serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
19-04-2020
Agent nieruchomości na Florydzie
Szukasz dobrej inwestycji i lokaty kapitału za granicą? A może szukasz dobrego agenta nieruchomości na Florydzie? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Sprawdź informacje o florydzkim rynku nieruchomości podczas epidemii koronawirusa w USA.
03-04-2019
Jaki hotel wybrać na Florydzie
Planujesz wyjazd na Florydę? Szukasz rezerwacji hotelu. W zależności gdzie chcesz jechać i jaki budżet masz na noclegi warto poznać podstawowe informacje o hotelach na Florydzie w USA.
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.

Miami Beach Collins Avenue luksusowy apartament 5 sypialni
55.000.000 USD
Dom Boynton Beach 12246 Eagles Landing Wy
339.900 USD

Dom Boynton Beach 12246 Eagles Landing Wy

Palm Beach / Boynton Beach

Loteria wizowa do USA

Loteria wizowa do Stanów Zjednoczonych - informacje praktyczne i jak poprawnie złożyć aplikacje na tego typu wizę do Stanów Zjednoczonych. Informacje jak starać się o wizę do USA i zagrać w loterii wizowej do Stanów Zjednoczonych. Stało się, postanowiliście zamieszkać w Stanach Zjednoczonych. Wybraliście najlepszą lokalizację, „Sunshine State” – słoneczny stan, jak to właśnie potocznie nazywana jest Floryda.

Skusiła Was historia tego regionu, jego bogactwo przyrodnicze i krajobrazowe, urokliwe i niespotykane nigdzie indziej miejsca, które można zwiedzać i wypoczywać w nich jednocześnie. Do tego ta wspaniała, słoneczna pogoda i najlepsze nieruchomości i jedno z najlepszych miejsc do życia i osiedlenia się na emeryturze lub po skończeniu życia zawodowego w kraju ....

LOTERIA-WIZOWA-USA

Potoczna nazwa Florydy w końcu skądś się wzięła, panujące latem temperatury sięgające 35 stopni Celsjusza, niespadające poniżej 25 stopni, zimą natomiast niespadające poniżej 15 stopni Celsjusza, przyjemnie, prawda? Nic, tylko kupić domek lub mieszkanie i zamieszkać w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, na Florydzie.

W dodatku bardzo kuszące jest to, że macie tu przecież ogromny wybór nieruchomości, począwszy od tych tańszych domków lub mieszkań, nadających się do remontu, kończąc na tych mega luksusowych condo, czyli apartamentach, oraz rezydencjach nad brzegiem samego Oceanu Atlantyckiego z bajecznymi widokami i wszelkimi luksusowymi wygodami.

Niestety polityka imigracyjna Stanów Zjednoczonych nie jest na tyle liberalna, żeby po prostu tam sobie pojechać, kupić dom i zacząć w nim mieszkać. Aby na stałe osiąść w Stanach Zjednoczonych należy ubiegać się o wizę lub kartę stałego pobytu, tak zwaną zieloną kartę, która uprawnia do stałego pobytu w USA i nadaje jej posiadaczowi praktycznie wszelkie prawa, które posiadają obywatele Stanów, z wyjątkiem czynnego i biernego prawa wyborczego.

Do czego uprawnia Zielona Karta

Zielona karta uprawnia jej posiadacza do zamieszkania na terenie Stanów Zjednoczonych, pracy, nauki i swobodnego poruszania się po ich terenie, w tym swobodnego przekraczanie granic kraju, bez konieczności ubiegania się o dodatkowe wizy. Dodatkowo każdy jej posiadacz ma prawo do bezwizowego wjazdu do krajów, z którymi Stany Zjednoczone zawarły umowy bezwizowe. Jeśli tylko zdobędziecie taką kartę, zyskujecie prawo do opieki socjalnej i korzystania z opieki medycznej na tych samych zasadach co pełnoprawni obywatele USA. Tylko pewnie zastanawiacie się jak zdobyć taką zieloną kartę, niedoścignione marzenie wielu osób.
Kongres Stanów Zjednoczonych uchwalił tak zwaną loterię wizową – Diversity Visa. Jest to program, którego celem jest zwiększenie różnorodności populacji i społeczeństwa w Stanach i pomoc w napływie ludzi, którzy mogą mieć w przyszłości znaczący wpływ na losy, pomysły i idee, za którymi idzie ciągły rozwój gospodarczy i społeczny Stanów Zjednoczonych.USA

Na wstępie należy zaznaczyć, że jedynym oficjalnym źródłem informacji o loterii wizowej i zielonej karcie w USA jest rządowa strona loterii wizowej. Oficjalne i wiążące odpowiedzi na wszelkie nurtujące Was pytania dotyczące loterii możecie uzyskać w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie lub każdej innej ambasadzie znajdującej się w innych krajach uczestniczących w loterii wizowej.

Losowanie komputerowe

W wyniku losowania komputerowego, ze wszystkich zgłoszeń jakie napływają do loterii wizowej USA, wybranych zostaje co roku około 50 tysięcy obywateli innych krajów, którzy zgłaszają chęć zamieszkania i pracy w Stanach Zjednoczonych. W wyniku losowania wybierani są ludzie z sześciu regionów całego świata. Może zostać wylosowany każdy uczestnik loterii, o ile kraj jego urodzenia nie znajduje się na liście krajów nie biorących aktualnie udziału w loterii. Lista taka przygotowywana jest co roku na podstawie ilości imigrantów, którzy przybywają do USA z różnych zakątków świata. Jeśli liczba ta przekroczy sumę ponad 50 tysięcy nowych imigrantów w ciągu ostatnich 5 lat, kraj jest wyłączany z loterii w danym roku.

Nie zawsze Polska się kwalifikuje do programu

Polska należy do krajów, które mogą uczestniczyć w loterii, jednak jak już wiecie, ta lista jest co roku aktualizowana i warto sprawdzić przed zgłoszeniem swojej kandydatury, czy nic się nie zmieniło. Aktualnie do udziału w loterii wizowej DV-2015, bo tak oznacza się kolejne wizy, Diversity Visa oraz nadchodzący rok podatkowy, nie są zakwalifikowane takie kraje jak Bangladesz, Brazylia, Kanada, Chiny, nie licząc regionów administracyjnych Hong Kongu i Tajwanu, Kolumbia, Republika Dominikańska, Ekwador, Salwador, Haiti, Indie, Jamajka, Meksyk, Nigeria, Pakistan, Pery, Filipiny, Korea Południowa, Wietnam oraz Wielka Brytania z wyłączeniem Irlandii Północnej, więc jak najbardziej możecie zgłosić swoją kandydaturę do tej edycji loterii. Jest tylko jeden przypadek, kiedy osoba urodzona w jednym z wykluczonych krajów dostanie wizę DV.

Zabierasz również rodzinę do USA

Jest to sytuacja kiedy jego małżonek, urodzony w kraju nie wykluczonym z loterii wygra wizę, wówczas jednocześnie zabiera ze sobą małżonka i dzieci.
Jakie są wymogi formalne, aby brać udział w loterii wizowej USA? Wymogiem ponad wszystkim jest wspomniany kraj urodzenia, który nie może znajdować się na liście krajów wykluczonych z loterii w danym roku podatkowym. Nie ma tutaj znaczenia kraj zamieszkania, przykładowo Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii czy w innym kraju mogą brać udział w loterii, bez względu na fakt, że aktualnie Wielka Brytania jest wykluczona z loterii. Poza tym są dwa główne warunki do spełnienia, a bezwzględnie wymagane jest spełnienie chociaż jednego z nich. Pierwszy to kryterium wykształcenia. Wymagane jest minimum średnie wykształcenie, ale matura nie jest wymagana. Drugi priorytetowy warunek, to minimum dwa lata doświadczenia w jednym z preferowanych przy loterii zawodów. Lista zawodów preferowanych w danej edycji dostępna jest w Internecie, ale można o nią również pytać w konsulacie i ambasadzie. Aktualnie najbardziej preferowanymi zawodami są informatycy, lekarze, naukowcy, inżynierowie, managerowie, finansiści i inne podobne zawody. Zgłoszenia do loterii z reguły odbywają się w okolicy października i trwają miesiąc.

Tylko na oficjalnej stronie Ambasady Amerykańskiej

Zgłoszenie do udziału w loterii odbywa się poprzez wypełnienie specjalnego formularza on – Line, za pośrednictwem oficjalnej strony loterii wizowej. Podacie w nim swoje imię, nazwisko, datę i miejsce urodzenia, adres zameldowania i zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail, jak również informacje o przebiegu swojej edukacji, stanie cywilnym, oraz posiadanych dzieciach.
Nie zapomnijcie też o zdjęciu, które powinno spełniać wymogi tego do wizy. Pamiętajcie - nie uśmiechajcie się na nim, zdejmijcie wszelkie ozdoby i okulary. Zdjęcie powinno być wykonane na jasnym tle i powinno być dobrze naświetlone – przydatne tutaj będzie narzędzie, Photo Validator, dostępne na stronie internetowej loterii, które sprawdzi od strony technicznej Wasze zdjęcia, zanim wyślecie je wraz z formularzem.

WIZY-USA

Dobrze wypełniony formularz

Nie używajcie również w formularzu żadnych polskich znaków. Pamiętajcie, jedna osoba może uzupełnić tylko jedno zgłoszenie rocznie, jeśli wyślecie zgłoszenie choć jeden raz za dużo, zostaniecie od razu zdyskwalifikowani. Wystrzegajcie się więc na pozór drobnych błędów, gdyż to one mogą zaważyć o odrzuceniu Waszej kandydatury. Wyników losowania z reguły można się spodziewać od sześciu do dziewięciu miesięcy po zgłoszeniu. W jaki sposób dowiedzie się o tym, że zostaliście wylosowani?

W momencie ogłoszenia końca danej edycji loterii i wyłonienia szczęśliwców, będziecie mogli sprawdzić swój numer, przyznany przez system w trakcie procesu rejestracji, na rządowej stronie internetowej. Departament Stanu USA w żaden sposób nie kontaktuje się z osobą wylosowaną, dlatego bądźcie wyczuleni na takie e-maile w Waszych skrzynkach mailowych, ponieważ oznaczają one próbę oszustwa. U.S. DV lottery jest zupełnie bezpłatna.

Zainteresuje Cię również:
ciąg dalszy informacji o loterii wizowej do USA | Stany Zjednoczone w pigułce | po co jechać do Stanów Zjednoczonych |

Przenieś do samej góry
Luksusowy penthouse Boca Raton
399.900 USD

Luksusowy penthouse Boca Raton

Palm Beach / Boca Raton
Deerfield Beach 3 sypialnie
188.000 USD

Deerfield Beach 3 sypialnie

Palm Beach / Deerfield Beach
Saddle Trail Park Of Wellington willa
7.250.000 USD

Saddle Trail Park Of Wellington willa

Palm Beach / Wellington
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2020 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij