serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
03-04-2019
Jaki hotel wybrać na Florydzie
Planujesz wyjazd na Florydę? Szukasz rezerwacji hotelu. W zależności gdzie chcesz jechać i jaki budżet masz na noclegi warto poznać podstawowe informacje o hotelach na Florydzie w USA.
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.
31-08-2018
Z Warszawy do Miami LOTem od czerwca 2019
Najprawdopodobniej od czerwca 2019 roku polski LOT uruchomi bezpośrednie połączenie na trasie Warszawa Miami. Od wielu lat Polacy na Florydzie narzekają iż nie ma bezpośredniego połączenia lotniczego z Polski na Florydę. Taki lot będzie wspaniałym rozwiązaniem nie tylko dla Polonii na Florydzie, ale także dla turystów i inwestorów na Florydzie. Czytaj dalej w aktualnościach ...

Boynton Beach 11740 Cardenas Blvd dom 2384 sqft
400.000 USD
Miami Beach Collins Avenue luksusowy apartament 5 sypialni
55.000.000 USD

Maryland

Maryland - „Ameryka w miniaturze”

Maryland jest jednym ze stanów USA, znajdujący się w centrum wschodniego wybrzeża, pośród wielkiego kompleksu handlowego i ludności, który ciągnie się od Maine do Wirginii. Określenie jakie zostało przyjęte przez stan „Ameryka w miniaturze” zawdzięcza bowiem przez różnorodność krajobrazów i form życia
w stosunku do niewielkiej powierzchni. Maryland to prawdziwa skarbnica imponujących piaszczystych wydm usianych trawą morską, lasów sosnowych i dębowych, a także dom dla wielu dzikich zwierząt.

Oprócz walorów przyrodniczych, stan ten jest ważnym ośrodkiem handlowym oraz kolebką ważnych przedsięwzięć produkcyjnych, jak i działań społecznych, które odcisnęło swoje piętno na dotychczasowym życiu ludności zamieszkałej. Jest to jedno z miejsc, które z pewnością przypadnie do gustu odwiedzającym, którzy cenią sobie historię, kulturę, a także wspaniałe krajobrazy.

Stan Maryland podzielony jest na 23 hrabstwa oraz miasto Baltimore, które zostało wyodrębnione w 1851 roku, nie wchodząc w skład żadnego z nich. Największe miasta Maryland pod względem liczby ludności
to Baltimore, Frederick, Rockville, Gaithersburg, Bowie, Hagerstown oraz stolica Annapolis.

Historia w pigułce

Oficjalnie Maryland powstał w 1632 roku. Mimo, iż tysiące lat p.n.e. obszar był zamieszkiwany przez ludność, to dopiero w latach 1632 prowincja uzyskała status prawny. Nazwa Maryland otrzymała na cześć Henrietty Marii Burbon, żony króla Anglii, Karola I Stuarta.

ANNAPOLIS
Annapolis w stanie Maryland

Rok 1649, był bardzo znaczący nie tylko dla samego stanu, ale i dla całych Stanów Zjednoczonych. Bowiem właśnie wtedy, koloniści ustalili wolność wyznania dla wszystkich chrześcijan. Akt ten, był jednym z pierwszych statutów udzielających religijnej wolności w jakiejkolwiek formie.

Po wielu reformacjach, wojnie secesyjnej i II wojnie światowej - Maryland zaczął opadać na podłożu rolnym i produkcyjnym, a wszelkie pokłady zaczęto koncentrować na przedmieściach, w szczególności
w obszarze otaczającym Baltimore i Waszyngton, gdzie nastąpił jego potężny wzrost. Przyczyniło się to do powstania wielu ośrodków handlowych, rozrywkowych, a przy tym Maryland z roku na rok zyskiwał coraz to większe grono odwiedzających turystów.

Do najważniejszych obiektów należy z pewnością Harborplace, Baltimore Akwarium oraz Camden Yards, baseballowy stadion w centrum miasta, który powstał w 1992 roku.
Działalność gospodarcza Maryland jest skoncentrowana na transporcie. Chociaż port Baltimore obsługuje szeroką gamę produktów, najbardziej typowy jest przywóz surowców i towarów masowych, takich jak rudy żelaza, ropy naftowej, cukru i nawozów. Oprócz tego Maryland prężnie rozwija sektor produkcji żywności, który koncentruje się na połowie ryb w zatoce Chesapeake.

Dzięki malowniczym krajobrazom, nowoczesnej infrastrukturze i sprawnej sieci komunikacji, Maryland jest cenionym stanem, który dynamiczne rośnie pod kątem turystyki. Powstałe ośrodki, hotele
i nowoczesne kompleksy, sprzyjają udanemu wypoczynkowi, a tym samym powodują wzrost zainteresowania wśród turystów z całego świata.

Klimat

Warunki klimatyczne panujące w obrębie stanu są bardzo zróżnicowane, ze względu na jego położenie. Od wschodu Maryland sąsiaduje z Oceanem Atlantyckim, co przekłada się na wilgotność powietrza
i częste opady, zwłaszcza w okresie letnim.

Od strony zachodniej wznoszą się Appalachy, co sprzyja umiarkowanym temperaturom w zimie i lecie. Im dalej od morza, tym mniejsza wilgotność powietrza
i ilość opadów. Warunki są dość sprzyjające, a temperatury nie męczące – latem temperatura osiąga 28ºC, a zimą spada poniżej 0ºC.

W Maryland można natrafić także na huragany, które zwykle występują w okresie letnim, powstałe wskutek nagrzania powierzchni oceanu. Jednak zdarzają się one na tyle rzadko, że nie powinny być przeszkodą i czynnikiem zniechęcającym do odwiedzin tego regionu.

Bajkowy świat Maryland

W którą stronę nie spojrzeć, roztacza się imponujący widok na walory Maryland i tego czym obdarowała stan natura. Błękitne wody oceanu, zielone tereny rozległych lasów, malownicze parki i różnorodność nieskazitelnej flory i fauny. Wielu turystów będzie zachwyconych niemal niekończącymi się szlakami turystyki pieszej, rowerowej, a nawet wspinaczki. Miłośnicy sportów wodnych, wędkowania, nurkowania
z całą pewnością znajdą ukojenie w licznych możliwościach i obiektach.

BALTIMORE-MARYLAND-USA
Baltimore downtown

W Maryland znajduje się aż 45 parków stanowych, z których największy jest Gunpowder Falls w hrabstwie Baltimore, zajmuje on powierzchnię 74,87 km². Parki te obejmują obszary nabrzeżne, 15 jezior i stawów otwartych do połowów publicznych, a także lasy z czego w niektórych z nich zezwala się na polowania. Lasy pokrywają około 43% powierzchni Maryland.

Oprócz różnorodnego ukształtowania terenu, na uwagę zasługuje także zatoka Chesapeake. W pobliżu znajdują się liczne małe wioski oraz port. Tereny te wydaja się być nietknięte przez czas, co stanowi wspaniałą wycieczkę w głąb historii i kultury.

Obecnie część zatoki obfituje we wspaniałe galerie, antykwariaty, butiki, restauracje i wiktoriańskie pensjonaty. Wyjątkowość tego miejsca podkreśla jego kosmopolityczny charakter, który wybornie równoważy się z okalająca naturą.
Majestatyczne brzegi zatoki Chesapeake i dziewicze plaże Atlantyku – to jedynie część tego co zachwyci ludzkie oko i duszę, aby pozostać tu na dłużej. Maryland jest idealnym miejscem do wypoczynku, zabawy i rozkoszą bogatą w różnorodną kulturę.

Gastronomia

W miejscowych restauracjach turyści spotkają się z powszechnie znaną i lubianą kuchnią międzynarodową. Jednak niemal w każdej karcie menu, znajdują się tradycyjne i lokalne potrawy,
z których słynie Maryland. Z racji tego, że stan jest znanym producentem i przetwórcą owoców morza
i krajowym liderem w produkcji niebieskich krabów i małż, wówczas klientom w szczególności polecane są dania ze świeżych owoców morza. Regionalna potrawa to "święto kraba" i składa się z kukurydzy, smażonych pierogów i gotowanych krabów, a całość doprawiona jest tradycyjną mieszanką zwaną Old Bay.

Na uwagę zasługuje także ciasto krabowe, lekko podsmażane, które zachwyci niejedno podniebienie. Wybornym daniem ze skorupiaków jest soft-shell krab, które jest popularne niemal na całym świecie, jednak wyłącznie w Maryland smakuje najlepiej. W kwestii poszerzenia horyzontów kulinarnych, warto udać się do stolicy regionu, gdzie czekają na turystów niezwykle eleganckie restauracje, które oprócz dań lokalnych zaserwują błogie posiłki kuchni francuskiej, w której się specjalizują.

Klasyczna restauracja rybna, Boatyard Bar & Grill oferuje specjały wyłącznie z mięsa krabów, homarów i wypełnionych bułeczek skorupiakami. Nawet pierwsza dama Michelle Obama oznajmiła, że krabowe ciasteczka Maryland były najlepsze, jakie kiedykolwiek jadła. Zatem każdy z posiłków w stolicy regionu będzie niezapomniany i nie ulega to najmniejszej wątpliwości.

Atrakcje turystyczne

Tak bardzo jak zróżnicowana jest topografia Maryland, tak wiele atrakcji czeka na przybyłych turystów. Wśród nich na największą uwagę zasługują:

Annapolis

Stolica regionu, a zarazem stolica świata żeglarskiego. Prężnie rozwijający się ośrodek turystyczny w którym znajduje się obserwatorium oceanograficzne, liczne muzea, zabytki, eleganckie sklepy. Annapolis posiada najwięcej zachowanych budynków z XVIII wieku, które nadal są w użyciu, niż w jakimkolwiek innym mieście w USA. Maryland State House to jeden z najstarszych domów, który posiada wyjątkową, drewnianą kopułę godną podziwu. Spacerując po mieście, należy zajrzeć do lokalnego pubu, zatrzymać się w galerii podziwiając lokalną kulturę, a także skorzystać z bogatej oferty rekreacji nad zatoką.

Baltimore

Największe miasto stanu Maryland, ośrodek przemysłowy i główny port całego kraju.
Aby doświadczyć wszystkich atrakcji miasta, niestety jeden dzień nie wystarczy. Moc atrakcji, klubów, restauracji, muzeów, pasaży handlowych wręcz przyprawia o zawrót głowy. Baltimore to dobre miejsce na wypoczynek z rodziną, gdzie nawet najmłodsi turyści będą zachwyceni. Warto odwiedzić muzeum Science Center Maryland, które wyposażone jest w kino IMAX i planetarium. Kolejny przystanek poświęćmy na Narodowe Akwarium, gdzie znajdują się rekiny, delfiny i wspaniałe ryby tropikalne. World Trade Center to miejsce, z którego można obserwować panoramę miasta i zachwycać się nim do woli. Nie może tu zabraknąć także żeglugi jednym ze statków, wraz z przewodnikiem.

Aberdeen

W mieście tym znajduje się słynne muzeum uzbrojenia armii amerykańskiej, należące do najstarszego poligonu wojskowego w Stanach Zjednoczonych.

SMITH-ISLAND-MARYLAND
Smith Island

Westminster

Stanowi wyjątkową sieć sklepów, restauracji i doświadczenia kulturowego w obrębie małomiasteczkowej atmosfery. Main Street to główna ulica, na której organizowane są najważniejsze wydarzenia jak np. parady, koncerty uliczne, targi, pokazy sztuki, a także coroczny festiwal wina.

Maryland Renaissance Festival

Jedyny i niepowtarzalny coroczny festiwal, który odbywa się na terenie Crownsville. Ideą festiwalu jest cofnięcie się do czasów renesansu, w głąb kultury i bogatej historii. Maryland Renaissance Festival odbywa się w weekendy od sierpnia do października. Nieprzerwanie od 1977 roku festiwal gości wielu muzyków, organizowane są pokazy z aktorami, koncerty. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia, aż roi się od rzeszy mnichów, łotrów, dziewek. Każdego roku festiwal gości aż 250 tysięcy ludzi w całym sezonie.

Bollmana Truss Railroad Bridge

Jest najstarszy żelazny most kolejowy w Stanach Zjednoczonych, odznaczony i wymieniony w National Historic Landmark jako konstrukcja o szczególnym znaczeniu historycznym.

Havre de Grace

Znane jako wabik stolicy. Jest to bowiem eleganckie miasto ulokowane przy ujściu rzeki Susquehanna. Miasto oferuje ekskluzywne zajazdy, restauracje, kawiarnie i sklepy
z antykami. Warto udać się także do Concord Point Lighthouse i Havre de Grace Decoy Museum, które prezentują historię miasta, niezwykle bogatego w dziedzictwa ptactwa, rzeźby i polowania.

Smith Island

To jedna z wysp Zatoki Chesapeake, gdzie czas płynie wolniej. Miejsce to idealnie sprawdzi się na małą ucieczkę od zgiełku miejskiego, aby rozkoszować się wspaniałą atmosferą
i pysznymi specjałami, jakie oferują restauracje.

Chesapeake Beach

Znajduje się w południowej części Maryland w Calvert County. Miejscowość oferuje piękne zaciszne plaże, nadbrzeżne restauracje, a także park wodny.

North Beach

Ziemia przyjemnego życia” tak określa się właśnie miasto ulokowane na zachodnim brzegu Chesapeake Bay na północnym krańcu Calvert County. Imponujące nabrzeże oferuje molo rybackie, promenadę, a także stragany z produktami na każdą kieszeń. W każdy piątek od maja do października na rynku odbywa się targ rozmaitości lokalnych mi.in.: wino, owoce morza, świeżo pieczone pieczywo itp. Latem warto skorzystać z bogatej oferty kin i koncertów plenerowych.

 

Przenieś do samej góry
Boca Raton Addison Pointe willa
199.900 USD

Boca Raton Addison Pointe willa

Palm Beach / Boynton Beach
Ambassador Hotel Condo
200.000 USD

Ambassador Hotel Condo

Palm Beach / Palm Beach
Sunny Isles Beach Jade Signature apartament
2.000.000 USD

Sunny Isles Beach Jade Signature apartament

Miami Dade / Miami Sunny Isles Beach
6.999.000$ Rezydencja Delray Beach
6.999.000 USD

6.999.000$ Rezydencja Delray Beach

Palm Beach / Delray Beach
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2020 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij