serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
03-04-2019
Jaki hotel wybrać na Florydzie
Planujesz wyjazd na Florydę? Szukasz rezerwacji hotelu. W zależności gdzie chcesz jechać i jaki budżet masz na noclegi warto poznać podstawowe informacje o hotelach na Florydzie w USA.
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.
31-08-2018
Z Warszawy do Miami LOTem od czerwca 2019
Najprawdopodobniej od czerwca 2019 roku polski LOT uruchomi bezpośrednie połączenie na trasie Warszawa Miami. Od wielu lat Polacy na Florydzie narzekają iż nie ma bezpośredniego połączenia lotniczego z Polski na Florydę. Taki lot będzie wspaniałym rozwiązaniem nie tylko dla Polonii na Florydzie, ale także dla turystów i inwestorów na Florydzie. Czytaj dalej w aktualnościach ...

Dom Boynton Beach 12246 Eagles Landing Wy
339.900 USD

Dom Boynton Beach 12246 Eagles Landing Wy

Palm Beach / Boynton Beach
Willa 6382 Breckenridge Cir Lake Worth 1833 sqft
324.000 USD

Problemy z przekroczeniem granicy amerykańskiej

Tutaj dla niektórych zaczyna się zły sen. Po odprawie celnej czeka Was odprawa imigracyjna, czyli spotkanie z urzędnikiem imigracyjnym, któremu wręczacie pozostałą część formularza I-94. Urzędnik po krótkiej lekturze formularza, sprawdzeniu wszystkiego co potrzebuje w komputerze i krótkiej rozmowie, chwilę się zastanowi i wtedy zdecyduje, czy może Was wpuścić do Stanów Zjednoczonych, czy mimo posiadania promesy wizowej, powinniście jednak wrócić do kraju. Jest to tak zwana pierwsza inspekcja – primary inspection, która dla większości podróżnych jest pierwszą, ale i jedyną inspekcją przed przejściem na terytorium USA lub powrotem do kraju. Jednak istnieje też coś takiego jak druga inspekcja – secondary inspection, na którą mogą być kierowani podróżni, co do których urzędnik nie ma całkowitej pewności.

Przy drugiej inspekcji możecie zostać zaproszeni na indywidualną rozmowę na osobności z oficerem imigracyjnym. Oficerowie imigracyjni różnią się od urzędników głównie swoim doświadczeniem, wiedzą, a także dostępem do większej ilości informacji na Wasz temat. Jeśli znajdziecie się na drugiej inspekcji, nie oznacza to, że wszystko stracone, urzędnik po prostu mógł mieć mniej wiedzy i doświadczenia i wolał skierować sprawę do bardziej doświadczonego oficera, zamiast być może niepotrzebnie Was odprawić z powrotem lub niechcący zezwolić na Wasze przejście przez granice USA.

Zachowaj spokój i poddaj się urzędnikom

Urzędnicy i oficerowie imigracyjni mają prawo zrewidować Was, przeszukać cały bagaż i przeprowadzić rewizję osobistą. Mogą zadawać różne pytania, z których powinni ocenić, czy przyjeżdżacie na pewno w tym celu, w którym oficjalnie się tu znaleźliście, czy być może jadąc z wizą turystyczną, postanowiliście jednak przybyć tutaj i pracować. Władze imigracyjne USA mogą zdecydować o Waszym powrocie do kraju lub pozwolić na wjazd do USA.
W skrajnych wypadkach mogą Was aresztować. W razie wystąpienia problemów obywatele Polski mają prawo skorzystać z pomocy, którą oferują im polskie placówki konsularne.

POBIERANIE-ODCISKOW-PALCÓW-GRANICA-USA
Odciski palców na granicy

Dodatkowo warto pamiętać o jednej podstawowej rzeczy, oprócz aktualnej wizy potrzebujecie aktualnego paszportu, o czym w ferworze przygotowań i wielkiej radości z otrzymania wizy, niektórzy zapominają. Aktualny paszport to taki, którego ważność nie skończy się przez najbliższe pół roku. Jeśli macie paszport, którego ważność powoli wygasa, poproście o wyrobienie kolejnego.

Granicę przekroczycie z dwoma, z tym aktualnym, oraz z tym starym, ponieważ macie tam wklejoną wizę - którą dopilnujcie, nie pozwólcie sobie przedziurkować z całym starym paszportem - bo tak właśnie się dziurkuje stare paszporty. Przedziurkowana wiza też może stracić ważność.

Uwaga na ważność wizy do USA

Kiedy wiza traci ważność jeśli nie tylko po upływie odpowiednio określonego czasu? Jeśli ze swoim powrotem ze Stanów Zjednoczonych spóźniliście się chociaż jeden dzień, wiza może zostać anulowana, nawet jeśli ma jeszcze długi okres ważności. Tutaj należy uważać, niektóre przepisy imigracyjne są bardzo restrykcyjne. Inną ważną rzeczą jest to, że jeśli podczas poprzedniej wizyty w USA popadliście w konflikt z prawem, możecie mieć utrudniony przylot do USA, nawet jeśli macie aktualną wizę.

Kiedyś najłatwiej miały osoby powracające do Stanów, dziś to się jednak trochę zmieniło. Nie ma już pewności, czy po powrocie ze Stanów do Polski i ponownym udaniu się do USA zostaniecie wpuszczeni. Najczęściej trzeba się tłumaczyć z długich nieobecności. Nawet posiadacze karty pobytu stałego, po dłużej nieobecności mogą mieć kłopot.

Jednak jeśli Wasza nieobecność trwała poniżej pół roku, nie powinna ona wzbudzić negatywnego zainteresowania służb, większość rezydentów przebywająca poza terenem Stanów Zjednoczonych dłużej, będzie proszona o złożenie wyjaśnień. Osoby, które planują dłuższe nieobecności powinny zadbać o złożenie aplikacji o pozwolenie ponownego wjazdu – re-entry permit, potocznie nazywane białym paszportem, ze względu na fakt, że kiedyś takie pozwolenie przypominało paszport w kolorze białym. Dzisiaj jest to już inny kolor – zielony, jednak potoczna nazwa została.

KONTROLA-NA-LOTNISKU
Śmiało do kontroli

Podsumowując, nawet jeśli macie w paszporcie wklejoną promesę wizową do Stanów Zjednoczonych, ważną jeszcze przez długi czas, nigdy nie macie pewności, że uda Wam się wjechać na teren Stanów Zjednoczonych Ameryki.
Jak już wylądujecie na Florydzie na lotnisku w Fort Lauderdale, Miami, Orlando, czy na innym mniejszym lotnisku, posiadając aktualny paszport z wbitą wizą przez urzędnika imigracyjnego, pozostanie Wam cieszyć się każdą kolejną chwilą spędzoną w tym pięknym miejscu, gdzie letnia i wiosenna pogoda trwa w zasadzie cały rok. Natomiast historia i przyroda tego regionu zachęcają do aktywnego wypoczynku.

Zainteresuje Cię również:
czytaj dalej wiza do USA a pewność wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych | rozmowa z urzędnikiem imigracyjnym na granicy USA | wizy do USA | przewodnik po Florydzie | Stany w pigułce |

Przenieś do samej góry
Boca Raton Boca View apartament
185.000 USD

Boca Raton Boca View apartament

Palm Beach / Boca Raton
Dom Floryda w Boca Raton
169.500 USD

Dom Floryda w Boca Raton

Palm Beach / Boca Raton
Miami Beach St Regis apartament
700.000 USD

Miami Beach St Regis apartament

Miami Dade / Miami Beach
Apartament 1974 sqft Highland Beach
699.900 USD

Apartament 1974 sqft Highland Beach

Palm Beach / Highland Beach
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2019 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij