serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
03-04-2019
Jaki hotel wybrać na Florydzie
Planujesz wyjazd na Florydę? Szukasz rezerwacji hotelu. W zależności gdzie chcesz jechać i jaki budżet masz na noclegi warto poznać podstawowe informacje o hotelach na Florydzie w USA.
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.
31-08-2018
Z Warszawy do Miami LOTem od czerwca 2019
Najprawdopodobniej od czerwca 2019 roku polski LOT uruchomi bezpośrednie połączenie na trasie Warszawa Miami. Od wielu lat Polacy na Florydzie narzekają iż nie ma bezpośredniego połączenia lotniczego z Polski na Florydę. Taki lot będzie wspaniałym rozwiązaniem nie tylko dla Polonii na Florydzie, ale także dla turystów i inwestorów na Florydzie. Czytaj dalej w aktualnościach ...

Lantana Yacht Club apartament 1348 sqft
300.000 USD
Apartament 403 S Sapodilla Av West Palm beach 2 sypialnie
325.000 USD

Lotnisko Fort Lauderdale

Lotnisko Fort Lauderdale – Hollywood

Jeśli odwiedzacie południowo – wschodnią część półwyspu Floryda, macie duże szanse wylądować na lotnisku Fort Lauderdale – Hollywoood International Airport. Port lotniczy Fort Lauderdale – Hollywood położony jest 5 kilometrów od centrum miasta Fort Lauderdale, na południowym wschodzie, na granicy z miastem Hollywood na Florydzie i zaledwie 34 kilometry na północ do samego słynnego Miami.

Lotnisko Fort Lauderdale – Hollywood jest jednym z większych lotnisk zlokalizowanych na Florydzie, a dwudziestym trzecim co do wielkości w Stanach Zjednoczonych i jednym z tych pięćdziesięciu najbardziej, mówiąc potocznie, ruchliwych lotnisk świata, czyli z największym ruchem pasażerskim. Jednocześnie jest ono najszybciej rozwijającym się lotniskiem w USA. Port lotniczy Fort Lauderdale – Hollywood obsługuje głównie operatorów Allegiant Air i JetBlue Airways, ale korzystają z niego również inni znani przewoźnicy, tacy jak Air Canada, CanJet, Carribbean Airlines, Delta Airlines, US Airlines, United Airlines, Virgin America i Norwegian Long Haul. Mimo, że niedaleko położone lotnisko znajdujące się w Miami obsługuje większość długich lotów z południowej Florydy, trzeba przyznać, że lotnisko w Fort Lauderdale radzi sobie doskonale, głównie ze względu na dużą ilość lotów czarterowych. Lotnisko Fort Lauderdale – Hollywood jest również bardzo popularne wśród turystów, którzy wylatują na Wyspy Karaibskie.

PORT-LOTNICZY-FORT-LAUDERDALE-LOTNISKO
Lotnisko Fort Lauderdale

Port lotniczy Fort Lauderdale alternatywa dla lotniska w Miami

Lotnisko ma powierzchnię prawie 560 hektarów i ma trzy pasy startowe, wszystkie one są asfaltowe, jak najlepszej jakości o przybliżonej długości 1600 metrów, 2100 metrów i 2700 metrów. Port lotniczy Fort Lauderdale – Hollywood ma cztery terminale. Pierwszy, najnowszy, oddalony najbardziej na wschód, Terminal 1 nazywany potocznie „The New Terminal”, był oddawany do użytku stopniowo w latach 2001 – 2003, trzy pozostałe powstawały w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Terminal 3, nazywany „Main Terminal” jest najbardziej oddalony na zachód, dwa pozostałe zlokalizowane są naprzeciwko siebie i są to Terminal 2 – „Delta Terminal” na północy i Terminal 4 – „International Terminal” na południu portu lotniczego. Otwarcie tego ostatniego zainaugurowało lądowanie słynnego samolotu Concorde w 1983 roku.

Kilka słów o powstaniu lotniska

Lotnisko zostało otworzone 1 maja 1929 roku na opuszczonym polu golfowym i początkowo nosiło nazwę Merle Fogg, jednak podczas II Wojny Światowej zostało zmienione w bazę wojskową Naval Air Station Fort Lauderdale, która jednocześnie stała się główną bazą szkoleniową marynarki wojennej zarówno dla żołnierzy z lotniskowców, jak i z obsługi naziemnej ekspedycyjnych lotnisk. Baza została zamknięta w 1946 roku i jako pełnowartościowy port lotniczy oddany władzom miasta. Lotnisko zostało przemianowane wówczas na Broward County International Airport. W obecnym kształcie lotnisko zostało otworzone w 1959 roku, posiadając jeden terminal. Lotnisko zostało wtedy nazwane aktualną nazwą portu Fort Lauderdale Hollywood International Airport. Jak już wspomniano lotnisko przez lata rozbudowywano, w latach osiemdziesiątych wybudowano kolejne terminale, natomiast w okresie 2001 – 2003 został oddany nowy ostatni terminal.

Destynacja numer 2 na południowej Florydzie

Jeśli wspominamy o tym lotnisku, nie sposób nie wspomnieć o praktycznych informacjach z nim związanych, które przydadzą się każdemu turyście. Fort Lauderdale – Hollywood Internatinal Airport ma doskonale rozbudowaną sieć transportu, a co za tym idzie jest idealnie skomunikowane zarówno w Hollywood, Fort Lauderdale, Miami i innymi okolicznymi Miami. Nie licząc samych połączeń powietrznych, które są kwintesencją lotniska możemy wymienić również startujące stąd autobusy i pociągi.

Dojazd do innych części Florydy

Możecie z lotniska wydostać się również korzystając z korporacji taksówkowych. Średni koszt podróży taksówką do Miami wyniesie ok. 75 dolarów, do centrum Hollywood czy Fort Lauderdale odpowiednio taniej, zaś około 20 dolarów do Portu Everglades w Fort Lauderdale. Jeśli jednak wahacie się nad wydaniem większej kwoty, możecie skorzystać z publicznego transportu, który umożliwia Wam podróż dłuższą, czasem w ścisku, ale niewielkim kosztem. Najtańszym, bo w zasadzie darmowym środkiem transportu jest Sun Trolley, który z lotniska zabierze Was do centrum Fort Lauderdale, na bulwar Las Olas lub na plażę Fort Lauderdale. Autobusy, zarówno te z publicznego transportu, jak i te Sun Trolley odjeżdżają z zachodniego krańca Terminala 1, a także z przystanków usytuowanych między Terminalem 2 i 3, a także między Terminalem 3 i 4. Podróż między poszczególnymi obiektami lotniska umożliwiają również specjalnie podstawione autobusy, które nie tylko rozwożą pasażerów między terminalami, ale mogą dowieść Was także na parking lotniska. Autobusy krążące między terminalami jeżdżą w godzinach od 6:00 do 21:00, przez 7 dni w tygodniu, natomiast te dowożące klientów na parking jeżdżą cała dobę.

DELTA-AIRLINES-TERMINAL
Terminal Delta Airlines na lotnisku w Fort Lauderdale

Wypożyczalnie samochodów

Dodatkowo na pasażerów lądujących czekają agenci w wypożyczalniach samochodów. Możecie w nich wypożyczyć różnej klasy samochody, różnej wielkości i oczywiście na określony przez siebie okres czasu. Jeśli macie taką ochotę, możecie samochód pożyczyć na lotnisku i oddać w innej ustalonej lokalizacji. Średnia cena wypożyczonego samochodu zaczyna się od około 20 dolarów za dzień, jeśli mówimy o zwyczajnym samochodzie osobowym. Vany, duże samochody terenowe, oraz samochody osobowe ale luksusowe będą kosztować Was więcej, bo często nawet pięciokrotność, czy w skrajnych wypadkach dziesięciokrotność powyższej sumy.

Wszystkie serwisy na lotnisku

Turyści czekający na lotnisku mogą skorzystać z darmowego dostępu do Internetu przez sieć WiFi, a także udać się do jednego z wielu sklepów czy knajpek i restauracji znajdujących się w obrębie lotniska. Możecie zjeść pączki i donuty w Dunkin` Donuts, zjeść sushi w Sushi Maki lub hot dogi z frytkami u Nathan`a, zasmakować się w kuchni włoskiej w Spinaci`s Fine Food lub napić się jogurtów lub smoothies w Red Mango. Oprócz sklepów z pamiątkami możecie skorzystać z usług poczty, bankomatów, przechowalni bagażów lub odwiedzić jeden z licznych kiosków. Fort Lauderdale – Hollywood International Airport oferuje również spory parking dla turystów. Jeśli będziecie potrzebować możecie zasięgnąć informacji w centrum informacyjnym. W skrajnych wypadkach, czego nikomu się nie życzy, możecie potrzebować pomocy biura rzeczy znalezionych, takie też znajduje się na lotnisku. Jeśli zaś będzie potrzebować wymienić walutę, zrobicie to w jednym ze znajdujących się tu kantorów.

LOTNISKO-LAUDERDALE-FLORYDA
Lotnisko Fort Lauderdale odloty

Transport zwierząt

Jeśli jesteście już na tym lotnisku, pamiętajcie, że polityka przewozu zwierząt jest różna dla każdego z operatorów. Przebywanie zaś na lotnisku ze swoimi czworonożnymi pupilami jest dozwolone, ale powinny być one na smyczy i jeśli mówimy o psach, to dodatkowo w kagańcu. Jeśli chodzi o konkretne wymagania linii lotniczej, w razie takiej podróży powinniście skontaktować z jej biurem obsługi pasażera. Lotnisko udostępnia specjalne woreczki i kosze na śmieci do utylizacji nieczystości po swoich zwierzątkach.

PORT-LOTNICZY-FLORYDA-FORT-LAUDERDALE
Port lotniczy Fort Lauderdale

Niepełnosprawni na lotnisku w Fort Lauderdale

Lotnisko posiada też udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Są to specjalnie przygotowane toalety, telefony, oraz miejsca parkingowe na parkingu lotniskowym. Pamiętajcie, że możecie zapytać swoją linię lotniczą o możliwość podstawienia wózka inwalidzkiego tuż po waszym wylądowaniu, oraz o opiekę lotniskowego opiekuna. Każde lotnisko na terenie Stanów Zjednoczonych jest doskonale przygotowane do przyjęcia pasażerów poruszających się na wózkach inwalidzkich i niepełnosprawnych, a nad ich opieką czuwa specjalnie przeszkolony personel lotniska.

Zainteresuje Cię również:
wszystkie ważniejsze lotniska na Florydzie | lotnisko w Miami | przewodnik po Fort Lauderdale |

Przenieś do samej góry
Miami Sunny Isles Beach Chateau Beach apartament
700.000 USD

Miami Sunny Isles Beach Chateau Beach apartament

Miami Dade / Miami Sunny Isles Beach
Jupiter Hills dom
899.995 USD

Jupiter Hills dom

Palm Beach / Tequesta
Luksusowy dom na Florydzie
995.000 USD

Luksusowy dom na Florydzie

Palm Beach / Hypoluxo
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2020 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij