serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
19-04-2020
Agent nieruchomości na Florydzie
Szukasz dobrej inwestycji i lokaty kapitału za granicą? A może szukasz dobrego agenta nieruchomości na Florydzie? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Sprawdź informacje o florydzkim rynku nieruchomości podczas epidemii koronawirusa w USA.
03-04-2019
Jaki hotel wybrać na Florydzie
Planujesz wyjazd na Florydę? Szukasz rezerwacji hotelu. W zależności gdzie chcesz jechać i jaki budżet masz na noclegi warto poznać podstawowe informacje o hotelach na Florydzie w USA.
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.

Maryland

Maryland - „Ameryka w miniaturze”

Maryland jest jednym ze stanów USA, znajdujący się w centrum wschodniego wybrzeża, pośród wielkiego kompleksu handlowego i ludności, który ciągnie się od Maine do Wirginii. Określenie jakie zostało przyjęte przez stan „Ameryka w miniaturze” zawdzięcza bowiem przez różnorodność krajobrazów i form życia
w stosunku do niewielkiej powierzchni. Maryland to prawdziwa skarbnica imponujących piaszczystych wydm usianych trawą morską, lasów sosnowych i dębowych, a także dom dla wielu dzikich zwierząt.

Oprócz walorów przyrodniczych, stan ten jest ważnym ośrodkiem handlowym oraz kolebką ważnych przedsięwzięć produkcyjnych, jak i działań społecznych, które odcisnęło swoje piętno na dotychczasowym życiu ludności zamieszkałej. Jest to jedno z miejsc, które z pewnością przypadnie do gustu odwiedzającym, którzy cenią sobie historię, kulturę, a także wspaniałe krajobrazy.

Stan Maryland podzielony jest na 23 hrabstwa oraz miasto Baltimore, które zostało wyodrębnione w 1851 roku, nie wchodząc w skład żadnego z nich. Największe miasta Maryland pod względem liczby ludności
to Baltimore, Frederick, Rockville, Gaithersburg, Bowie, Hagerstown oraz stolica Annapolis.

Historia w pigułce

Oficjalnie Maryland powstał w 1632 roku. Mimo, iż tysiące lat p.n.e. obszar był zamieszkiwany przez ludność, to dopiero w latach 1632 prowincja uzyskała status prawny. Nazwa Maryland otrzymała na cześć Henrietty Marii Burbon, żony króla Anglii, Karola I Stuarta.

ANNAPOLIS
Annapolis w stanie Maryland

Rok 1649, był bardzo znaczący nie tylko dla samego stanu, ale i dla całych Stanów Zjednoczonych. Bowiem właśnie wtedy, koloniści ustalili wolność wyznania dla wszystkich chrześcijan. Akt ten, był jednym z pierwszych statutów udzielających religijnej wolności w jakiejkolwiek formie.

Po wielu reformacjach, wojnie secesyjnej i II wojnie światowej - Maryland zaczął opadać na podłożu rolnym i produkcyjnym, a wszelkie pokłady zaczęto koncentrować na przedmieściach, w szczególności
w obszarze otaczającym Baltimore i Waszyngton, gdzie nastąpił jego potężny wzrost. Przyczyniło się to do powstania wielu ośrodków handlowych, rozrywkowych, a przy tym Maryland z roku na rok zyskiwał coraz to większe grono odwiedzających turystów.

Do najważniejszych obiektów należy z pewnością Harborplace, Baltimore Akwarium oraz Camden Yards, baseballowy stadion w centrum miasta, który powstał w 1992 roku.
Działalność gospodarcza Maryland jest skoncentrowana na transporcie. Chociaż port Baltimore obsługuje szeroką gamę produktów, najbardziej typowy jest przywóz surowców i towarów masowych, takich jak rudy żelaza, ropy naftowej, cukru i nawozów. Oprócz tego Maryland prężnie rozwija sektor produkcji żywności, który koncentruje się na połowie ryb w zatoce Chesapeake.

Dzięki malowniczym krajobrazom, nowoczesnej infrastrukturze i sprawnej sieci komunikacji, Maryland jest cenionym stanem, który dynamiczne rośnie pod kątem turystyki. Powstałe ośrodki, hotele
i nowoczesne kompleksy, sprzyjają udanemu wypoczynkowi, a tym samym powodują wzrost zainteresowania wśród turystów z całego świata.

Klimat

Warunki klimatyczne panujące w obrębie stanu są bardzo zróżnicowane, ze względu na jego położenie. Od wschodu Maryland sąsiaduje z Oceanem Atlantyckim, co przekłada się na wilgotność powietrza
i częste opady, zwłaszcza w okresie letnim.

Od strony zachodniej wznoszą się Appalachy, co sprzyja umiarkowanym temperaturom w zimie i lecie. Im dalej od morza, tym mniejsza wilgotność powietrza
i ilość opadów. Warunki są dość sprzyjające, a temperatury nie męczące – latem temperatura osiąga 28ºC, a zimą spada poniżej 0ºC.

W Maryland można natrafić także na huragany, które zwykle występują w okresie letnim, powstałe wskutek nagrzania powierzchni oceanu. Jednak zdarzają się one na tyle rzadko, że nie powinny być przeszkodą i czynnikiem zniechęcającym do odwiedzin tego regionu.

Bajkowy świat Maryland

W którą stronę nie spojrzeć, roztacza się imponujący widok na walory Maryland i tego czym obdarowała stan natura. Błękitne wody oceanu, zielone tereny rozległych lasów, malownicze parki i różnorodność nieskazitelnej flory i fauny. Wielu turystów będzie zachwyconych niemal niekończącymi się szlakami turystyki pieszej, rowerowej, a nawet wspinaczki. Miłośnicy sportów wodnych, wędkowania, nurkowania
z całą pewnością znajdą ukojenie w licznych możliwościach i obiektach.

BALTIMORE-MARYLAND-USA
Baltimore downtown

W Maryland znajduje się aż 45 parków stanowych, z których największy jest Gunpowder Falls w hrabstwie Baltimore, zajmuje on powierzchnię 74,87 km². Parki te obejmują obszary nabrzeżne, 15 jezior i stawów otwartych do połowów publicznych, a także lasy z czego w niektórych z nich zezwala się na polowania. Lasy pokrywają około 43% powierzchni Maryland.

Oprócz różnorodnego ukształtowania terenu, na uwagę zasługuje także zatoka Chesapeake. W pobliżu znajdują się liczne małe wioski oraz port. Tereny te wydaja się być nietknięte przez czas, co stanowi wspaniałą wycieczkę w głąb historii i kultury.

Obecnie część zatoki obfituje we wspaniałe galerie, antykwariaty, butiki, restauracje i wiktoriańskie pensjonaty. Wyjątkowość tego miejsca podkreśla jego kosmopolityczny charakter, który wybornie równoważy się z okalająca naturą.
Majestatyczne brzegi zatoki Chesapeake i dziewicze plaże Atlantyku – to jedynie część tego co zachwyci ludzkie oko i duszę, aby pozostać tu na dłużej. Maryland jest idealnym miejscem do wypoczynku, zabawy i rozkoszą bogatą w różnorodną kulturę.

Gastronomia

W miejscowych restauracjach turyści spotkają się z powszechnie znaną i lubianą kuchnią międzynarodową. Jednak niemal w każdej karcie menu, znajdują się tradycyjne i lokalne potrawy,
z których słynie Maryland. Z racji tego, że stan jest znanym producentem i przetwórcą owoców morza
i krajowym liderem w produkcji niebieskich krabów i małż, wówczas klientom w szczególności polecane są dania ze świeżych owoców morza. Regionalna potrawa to "święto kraba" i składa się z kukurydzy, smażonych pierogów i gotowanych krabów, a całość doprawiona jest tradycyjną mieszanką zwaną Old Bay.

Na uwagę zasługuje także ciasto krabowe, lekko podsmażane, które zachwyci niejedno podniebienie. Wybornym daniem ze skorupiaków jest soft-shell krab, które jest popularne niemal na całym świecie, jednak wyłącznie w Maryland smakuje najlepiej. W kwestii poszerzenia horyzontów kulinarnych, warto udać się do stolicy regionu, gdzie czekają na turystów niezwykle eleganckie restauracje, które oprócz dań lokalnych zaserwują błogie posiłki kuchni francuskiej, w której się specjalizują.

Klasyczna restauracja rybna, Boatyard Bar & Grill oferuje specjały wyłącznie z mięsa krabów, homarów i wypełnionych bułeczek skorupiakami. Nawet pierwsza dama Michelle Obama oznajmiła, że krabowe ciasteczka Maryland były najlepsze, jakie kiedykolwiek jadła. Zatem każdy z posiłków w stolicy regionu będzie niezapomniany i nie ulega to najmniejszej wątpliwości.

Atrakcje turystyczne

Tak bardzo jak zróżnicowana jest topografia Maryland, tak wiele atrakcji czeka na przybyłych turystów. Wśród nich na największą uwagę zasługują:

Annapolis

Stolica regionu, a zarazem stolica świata żeglarskiego. Prężnie rozwijający się ośrodek turystyczny w którym znajduje się obserwatorium oceanograficzne, liczne muzea, zabytki, eleganckie sklepy. Annapolis posiada najwięcej zachowanych budynków z XVIII wieku, które nadal są w użyciu, niż w jakimkolwiek innym mieście w USA. Maryland State House to jeden z najstarszych domów, który posiada wyjątkową, drewnianą kopułę godną podziwu. Spacerując po mieście, należy zajrzeć do lokalnego pubu, zatrzymać się w galerii podziwiając lokalną kulturę, a także skorzystać z bogatej oferty rekreacji nad zatoką.

Baltimore

Największe miasto stanu Maryland, ośrodek przemysłowy i główny port całego kraju.
Aby doświadczyć wszystkich atrakcji miasta, niestety jeden dzień nie wystarczy. Moc atrakcji, klubów, restauracji, muzeów, pasaży handlowych wręcz przyprawia o zawrót głowy. Baltimore to dobre miejsce na wypoczynek z rodziną, gdzie nawet najmłodsi turyści będą zachwyceni. Warto odwiedzić muzeum Science Center Maryland, które wyposażone jest w kino IMAX i planetarium. Kolejny przystanek poświęćmy na Narodowe Akwarium, gdzie znajdują się rekiny, delfiny i wspaniałe ryby tropikalne. World Trade Center to miejsce, z którego można obserwować panoramę miasta i zachwycać się nim do woli. Nie może tu zabraknąć także żeglugi jednym ze statków, wraz z przewodnikiem.

Aberdeen

W mieście tym znajduje się słynne muzeum uzbrojenia armii amerykańskiej, należące do najstarszego poligonu wojskowego w Stanach Zjednoczonych.

SMITH-ISLAND-MARYLAND
Smith Island

Westminster

Stanowi wyjątkową sieć sklepów, restauracji i doświadczenia kulturowego w obrębie małomiasteczkowej atmosfery. Main Street to główna ulica, na której organizowane są najważniejsze wydarzenia jak np. parady, koncerty uliczne, targi, pokazy sztuki, a także coroczny festiwal wina.

Maryland Renaissance Festival

Jedyny i niepowtarzalny coroczny festiwal, który odbywa się na terenie Crownsville. Ideą festiwalu jest cofnięcie się do czasów renesansu, w głąb kultury i bogatej historii. Maryland Renaissance Festival odbywa się w weekendy od sierpnia do października. Nieprzerwanie od 1977 roku festiwal gości wielu muzyków, organizowane są pokazy z aktorami, koncerty. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia, aż roi się od rzeszy mnichów, łotrów, dziewek. Każdego roku festiwal gości aż 250 tysięcy ludzi w całym sezonie.

Bollmana Truss Railroad Bridge

Jest najstarszy żelazny most kolejowy w Stanach Zjednoczonych, odznaczony i wymieniony w National Historic Landmark jako konstrukcja o szczególnym znaczeniu historycznym.

Havre de Grace

Znane jako wabik stolicy. Jest to bowiem eleganckie miasto ulokowane przy ujściu rzeki Susquehanna. Miasto oferuje ekskluzywne zajazdy, restauracje, kawiarnie i sklepy
z antykami. Warto udać się także do Concord Point Lighthouse i Havre de Grace Decoy Museum, które prezentują historię miasta, niezwykle bogatego w dziedzictwa ptactwa, rzeźby i polowania.

Smith Island

To jedna z wysp Zatoki Chesapeake, gdzie czas płynie wolniej. Miejsce to idealnie sprawdzi się na małą ucieczkę od zgiełku miejskiego, aby rozkoszować się wspaniałą atmosferą
i pysznymi specjałami, jakie oferują restauracje.

Chesapeake Beach

Znajduje się w południowej części Maryland w Calvert County. Miejscowość oferuje piękne zaciszne plaże, nadbrzeżne restauracje, a także park wodny.

North Beach

Ziemia przyjemnego życia” tak określa się właśnie miasto ulokowane na zachodnim brzegu Chesapeake Bay na północnym krańcu Calvert County. Imponujące nabrzeże oferuje molo rybackie, promenadę, a także stragany z produktami na każdą kieszeń. W każdy piątek od maja do października na rynku odbywa się targ rozmaitości lokalnych mi.in.: wino, owoce morza, świeżo pieczone pieczywo itp. Latem warto skorzystać z bogatej oferty kin i koncertów plenerowych.

 

Przenieś do samej góry
La Fontana w West Palm Beach
99.900 USD

La Fontana w West Palm Beach

Palm Beach / West Palm Beach
Willa w Boca Raton
100.000 USD

Willa w Boca Raton

Palm Beach / Boca Raton
Luksusowy dom Floryda
399.000 USD

Luksusowy dom Floryda

Palm Beach / Boca Raton
Palm Beach Legacy Lane Gardens apartament
137.000 USD

Palm Beach Legacy Lane Gardens apartament

Palm Beach / Palm Beach Gardens
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2020 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij