serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
19-04-2020
Agent nieruchomości na Florydzie
Szukasz dobrej inwestycji i lokaty kapitału za granicą? A może szukasz dobrego agenta nieruchomości na Florydzie? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Sprawdź informacje o florydzkim rynku nieruchomości podczas epidemii koronawirusa w USA.
03-04-2019
Jaki hotel wybrać na Florydzie
Planujesz wyjazd na Florydę? Szukasz rezerwacji hotelu. W zależności gdzie chcesz jechać i jaki budżet masz na noclegi warto poznać podstawowe informacje o hotelach na Florydzie w USA.
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.

Boynton Beach 11740 Cardenas Blvd dom 2384 sqft
400.000 USD
117th Av Coral Springs willa 2,516 sqft
480.000 USD

117th Av Coral Springs willa 2,516 sqft

Broward / Coral Springs

Lotnisko Jacksonville

Międzynarodowe Lotnisko w Jacksonville. Jeśli przylecicie na Florydę, z dużym prawdopodobieństwem wylądujecie na jednym z większych lotnisk, takich jak Fort Lauderdale – Hollywood International Airport, Miami International Airport czy Palm Beach International Airport. Są to bardzo duże lotniska, zlokalizowane głównie na południu Florydy. Jednak na Florydzie znajdują się również dziesiątki innych, mniejszych lub większych lotnisk, usytuowanych w każdej części Stanu.

Jednym z większych lotnisk w północnej części Florydy, zlokalizowanym około 21 kilometrów od centrum dużego miasta Jacksonville jest międzynarodowe lotnisko cywilne Jacksonville International Airport, czyli w skrócie określane jako JAX, należące do Jacksonville Aviation Authority. Nie jest to największe lotnisko na Florydzie. Lotnisko to zajmuje siódme miejsce wśród lotnisk na Florydzie i pięćdziesiąte ósme miejsce w całych Stanach Zjednoczonych.

Znajduje się ono pod adresem:

2400 Yankee Clipper Dr, Jacksonville, FL 32218, USA a główny numer telefonu to +1 904-741-4902

Lotnisko Jacksonville International Airport powstało w 1965 roku, poświęcone zostało 1 września 1968 roku i wtedy też powstał pierwszy terminal. Budowa lotniska była związana z chęcią rozbudowania okolicy i zachęcenia do sprowadzenia się tutaj większej ilości osób, oraz jednocześnie otwarcia się żyjącej tutaj społeczności na szersze grono społeczeństwa. Lotnisko rozwijało się stosunkowo szybko, aby w latach osiemdziesiątych obsługiwać aż około dwóch milionów pasażerów rocznie. Działo się tak aż do 1999 roku, kiedy liczba odprawianych i przyjmowanych pasażerów przekroczyła pięć milionów rocznie. Rok później zatwierdzono plan rozbudowy lotniska i ogólnodostępnego terminalu.

PORT-LOTNICZY-FLORYDA-JACKSONVILLE

Przez ostatnie lata lotnisko znacznie się rozbudowało, a to głównie ze względu na rozwój miasta Jacksonville, które jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast nie tylko na półwyspie Florydzkim, ale także w całych Stanach Zjednoczonych.

Lotnisko według statystyk z 2010 roku obsłużyło około 5 milionów 600 tysięcy podróżnych i koordynowało ponad 96 tysięcy operacji lotniczych. Taką operacją lotniczą, w żargonie branżowym liczy się jako jeden przylot, odlot, a nawet przelot lub podejście nie zakończone lądowaniem.

Taka ilość operacji lotniczych daje ponad 260 operacji dziennie, co jest ogromną liczbą. Według danych statystycznych z 2009 roku, ponad 58 procent operacji było operacjami komercyjnymi.

Lotnisko JAX ma powierzchnię ponad 3200 hektarów. Na lotnisku znajdują się dwa duże pasy startowe – kierunek 8/26 o długości około 3048 metrów, oraz kierunek 14/32 o długości 2347 metrów, oba pasy są o szerokości 46 metrów. Oba pasy tworzą przekręconą literę „V”, swoją końcówką, niczym strzałką, wskazując kierunek zachodni. W planach jest wybudowanie dwóch równoległych pasów, znajdujących się zarówno na północy jak i na południu pasów istniejących.

Plany rozbudowy datowane były początkowo na 2015 rok, jednak nie zostały one do tej pory potwierdzone. Z ciekawostek warto dodać, że przed 2011 rokiem pasy startowe były określane jako 7/25 i 13/31, ale zostały zmienione ze względu na zmiany magnetyczne.

JACKSONVILLE-AIRPORT-PARK-CAR

Z lotniska JAX latają przeróżne linie lotnicze, głównie znane w Stanach Zjednoczonych. Są to między innymi AirTran Airlines, Southwest Airlines, American Airlines, US Airlines, Delta Air Lines, JetBlue Airlines, United Airlines, czy United Express. Według ostatnich danych, z 2013 roku, najczęstszym celem lotów z lotniska Jacksonville była Atlanta, do której loty obsługują linie lotnicze AirTran i Delta i leciało wraz z nimi ponad 710 tysięcy pasażerów.

Zaraz po Atlancie, na liście najczęstszych lotów, jest miasto Charlotte, do której wyleciało 267 tysięcy pasażerów. Kolejnymi miastami były Dallas, Baltimore, Nowy Jork, Nashville, Chicago, Waszyngton i Fort Lauderdale, to pokazuje, że zarówno bliskie jak i dalekie loty są licznie wykonywane z tego lotniska.

Zainteresuje Cię również:
czytaj więcej info o lotnisku Jacksonville | lotniska na Florydzie | przylot do Stanów Zjednoczonych | Jacksonville turystyka |

Przenieś do samej góry
Luksusowy dom Floryda
399.000 USD

Luksusowy dom Floryda

Palm Beach / Boca Raton
Dom Floryda w Boca Raton
169.500 USD

Dom Floryda w Boca Raton

Palm Beach / Boca Raton
Miami Key Biscayne Mashta Dr rezydencja 5 sypialni
39.000.000 USD

Miami Key Biscayne Mashta Dr rezydencja 5 sypialni

Miami Dade / Miami Key Biscayne
399.000$ Boca Raton La Fontana apartament
399.900 USD
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2020 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij