serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.
31-08-2018
Z Warszawy do Miami LOTem od czerwca 2019
Najprawdopodobniej od czerwca 2019 roku polski LOT uruchomi bezpośrednie połączenie na trasie Warszawa Miami. Od wielu lat Polacy na Florydzie narzekają iż nie ma bezpośredniego połączenia lotniczego z Polski na Florydę. Taki lot będzie wspaniałym rozwiązaniem nie tylko dla Polonii na Florydzie, ale także dla turystów i inwestorów na Florydzie. Czytaj dalej w aktualnościach ...
17-06-2018
Jak dostać wizę do USA
Polska to jeden z nielicznych krajów Unii Europejskiej którego obywatele potrzebują wizy do Stanów Zjednoczonych. I choć wydaje się iż w chwili obecnej zdecydowana większość kandydatów do ubiegania się o amerykańską wizę ją dostaje, to warto dobrze się przygotować na rozmowę z konsulem w Amerykańskiej Ambasadzie, aby uniknąć rozczarowania odmową. Więcej w dzisiejszych aktualnościach ...

Lantana Yacht Club apartament 1348 sqft
300.000 USD
Willa 6382 Breckenridge Cir Lake Worth 1833 sqft
324.000 USD

Rozmowa z urzędnikiem imigracyjnym USA

Kontrola paszportowa na granicy USA

Jak już przejdziecie odprawę celną, która może zakończyć się konfiskatą mienia, pozostaje Wam inspekcja graniczna – rozmowa z urzędnikiem imigracyjnym. Urzędnik ten zweryfikuje Wasze dokumenty i dane osobowe. Sprawdzi, czy nie jesteście na liście osób niepożądanych w Stanach Zjednoczonych. Sprawdzi otrzymany formularz I-94 (nie obowiązuje od 2012) i dane które otrzyma w komputerze.

Pytania dotyczące celu podróży do USA

Urzędnik imigracyjny ma prawo zadać kilka pytań dotyczących wizyty. Trzeba odpowiadać na wszystkie pytania, nawet takie, które mogą wydać się dziwne. W końcu to od niego zależy czy posiadając promesę wizową, otrzymacie upragnioną wizę do USA. To będzie pierwsza inspekcja, tak zwana „primary inspection”, która dla większości podróżnych jest jedyną inspekcją dzielącą ich od otrzymania wizy.

Jesteś niewiarygodny? Zapraszamy do dokładniejszej kontroli ...

Jeśli jednak urzędnikowi coś się nie spodoba, będzie miał jakieś wątpliwości co do Waszej osoby lub Waszej podróży, skieruje Was na drugą inspekcję – „secondary inspection”, która odbywa się w specjalnym pomieszczeniu, na osobności z oficerem imigracyjnym. Oficer taki jest często lepiej przeszkolony niż zwykły urzędnik. Wysłani na drugą inspekcję możecie być także dlatego, że urzędnik nie ma odpowiedniego doświadczenia, żeby ocenić czy możecie wjechać do Stanów i prosi o pomoc doświadczonego oficera, więc jeszcze nic nie jest przekreślone. Oficer ma dostęp do bardziej szczegółowych informacji na temat Waszej historii imigracyjnej.

Władze imigracyjne w Stanach Zjednoczonych mają prawo przeszukać i przeprowadzić rewizję osobistą każdego podróżnego. Jeśli zajdzie taka potrzeba mogą aresztować lub zawrócić podejrzaną dla nich osobę do kraju. Jeśli dostaniecie odmowę wjazdu do USA, prawdopodobnie stanie się to dlatego, że urzędnicy obawiają się, że cel podróży, który podaliście, nie jest prawdziwy i prawdopodobnie przyjechaliście w celach zarobkowych lub osiąść tu na stałe, nielegalnie. Pamiętajcie jednak, podczas napotkanych trudności przy przekroczeniu granicy z USA, możecie prosić o kontakt z placówkami polskich konsulatów, do czego macie pełne prawo.

Udało się .... jestem w Stanach ....

Jak już przejdziecie całą tę biurokrację, pozostaje Wam wyjść z lotniska i pójść w obranym kierunku. Być może przylecieliście tu turystycznie i macie już wybrany hotel, w którym spędzicie swój urlop, a być może jedziecie do rodziny lub znajomych.

Łatwiej za drugim razem?

Teraz już bez względu na wszystko, pozostaje Wam cieszyć się, że przeszliście pomyślnie cały łańcuszek biurokracji. Na pocieszenie warto dodać, że mawia się, że jak już raz byliście w Stanach, wrócicie do kraju, będziecie mieli łatwiej następnym razem. Ile w tym prawdy? Pozostaje następnym razem przekonać się na własnej skórze.

STANY-ZJEDNOCZONE-ODZNAKA-URZEDNIKA-IMIGRACYJNEGO

Jeszcze do niedawna posiadanie zielonej karty gwarantowało wjazd z powrotem do USA, jeśli postanowiliście z nich chwilowo wyjechać. Jednak z czasem wiele rzeczy się zmieniło, głównie ze względów na bezpieczeństwo.

Pamiętajcie, że po pierwsze utrudnione jest podróżowanie po długotrwałej nieobecności w USA, jeśli podczas poprzedniej wizyty w Stanach Zjednoczonych wpadliście w konflikt z prawem, możecie mieć teraz większe problemy z powrotem. Nie stoicie na przegranej pozycji, ale z obu wymienionych faktów trzeba się będzie szczegółowo wytłumaczyć podczas odprawy imigracyjnej.

Pamiętajcie też, że przy przekraczaniu granic powinniście mieć aktualny paszport, a to oznacza, że jego ważność musi być aktualna co najmniej pół roku od momentu przylotu. Jeśli kończy się Wam termin ważności paszportu, wystąpcie zawczasu o nowy. Pamiętajcie jednak, że w starym macie aktualną wizę amerykańską, nie pozwólcie jej sobie przedziurkować razem z całym paszportem.

Stare paszporty w celu unieważnienia są dziurkowane, jeśli to samo stanie się z Waszą wizą, jest wielce prawdopodobne, że już z niej nie skorzystacie. Jeśli zachowacie swój stary paszport z wizą, do USA powinniście podróżować zarówno z tym starym, w którym jest wiza i z nowym, który jest aktualny.

Oba paszporty będą potrzebne przy odprawie paszportowej i odprawie imigracyjnej.

WJAZD-DO-USA-LOTNISKO-NEW-YORK

Złota zasada numer 1 - nie przebywaj w USA dłużej niż pozwala na to wiza

Pamiętajcie też, jeśli kiedykolwiek przekroczyliście czas swojej wizyty w USA, możecie mieć problem z wpuszczeniem ponownie. Jeśli ten termin przekroczyliście choćby o jeden dzień, urzędnik imigracyjny unieważnia Waszą wizę, nawet jeśli miała być długo ważna. Warto o tym pamiętać, ponieważ będąc zawróconym z powrotem do Polski, należałoby się znowu starać o wizę i cała ścieżka biurokracji będzie ponownie do pokonania.

Zdobycie wizy i finalnie przybycie legalnie na terytorium Stanów Zjednoczonych nie należy do najłatwiejszych. Jednak nie będziecie pierwsi ani ostatni, którzy muszą przejść tę drogę, jeśli dopełnicie wszelkich formalności i uczciwie podejdziecie zarówno do swojej wizyty jak i odprawy imigracyjnej, jest duża szansa, że niedługo będziecie cieszyć się wspaniała pogodą „Sunshine State”.

Zainteresuje Cię również:
czytaj dalej rozdział przekraczanie granicy USA | wizy do USA | przewodnik po USA | Floryda przewodnik strona główna | wakacje na Florydzie |

Przenieś do samej góry
Venetian Villas Boynton Beach
199.000 USD

Venetian Villas Boynton Beach

Palm Beach / Boynton Beach
Floryda okazja dom
339.000 USD

Floryda okazja dom

Palm Beach / Boca Raton
495 Brickell Av Miami apartament 984 sqft
530.000 USD

495 Brickell Av Miami apartament 984 sqft

Miami Dade / Miami downtown
Dom dla żeglarzy
800.000 USD

Dom dla żeglarzy

Palm Beach / Delray Beach
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2018 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij