serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
19-04-2020
Agent nieruchomości na Florydzie
Szukasz dobrej inwestycji i lokaty kapitału za granicą? A może szukasz dobrego agenta nieruchomości na Florydzie? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Sprawdź informacje o florydzkim rynku nieruchomości podczas epidemii koronawirusa w USA.
03-04-2019
Jaki hotel wybrać na Florydzie
Planujesz wyjazd na Florydę? Szukasz rezerwacji hotelu. W zależności gdzie chcesz jechać i jaki budżet masz na noclegi warto poznać podstawowe informacje o hotelach na Florydzie w USA.
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.

Dom Boynton Beach 12246 Eagles Landing Wy
339.900 USD

Dom Boynton Beach 12246 Eagles Landing Wy

Palm Beach / Boynton Beach
117th Av Coral Springs willa 2,516 sqft
480.000 USD

117th Av Coral Springs willa 2,516 sqft

Broward / Coral Springs

Stuart and Jensen Beach

Stuart and Jensen Beach – Florida

Floryda pełna jest pięknych miejsc, które warto odwiedzić, a także takich, w których wiele osób chciałoby kupić dom i zamieszkać lub przynajmniej przylatywać do Stanów Zjednoczonych na Florydę, na wakacje.
Miejsc, w których można się zatrzymać na Florydzie jest bardzo dużo, nie sposób wymienić je wszystkie, można co najwyżej pokusić się i wymienić te najważniejsze, które przychodzą na myśl, kojarząc się z Sunshine State, czyli Słonecznym Stanem.

To właśnie powinno być pierwsze skojarzenie, które nasuwa się kiedy myślicie o Florydzie - słońce i kurorty, w których można z niego korzystać, piękne, luksusowe plaże, promenady w miejscowościach nadmorskich, a w zasadzie nadoceanicznych.

Takie miasta jak Miami, Fort Lauderdale, West Palm Beach, to pierwsze miasta wschodniego wybrzeża, które kojarzą się nam z takim wypoczynkiem. Floryda to również piękna fauna i flora, która przyciąga licznych turystów do wielu parków narodowych, rezerwatów przyrody, czy po prostu podziwiania pięknych krajobrazów. Dobrym przykładem jest rezerwat Everglades, słynne florydzkie lasy namorzynowe czy jezioro Okeechobee. Miejsca na Florydzie przyciągają jednak także swoim dziedzictwem kultury i historii, która widoczna jest w wielu miejscach.

WEDKARSTWO-SPORTOWE-NA-FLORYDZIE

Stuart i Jensen Beach

Przy ujściu rzeki St. Lucie River, po obu jej stronach znajdziecie bardzo ciekawe miejsce Stuart and Jensen Beach, a dokładniej Stuart po jednej stronie rzeki, na jej południowym brzegu, oraz Jensen Beach na jej północnym brzegu. Jedna część Stuart znajduje się również na północnym brzegu u granic Jensen Beach. Stuart i Jensen Beach połączone są ze sobą dwoma arteriami przewieszonymi nad rzeką, NW Dixie Hwy oraz NW Federal Hwy.
Stuart i Jensen Beach leżą w Martin County na Treasure Coast, czyli Wybrzeżu Skarbów.

Z etymologią nazwy Treasure Coast wiąże się ciekawa historia - kiedy 30 lipca 1715 roku, Hiszpańska Flota Skarbów, złożona z dwunastu okrętów, wypełnionych drogocennymi zdobyczami, wracała z nowo odkrytego świata do Hiszpanii aby przekazać dary Królowi Hiszpanii, napotkała liczne ogromne trudności ze strony natury, przede wszystkim huragan. Powrót jednak od początku nie był łatwy, a huragan, na który natknęli się podróżnicy, zatopił jedenaście statków, które poszły na dno razem ze wszystkimi cennymi zdobyczami.

Wybrzeża u których doszło do tej katastrofy nazwano Treasure Coast, a historia Hiszpańskiej Floty Skarbów i wód u wybrzeży miast Vero Beach czy Fort Pierce, wraca jak bumerang w wielu produkcjach hollywoodzkich.

Zwiedzanie

W Jensen Beach znajdziecie wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć, choćby dlatego, że warto poznać ich historię i zobaczyć w jakim stanie zachowały się do dzisiejszego dnia. Są to między innymi All Saints Episcopal Church, kościół wzniesiony w 1898 roku. Jest to najstarszy kościół nie tylko w Stuart i Jensen Beach, ale w całym Martin County. Innym kościołem w Jensen Beach jest Jensen Beach Christian Church wybudowany między 1910 i 1912 rokiem.

MOST-ROOSVELTA-NA-FLORYDZIE-STUART

W Jensen Beach znajdziecie również Capt. John Miller House, historyczny drewniany dom wybudowany między 1889 a 1901 rokiem. Innym domem, jest Capt. Henry E. Sewall House, również drewniany, wybudowany w 1889 roku.

Dodatkowo warto zobaczyć Mount Elizabeth Archeological Site, które znajduje się przy 1921 N.E. Indian River Drive, Jensen Beach, to miejsce, w którym poznacie prehistorię. Wykopaliska archeologiczne, które znajdują się tutaj, odkrywają przed turystami tajemnice nawet z okresu 2500 lat przed naszą erą, a także te, bardziej czasowo zbliżone do nas. Odkrycia obejmują okres archaiczny, obszar kulturowy wschodniego Ekeechobee.

W 2002 roku Mount Elizabeth Archeological Site zostało dodane do krajowego rejestru miejsc o znaczeniu historycznym.
Warto zatrzymać się również przy Stuart Welcome Arch, jest to brama powitalna, wybudowana w 1926 roku, aby zaznaczyć koniec miasta Jensen Beach na północy i zaznaczyć początek Stuart na południu. W 2004 roku łuk wpisano to rejestru miejsc o znaczeniu historycznym.

W Stuart na pewno zainteresuje Was Stuart Heritage Museum przy 161 Southwest Flagler Avenue w Suart mieści się ono w budynku wybudowanym w 1901 roku przez George W. Parks. W muzeum znajdziecie eksponaty datowane na okres od 1880 roku do 1950 roku, wszystkie dotyczą życia w okolicy, są tu zdjęcia obrazujące sceny z życia codziennego, a także liczne przedmioty codziennego użytku, pochodzące z tego okresu. Łącznie znajdziecie tutaj około 10000 eksponatów. Muzeum otwarte jest codziennie od 10:00 do 15:00, zamknięte jedynie w święta, a wstęp jest całkowicie darmowy. Mile widziane są datki, które będą przeznaczone na rozwój muzeum.

Elliott Museum przy 825 N.E. Ocean Boulevard, na Hutchinson Island. Jest to Muzeum historyczne, założone w 1961 roku. Eksponaty muzealne to głównie te związane z historią i technologią, znajdziecie tutaj Elliott Innvevtion Room, Automobile Gallery, The Soda Shop, The Apothecary, The Elliott Bicycle Shop, The arber Shop, Music Room, Langford Exhibit, General Store, Martin County History, Let`s Party, Elliot Dinind Room, Auerbach Dining Room, Baseball Memorabilia, 1943 Kitchen oraz Sterling Elliott: How he steered his way into the history books.

Muzeum otwarte jest od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00 do 17:00, w zasadzie przez 360 dni w roku, pomijając takie dni jak Wielkanoc, Dzień Dziękczynienia, Święta Bożego Narodzenia, Sylwester i czwarty lipca. Cena normalnego biletu do muzeum wynosi 14 dolarów, seniorzy powyżej 65 roku życia zapłacą 12 dolarów, dzieci od 6 do 12 roku życia 6 dolarów, natomiast młodsze wchodzą całkowicie za darmo.

Lyric Theatre, to historyczny teatr, który znajdziecie przy 59 South West Flagler Avenue w Stuart. Teatr w 1993 roku został dodany do rejestru narodowych miejsc o znaczeniu historycznym. Podobnych obiektów z rejestru miejsc o znaczeniu historycznym jest więcej w Stuart i Jensen Beach.

Przenieś do samej góry
Palazzo Reale Boynton Beach
350.000 USD

Palazzo Reale Boynton Beach

Palm Beach / Boynton Beach
Apartament Miami Aventura 870 sqft apartament
159.000 USD

Apartament Miami Aventura 870 sqft apartament

Miami Dade / Miami Aventura
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2021 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij