serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
19-04-2020
Agent nieruchomości na Florydzie
Szukasz dobrej inwestycji i lokaty kapitału za granicą? A może szukasz dobrego agenta nieruchomości na Florydzie? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Sprawdź informacje o florydzkim rynku nieruchomości podczas epidemii koronawirusa w USA.
03-04-2019
Jaki hotel wybrać na Florydzie
Planujesz wyjazd na Florydę? Szukasz rezerwacji hotelu. W zależności gdzie chcesz jechać i jaki budżet masz na noclegi warto poznać podstawowe informacje o hotelach na Florydzie w USA.
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.

Se 3rd St Dania Beach apartament 2 sypialnie
175.000 USD
Apartament 403 S Sapodilla Av West Palm beach 2 sypialnie
325.000 USD

Przekraczanie granicy USA

Przekroczenie granicy USA – przylot, odprawa paszportowa, odprawa celna i imigracyjna

Interesują Was Stany Zjednoczone i jego przepiękny słoneczny stan Floryda? Chcielibyście zwiedzić te wszystkie miejsca związane z historią Stanów Zjednoczonych lub skorzystać z dobrodziejstw turystyki jakie daje Floryda? Być może nurkowanie, aktywny wypoczynek u wybrzeży Oceanu Atlantyckiego lub Zatoki Meksykańskiej lub po prostu odpoczynek i zażywanie kąpieli słonecznych już w samych myślach przyciąga Was w to magiczne miejsce.

Nic dziwnego, temperatury istnie letnie, latem nieprzekraczające 35 stopni Celsjusza, zimą, nie spadające poniżej 15 stopni Celsjusza to pogoda, jaką możecie sobie tylko wymarzyć, szczególnie gdy w Europie panuje mroźna zima i co rano trzeba odśnieżać, skrobać i walczyć z wiatrem i deszczem.

Być może chcecie przylecieć na Florydę nie tylko w celach turystycznych? Może chcecie skorzystać z ofert na rynku nieruchomości i zamieszkać tutaj na stałe? Nic nie stoi na przeszkodzie. Pozostaje tylko kwestia jak legalnie dostać się do Stanów Zjednoczonych i móc tutaj przebywać lub nawet zamieszkać i podjąć pracę, bo niestety Polaków nadal obowiązuje obowiązek wizowy przy wjeździe do USA.

Nie wiecie jak to zrobić? Z pomocą przychodzi wiele stron internetowych stworzonych dla turystów i przyszłych mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Strony te prowadzone są głównie przez firmy specjalizujące się w pomocy imigrantom, którzy postanowią przylecieć do USA. Pomoc ta koncentruje się głównie na rozwiązywaniu zagadek związanych z biurokracją, której, nie ukrywajmy, czeka Was dużo.

Pamiętajcie jednak, że firmy te nie gwarantują Wam sukcesu w dostaniu się na ląd Stanów Zjednoczonych i nie są związane z instytucjami rządowymi. Na wstępie należy zaznaczyć, że jedynym oficjalnym źródłem informacji na temat promesy wizowej, loterii wizowej, odprawy celnej czy emigracyjnej, może być jedynie ambasada i oficjalne źródła rządowe Stanów Zjednoczonych. Poniższe opracowanie ma na celu przedstawić krótko interesujący Was temat.

USA-CUSTOMS

Przyjazd od Stanów Zjednoczonych

Więc jak wygląda wjazd do Stanów Zjednoczonych? Najpierw trzeba tu przylecieć. Nie ma niestety bezpośrednich lotów z Polski na Florydę i trzeba korzystać z przelotów z przesiadkami. Bezpośrednie loty z Polski do USA są dość drogie i czasem warto przeliczyć sobie czas i koszt podróży zanim wybierzemy trasę i linie lotnicze. Przed wylotem jednak powinniście zadbać o promesę wizową, o którą należy ubiegać się w konsulacie USA w Polsce. Potocznie mawia się o wizach do USA, praktycznie powinno mówić się na nie promesy wizowe, ponieważ właściwą wizę, dostaje się dopiero po wylądowaniu na lotnisku w Stanach.

Trzeba najpierw iść po amerykańską wizę

Wizy do USA można podzielić na dwie kategorie, wizy nieimigracyjne i wizy imigracyjne. Te pierwsze to wizy dla dyplomatów, inwestorów, przedsiębiorców, studentów którzy zamierzają uczyć się w USA, dziennikarzy, pracowników z zezwoleniami tymczasowymi i oczywiście turystów.

Te drugie pozwalają na stałe zamieszkanie w USA, są to wizy loteryjne, narzeczeńskie i karta stałego pobytu czyli „Permanent Resident Card”.

Loteria wizowa i losowanie Green Card

Najbardziej popularną możliwością zdobycia stałej wizy, jest skorzystanie z loterii wizowej. Jest to coroczne losowanie 50 tysięcy wiz wśród setek tysięcy zgłoszeń. Jeśli kraj w którym urodziliście się jest na liście krajów, które mogą brać udział w loterii wizowej, nic nie stoi na przeszkodzie aby wziąć w niej udział.

Należy jednak bardzo skupić się na uzupełnieniu formularza zgłoszeniowego, ponieważ zgłoszenie przed wylosowaniem może zostać odrzucone, ze względu nawet na pozornie błahe błędy.

Warto poszukać informacji na ten temat i postępować zgodnie z nimi. Staranie się o wizy imigracyjne to jednak długa i często monotonna droga przez zawiłości biurokracji. Potem wystarczy uiścić odpowiednie opłaty, uzupełnić odpowiednie wnioski wizowe i umówić się na rozmowę z konsulem Stanów Zjednoczonych i liczyć na szczęście.

LOTNISKO-KONTRLA-EMIGRACYJNA-USA
Kontrola emigracyjna na lotnisku w Stanach Zjednoczonych

Wiza turystyczna do USA

Wizy nieimigracyjne jest trochę łatwiej zdobyć, ponieważ można je dostać w ramach wyjazdów służbowych, na potrzeby dalszej nauki lub aby udać się do Stanów Zjednoczonych turystycznie, na określony, krótki czas.
Będzie Wam łatwiej uzyskać promesę wizową jeśli Wasza wiza może należeć do tych sponsorowanych przez najbliższą rodzinę, czy pracodawcę, czyli jeśli w Stanach Zjednoczonych znajdzie się ktoś, kto za Was poręczy i w razie potrzeby wyłoży odpowiednie fundusze na Wasze utrzymanie.

Jeśli możemy założyć, że macie już promesę wizową, wybraliście i opłaciliście odpowiedni lot, dostaliście się na drugą stronę Oceanu Atlantyckiego i bezpiecznie wylądowaliście na lotnisku w Fort Lauderdale, Miami, Orlando lub innym na terenie Florydy lub Stanów Zjednoczonych, to czy jest to już powód do świętowania? Po części na pewno, jednak pamiętajcie, że przekroczenie granicy USA składa się z dwóch etapów – uzyskania promesy wizowej i inspekcji granicznej. Czym jest ta inspekcja graniczna, na czym polega i co może ona zmienić w Waszej podróży? Najprościej mówiąc jest to rozmowa z urzędnikiem imigracyjnym. Zanim odbędziecie taka rozmowę czeka Was jeszcze odprawa celna w Stanach Zjednoczonych.

Decyduje urzędnik emigracyjny

Jeszcze w samolocie, tuż po sprawdzeniu biletu i promesy wizowej, okazaniu karty pokładowej i paszportu dostaniecie do wypełnienia formularz wizowy I-94 (nie obowiązuje od 2012) – Record of Nonimmigrant Arrival Departure, który składa się z dwóch części. Pierwsza jest formularzem, który zabierze obsługa, drugi wręczycie urzędnikowi podczas odprawy imigracyjnej. W ten sposób odprawę paszportową będziecie mieli za sobą. Dodatkowo dostaniecie dokument, który powinniście uzupełnić pod względem produktów i dewiz, które chcecie wwieźć na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Pamiętajcie, nie wolno wwozić do USA produktów mięsnych i wędliniarskich, owoców i warzyw, roślin, a także produktów mlecznych. Jeśli nie posiadacie stosownych zaświadczeń od lekarza, nie wwieziecie też leków. Jeśli chodzi o produkty nie będące spożywczymi, to celnik na pewno nie pozwoli nam wwieźć dzieł sztuki, pornografii, oraz broni.

Zainteresuje Cię również:
czytaj dalej rozdział przekraczanie granicy i przyjazd do USA | losowanie zielonych kart USA | wizy do USA | Stany Zjednoczone w pigułce przewodnik po stanach |

Przenieś do samej góry
Turnberry towers Aventura apartament 2 sypialnie
440.000 USD
Jupiter Hills dom
899.995 USD

Jupiter Hills dom

Palm Beach / Tequesta
Miami Brickell Av apartament 1290 sqft
895.000 USD

Miami Brickell Av apartament 1290 sqft

Miami Dade / Miami downtown
Centra w Boca Raton
394.900 USD

Centra w Boca Raton

Palm Beach / Boca Raton
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2020 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij