serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
19-04-2020
Agent nieruchomości na Florydzie
Szukasz dobrej inwestycji i lokaty kapitału za granicą? A może szukasz dobrego agenta nieruchomości na Florydzie? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Sprawdź informacje o florydzkim rynku nieruchomości podczas epidemii koronawirusa w USA.
03-04-2019
Jaki hotel wybrać na Florydzie
Planujesz wyjazd na Florydę? Szukasz rezerwacji hotelu. W zależności gdzie chcesz jechać i jaki budżet masz na noclegi warto poznać podstawowe informacje o hotelach na Florydzie w USA.
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.

Lantana Yacht Club apartament 1348 sqft
300.000 USD
Apartament 10 Little Pond Rd 18000 sqft Manalapan
745.000 USD

Massachusetts

Massachusetts w USA

Przewodnik poStanach Zjednoczonych. Stan Massachusetts położony jest na północno- zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Posiada on północną granicę z New Hampshire, oraz Vermontem, zachodnią z Nowym Jorkiem, oraz południową z Connecticut i Rhode Island. Wschodnia część regionu leży nad Oceanem Atlantyckim.

Massachusetts dzieli się na 13 hrabstw. Największym miastem, jak i stolicą stanu, jest Boston Oprócz niego, dużą rolę odgrywają tam także takie ośrodki jak: Worcester, Spingfield, Lowell i New Bedford.

Massachusetts jest jednym z najmniejszych stanów w Ameryce. Jego powierzchnia wynosi 27,340 km2. Rejon ten zamieszkuje ponad 6,3 miliona ludzi. Znaczna ich cześć przebywa w rejonie centrum metropolitalnego, zwanego Wielkim Bostonem.

Oprócz stolicy w skład Wielkiego Bostonu wchodzą także Cambridge, Quincy, Newton i Brookline. W Massachusetts najwięcej wyznawców ma katolicyzm, praktykowany przez 44% ludności. Drugim wyznaniem jest protestantyzm. 28% mieszkańców Massachusetts deklaruje wyznanie protestanckie.

MASSACHUSETTS

Klimat i geografia Massachusetts

Massachusetts cechuje się zróżnicowaną rzeźbą terenu. Na zachodzie tego regionu występuje krajobraz wyżynno- górski. Znajdują się tam pasmo gór Appalachów. Z kolei jego wschodnia część jest zdominowana przez niziny.

Linia brzegowa tego stanu jest niezwykle urozmaicona- znajdują się na niej zarówno duże, piękne plaże, jak i wysokie klify.

Klimat Massachusetts można określić jako umiarkowany. Na tym terenie występują stosunkowe ciepłe lata, oraz mroźne zimy. Średnia roczna temperatura tego stanu nie przekracza 100C. Odwiedzając Massachusetts należy spodziewać się częstych opadów deszczu, które występują przez cały rok.

Historia Massachusetts

Massachusetts te jeden z najstarszych stanów w Ameryce. Wraz z Maine, New Hempshire, Vermontem, Rhode Island i Conecticut wchodzi w skład Nowej Anglii, najszybciej skolonizowanej przez Europejczyków części Ameryki Północnej. Pierwsza osada angielska w Massachusetts została założona w 1620 roku. Stan ten jest jednym z najstarszych ośrodków amerykańskiej kultury i historii. To właśnie tam kiełkowały idee o przerwaniu brytyjskiej dominacji i zdobyciu niepodległości.

Massachusetts było jedną z 13 kolonii, która zbuntowała się przeciwko angielskiemu panowaniu i wzięły udział w wojnie o niepodległość. Jego stolica, Boston powstał w 1630 roku i jest jednym z pierwszych miast założonych w Ameryce Północnej. To miejsce, w którym rozgrywały się przełomowe historyczne wydarzenia.

Właśnie tu doszło do słynnej „Herbaty Bostońskiej” z 1773 roku. Wtedy to grupa amerykańskich patriotów, dowodzonych przez Samuela Adamsa, wyrzuciła do morza ładunek chińskiej herbaty, który miał być dostarczony do Anglii. Wydarzenie to stało się jednym z bodźców do wybuchu rewolucji amerykańskiej. W l795 roku w pobliżu Bostonu, w miejscowościach Lexington i Concord doszło do pierwszych starć między angielskim wojskiem, a amerykańskimi żołnierzami.

Atrakcje stanu Massachusetts

Massachusetts jest regionem niezwykle atrakcyjnym pod względem turystycznym. Pasjonaci historii na pewno znajdą w nim wiele wartych uwagi zabytków.
Piękne, plaże i kryształowo czysta woda Oceanu Atlantyckiego sprawi, że swój raj na ziemi znajdą tam także plażowania. Jeśli ktoś preferuje górskie wędrówki, powinien udać się w rejon Appalachów.

Jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych w Massachusetts jest bez wątpienia Boston. Znajdują się w nim zabytki upamiętniające Wojnę o Niepodległość Stanów Zjednoczonych. Będąc w tym mieście, na pewno należy zwrócić uwagę na takie miejsca jak :

Freedom Trail

Jest to długa na cztery kilometry, ceglana droga, która przechodzi przez 16 ważnych dla historii Stanów Zjednoczonych przystanków w Bostonie.

Boston Public Library

To jedna z najsłynniejszych bibliotek publicznych na świecie. Została otwarta już w 1895 roku. Do naszych czasów przetrwała w prawie niezmienionej formie . Jej archaiczny wygląd może być jednak mylący - Biblioteka w Bostonie cechuje się dużą nowoczesnością. Na całym jej terenie można korzystać z Internetu. Szacuje się, że jest wyposażona w ponad 6 milionów pozycji.

Beacon Hill

To jedna z najpiękniejszych historycznych dzielnic w Bostonie. Niemal wszystkie znajdujące się w niej budynki zostały zbudowane z charakterystycznej czerwonej cegły. Znajduje się tam słynny Massachusetts State Hause - siedziba władz stanowych – piękny, reprezentatywny budynek, zwieńczony złotą kopułą.

W Bostonie organizowane są też ciekawe wycieczki, które znacznie urozmaicają zwiedzanie tego pięknego miasta. Do najciekawszych należy zaliczyć:

Freedom Trail Run

Organizatorzy wycieczki wychodzą z założenia „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Podczas zwiedzania odbywa się bieg wspomnianą wcześniej Freedom Trail. Przewodniczy zatrzymują się na poszczególnych przystankach i w ciekawy sposób tłumaczą ich znaczenie dla historii regionu.

BOSTON

Boston Duck Truck

Wycieczka ta polega na zwiedzaniu miasta w charakterystycznym pojeździe, przypominającym kaczkę. Wehikuł ten został tak skonstruowany, by mógł się poruszać zarówno po lądzie, jak i po wodzie, dlatego może w łatwy sposób dotrzeć do niemal wszystkich ważnych i ciekawych zakątków Bostonu.

Boston to także centrum sportowe Massachusetts. Swoją siedzibę ma tu znany z NBA klub
Boston Cetlic. W tym mieście swoje mecze rozgrywają hokeiści zespołu Boston Bruins.

Najbardziej rozpoznawalną drużyną sportową z tego miasta jest bez wątpienia baseballowy zespół Boston Red Sox. Ich stadion, Fenwey Park jest jedną z wizytówek miasta. Został on oddany do użytku 20 kwietnia 1912 roku i jest najstarszym obiektem, na którym odbywają się mecze Major League Baseball ( najważniejszych rozgrywek baseballowych w Stanach). Obecnie, stadion może pomieścić nawet 40000 kibiców.

Poza swoją stolicą, Massachusetts ma do zaoferowania także wiele innych atrakcji. Podróżując po tym stanie warto zwrócić szczególną uwagę na miasto czarownic i czarnej magii.

Salem

Chyba każdy z nas słyszał o jednym z największych nowożytnych procesów przeciw czarownicom. Warto tu jednak zaznaczyć, że nazwa „proces „czarownic” może wprowadzać w błąd – wśród ofiar tych wydarzeń byli także mężczyźni. Łącznie śmierć poniosło 18 osób. Wydarzenia, które rozegrały się w 1692 roku do dzisiaj są symbolem tego miasta. Nieprzypadkowo Salem się określa się mianem „ The Witch City”- Miasta Wiedźm. Pamiątki związane z procesem czarownic stanowią podstawę turystyki Salem. Największym zainteresowaniem cieszy się coroczny festiwal Hauntened Happenings. Od lat 90 XX , w każdą rocznicę procesu, miłośnicy czarnej Magii ściągają do Salem. W tym czasie miasto zostaje opanowane przez wiedźmy i czarowników.

Oczywiście, w zestawieniu największych atrakcji turystycznych Massachusetts nie może zabraknąć Harvardu, najstarszego uniwersytetu w Stanach Zjednoczonych. Został on założony 8 września 1636 roku. Uczelnia znajduje się w miejscowości Cambridge, tuż obok Bostonu. O tym uniwersytecie należy wiedzieć przede wszystkim to, że jest jedną z najbardziej prestiżowych szkół wyższych na świecie. Co więcej, Harvard to obecnie najbogatszy college świata. Jego majątek w 2015 roku wyniósł 37,6 miliarda dolarów. Nie ulega wątpliwości, że jest to jedno z miejsc, które trzeba zobaczyć będąc w pobliżu Bostonu.

Na terenie całego stanu można odszukać ciekawe zabytki i atrakcje. Uwagę przyciągają przede wszystkim :

Mount Auburn Cementery w Cambridge

Jest to cmentarz powstały w 1831 roku. To miejsce raczej nie przystaje do naszych wyobrażeń o miejscu pochówku. Rośnie na nim ponad 5000 gatunków drzew oraz 7000 krzewów. Jego charakterystyczną cechą jest to, że jest otwarty dla szerszej publiczności. Przed wejściem do niego zbudowano wielki parking.

Adams National Historic Park w Quincy

Farma, na której urodził się John Adams, bohater Wojny o Niepodległość i drugi prezydent Stanów Zjednoczonych. W skład tego unikalnego muzeum wchodzi 11 budynków, które opowiadają historię rodziny Adamsów na przestrzeni lat 1770-1927. W miejscu tym możemy znaleźć wiele unikatowych zabytków z życia amerykańskiego bohatera narodowego.

Lizzie Borden Hause w Fall River

Jest to dom, w którym żyła Lizzie Borden. W 1892 roku została ona oskarżona o popełnienie głośnego morderstwa na ojcu i macosze. Jej proces był jednym z najgłośniejszym w historii Stanów Zjednoczonych. Kobieta została uniewinniona, a miejsce w którym dokonano zbrodni urósł do rangi legendy. Od 1996 roku Lizie Borden Hause funkcjonuje jako hotel. Turystom go odwiedzającym zagwarantowana jest iście zabójcza zabawa.

RED-SOCKS-BOSTON

The Mount w Lenox

Dom należący do amerykańskiej autorki Edith Warthon, wybitnej amerykańskiej pisarki, która podczas swojej kariery wielokrotnie zdobyła nagrodę Pulitzera. Najbardziej charakterystyczną cechą tego miejsca są ogromne, piękne ogrody. Samo wnętrze prezentuje się równie okazale- pełno w nim dzieł sztuki, i drogocennych antyków. To doskonałe miejsce, żeby uczyć się o tej wybitnej autorce. The Mount słynie także ze zjawisk paranormalnych. W różnych okresach przebywający tam ludzie mówili o nieokreślonych źródłach hałasu, których pochodzenia nie dało się ustalić. W 2009 roku, podczas kręcenia serii „Ghost Hunters” wykazano kolejne nadprzyrodzona aktywności.

Pisząc o atrakcjach stanu Massachusetts, nie wolno zapominać o pięknych plażach Doskonałym przykładem jest Race Point Beach, rozciągająca się pobliżu miejscowości Privenceton. Jej niewątpliwą zaletą jest na pewno to, że droga do centrum miasta wynosi niecałe 5 kilometrów. Piaszczyste wydmy, ocean o pięknych, szmaragdowych barwach - czegóż więcej można sobie wymarzyć?

W Massachusetts odbywają się także rejsy, które pozwalają na obserwacje delfinów i wielorybów. Jedną z takich wycieczek jest organizowana w Provicentom. Dolphin Fleet Whale Watch, bo tak się nazywa, nie jest może tanią rozrywką (jej cena wynosi 47$ dla dorosłego i 34$ dla dzieci.), ale dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Rejs trwa około 3-4 godzin. Organizacją wycieczek morskich , które pozwalają obserwować walenie zajmuje się kilka firm na całym wybrzeżu Massachusetts. Od dawna cieszą się one niesłabnącą popularnością. To prawdziwa gratka, dla miłośników natury.

Massachusetts, jako jeden z najstarszych stanów w Ameryce, jest kolebką historii i kultury tego kraju. To tam rozgrywały się kluczowe wydarzenia, które wpłynęły na przebieg Wojny o Niepodległość Stanów Zjednoczonych. Jednak ten region to nie tylko wielka historia. Jest to pełen niezwykłych miejsc stan, w którym można odnaleźć wszystko- od zabytków i muzeów, poprzez niesamowite krajobrazy, na nadprzyrodzonych zjawiskach skończywszy. Jest to idealne miejsce, zarówno dla ludzi którzy preferują spokojny i leniwy odpoczynek, jak i poszukiwaczy mocnych wrażeń.

Ciekawostki o stanie

- Symbolami stanu Massachusetts są między innymi wiąz amerykański, sikora, oraz biedronka.

- Z Massachusetts pochodzą dwaj prezydenci Stanów Zjednoczonych- John Adams, oraz John F. Kennedy.

- W języku Indian „Massachusetts” oznacza „miejsce wielkiego wzgórza”

Przenieś do samej góry
5555 Collins Avenue Unit 63
300.000 USD

5555 Collins Avenue Unit 63

Miami Dade / Miami Beach
Apartament Juno Beach
350.000 USD

Apartament Juno Beach

Palm Beach / Juno Beach
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2020 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij