serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
19-04-2020
Agent nieruchomości na Florydzie
Szukasz dobrej inwestycji i lokaty kapitału za granicą? A może szukasz dobrego agenta nieruchomości na Florydzie? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Sprawdź informacje o florydzkim rynku nieruchomości podczas epidemii koronawirusa w USA.
03-04-2019
Jaki hotel wybrać na Florydzie
Planujesz wyjazd na Florydę? Szukasz rezerwacji hotelu. W zależności gdzie chcesz jechać i jaki budżet masz na noclegi warto poznać podstawowe informacje o hotelach na Florydzie w USA.
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.

Willa Lantanta 8056 Ambach Wy 1243 sqft
114.900 USD
Se 3rd St Dania Beach apartament 2 sypialnie
175.000 USD

Ocala

Floryda to nie tylko bajeczne wybrzeża, oferuje też sporo atrakcji w centralnej części półwyspu. Zapraszamy na wyprawę do malowniczego miasteczka Ocala. Ocala to miasto w hrabstwie Marion County na Florydzie. Obecna nazwa miasta wywodzi się od historycznego określenia, które języku Timucua, oznaczało Wielki Hamak.

W 1827 roku zbudowano tu fort o nazwie Fort King, na cześć pułkownika Williama Kinga, który w konsekwencji stał się początkiem miasta. Wówczas miał to być bufor bezpieczeństwa między plemieniem Seminoles, a ludnością napływową osiedlającą się w tej okolicy. W 1844 roku, po ustanowieniu hrabstwa Marion County, fort został opuszczony i rozebrany, aby zapewnić materiały do budowy budynków mieszkalnych dla pierwszych osadników. W roku 1846 zostało tu utworzone miasto Ocala, zwane "królestwem słońca". Aktualnie nie ma śladów po forcie, pozostało jedynie 37 akrów niezagospodarowanych gruntów, w środku dzielnicy mieszkaniowej. Pozostały również trzy punkty historyczne, Memorial Marker, National Historic Landmark oraz trzeci punkt, przy starym cmentarzu w okolicy Fortu.

W XX wieku, Ocala zyskała na znaczeniu jako centrum turystyki na Florydzie, to tutaj znajdują się tak ważne i interesujące atrakcje turystyczne jak Silver Springs Nature Theme Park, czy też Ocala National Forest.

Atrakcje turystyczne Ocala

Silver Springs Nature Theme Park, nazywany potocznie Silver Springs, to miasto i park zoologiczny na wschód od Ocala. To jedna z pierwszych atrakcji turystycznych, które powstały na Florydzie. Pomimo, że park nie ma specjalnie wydzielonych oficjalnych stref, to można jego zwiedzanie podzielić na konkretne części. Po wejściu do parku natkniecie się na główny, spory sklep z pamiątkami – zajrzyjcie tutaj na koniec wycieczki, oraz siedzibę szefa Silver Spring Nature Theme Park. Dalej znajduje się Ross Allen Island, dawniej znana jako Cypress Point Island, wypełniona promenadami pięcio i pół akrowa wyspa.

Główną atrakcję wyspy jest Ross Allen Reptile Institute, gdzie odbywają się pokazy i prezentacje zwierząt, oraz możecie zobaczyć wiele okazów gadów takich jak aligatory, żółwie i węże. Dodatkowo możecie odwiedzić dok dla łodzi Jungle Cruise Boat Dock, gdzie jest do dyspozycji 6 łodzi z elektrycznym napędem, które mogą pomieścić 70 pasażerów chętnych do zwiedzania parku z pokładu łodzi. Łodzie przy pełnym obciążeniu mogą osiągać prędkość nawet ośmiu węzłów.

Kolejnym etapem zwiedzania jest Twin Oaks Mansion, który powstał w momencie największej ekspansji Silver Springs w 1997 i 1998 roku. Jest to obszar na którym można oglądać żyrafy. Mieści się tutaj też Silver River Theather Showcase, gdzie odbywają się pokazy ptaków, takich jak papugi, sowy i orły.

JOHN-TRAVOLTA-DOM
John Travolta mieszka w Ocala na Florydzie

Również strefa World of Bears, powstała w okresie największej ekspansji Silver Springs. Mieszkają tutaj obecnie trzy niedźwiedzie Kodiak i pięć amerykańskich czarnych niedźwiedzi.

Można się tutaj oddać ekscytującej rozrywce - Wilderness Trail Ride, czyli przejażdżce Jeepem, podczas której można usłyszeć wiele ciekawostek o Silver Springs, zobaczyć zwierzęta w ich naturalnym środowisku, czy też zobaczyć dom Tarzana z filmu nakręconego w 1930 roku.

Poza tym park zaprasza na karuzelę, ozdobioną podobiznami zagrożonych gatunków zwierząt, w której mieści się jednocześnie 40 pasażerów. Oprócz karuzeli dzieci zachwyci Children Ahoy! Playland, obszar, w którym dzieci mogą wspinać się po linach, przedzierać się przez rury i inne przeszkody, oraz wiele innych ciekawych atrakcji. Czasem jest możliwość małej przejażdżki mini motorówkami.

Bardzo ciekawą i miłą dla oka atrakcją dla zwiedzających ten piękny park, są łódki ze szklanym dnem, pływające po Silver River, która przepływa przez park. Przez szklane dna łódek można obserwować wodne dzikie życie.

STADNINA-KONI-FLORYDA
Nieruchomości typu stadnina koni są dostępne w Ocala

Wspaniała przyroda Ocala

Pozostając przy naturze, nie można nie wspomnieć o Ocala National Forest, drugim co do wielkości narodowym rezerwacie leśnym w Stanach Zjednoczonych. To około 1570 km kwadratowych pięknej przyrody w zlokalizowanej na obszarze centralnej Florydy. Ocala National Forest to piękny las pełen wolno płynących rzek i mokrych prerii. Ocala National Forest odwiedza największa liczba turystów, spośród odwiedzających wszystkie rezerwaty przyrody na Florydzie. To jedne z najlepiej zachowanych i pielęgnowanych rezerwatów przyrody. Ocala National Forest znany jest ze swoich 600 naturalnych jezior i stawów.

Pomiędzy rzekami rozciągają się bagna i mokradła. Rosną tu sosny długoigielne, występujące tylko w rejonie Teksasu, Wirginii i właśnie Florydy, a także Pimus clausa, inny gatunek drzewa iglastego należącego do rodziny sosnowatych, ale zobaczycie tutaj także dęby. Możecie się tutaj natknąć na przeróżne okazy dzikich zwierząt, począwszy od amerykańskiego czarnego niedźwiedzia, którego występowanie jest tu najbardziej nasilone, aligatorów, jeleni, a także dziesiątki małych zwierząt takich jak wiewiórki, nietoperze, kojoty, szare i czerwone lisy, oposy, rysie, skunksy, dziki, wydry, szopy i pancerniki długoogonowe.

Downtown Ocala

Wracając do miasta, musicie koniecznie odwiedzić zabytkową i historyczną dzielnicę Ocala - Historic District. Zachowało się tu wiele zabytkowych domów. Dzielnica koncentruje się w okolicy ulicy East Fort King Street, na której mieści się wiele wspaniałych przykładów architektury wiktoriańskiej. Budynki, które znajdują się w oficjalnym rejestrze zasobów kulturowych Stanów Zjednoczonych objętych ochroną, National Register of Historic Places, to między innymi budynek Coca Coli, E.C. Smith House, East Hall, Hotel Marion, Mount Zion A.M.E. Church, Ritz Historic Inn oraz Union Train Station.

Jeśli już trafiliście do historycznej dzielnicy Ocala, warto też zobaczyć synagogę United Hebrews of Ocala, jest to historyczny budynek, wybudowany w 1888 roku i była to jedna z pierwszych synagog wybudowanych na Florydzie. Synagoga ta znalazła się w przewodniku po zabytkowej architekturze Florydy, opublikowanym w 1989 roku przez University of Florida Press w Gainesville.

Ocala to także bogata kultura i sztuka. Miasto jest siedzibą dla Ocala Symphony Orchestra, założonej w 1975 roku przez grupę zdolnych muzyków. Jesienią 1976 roku rozpoczęto cykliczne koncerty, które odbywają się do dnia dzisiejszego.

OCALA
Wspaniała przyroda Ocala

Kultura Ocala

Należy też wspomnieć o teatrze, Ocala Civic Theatre, który oferuje profesjonalne teatralne produkcje w przystępnej cenie. Teatr wystawia więcej niż 12 premier rocznie.

Oprócz wystawiania sztuk, teatr oferuje też spotkania edukacyjne dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 18 lat, co roku trafia tu ponad 1000 uczniów zgłębiających tajniki sztuki teatralnej, co powoduje, że Ocala Civic Theatre jest największym społecznościowym teatrem w stanie.

Muzea i inne atrakcje Ocala

Ostatnim punktem na liście tego co koniecznie musicie zobaczyć w Ocala, jest Appleton Museum of Art. Jest to muzeum, w którym znajdziecie prace współczesnych europejskich i amerykańskich artystów, są tutaj kolekcje malarstwa i rzeźby.

Muzeum w swoich zbiorach ma też azjatyckie, afrykańskie i południowo amerykańskie antyki.

Dzień pełen wrażeń możecie zakończyć w jednej z wielu sympatycznych knajpek i restauracji, serwujących dania kuchni z całego świata.

Zainteresuje Cię również:
fauna Florydy | podróże po Florydzie | strona główna przewodnika po Florydzie | wynajmy samochodów na Florydzie |

Przenieś do samej góry
5555 Collins Avenue Unit 63
300.000 USD

5555 Collins Avenue Unit 63

Miami Dade / Miami Beach
Mieszkanie na Florydzie
335.000 USD

Mieszkanie na Florydzie

Palm Beach / Boca Raton
Veneto Drive dom
350.000 USD

Veneto Drive dom

Palm Beach / Boynton Beach
Willa Floryda
615.900 USD

Willa Floryda

Palm Beach / Boca Raton
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2021 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij