serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
19-04-2020
Agent nieruchomości na Florydzie
Szukasz dobrej inwestycji i lokaty kapitału za granicą? A może szukasz dobrego agenta nieruchomości na Florydzie? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Sprawdź informacje o florydzkim rynku nieruchomości podczas epidemii koronawirusa w USA.
03-04-2019
Jaki hotel wybrać na Florydzie
Planujesz wyjazd na Florydę? Szukasz rezerwacji hotelu. W zależności gdzie chcesz jechać i jaki budżet masz na noclegi warto poznać podstawowe informacje o hotelach na Florydzie w USA.
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.

Apartament 10 Little Pond Rd 18000 sqft Manalapan
745.000 USD
Willa 6382 Breckenridge Cir Lake Worth 1833 sqft
324.000 USD

Nowy Jork

I love New York

New York, to chyba najbardziej znana część Stanów Zjednoczonych, która nie daje o sobie zapomnieć każdego dnia. Większość informacji z jakimi mierzymy się na co dzień dotyczą bowiem samego miasta – New York, a nie stanu, ale i także innych popularnych miejscowości, które obejmuje stan. New York to miejsce urodzaju, wspaniałych terenów, bajecznych krajobrazów i niezapomnianych, długich historii. Sprawdź teź rozdział miasto Nowy Jork.

Obszar ten, to wspaniałe połączenie nowoczesności, wielkomiejskiego gwaru w sąsiedztwie dziewiczych terenów, godnych pozazdroszczenia. Nie ulega wątpliwości jedna rzecz – jeżeli zobaczy się i doświadczy wszelkich uroków tego miejsca na własnej skórze, pozostaje już tylko znalezienie odpowiedniego miejsca dla siebie – na tej wyjątkowej ziemi.

Stan New York znajduje się w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Jego stolicą jest Albany, kolebka szkolnictwa i kultury. Stan graniczy z jeziorem Ontario i Erie, a także z kanadyjskimi prowincjami Quebec i Ontario, a także ze stanami Vermont, Massachusetts, Connecticut, New Jersey i Pensylwania. Do największych miast stanu zaliczany jest New York, gdzie mieszka niemal połowa jego mieszkańców. Do równie znanych i popularnych miejscowości stanu należą miasta Buffalo, Rochester, Syracuse. New York dzieli się na 62 powiaty, a oprócz pięciu okręgów New York`u, każdy z tych okręgów jest podzielony na mniejsze miasteczka i miasta.

STAN-NEW-YORK-MAPA-USA

W przeciwieństwie do miejskiej atmosfery New York`u, większość obszaru geograficznego państwa jest zdominowany przez gospodarstwa rolne, lasy, rzeki, góry i jeziora. Nowojorska Adirondack Park to największy park stan w Stanach Zjednoczonych, który jest większy niż Yellowstone.

Bez wątpienia Stany Zjednoczone to kraj z największą Polonią na świecie. Ludność pochodzenia polskiego w stanie New York obejmuje ponad 5,2% mieszkańców, z czego około 2,3% mieszka w centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie – mieście New York.

Historia

Zanim na ziemiach stanu New York pojawili się Europejczycy, tereny te były początkowo zamieszkiwane przez Indian z grupy algonkińskiej. Pierwszego odkrycia obecnego stanu dokonał Giovanni de Verrazano w 1524 roku. Z biegiem lat, eksploracji terenów i nowych odkryć, wzrosło zainteresowanie obszarem, które w 1621 roku wykorzystali Holendrzy, zakładając kolonię zwaną Nowym Amsterdamem.

Kolonia ta w roku 1664 przeszła w posiadania Anglików, a jej nazwa została zmieniona na New York. Tak bowiem pozostało, mimo że Anglicy utracili kolonię w 1783 roku w wyniku amerykańskiej wojny o niepodległość. Bogaci magnaci inwestowali w rozwój, utworzono sprawne sieci komunikacyjne, a w tym bardzo ważną przeprawę portową, która stwarzała wiele możliwości, ale i też zagrożeń. Napływ ludności stanowił w pewnym okresie wielki problem. New York nie radził sobie z epidemiami oraz narastającym ubóstwem. W tym celu tworzono slumsy, które umożliwiały racjonalne rozmieszczenie ludności i załagodzenie obecnej sytuacji.

W XIX wieku New York stał się największym portem i ośrodkiem przemysłowym w kraju. Obecny stan przodował w handlu, który w znaczący sposób wpływał na rozwój. Tereny, pobliskie miasta i dzielnice zaczęły się łączyć, a tym samym powstawały prężne ośrodki gospodarcze. Nowojorscy magnaci wraz z napływem złotych czasów inwestowali swoje kapitały w rozmaite budowle, a miliony dolarów były przeznaczane na sztukę i kulturę. New York stał się ważną metropolią świata i popularnym centrum kultury, rozrywki.

CHRYSLER-NEW-YORK

Klimat

W obrębie stanu panuje klimat kontynentalny, który wyróżnia się dość sporą wilgotnością. Pogada jest wówczas pod mocnym wpływem dwóch kontynentalnych mas powietrza: ciepłego oraz suchego. Zimy są długie i chłodne, a ich temperatura w styczniu i lutym osiąga nawet -25°C. Na wschód od Appalachów w okresie od października do kwietnia istnieje możliwość występowania długotrwałych opadów i zachmurzenia.
Latem temperatury są sprzyjające, a jedynie kiedy ich temperatury są nieco chłodniejsze występują bowiem w górach i na większych wysokościach kontynentalnych.

Obszar Long Island i dolne fragmenty doliny rzeki Hudson, posiadają ciepłe lata w porównaniu z niektórymi obszarami wysokiej wilgotności. Pozostała część stanu to przyjemne i ciepłe lata, naznaczone jedynie od czasu do czasu spadkami temperatur. W okresie letnim można liczyć na przyjemne warunki i dogodne temperatury wahające się od 25 do 30°C.

Ze względu na mieszanie mas powietrza i różnorodnego ukształtowania terenu stan Nowy York narażony jest na tornada. Zgodnie z licznymi badaniami i obserwacjami, szacuje się, że te z najgroźniejszych, które wyrządzają najwięcej szkód, występują średnio co 20 lat.

Kraina winem płynąca

Obszar Finger Lakes, oprócz swej sławy na tle 11 wyjątkowych jezior posiada ponad 100 winnic, a tym samym jest największym regionem produkcji wina w Stanach Zjednoczonych i wschodniej Kalifornii. Ponieważ winnice znajdują się w mikroklimacie sąsiadujących jezior, warunki uprawy są idealne dla wielu szczepów.

Finger Lakes wdarł się na scenę międzynarodową ze swoimi wianami, które niemal każdego roku zdobywają liczne prestiżowe nagrody w branży winiarskiej. Do najpopularniejszych szlaków wina należą: Cayuga Lake Wine Trail, Seneca Lake Wine Trail, Keuka Lake Wine Trail. Tereny te idealnie nadadzą się na romantyczną wyprawę pośród malowniczych zamków, naturalnego piękna, krystalicznie czystych wód jezior i wodospadów. Oprócz tego znajduje się tu wiele ciekawych restauracji, które zachwycą każdego swoją unikalnością na tle całego stanu New York.

Stany Zjednoczone są są trzecim krajem pod względem przyjmowanych turystów. To właśnie tutaj, wokół największych metropolii powstają nowe obiekty i atrakcje, które dodatkowo mają napędzać ruch wśród nowych odwiedzających. Do obiektów, które są równie ważne w turystyce zalicza się także restauracje, a konkretnie dania z których to słynie region. Tak wielka jak jest kulturowość mieszkańców stanu, tak też rozmaitość proponowanego jedzenia przyprawia o ból głowy. Jednak sławą owiany jest sernik, niezastąpiona pizza i bajgle.

W większych metropoliach oprócz eleganckich restauracji znajdują się liczne licencjonowane mobilne stragany z żywnością. W budkach tych sprzedawane są zazwyczaj produkty typu: hot-dog, burgery, precle, lody a nawet proponowana jest kuchnia chińska. Na terenach mniej zaludnionych, z dala od zgiełku miejskiego można skosztować wyjątkowych steków oraz rozmaitych wędlin. Oprócz tego popularnością cieszą się ryby i niezastąpione owoce morza.

WODOSPAD-NIAGARA-CANADA-STRONA

Atrakcje

Finger Lakes – to wyjątkowa grupa, aż 11 jezior w zachodniej części stanu. Nazwa jezior wywodzi się od wąskiego i długiego kształtu, który został określony przez kartografów, przypominając im równoległe ułożenie niemal jak place u dłoni. Każde z jezior jest połączone rzekami ostatecznie prowadzących do jeziora Ontario. Najdłuższym z nich jest Cayuga Lake, które mierzy aż 61 km długości. Seneca Lake to jezioro, które znane jest zaś z największej powierzchni i głębokości. Finger Lakes to także ogromny teren rekreacyjno-wypoczynkowy, oferujący bogatą ofertę szlaków turystycznych, rowerowych, kempingowych, a także niewątpliwie ciekawych szlaków winnic stanowych.

Watkins Glen State Park – to najbardziej znany z parków krajobrazowych, należący do obszaru Finger Lakes. Dolna część parku ulokowana jest w pobliżu wsi, natomiast górna jego część obejmuje otwarte lasy. Teren ten został uznany jako park krajobrazowy w którym znajduje się naturalne dziedzictwo, warte zachowania i pielęgnowania. Serce parku stanowi wąski wąwóz, który znajduje się tuż przy strumieniu Glen Creek (pozostałość polodowcowa). Na jego obszarze znajdują się 3 główne szlaki, które prowadzą wzdłuż 19 imponujących wodospadów i rozmaitych mostów.

Lake George – jezioro zwane „Królową amerykańskich jezior”. Jedne z ważniejszych i cenionych wód w stanie, które ze względu na swoje bogactwa naturalne i niezapomniane okalające widoki budzi zachwyt. Jezioro należy do parku stanowego Adirondack, w południowo-wschodniej jego części. Swym obszarem obejmuje aż 165 wysp i 230 mniejszych wysepek. Pomiędzy Dome Island i zboczami Buck Mountain znajduje się jego najgłębsze miejsce. W południowej części jeziora znajduje się wiele rozrywek turystycznych, gdzie z biegiem lat i wzrostu atrakcyjności tego miejsca, zaczęto wznosić rozmaite kompleksy noclegowe, hotele i eleganckie restauracje. Lake George na przełomie XIX i XX wieku wielokrotnie bywało inspiracją dla wielu artystów i malarzy.

Thousand Islands – jest to wspaniały region turystyczny, ulokowany po obu stronach granicy: Kanady i USA wzdłuż rzeki Świętego Wawrzyńca i wschodnim brzegu jeziora Ontario. Region ten zawdzięcza swoją nazwę od ponad 1000 rozrzuconych wysp na jeziorze i rzeki, wzdłuż jej międzynarodowej drogi morskiej. Ten wyjątkowy obszar to prawdziwe piękno, które urzeknie wielu miłośników natury. To wyjątkowe miejsce dało nazwę popularnemu dressingowi (sos tysiąca wysp). Sophia LaLonde przekazała bowiem swoją recepturę aktorce May Irwin, która nadała nazwę sosu. Hotel w którym przebywały umieścił sos w menu, który bardzo szybko zyskał popularność, a tym samym obiekt zmienił nazwę na 1000 Island Inn.

TIMES-SQUARE-NEW-YORK

Lake Placid – to jezioro jak i miejscowość o tej samej nazwie w stanie New York. Obszar ten słynie głównie ze sportów zimowych, a dokładnie z tego, że to właśnie tutaj były organizowane mistrzostwa świata w narciarstwie dowolnym, saneczkarstwie i bobslejach. Dwukrotnie odbyły się tu zimowe igrzyska olimpijskie, po raz pierwszy w 1932 roku i ponownie w 1980 roku.

Letchworth State Park – to imponujący park krajobrazowy ze wspaniałym zapleczem turystycznym. W parku znajdują się trzy duże wodospady na rzece Genesee i aż pięćdziesiąt wodospadów w dopływach. Letchworth State Park, znany jest jako "Grand Canyon of the East" i jest jednym z najbardziej malowniczych terenów na wschodniej części rzeki. Obszar parku to także doskonałe trasy i szlaki dla spacerowiczów, jazdy konnej, rowerowej, a także świetne warunki dla narciarzy. Na miejscu można także skorzystać z przewodnika, aby zwiedzić teren z należytą uwaga po cenniejszych obiektach historycznych i naturalnych.

Niagara – najbardziej znany stanowy wodospad, który znajduje się na rzece Niagara, na granicy Kanady, prowincji Ontario i Stanów Zjednoczonych. Wodospad ten, jak i teren pobliski stanowi wspaniałą atrakcję turystyczną, która zostaję z odwiedzającym na długo. Sąsiednie tereny zapewniają także bogatą ofertę rekreacyjną i krajoznawczą dzięki wielu szlakom, a także możliwości skorzystania z usług doświadczonych przewodników.

Przenieś do samej góry
Boynton Beach nowe apartamenty
160.000 USD

Boynton Beach nowe apartamenty

Palm Beach / Boynton Beach
Dom na Florydzie w Boca Raton
345.000 USD

Dom na Florydzie w Boca Raton

Palm Beach / Boca Raton
Palm Beach Residences to Sloans Curve willa
2.975.000 USD
Dom w Weston Floryda
365.000 USD

Dom w Weston Floryda

Broward / Weston
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2020 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij