serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
19-04-2020
Agent nieruchomości na Florydzie
Szukasz dobrej inwestycji i lokaty kapitału za granicą? A może szukasz dobrego agenta nieruchomości na Florydzie? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Sprawdź informacje o florydzkim rynku nieruchomości podczas epidemii koronawirusa w USA.
03-04-2019
Jaki hotel wybrać na Florydzie
Planujesz wyjazd na Florydę? Szukasz rezerwacji hotelu. W zależności gdzie chcesz jechać i jaki budżet masz na noclegi warto poznać podstawowe informacje o hotelach na Florydzie w USA.
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.

Boynton Beach willa 166 Lake Monterey Cir 1551 sqft
234.900 USD
Willa Lantanta 8056 Ambach Wy 1243 sqft
114.900 USD

Przylądek Canaveral

Każdy z Was słyszał zapewne o Przylądku Canaveral na Florydzie w USA. To tutaj mieści się baza statków kosmicznych i centrum NASA, ale miasto oferuje o wiele więcej atrakcji niż tylko kosmiczne historie i rzeczy związane z podbojem kosmosu przez Amerykanów.

Przylądek Canaveral znajduje się w hrabstwie Brevard County, na Florydzie, u wybrzeży Oceanu Atlantyckiego. W połowie XVI wieku został on pierwszy raz odnotowany przez hiszpańskich odkrywców jako „Cabo Cañaveral”, co po hiszpańsku oznacza trzcinowy przylądek. W latach 1963-1973 przylądek nosił nazwę Cape Kennedy.
W 1848 roku, ze względu na bezpieczeństwo wybrzeży i statków płynących w ich kierunku, zbudowano tu latarnię morską. Wówczas liczne rodziny zaczęły osiedlać się w okolicy, gdzie jako społeczność czuli się bezpieczniej i mogli lepiej bronić się przed licznymi atakami Indian Seminole. Mała, aczkolwiek zgrana społeczność zaczęła budować tutaj swoje osiedla. Miasto znalazło swoje miejsce na wyspie barierowej odseparowanej od kontynentu rzekami Banana River, Indian River, oraz półwyspem Merritt Island.

Cape Canaveral Lighthouse to latarnia morska, której pierwsza wieża mierzyła 46 metrów wysokości. Została ona wybudowana w styczniu 1848 roku, a włączona została w 1868 roku. Powstała ze względu na potrzebę zwiększenia bezpieczeństwa statków pływających przy wybrzeżach Oceanu Atlantyckiego. W roku 1893 ze względu na erozję linii brzegowej postanowiono przenieść latarnię bardziej w głąb lądu. Latarnia została przewieziona na platformach w nowe miejsce. Podmurówka, czyli stara wieża została wysadzona w powietrze, a gruz wykorzystany został do przygotowania wieży w nowym miejscu. Latarnia została zautomatyzowana w 1967 roku. Latarnia usytuowana jest aktualnie w Cape Canaveral Air Force Station i jest w pełni działającą latarnią, własnością United States Air Force. Goście mogą odwiedzić latarnię, ale niestety maksymalnie do piątego piętra, na samej górze ze „światełkiem” niestety nie staniecie.

Skoro jesteśmy przy oceanie, nie sposób nie wspomnieć o Port Canaveral. Jest to rejsowy i przeładunkowy port w hrabstwie Brevard County, oraz najbardziej ruchliwy port wycieczkowy na świecie. Pierwsza idea powstania portu pojawiła się już w 1880 roku, kiedy na wybrzeżu znajdował się urząd pocztowy i była potrzeba przeładunku przesyłek. Następnie został pogłębiony i ponownie otworzony w 1953 roku. Jest to port, który ma duże znaczenie dla rozwoju gospodarki hrabstwa. Przez ten port eksportuje się mrożone soki cytrusowe i materiały budowlane, a importuje głównie samochody, blachę stalową i płyty. Port odwiedza średnio dziesięć statków dziennie, codziennie z portu można wypłynąć w rejsy turystyczne po okolicznych wodach, lub „dalekobieżne”, korzystając z operatorów linii takich jak Carnival, Disney, Norwegian i Royal Caribbean International.

Cape Canaveral centrum lotów kosmicznych NASA

Nie ukrywajmy jednak, że jeśli tylko pomyślimy o Cape Canaveral, od razu na myśl przychodzi jedno – loty promów kosmicznych NASA. Cape Canaveral należy do tak zwanego Space Coast, czyli obszaru wokół Cape Canaveral Air Force Station - zamkniętej dla cywili bazy wojskowej, oraz Kennedy Space Center, gdzie NASA wystrzeliwuje promy w loty kosmiczne. Kennedy Space Center, utworzony został w 1962 roku i jest położony na wyspie Merritt Island. Jest to centrum lotów kosmicznych, wykorzystywane do nadzorowania każdego załogowego lotu kosmicznego od 1968 roku, monitoruje się tu także wiele lotów bezzałogowych. Częścią która powinna zainteresować turystów, jest Kennedy Space Center Visitor Complex.

CAPE-CANAVERAL-NASA-FLORYDA-USA
Cape Canaveral Floryda

Jest to specjalnie przygotowana część centrum, w której można podziwiać wiele eksponatów i pokazów związanych tematycznie z historią lotów kosmicznych. Kompleks ten obejmuje również Apollo/Saturn V Center, centrum z licznymi eksponatami związanymi z lotami kosmicznymi. Jest tu też United States Astronaut Hall of Fame, wystawa mająca na celu zachowanie czci i pamięci sławnych astronautów, oraz Rocket Gardner, gdzie można obejrzeć wystawę rakiet.

Wiele poszczególnych obiektów Kennedy Space Center zalicza się do krajowego rejestru miejsc o znaczeniu historycznym, między innymi takie jak ośrodek centralny, budynki dowództwa oraz kompleksy uruchamiania rakiet. Ostatnio uruchomioną atrakcją jest Angry Birds Space Encounter, bezpośrednio związane ze znaną grą komputerową, gdzie młodzi ludzie mogą zmierzyć się z matematyką i wiedzą ścisłą, oraz ich praktycznym i taktycznym wykorzystaniem.

Raj dla pasjonatów lotów kosmicznych

Przylądek Canaveral i jego okolice są tłumnie odwiedzane przez entuzjastów lotów kosmicznych, kiedy tylko opinia publiczna dowiaduje się o planowanym starcie. W okolicy przygotowane są parkingi, z których widać starty promów kosmicznych. Nie martwcie się, są one bezpiecznie oddalone od centrum wydarzeń, więc jeśli trafi Wam się okazja obejrzeć start na własne oczy, nie przegapcie tego momentu.

Parki narodowe i inne atrakcje Cape Canaveral

Przylądek Canaveral, to nie tylko ośrodek NASA i loty promów kosmicznych. Jeśli interesuje Was przyroda, możecie odwiedzić wyspę barierową Merrit Island, na której znajduje się Merritt Island National Wildlife Refuge. Jest to jeden z ważniejszych rezerwatów dzikiego życia na Atlantyckim wybrzeżu Florydy. Jest to 147 tysięcy akrów skupiających siedliska i ostoje dla ponad 117 gatunków ryb, 68 gatunków płazów i gadów, 330 gatunków ptaków i ponad 30 gatunków ssaków.

Ponad 20 gatunków wszystkich żyjących tu zwierząt jest zagrożona wyginięciem. Dodatkowo, możecie podziwiać tu ponad 1000 dziko rosnących gatunków roślin. Jeśli chcielibyście zobaczyć żółwie morskie, aligatory, tygrysa florydzkiego, czy wielu przedstawicieli morskiego ptactwa, to Merrit Island National Wildlife Refuge będzie dla Was odpowiednim miejscem. W związku z bezpośrednią bliskością centrum NASA, dostęp do rezerwatu jest często częściowo ograniczony i dozwolony jedynie w ciągu dnia, więc sprawdźcie to dokładnie zanim się tam wybierzecie.

NASA
NASA

Będąc na przylądku możecie też odwiedzić Canaveral National Seashore. Jest to park położony wzdłuż wybrzeża, na wyspie barierowej, który jest domem dla ponad 1000 gatunków roślin i 310 gatunków ptaków. Jest to bardzo długi pas, bo ciągnie się aż przez 24 mil wybrzeża. Został on podzielony na kilka plaż takich jak Playlinda Beach, Klondike Beach, oraz Apollo Beach.

Na jednym końcu wyspy barierowej znajduje się wspomniany, John F. Kennedy Space Center, więc w wypadku rozpoczęcia działań związanych z wystrzeleniem lotu kosmicznego, dostęp do parku jest mocno ograniczony. Playlinda Beach ma również kilka zorganizowanych parkingów, numerowanych od strony południa, wykorzystywanych podczas startów promów kosmicznych przez obserwujących je stąd turystów. Najlepszy widok jest z parkingu na samym południu.

Z drugiej strony granicą Canaveral National Seashore jest Mosquito Lagoon. Mosquito Lagoon jest uznanym, światowej sławy ośrodkiem wędkarskim, oraz bardzo znanym miejscem wśród obserwatorów ptaków oraz uczestników wycieczek przyrodniczych, położonym w bezpośredniej bliskości rezerwatu Merrit Island National Wildlife Refuge oraz Canaveral National Seashore.

Cape Canaveral to nie lada gratka dla entuzjastów promów i lotów kosmicznych, oraz technologii NASA. To również dobre miejsce dla osób lubiących obcowanie z przyrodą, oraz zwiedzanie historycznych obiektów, które z dzięki stałej konserwacji, działają i cieszą do tej pory.

Przenieś do samej góry
Short sale Coral Springs
229.000 USD

Short sale Coral Springs

Broward / Coral Springs
Rezydencja w Palm Beach
14.500.000 USD

Rezydencja w Palm Beach

Palm Beach / Palm Beach
Juno Beach Uno Lago Dr apartament
249.888 USD

Juno Beach Uno Lago Dr apartament

Palm Beach / Juno Beach
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2021 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij