serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
19-04-2020
Agent nieruchomości na Florydzie
Szukasz dobrej inwestycji i lokaty kapitału za granicą? A może szukasz dobrego agenta nieruchomości na Florydzie? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Sprawdź informacje o florydzkim rynku nieruchomości podczas epidemii koronawirusa w USA.
03-04-2019
Jaki hotel wybrać na Florydzie
Planujesz wyjazd na Florydę? Szukasz rezerwacji hotelu. W zależności gdzie chcesz jechać i jaki budżet masz na noclegi warto poznać podstawowe informacje o hotelach na Florydzie w USA.
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.

Lantana 167 Yacht Club Wy apartament 2 sypialnie
323.500 USD
Boynton Beach willa 166 Lake Monterey Cir 1551 sqft
234.900 USD

New Hampshire

New Hampshire w USA

New Hampshire położone jest w północno- wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Graniczy z Maine, Massachusetts i Vermontem. Stan ten został podzielony na 10 hrabstw. Jego stolicą jest Concord. W regionie tym ważną rolę odgrywają takie ośrodki jak największe miasto stanu Manchester, Nashua, Portsmouth, czy Salem ( nie mylić z Salem w Massachusetts, gdzie miał miejsce słynny proces czarownic).

New Hampshire jest jednym z najmniejszych stanów w USA. Jego całkowita powierzchnia wynosi ok. 24,2 km2 ( plasuje go to na 46 miejscu pod względem wielkości). Szacuje się, że zamieszkuje go około 1,3 miliona ludzi.

New Hamsphire jest stanem bardzo różnorodnym pod względem wyznaniowym. Żadna religia nie pełni tak dominującej roli. Najwięcej wiernych zrzeszają różne odłamy protestantyzmu, które są wyznawane przez około 34% ludności rejonu. Ważną rolę odgrywa także kościół katolicki, zrzeszający 29% mieszkańców.
Historia

New Hampshire wchodzi w skład Nowej Anglii - pierwszej skolonizowanej przez Europejczyków części Ameryki. Pierwsze osady w tym rejonie powstawały po roku 1623. Jest to jeden z 13 stanów, które zbuntowały się przeciwko angielskiemu panowaniu. New Hampshire ratyfikowało Konstytucją Stanów Zjednoczonych 21 czerwca 1788 roku. Uczyniło to jako 9 stan.

Klimat i geografia

New Hampshire jest stanem, w którym dominuje wyżynno- górska rzeźba terenu. W środkowej części tego stanu znajdują się Góry Białe, stanowiące część łańcucha górskiego Appalachów. Charakteryzują się one dużym zalesieniem. Są one zamieszkiwane przez bardzo niewielu ludzi. Góry Białe odgrywają ważną rolę, dla turystyki całego stanu.

Najwyższym wzniesieniem w tym stanie, a także w całych Górach Białych jest Góra Waszyngtona. Jej szczyt znajduje się na wysokości 1917 m.n.p.m.

MAPA-NEW-HAMPSHIRE-USA

W New Hampshire panuje wilgotny klimat kontynentalny. Na terenie stanu występują ciepłe lata i srogie zimy. Na południowym wschodzie klimat jest łagodniejszy, niż w pozostałej części stanu. Wpływa na to obecność Oceany Atlantyckiego. Można spodziewać się tam nieco wyższej temperatury i większej wilgotności powietrza niż w północnej i centralnej części kraju, podlegającej górskim wpływom. W New Hampshire, a zwłaszcza w jego północnej części, należy spodziewać się porywistego wiatru- w rejonie góry Waszyngtona w 1934 roku zarejestrowano wicher o prędkości 372 km/h.

Atrakcje New Hampshire

W turystyce rejonu ważną rolę odgrywają Góry Białe. W ich pobliżu występuje wiele wspaniałych lokalizacji, które należy zobaczyć, odwiedzając New Hampshire.

Mount Washington Auto Road

Bez wątpienia jest to jedna z najpiękniejszych dróg na świecie. Ten górski szlak samochodowy dostarcza niezapomnianych wrażeń, a także dużej dawki adrenaliny. Droga fragmentami wije się wokół górskiej przepaści, dostarczając pięknych widoków na pasmo Gór Białych. W zależności od preferencji, można zamówić prywatną przejażdżkę, lub udać się na trasę z przewodnikiem. Organizatorzy wycieczki posiadają także świetnie ulokowaną bazę, wokół której znajdują się dodatkowe atrakcje, takie jak piękne ścieżki rowerowe, trasy spacerowe, czy spływy kajakowe.

The Mount Washington Cog Railway

To kolejna atrakcja, której należy spróbować, znajdując się w okolicy Góry Waszyngtona. Jest to pierwsza na świecie górska wspinaczka pociągu. Zapierające dech w piersi widoki, które towarzyszą jeździe na szczyt, na długo utkwią w pamięci każdego turysty. Przewodnicy dzielą się z grupą ciekawymi informacjami na temat historii i działania kolei. Kilka razy do roku, organizowane są także specjalne wycieczki, które zapewniają dodatkowe atrakcje.

Franconia Notch State Park

Jeden z najpiękniejszych parków na terenie stanu. Frankonia Notch State Park położony jest w sercu National Forest White Mountaim. Trasa parku ciągnie stanowi 12 kilometrowa przełęcz. Szlak prowadzi między szczytami pasm górskich co dostarcza wspaniałych widoków na okolicę. Na terenie rezerwatu znajdują się również inne atrakcje, takie jak muzeum narciarstwa Nowej Anglii.

Park zapewnia także możliwość kąpieli na pięknej plaży. Na całym obszarze rezerwatu powstały ścieżki rowerowe. Turyści mogą także brać udział w połowie pstrągów. Miejsce to stanowi także znakomity punkt do obserwacji ptaków drapieżnych, takich jak sokoły czy jastrzębie.

Cranmore Mountain Adventure Park w North Conway

Jeden z najbardziej unikatowych parków rozrywki na terenie całego stanu. W czasie zimy w tym miejscu panują doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Jednak miejsce to zapewnia wiele atrakcji także w sezonie letnim. W pobliżu kurortu działa kolejka liniowa, która dowiezie turystów na szczyt góry Cranmore. W czasie tej przejażdżki można podziwiać malowniczy górski krajobraz, roztaczający się na wokoło.

Cranmore Mountain Adventure Park to także świetna baza do rozpoczęcia wędrówki po pobliskich szlakach górskich. Na terenie ośrodka znajdują się karuzele, które zapewnią doskonałą młodszych i starszych turystów. Goście ośrodka mogę ponadto korzystać z parku linowego dla dzieci, trampoliny z bungee, czy ścianki wspinaczkowej, przystosowanej do potrzeb amatorów i doświadczonych wspinaczy. Latem, na terenie ośrodka odbywają się koncerty zespołów, reprezentujących różne style muzyczne. Cranmore Mountain Adventure Park to idealne miejsce na aktywny i rodzinny wypoczynek.

Na południowym wschodzie stanu znajdują się także piękne plaże, które idealnie nadają się do wypoczynku nad oceanem:

Hampton State Beach

Jest to jedna z najpiękniejszych plaż w New Hampshire. Cieszy się ona znakomitą opinią wśród turystów. Duża ilość profesjonalnych ratowników zapewnia bezpieczny i spokojny wypoczynek. Plaża jest też zawsze starannie oczyszczona, żeby zapewnić jak największy komfort turystom. Krótko mówiąc, Hampton State Beach to idealne miejsce do relaksu nad błękitnym oceanem.

GRANIT-STATE-NEW-HAMPSHIRE-USA

W New Hampshire znajdują się także ciekawe zabytki, muzea i parki rozrywki, które sprawią, że pobyt w tym stanie będzie niezapomniany, każdy, nawet najbardziej wymagający turysta, znajdzie w nim coś dla siebie.
Strawbery Bank Museum - jest to skansen znajdujący się w historycznej części Portshmuth. Znajdują się w nim odrestaurowane budynki z XVII wieku. W swoim zbiorach muzeum posiada ponad 30 tysiące unikatowych przedmiotów z czasów kolonialnych. Jedną z jego największych atrakcji są pokazy rzemiosła tradycyjnego. Muzeum wyznaje zasadę „ucząc-bawić”.

Dlatego też o historii tego miejsca opowiadają przewodniczy ubrani XVIII wieczne stroje. Strawbery Bank jest znane także z pięknych ogrodów, które oddają duch poszczególnych epok. Muzeum prowadzi warsztaty edukacyjne, na których dzieci i dorośli mogą poznać korzenie swojego kraju.

Santa's Village w Jefferson

Niezależnie od pory roku, warto odwiedzić ten ciekawy i barwny park rozrywki. Oprócz odwiedzin u Świętego Mikołaja, miejsce to zapewnia wiele dodatkowych atrakcji. Na pewno należy skorzystać z przygotowanych karuzeli i zjeżdżalni wodnych. Oczywiście, jak na prawdziwą wioskę Świętego Mikołaja przystało, nie może tam też zabraknąć reniferów. Warto pamiętać, że park oferuje swoje usługi przez cały rok. Poza tym, na jego terenie odbywają się imprezy tematyczne, z okazji Halloween i Sylwestra.

Co więcej, park podejmuje się także organizacji urodzin i imprez okolicznościowych. Santa’s Village w Jefferson zapewnia ogromną porcję doskonałej zabawy dla całej rodziny. Jak widać, nic nie stoi na przeszkodzie, by gwiazdkowa atmosfera zapanowała w lipcu.

Castle in the Cloud w Moultonborough

Charakterystyczny, bajkowy zamek w chmurach, wzniesiony na przełomie 1913-14 roku na szczycie Ossipe Mountain Range. W zamku znajduje się galeria sztuki, w której przez cały rok organizowane są wystawy dzieł lokalnych artystów. W okolicy pałacu znajduje się też 28 milowy szlak, prowadzący wzdłuż iście bajkowego krajobrazu, na który składają się piękne wodospady kaskadowe i zapierające dech w piersiach widoki górskie. Jakby tego było mało, z zamku organizowane są także przejażdżki konne. Zamek w chmurach jest też sławny z organizacji imprez okolicznościowych, takich jak śluby, wesela, czy jubileusze. W tym miejscu panna młoda może poczuć się jak prawdziwa księżniczka z bajki.

Uss Abacore Museum Portsmouth

To wyjątkowe miejsce na pewno zachwyci wszystkich fanów historii. „USS Albacore” był podwodnym okrętem stworzonym przez US Navy, w celu przeprowadzania eksperymentów wojskowych. Okręt już nie pływa po morzach, i obecnie jest otwarty dla turystów. Zwiedzający go turyści będą mieli okazję zobaczyć jak wyglądało wnętrze statku w czasie jego aktywności. Dzięki nagraniom, na których uwieczniono byłych członków załogi, turysta może mieć wrażenie, że znajduje się wśród pracujących, lub wypoczywających marynarzy. Jeśli kogoś zainteresuje „USS Albacore”, może już dzisiaj odwiedzić stronę internetową muzeum. Znajdują się na niej dokładne informacje, o całej historii okrętu.

Currier Museum of Art w Manchester

To jedno z najlepszych muzeów sztuki w New Hampshire. Obecnie, na terenie muzeum odbywają się dwie wystawy główne, których tematem przewodnim jest największe miasto w stanie. W skład placówki wchodzi także świetnie zaopatrzona biblioteka, w której znajdują się 12 000 czasopism, plików i katalogów aukcyjnych. W ofercie muzeum znajdują się także różne programy, edukacyjne przeznaczone dla ludzi w różnym wieku.

LASY-NEW-HAMPSHIRE-STANY-ZJEDNOCZONE

Jedną z największych atrakcji oferowanych przez galerię, jest możliwość zwiedzenia słynnego domu Zimmermanów, zaprojektowanego przez światowej klasy architekta, Franka Loyda Wrighta. Jest to jedyne jego dzieło, które zostało otwarte dla publiczności w Nowej Anglii. Znajduje się w nim kolekcja sztuki współczesnej należąca do byłych właścicieli. W jej skład wchodzą wyroby ceramiczne oraz rzeźby.

Mimo że New Hampshire to jeden z najmniejszych stanów Ameryki, podróżowanie po nim może dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Jest tam wszystko, czego turysta potrzebuje do szczęścia - piękne, górskie trasy, zadbane plaże oraz ciekawe zabytki i muzea. Znajdujące się tam parki rozrywki są w stanie zapewnić doskonałą zabawę całej rodzinie.

Ciekawostki o New Hampshire

- New Hampshire jest ojczyzną ludzi dumnych - najlepiej świadczy o tym dewiza stanu- „ Żyj wolny albo zgiń”. Wolność jest mocno zakorzenione w dzisiejszej kulturze stanu, choć może przybierać niezrozumiałą i dziwną formę. Przykładowo, w New Hampshire motocykliści pędzą po drogach bez kasków, a osoby które ukończyły 18 lat nie mają obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. Jak widać, niezależność można manifestować na wiele różnych sposobów.

- W New Hampshire odbywają się pierwsze prawybory, w których najpotężniejsze partie wybierają swoich kandydatów na prezydenta.

- Szczyty najwyższych gór w New Hampshire noszą nazwy wybitnych amerykańskich polityków i dowódców wojskowych.

Przenieś do samej góry
Willa na Florydzie
449.000 USD

Willa na Florydzie

Palm Beach / Delray Beach
Apartament w St. Andrews
225.000 USD

Apartament w St. Andrews

Palm Beach / Wellington
Willa w Miami
1.250.000 USD

Willa w Miami

Miami Dade / Miami downtown
West Palm Beach apartament
100.000 USD

West Palm Beach apartament

Palm Beach / West Palm Beach
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2020 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij