca będzie starał się o wizę dla Was, to mu się jednak uda, ale możecie mieć kłopot podczas odprawy imigracyjnej – ponieważ w komputerze urzędnika będzie odnotowany ten fakt.

Więc co zrobić jeśli ktoś chce się tu osiedlić na stałe? Powinniście posiadać zieloną kartę. Jest to dokument tożsamości, pozwalający na stałe zamieszkanie na terenie Stanów Zjednoczonych i podjecie legalnej pracy. Zieloną kartę otrzymują stali rezydenci – permanent residents, ale jak taką kartę otrzymać?

Zainteresuje Cię również:
problemy na granicy w Stanach Zjednoczonych | przekraczanie granicy USA | loteria wizowa do USA |

Przenieś do samej góry
Willa Miami 1747 sqft willa
290.000 USD

Willa Miami 1747 sqft willa

Miami Dade / Miami downtown
Dom w Miami
659.000 USD

Dom w Miami

Miami Dade / Miami downtown
6.300.000$ Miami Beach 50 S Pointe Dr apartament
6.300.000 USD
Juno Beach Uno Lago Dr apartament
249.888 USD

Juno Beach Uno Lago Dr apartament

Palm Beach / Juno Beach
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2020 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij