serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
19-04-2020
Agent nieruchomości na Florydzie
Szukasz dobrej inwestycji i lokaty kapitału za granicą? A może szukasz dobrego agenta nieruchomości na Florydzie? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Sprawdź informacje o florydzkim rynku nieruchomości podczas epidemii koronawirusa w USA.
03-04-2019
Jaki hotel wybrać na Florydzie
Planujesz wyjazd na Florydę? Szukasz rezerwacji hotelu. W zależności gdzie chcesz jechać i jaki budżet masz na noclegi warto poznać podstawowe informacje o hotelach na Florydzie w USA.
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.

Willa Lantanta 8056 Ambach Wy 1243 sqft
114.900 USD
117th Av Coral Springs willa 2,516 sqft
480.000 USD

117th Av Coral Springs willa 2,516 sqft

Broward / Coral Springs

Naples

Naples, czyli Neapol to jedno z najzamożniejszych miast Stanów Zjednoczonych. Według plotek połowa prezesów największych Amerykańskich korporacji mieszka tu lub ma dom, w którym wypoczywa. To luksusowe, piękne miasto leży w hrabstwie Collier, na zachodnim wybrzeżu Florydy. Miasto założone w 1886 roku, nazwane zostało na cześć włoskiego Neapolu.Tutaj znajdziesz przewodnik po Naples na Florydzie i wszystkie niezbędne informacje przed planowaniem wycieczki po wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej i zachodnim wybrzeżu Florydy. Praktyczne informacje o Naples i co zwiedzić podczas odwiedzenia tego zakątka Florydy w Stanach Zjednoczonych. Także osoby zainteresowane zakupem nieruchomości w Naples, znajdą tę część naszej strony, przydatną podczas podejmowania decyzji o kupie domu lub apartamentu wakacyjnego na Florydzie.

Wcześniej, w latach 70 i 80 gazety i czasopisma rozpisywały się o bogactwie ryb i dziczyzny, łagodnym klimacie tego regionu i porównywały go właśnie do słonecznego włoskiego półwyspu. Miasto to przyciąga miłośników przyrody, ze względu na bliskość wielu rezerwatów przyrody, między innymi Corkscrew Swamp Sanctuary, Everglades National Park, Big Cypress National Preserve, Florida Panther National Wildlife Refuge, Ten Thousand Islands National Wildlife Refuge.

Atrakcje turystyczne Naples na Florydzie

Gotowi na przyrodniczą eskapadę? Zacznijmy od znajdującego się niedaleko od Naples Corkscrew Swamp Sanctuary, rezerwatu przyrody istniejącego od 1954 roku, pod auspicjami organizacji ekologicznej non-profit National Audubon Society. Rezerwat ten znajduje się w rejonie południowo zachodniej Florydy, na północ od Naples. Powstał w celu ochrony jednego z największych siedlisk cyprysów (Bald Cypress, oraz Pond Cypress). Jest to zarazem ważny obszar lęgowy zagrożonego bociana z gatunku Wood Stork i innych ptaków wodno-błotnych. Rezerwat zamieszkują również czaple i puszczyki, a także amerykańskie aligatory, oraz jadowite węże. Przez park ciągnie się około trzykilometrowy drewniany pomost, dzięki któremu można podziwiać piękną bagienną przyrodę, nie mocząc przy tym stóp i nie płosząc żyjących w tym magicznym rezerwacie zwierząt.

PRZEWODNIK-FLORYDA-NAPLES
Piękne Naples na Florydzie w Coolier County

Kolejnym na Waszej obowiązkowej liście zwiedzania musi być Park Narodowy Everglades. Park został utworzony w grudniu 1947 roku. Jego obecna powierzchnia wynosi ponad sześć tysięcy kilometrów kwadratowych i jest trzecim co do wielkości parkiem narodowym w Stanach Zjednoczonych. Jest to największy obszar dzikiej przyrody subtropikalnej, zachowany w Stanach Zjednoczonych. Park ten został stworzony w celu ochrony delikatnego ekosystemu lasów namorzynowych. Stanowi największy las namorzynowy na północnej półkuli i jest jednym z najważniejszych miejsc rozrodu tropikalnych ptaków brodzących. Ma również znaczenie gospodarcze – zaopatruje w wodę pitną całą południową część Florydy.

Rocznie, oprócz Was, odwiedza go jeszcze ponad milion turystów, chętnych aby obcować z przyrodą. Park Everglades został uznany przez UNESCO za rezerwat biosfery. Mokradła subtropikalne Everglades to system wolnopłynących rzek, teren ten jest nawadniany przez rzekę Kissimmee i jezioro Okeechobee. Park obejmuje bagna, wysepki oraz słodko i słonowodne rozlewiska. Wśród roślin na terenie parku występują między innymi namorzyny, szuwary, paprocie i palmy. W parku żyje ponad: 350 gatunków ptaków, 300 gatunków ryb słodkowodnych i morskich, 40 gatunków ssaków i 50 gatunków gadów.

Spacerując po pomoście możecie spotkać dużą różnorodność ptaków brodzących takich jak czaple i pelikany. Może spojrzy na Was żółw słodkowodny albo aligator, lub spotkacie szopa, rysia i oposa? Trzeba być czujnym i uzbrojonym w aparat fotograficzny, ponieważ żyje tutaj 36 gatunków zwierząt zagrożonych lub chronionych, między innymi pantera florydzka, krokodyl amerykański i manat karaibski. Piękno parku kryje się również w bujnej roślinności. Są tutaj między innymi bajeczne cyprysy, rosnące w stojących słodkich wodach, które wystawiają z wody jakby „kolana” zapewniające dostęp tlenu do systemów korzeniowych, cudownie kwitnące orchidee, 25 gatunków storczyków i piękne paprocie.

NAPLES-FLORYDA-MIASTO
Downtown Naples na Florydzie

Trzecim rezerwatem, który warto zwiedzić jest Big Cypress National Preserve. To rezerwat położony w południowo-zachodniej Florydzie, pomiędzy Naples a Miami. To około 729 tysięcy akrów ekosystemu bagiennego i słodkowodnego, które oferują schronienie dla wielu różnych gatunków zwierząt i roślin. Big Cypress National Preserve został utworzony w 1974 roku. Rezerwat powstał w celu ochrony zasobów naturalnych i ekologicznej integralności bagien Big Cypress. Obszar ten jest domem i ostoją dla wielu ssaków, ptaków i gadów. Łatwo jest tu zobaczyć największego gada Florydy, amerykańskiego aligatora, który mieszka tu w swoim naturalnym środowisku. Czasem można się tu natknąć na wydry, rysie, czarnego niedźwiedzia czy też zagrożoną panterę z Florydy, potocznie zwaną pumą. Możemy zaobserwować też wężówki czy też czaple białe w momentach godowych. W Big Cypress National Preserve możecie zaobserwować ponad 30 gatunków storczyków, oraz lasy namorzynowe. Jest tu dwanaście zorganizowanych obozowisk, w których mogą zatrzymać się turyści.

Ten Thousand Island

Magicznym miejscem w Naples jest Ten Thousand Island. To łańcuch wysepek u wybrzeży południowo-zachodniej Florydy, między Cape Romano a ujściem Lostman`s River.
Pomimo nazwy sugerującej ilość dziesięciu tysięcy wysepek, możemy liczyć je w setkach.
Rezerwat Ten Thousand Island National Wildlife Refuge został założony w 1996 roku. Jest to obszar 35 tysięcy hektarów dających schronienia dzikim zwierzętom, w tym wielu gatunkom zagrożonym.

Rezerwat ten w dwóch trzecich stanowią połacie lasów namorzynowych. Możemy zaobserwować tu istny labirynt złożony z dróg wodnych i wysp pokrytych ciemnozielonymi drzewami namorzynowymi. Zaobserwowano tu około 200 gatunków ryb i ponad 189 gatunków ptaków, w tym ptaki brodzące, wodne, oraz drapieżne jak bielik amerykański i sokół wędrowny. Każdy kto tu dotrze, zakocha się w tym miejscu i będzie czuł niedosyt kiedy opuści ten piękny rezerwat.

Naples ZOO

Nie macie jeszcze dosyć oglądania roślin i zwierząt? Jeśli nie, to wybierzcie się do Naples ZOO. Naples Zoo, lub bardziej formalnie mówiąc Naples Zoo w ogrodzie botanicznym Caribbean Gardens otworzono w 1969 roku. Aktualnie można tutaj podziwiać Bay Alligator - zatokę aligatorów, piękne jezioro w którym oprócz aligatorów możemy spotkać wiele innych rodzimych gatunków zwierząt, w tym czaple.

Idąc dalej natkniemy się na African Oasis, gdzie spotkamy afrykańskie zwierzęta, w tym żyrafy, które za drobną opłatą można własnoręcznie karmić. Ciekawe są też wybiegi dla amerykańskich czarnych niedźwiedzi. Jeden z nich jest zbudowany na wzór naturalnego siedliska, które możemy oglądać zza grubej szyby. Możemy też zobaczyć siedliska malajskich tygrysów, lampartów czy lwów.

Inne atrakcje Naples

W Naples jest też coś z rozrywek innych niż przyroda. To Florida Sports Park, który został przeniesiony w 1986 roku z poprzedniej lokalizacji do Naples na Florydzie i tutaj powstały sławne wyścigi bagienne Swamp Buggy Races. Park oferuje miejsce do uprawiania sportów motorowych, ale także organizuje się tutaj koncerty i festiwale. Florida Sports Park jest miejscem, w których odbywają się co roku, w styczniu, marcu i listopadzie słynne światowe Swamp Buggy Races, ale także wiele innych wydarzeń społeczno-kulturalnych. Historia powstania kultowych już spotkań jest dość ciekawa. Gdy okoliczni mieszkańcy zajmowali się rolnictwem, rybołówstwem i myślistwem, siłą rzeczy wymyślali wózki-pojazdy, aby można było przemieszczać się po błotnistych i podmokłych terenach, które były wykorzystywane do wszystkiego, począwszy od wycieczek, skończywszy na wyprawach łowieckich.

USA-PRZEWODNIK-FLORYDA
Ulice Naples Floryda

Wcześni osadnicy Collier Country wspominają Swamp Buggy Races jako spotkania z myśliwymi, które odbywały się przed rozpoczęciem sezonu łowieckiego. Właściciele wózków pielęgnowali je, tuningowali, przygotowywali do sezonu i z biegiem czasu spotkania z miejscową ludnością przekształciły się w pewnego rodzaju tradycję. Pierwsze wyścigi miały miejsce około 1943 roku. Z biegiem czasu stawało się to coraz większą atrakcją, coraz więcej myśliwych było zaangażowanych w te tradycyjne spotkania. Aktualnie setki ludzi może dopingować swojego faworyta w bagiennym wyścigu i być świadkami motoryzacyjnych szaleństw w błocie.

Florydzki Neapol ....

Jednak Florydzki Neapol to nie tylko parki narodowe i chronione obszary przyrody, to również bardzo luksusowe miasto z bardzo dobrze rozwiniętym centrum, również handlowym. Znajdują się tutaj liczne galerie sztuki, sklepy z pięknymi antykami, bary i restauracje. Neapol słynie też z ponad 80 pól golfowych. Często mieszkańcy mówią, że na jednego mieszkańca przypada więcej dołków niż gdziekolwiek na świecie.

Jest tutaj również bajeczna ponad dziesięciokilometrowa plaża, słynąca z czystości i pięknego białego piasku. Tak więc, kiedy już poobcujecie z ginącą przyrodą, zdobędziecie kilka dołków, będziecie mogli odpocząć na leżaku, na pięknej piaszczystej plaży, patrząc na błękit oceanu.

Przenieś do samej góry
Juno Beach Bay Colony Dr apartament
239.000 USD

Juno Beach Bay Colony Dr apartament

Palm Beach / Juno Beach
Dom na Florydzie w Boca Raton
345.000 USD

Dom na Florydzie w Boca Raton

Palm Beach / Boca Raton
Luksusowa willa na Florydzie w Delray Beach
2.199.000 USD
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2021 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij