serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
19-04-2020
Agent nieruchomości na Florydzie
Szukasz dobrej inwestycji i lokaty kapitału za granicą? A może szukasz dobrego agenta nieruchomości na Florydzie? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Sprawdź informacje o florydzkim rynku nieruchomości podczas epidemii koronawirusa w USA.
03-04-2019
Jaki hotel wybrać na Florydzie
Planujesz wyjazd na Florydę? Szukasz rezerwacji hotelu. W zależności gdzie chcesz jechać i jaki budżet masz na noclegi warto poznać podstawowe informacje o hotelach na Florydzie w USA.
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.

117th Av Coral Springs willa 2,516 sqft
480.000 USD

117th Av Coral Springs willa 2,516 sqft

Broward / Coral Springs
Lantana Yacht Club apartament 1348 sqft
300.000 USD

Teksas

Stan Teksas w USA. Przewodnik, praktyczne info i tysiące przydatnych informacji w podróży po tym cudownym południowym stanie USA na granicy z Meksykiem. Po zdobyciu wizy turystycznej do Stanów Zjednoczonych Ameryki i przylocie na drugą stronę Oceanu Atlantyckiego pozostanie wybór miejsca, które chcecie zwiedzić. Oczywiście, skoro udało Wam się dostać wizę turystyczną, na pewno musieliście mieć sprecyzowane plany wiele miesięcy temu. A jeśli chcielibyście jednak zwiedzić coś dodatkowo, albo właśnie planujecie swoją podróż, przed otrzymaniem wizy? Stany Zjednoczone miejsc, które warto odwiedzić mają wiele.

Poza oczywistymi miejscami wartymi obejrzenia, przepełnionymi nie tylko mieszkańcami, ale właśnie turystami, jak Nowy Jork czy Waszyngton, na pewno do Waszych myśli zawitał Sunshine State, czyli słoneczny stan – Floryda. Gorące, często luksusowe kurorty nadmorskie, a w zasadzie nadoceaniczne, zapraszają turystów, spragnionych słońca, wypoczywania na luksusowych plażach, czy też picia zimnych drinków w cieniu palm wschodniego wybrzeża USA.

Floryda również przyciąga turystów, którzy lubią zwiedzać, ponieważ oprócz dziesiątek rezerwatów przyrody, znajdziecie setki obiektów zapisanych w rejestrze miejsc o znaczeniu historycznym. A co jeśli chcielibyście jednak zwiedzić inną część Stanów Zjednoczonych? Z otwartymi rękoma witają Was mieszkańcy innych stanów.

Jeśli jesteśmy już na południu Stanów Zjednoczonych, to jednym z ciekawszych stanów w jej południowej części jest Teksas. Stan Teksas położony jest na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej od południa graniczy z Meksykiem, z pozostałych stron otaczają go inne stany USA, Luizjana, Arkansas, Oklahoma i Nowy Meksyk.

Bardzo burzliwa historia

Warto zaznaczyć, że Teksas jest stanem w którym mówi się nie tylko po angielsku, 29 procent ludności włada językiem hiszpańskim, natomiast Latynosi to około 31 procent ludności tego stanu. Taki stan rzeczy jest wynikiem burzliwej i bardzo ciekawej historii Teksasu. W 1519 roku hiszpański odkrywca Alonso Alvarez de Pineda przycumował do wybrzeży Zatoki Meksykańskiej i ogłosił te tereny własnością króla Hiszpanii. Kiedy w 1821 roku, po ogłoszeniu niepodległości Meksyku, Teksas stał się jedną z jego prowincji.

MAPA-TEKSAS

Przez kolejne 10 lat, do Teksas przyjął około 12 tysięcy osadników z północy, którzy korzystali w przyjaznej polityki Meksyku, który na mocy ustaw wprowadza całkowity zakaz niewolnictwa na terenie kraju. W 1829 roku wprowadzono zakaz dalszego osiedlania się Amerykanów, wówczas stosunki między Meksykiem, a społecznością zamieszkującą Teksas, którą w dużym stopniu tworzyła ludność napływowa z północy mocno pogorszyły się.

Teksańczycy postanawiają proklamować Republikę Teksasu, doszło do rewolucji teksańskiej i 2 marca 1836 roku Teksas uzyskał niepodległość. Armia Meksykańska postanowiła stłumić rebelię i doszło do słynnej bitwy o Alamo, która była jednym z bardziej dramatycznych epizodów historii Teksasu.

W granicach Republiki Teksasu znajdowały się terytoria Nowego Meksyku, Oklahomy, Kansas, Kolorado i Wyoming. Pierwszy rząd tymczasowy powstał 7 listopada 1835 roku, natomiast deklaracja niepodległości została podpisana i uznana 20 grudnia 1835 roku. Deklaracja została uznana przez pierwotnych mieszkańców tych terenów, jak i przez ludność napływową. W Republice Teksasu ponownie zalegalizowano niewolnictwo. Dziesięć lat później, 1 marca 1845 roku podpisano rezolucję o aneksji Teksasu przez Stany Zjednoczone, 4 lipca Teksas ratyfikował akt o aneksji, natomiast 29 grudnia 1845 roku Republika Teksasu przestała istnieć, ponieważ Teksas zostaje przyjęty do Unii jako 28. stan.

W 1846 roku wybuchła wojna amerykańsko – meksykańska, która miała miejsce zarówno w Kalifornii, jak i Teksasie, naprzeciw siebie stanęły siły Stanów Zjednoczonych Ameryki, szacowane na około 7000 do 40000 żołnierzy i 18000 do 40000 żołnierzy Meksyku. Finalnie w walce poległo około 25 tysięcy Meksykanów i około 13 tysięcy Amerykanów, licząc też cywilną ludność. W wyniku zakończenia wojny, podpisano traktat pokojowy w Guadelupe Hidalgo. Ustalono na zawsze granice Meksyku i Stanów Zjednoczonych, Meksyk oddał połowę swojego terytorium na rzecz Stanów Zjednoczonych, Kalifornię, Teksas, Nowy Meksyk, Arizona, Nevada, Utah, Wyoming i Kolorado.
Prawda, że to bardzo burzliwa historia?

TEKSAS-SKLEP-Z-BRONIA

Największe miasta

Stan Teksas aktualnie zamieszkuje około 22 milionów mieszkańców, co plasuje Teksas na drugim miejscu pod względem liczby ludności w całych Stanach Zjednoczonych, zaraz po Kalifornii, przed stanem Nowy Jork. Stolicą Teksasu jest pół milionowe miasteczko Austin, natomiast najbardziej znanymi i największymi miastami Teksasu są Houston, prawie dwa miliony mieszkańców, Dallas, milion dwieście tysięcy mieszkańców, czy San Antonio, milion sto tysięcy.

Houston

Jeśli zamierzacie zwiedzać Houston, czeka Was wspaniała przygoda. W jednej z dzielnic śródmieścia Theater District, znajduje się Bayou Place, kilkupoziomowy kompleks rozrywkowy, w którym znajdziecie liczne restauracje, kluby, kina, sklepy i miejsca rozrywki.
W Houston znajdziecie również 337 parków, jednym z nich jest Hermann Park, w którym znajduje się miejski ogród zoologiczny oraz Houston Museum of Natural Science. Inny park to Sam Houston Park, w którym odrestaurowano domy z okresu od 1823 roku do 1905 roku, czyli pamiętające jeszcze czasy sprzed proklamowania Republiki Teksasu. Jeszcze inne parki, do których warto zajrzeć są Terry Hershey Park, Lake Houston Park, Tranquillty Park, Discovery Green czy Sesquicentennial Park.

Dallas

W Dallas znajdziecie Morton H. Meyerson Symphony Center, filharmonię światowej sławy, z idealną akustyką, docenianą przez wszystkich odwiedzających. Jeśli doznania akustyczne są Wam dalsze niż doznania wizualne, być może powinniście odwiedzić Dallas Arboretum and Botanical Gardens, miejsce przyjazne i bardzo urokliwe, przez wielu odwiedzających uznawane, za jeden z piękniejszych ogrodów botanicznych w całych Stanach Zjednoczonych. Jeśli chcielibyście poznać historię regionu, ale nie tylko, odwiedźcie The George W. Bush Presidential Library and Museum, jeden z najczęściej polecanych obiektów turystycznych w Dallas.
Dallas to również dziesiątki mniejszych i większych parków, w których możecie spędzić każdą wolną chwilę.

DALLAS-TEKSAS-STANY-ZJEDNOCZONE

San Antonio

Mimo, że najmniejsze z trzech wymienionych miast, to wcale nie gorsze pod względem obiektów turystycznych. San Antonio jest bardzo popularnym celem turystów. Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc jest Alamo Mission In San Antonio, zapisany w rejestrze miejsc o znaczeniu historycznym. Miejsce, które było świadkiem i jednocześnie bohaterem bitwy pod Alamo. Misja zbudowana przez hiszpańskich Franciszkanów dzisiaj jest miejscem pamięci i muzeum upamiętniającym tamte czasy.

Nieco innym obiektem turystycznym jest SeaWorld. Jeśli oddalicie się około 10 minut drogi na zachód od centrum miasta, będziecie mogli oddać się wodnemu szaleństwu. Inne popularne parki rozrywki to Morgan Wonderland i San Antonio Splashtown. Ale warto wspomnieć, że San Antonio to również liczne parki i inne obiekty rekreacyjne, takie jak Brackenridge Park, San Antonio National Historic Park czy ogród zoologiczny San Antonio Zoo.

Wypoczynek poza miastem

Jako, że większość ludności, bo ponad 80% zamieszkuje największe miasta, łatwo domyśleć się, że Teksas może być miejscem idealnym, aby odpocząć z dala od zgiełku miasta, spoglądając w piękny krajobraz, niezmącony ludzką obecnością.

Plaże Zatoki Meksykańskiej

Do wypoczynku na łonie natury nastraja również piękne wybrzeże Zatoki Meksykańskiej. Ponad 500 kilometrów pięknego wybrzeża, plaż, kurortów nadmorskich i miejsc, w których możecie spędzić swój urlop. Znajdziecie tutaj nie tylko popularne, pełne życia nadmorskie kurorty, tętniące życiem, ale również ciche, spokojne miasteczka, w których możecie odpocząć od zgiełku miasta, siadając w łódce, łowiąc ryby.

DON-T-MESS-WITH-TEXASJednym z miejsc wartym odwiedzenia jest South Padre Island, trzydziesto kilometrowa wyspa barierowa, położona na południu stanu, tuż przy granicy z Meksykiem, nieopodal zatoczki Laguna Madre. Jest to miejsce często odwiedzane podczas tak zwanego „spring break” przez uczniów i studentów, ale również latem przez wszystkich innych turystów, nie tylko ze Stanów Zjednoczonych, ale także spoza ich granic.

W sezonie wiosennym i letnim jest to miejsce, które tętni życiem, poza sezonem natomiast jest to miejsce idealne na odpoczynek i relaks daleko od hałasu i zgiełku miasta. Na South Padre Island możecie nie tylko korzystać ze wspaniałej pogody i kąpać się do znudzenia, ale również nurkować, ślizgać się na desce, uprawiać parasailing lub wychodząc z wody, pograć w tenisa, golfa lub umówić się na jazdy konno po okolicy.

A może swój urlop spędziliście w Houston, to około 80 kilometrów na południe od tego miasta, znajdziecie Galveston Island. Jest to ponad 30 kilometrów plaż, które oprócz kąpielisk, ofertują turystom setki zabytków, restauracje, sklepy i inne obiekty, takie jak muzeum, czy galerie sztuki. Jeśli lubicie relaks z wędką, możecie tutaj wynająć łódkę lub skorzystać z konkretnych rejsów wędkarskich, aby oddać się swojemu hobby bez reszty.

Galveston Island może pochwalić się również kompleksem Moody Gardens, parkiem rozrywki, z elementami edukacji. Wysokiej klasy akwarium, piękna fauna i flora, wszystko w jednym miejscu. To właśnie tutaj możecie stanąć oko w oko z rekinem, delfinami czy zobaczyć inne zwierzęta morskie. Całodniowy karnet kosztuje 50 dolarów od osoby, ale naprawdę warto.

BYDŁO-ROGATE-TEKSAS-USA

Nie oddalając się bardzo daleko, bo niecałe 60 kilometrów od Houston znajdziecie miejsce idealne do ślizgania się na desce. Jeśli potrzebujecie więcej emocji, adrenaliny, wiecie jak pływać na desce, musicie tutaj po prostu być. Jeśli przekonaliście się chociaż trochę do tego sportu, choć nie mieliście jeszcze okazji go uprawiać, jedna z okolicznych szkółek, przyjmie Was pod swoją opiekę. Warto spróbować.

Jeszcze innym miejscem do spędzenia czasu nad wodą jest Port Aransas, które znajduje się na Mustang Island. Tutaj mogą Was skusić ciepła kąpiel w Zatoce Meksykańskiej, wyprawy wędkarskie w morze, próbowanie własnych sił na łódkach, kajakach, w windsurfingu czy kitesurfingu. Port Aransas jest oblegane podczas wiosennej przerwy, głównie przez studentów, poza „spring break” miejsce nie jest aż tak tłoczne, a Wy możecie wypocząć aktywnie, jednocześnie robiąc to co lubicie.
Takich miejsc w Teksasie jest setki, w końcu to ponad 500 kilometrów wybrzeża. Znajdziecie tutaj mniejsze i większe kurorty, te zurbanizowane, oraz te dzikie plaże, prawdziwe perełki, których nie zawsze możecie szukać w przewodniku.

Wyjazd do Stanów Zjednoczonych

Jeśli już macie wizę, wiecie co chcecie zobaczyć, co zwiedzić w Stanach Zjednoczonych, w swoim planie macie wszystko wyliczone co do minuty, być może najdzie Was ochota lekko nagiąć swój plan i zobaczyć Teksas na własne oczy. Burzliwa historia tego stanu, piękne miasta i miasteczka i wybrzeże Zatoki Meksykańskiej, przyciąga tysiące turystów rocznie, którzy nie mogą się mylić.

Przenieś do samej góry
Marina Grande Riviera Beach condo
469.000 USD

Marina Grande Riviera Beach condo

Palm Beach / Riviera Beach
Miami Shores historyczna willa
985.000 USD

Miami Shores historyczna willa

Miami Dade / Miami downtown
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2020 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij