serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
19-04-2020
Agent nieruchomości na Florydzie
Szukasz dobrej inwestycji i lokaty kapitału za granicą? A może szukasz dobrego agenta nieruchomości na Florydzie? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Sprawdź informacje o florydzkim rynku nieruchomości podczas epidemii koronawirusa w USA.
03-04-2019
Jaki hotel wybrać na Florydzie
Planujesz wyjazd na Florydę? Szukasz rezerwacji hotelu. W zależności gdzie chcesz jechać i jaki budżet masz na noclegi warto poznać podstawowe informacje o hotelach na Florydzie w USA.
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.

Lotnisko West Palm Beach

Odwiedzając południową Florydę macie szanse korzystać z jednego z kilku większych lotnisk znajdujących się w tej części półwyspu. Jednym z trzech największych międzynarodowych lotnisk południowej Florydy zaraz za Miami International Airport i Fort Lauderdale – Hollywood International Airport jest lotnisko w West Palm Beach, czyli Palm Beach International Airport, skrótowo określane jako PBIA.

Początki lotniska datowane są na 1936 rok, kiedy to jeszcze jako Morrison Field, lotnisko posłużyło jako miejsce startu pierwszego lotu New York Eastern Air Lines DC-2. Nazwę lotnisko nosiło na cześć panny Grace K. Morrison, kluczowej działaczki i uczestniczki planowania i budowania lotniska. W 1937 roku lotnisko rozbudowano, wtedy też wybudowano jego pierwszy terminal. W czasie II Wojny Światowej lotnisko było używane przez US Army Air Forces, jako miejsce szkoleniowe, a także jako baza wypadowa dla aliantów. Armia amerykańska opuściła obiekt w 1947 roku. Niedługo później, 11 sierpnia 1948 roku lotnisko zmieniło nazwę na, do dzisiaj istniejącą, Palm Beach International Airport. Armia wróciła na lotnisko w 1951 roku i zajmowała znaczną jego część. Po kilku latach prób zakończenia współpracy hrabstwa z armią, na początku lat sześćdziesiątych lotnisko znowu stało się całkowicie portem cywilnym.

Przez kolejne lata lotnisko było szybko rozbudowywane, aby w pełni świetności dzisiaj służyć Amerykanom, a także zagranicznym turystom.
Lotnisko ma trzy hale odlotów, z każdej odlatują konkretne linie lotnicze. Bezpośrednio do Palm Beach International latają takie linie jak Air Canada, Delta, United, US, Airways, American Airlines, Southwest Airlines i inni mniejsi przewoźnicy. Wymienieni przewoźnicy łączą West Palm Beach z takimi miastami jak Montreal, Toronto, Chicago, Nowy Jork, Los Angeles, Atlanta, Detroit, Boston, Philadelphia czy Waszyngton. Z Palm Beach International odprawiane są także loty czarterowe. Co roku przez lotnisko przewija się niebagatelna liczba pasażerów wahająca się od pięciu do sześciu milionów osób.

Doskonała lokalizacja

Lotnisko jest dogodnie usytuowane, znajduje się 5 kilometrów od centrum West Palm Beach i zaledwie 7 kilometrów od Palm Beach. Palm Beach International Airport leży w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady I-95 i w zasadzie dostępne jest z każdego miejsca w stanie. Nieco dalej na południe, bo około 40 kilometrów znajduje się znane miasto Boca Raton, na północy natomiast, około 30 kilometrów jest miejscowość Jupiter.

PORT-LOTNICZY-PALM-BEACH-FLORYDA

Lotnisko mieści się na około 858 hektarach i ma trzy pasy startowe, 28 bram samolotów, z możliwością rozbudowy w niedalekiej przyszłości o kolejne 24. Najdłuższy pas 10L-28R ma 3050 metrów długości, kolejny co do długości pas 14-32 ma 2113 metrów, zaś oba mają po 46 metrów szerokości, trzeci natomiast krótszy i węższy pas 10R-28L ma 979 metrów długości na 23m szerokości. Wszystkie wykonane są z najlepszej jakości asfaltu. Z ostatniego pasa i jego równoległych dróg kołowania korzystają również śmigłowce – między innymi śmigłowce biura szeryfa Palm Beach, a także śmigłowce Health Care District of Palm Beach County, oraz służby pożarnictwa i ratownictwa.

Skoro jesteśmy przy ratownictwie, na lotnisku czuwa Palm Beach County Fire-Rescue Aviation Battalion, czyli specjalne zastępy straży pożarnej, oraz zespół paramedyczny, w każdej chwili gotowe do akcji ratunkowej. Batalion ratunkowy wyposażony jest w zwyczajne wozy strażackie, a także specjalistyczne lotniskowe wozy strażackie i inne urządzenia niezbędne do ratowania zdrowia i życia.

Jeśli podczas pobytu na lotnisku stanie się dość nieprzyjemna rzecz, zgubicie swój bagaż lub cokolwiek innego, jak portfel, dokumenty, telefon, to skierujcie swoje kroki do biura rzeczy znalezionych. Biuro Lost and Found znajduje się w centralnej części terminalu głównego. Rzeczy znalezione na lotnisku, czy to na terminalu, na parkingu, czy w garażu, oraz w wynajętych samochodach, przechowywane są przez 30 dni od ich znalezienia. Zgubę można zgłosić osobiście na lotnisku, telefonicznie lub za pośrednictwem formularza na stronie Internetowej. Odbiór rzeczy może mieć miejsce w godzinach pracy biura rzeczy znalezionych, po okazaniu dokumentu ze zdjęciem lub w skrajnych przypadkach wysyłkowo, za pośrednictwem poczty lub kuriera FedEx. Uwaga, przedmioty zgubione w samolocie nie trafiają do biura rzeczy znalezionych. W takim wypadku należy kontaktować się z biurem obsługi klienta wybranej linii lotniczej.

Światowa czołówka

Palm Beach International Airport zostało wybranym, trzecim najlepszym lotniskiem w Stanach Zjednoczonych i jednocześnie szóstym najlepszym lotniskiem na świecie według czytelników prestiżowego magazynu Conde Nast Traveler. Terminal lotniska zajmuje 560 tysięcy sq ft powierzchni, dla podsycenia ciekawości przyszłych pasażerów warto dodać, że w 2010 roku terminal przeszedł gruntowną renowację, która pochłonęła siedem i pół miliona dolarów. Znajduje się tutaj centrum handlowe, nie tylko ze sklepami i restauracjami, ale również z polem golfowym, SPA – na przykład Comfort Zone SPA, oraz placami zabaw dla dzieci, takich jak KidZoo And Jungle Fun Playground.

Adres lotniska

Palm Beach International Airport
1000 Turnage Boulevard
West Palm Beach, FL 33406, USA

Zainteresuje Cię również:
czytaj dalej o lotnisku West Palm Beach | wszystkie największe lotniska na Florydzie | lotnisko Miami MIA | lotnisko Orlando |

Przenieś do samej góry
Juno Beach Oak Harbour Dr apartament
229.900 USD

Juno Beach Oak Harbour Dr apartament

Palm Beach / Juno Beach
Vistawood dom na sprzedaż
125.000 USD

Vistawood dom na sprzedaż

Palm Beach / Boca Raton
Peninsula - nowe nieruchomości z widokiem
399.000 USD

Peninsula - nowe nieruchomości z widokiem

Palm Beach / Boynton Beach
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2021 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij