serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
19-04-2020
Agent nieruchomości na Florydzie
Szukasz dobrej inwestycji i lokaty kapitału za granicą? A może szukasz dobrego agenta nieruchomości na Florydzie? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Sprawdź informacje o florydzkim rynku nieruchomości podczas epidemii koronawirusa w USA.
03-04-2019
Jaki hotel wybrać na Florydzie
Planujesz wyjazd na Florydę? Szukasz rezerwacji hotelu. W zależności gdzie chcesz jechać i jaki budżet masz na noclegi warto poznać podstawowe informacje o hotelach na Florydzie w USA.
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.

Miami Beach Collins Avenue luksusowy apartament 5 sypialni
55.000.000 USD
Boynton Beach willa 166 Lake Monterey Cir 1551 sqft
234.900 USD

USA PRAKTYCZNY PRZEWODNIK

Stany Zjednoczone Ameryki, kraj wspaniały, wielki i niezwykły, chcąc tego czy nie, należy zmierzyć się z faktami i danymi statystycznymi tego ogromnego kraju. USA to jeden z największych, najsilniejszych i najbogatszych krajów świata. Kraj, który ustawia pionki i figury na szachownicy świata i kraj z którym każde mocarstwo na świecie musi się liczyć, chcąc tego lub nie...Kraj ogromny, niezwykły i zróżnicowany pod każdym możliwym względem.

Sprawdź wszystkie stany w USA. Zjawiając się po raz pierwszy z wizytą do USA, czy to na wakacje, czy na pobyt biznesowy lub przyjeżdżając tutaj do pracy, legalnej lub nielegalnej, z pewnością doświadczysz jak ogromy i inny od wszystkich to kraj na świecie. Stany Zjednoczone to trochę inny świat. Jeżeli byłeś w innych krajach, zaraz dostrzeżesz jak bardzo Stany Zjednoczone są inne od Europy, europejskich zwyczajów i kultury. Jak inne są Stany Zjednoczone od krajów azjatyckich, południowoamerykańskich, nie wspominając o krajach afrykańskich. Poznaj różnice w naszym przewodniku po Stanach Zjednoczonych Ameryki i dowiedz się więcej o USA.
USA to świat sam w sobie, trochę podobnie, jak o wiele mniejsza, ale za to gęsto zaludniona i rozwinięta gospodarczo - Japonia.

Kontrola emigracyjna na lotnisku w USA nam nie straszna

Pierwsze Twoje zetknięcie ze Stanami Zjednoczonymi będzie prawdopodobnie na jednym z lotnisk na wschodnim wybrzeżu USA, jeżeli podróżujesz z Polski. Może na lotnisku w Nowym Jorku, a może w Chicago, gdzie do dziś mieszka największa polska Polonia na świecie. No chyba iż przekraczasz granicę Stanów Zjednoczonych z Meksykiem, Kanadą lub jesteś na wakacjach na rejsie po Karaibach.

Na każdym międzynarodowym lotnisku w USA zawsze panuje ogromny tłok, doświadczysz tam po raz pierwszy jak multikulturalny i bogaty to kraj w ludzi, rasy i religie. Masz wrażenie jak gdyby wszyscy tu chcieli być i tu przyjechać. Legenda Ameryki ciągle żyje... USA to kraj legenda, kraj marzenie dla wielu, ziemia obiecana dla emigrantów od stuleci i kraj nieosiągalnych marzeń aby się tutaj dostać, dla drugich. Także kraj, można śmiało powiedzieć, ogromne „więzienie” dla wielu nielegalnych emigrantów przebywających w USA od lat nielegalnie. Także nielegalnych Polaków, przebywających od lat w USA i nadużywających amerykańskiego systemu i drżących przed deportacją do kraju.

Nie zostań kolejnym nielegalnym w USA

To ogromny „ból głowy” dla Amerykanów, problem z którym nie potrafiły sobie poradzić administracje, począwszy od Reagana, Busha, na Clintonie i Obamie kończąc.
Nie wszyscy pamiętają niesamowitą historię Polaka deportowanego ze Stanów Zjednoczonych do Polski w lipcu 2013 roku, kiedy chory Polak, po wylewie w szpitalu w New Jersey, bez jego wiedzy (Polak leżał nieprzytomny) został przywieziony wyczarterowanym samolotem do szpitala w Bolesławcu, koło Wrocławia, po 30 latach nielegalnego pobytu w USA ! Woow! co za historia! Nawet amerykański New York Daily się o tym rozpisywał na początku lipca.
Niesamowita, smutna i okrutna historia, warta oddzielnego artykułu w naszym przewodniku po Stanach Zjednoczonych. Nielegalna emigracja i przedłużanie pobytu to ogromny problem dla Ameryki, ale o tym później w naszym artykule o Stanach Zjednoczonych.

Po co jechać do Stanów

Jeżeli masz zamiar dyskutować o świecie, o aktualnej sytuacji geopolitycznej na świecie i co dzieje się aktualnie na świecie, koniecznie powinieneś odwiedzić Stany Zjednoczone i choć to ogromny kraj, będziesz miał względne pojęcie co to za potęga i jak bardzo ważny to kraj na mapie politycznej i gospodarczej świata.
Aby wygłaszać jakiekolwiek opinie o Ameryce i o świecie, najpierw należy odwiedzić i choć trochę poznać ten kraj. Moim prywatnym zdaniem, nie można obiektywnie wyrażać się o świecie i porównywać do siebie innych krajów bez wizyty w USA. Jak bogaty to kraj, nie tylko materialnie, ale i kulturalnie, tego doświadczysz podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych. Warto poznać kto układa pionki i figury na szachownicy świata....

NA-GRANICY-USA
Kontrola emigracyjna na granicy USA

I choć po dziś dzień wygląda na to iż Amerykanie niechętnie witają Polaków w Stanach, bo jak doskonale wiecie, po dziś dzień obowiązuje obowiązek wizowy dla Polaków do USA. Ale zawdzięczać to tylko możemy sami sobie, wszyscy doskonale wiedzą dlaczego. Albo można zwalić to na dawny system, obecną ekipę rządzącą w kraju i biedę w Polsce.... Ale przecież obecna ekipa rządząca w Polsce twierdzi inaczej: Polska to teraz dobrobyt, oraz kraj mlekiem i miodem płynący... Moi drodzy. Za kumuny w Polsce nie było PR a teraz jest ....

Czy zniosą wizy dla Polaków do Stanów Zjednoczonych ... czyli prawda boli

I chociaż doniesienia prasowe i internetowe mówią o rychłym zniesieniu wiz do USA dla Polaków, być może wcale to nie nastąpi. Miejmy tylko głęboką nadzieję iż stanie się inaczej i wizy do USA zniosą do końca roku 2017. Już czas na to, bo to naprawdę wstyd.... kiedy Litwin lub Łotysz jedzie sobie do USA bez wizy....

Niestety. Polska nie kojarzy się dobrze przeciętnemu Amerykaninowi. Kraj „gdzieś tam koło Rosji” z podobnym językiem i z ludźmi trochę podobnymi z wielkimi głowami. Kazachstan czy Polska, to niewielka dla nich w sumie różnica... przykre ale prawdziwe. Choć tak wielu Polaków osiągnęło bardzo wiele w USA. Jednak niestety, Polska ciągle kojarzona jest z biedą, emigracją za chlebem, taniochą i alkoholem. Polska kojarzy się z II wojną światową, nienawiścią do Żydów i agresją.

Drodzy nasi klienci i czytelnicy naszej strony internetowej poświęconej nieruchomościom w USA: Czas aby to zmienić i pokazać światu i Amerykanom iż nowe pokolenie Polaków inne jest zupełnie, nowoczesne, otwarte, tolerancyjne, rozmawiające w obcych językach i kochające/lubiące Izrael, bo to jest bardzo ważne w Stanach Zjednoczonych. Polacy muszą nauczyć się szanować naród Żydowski i tę bogatą i zarazem wspaniałą kulturę narodu żydowskiego.
Taki jet teraz ten świat. W Stanach Zjednoczonych naród Żydowski to prawdziwa potęga i siła.

Stany Zjednoczone to kraj ukochany przez wielu, znienawidzony przez wielu, cel ataków terrorystycznych i kraj który stał się ojczyzną dla wielu zbłąkanych i poszukujących swojego miejsca w życiu. Kraj wielki, silny i kontrowersyjny w wielu kwestiach jak np. prawo do noszenia broni. Kraj wolności i kraj kontrastów społeczno kulturowych. Kraj bogaczy, milionerów i kraj biedaków i bezdomnych. To jest Ameryka, którą należy szanować, poznać i dopiero wygłaszać o niej opinie.... czego wielu powinno się w końcu nauczyć.

USA największa potęga gospodarcza świata

Nie dryfując dalej na meandry polityczne i filozoficzne Polsko Amerykańskie, poznajmy fakty o USA. W języku angielskim Stany Zjednoczone to United States of America, często używany jest skrót U.S. lub po prostu States (Stany). Powierzchnia Stanów Zjednoczonych to blisko 9 mln 974 tys. km2. To czwarte, największe Państwo na świecie pod względem powierzchni. Wyprzedzają Stany Zjednoczone tylko Chiny, Kanada i Rosja.
Natomiast liczba ludności Stanów Zjednoczonych to ponad 313 mln ludności, choć prawdopodobnie jest około 20 mln ludzi więcej w Stanach. Chodzi o „niepoliczonych” emigrantów nie tylko z Meksyku ale i innych krajów na świecie. Te osoby nie figurują w żadnych oficjalnych statystykach w USA, więc nie są wliczane do żadnych oficjalnych żródeł rządowych USA podawanych dla wiadomości publicznej.

Stany Zjednoczone leżą na kontynencie Ameryki Północnej, od południa graniczą z Meksykiem, granica lądowa USA z Meksykiem o długości ponad 3 tys kilometrów przysparza im od lat ogromnego „bólu głowy”. Od północy USA graniczy z Kanadą, oraz z Rosją od strony Alaski na północy kontynentu amerykańskiego. Od zachodu USA oblewa Ocean Spokojny, natomiast od wschodu Ocean Atlantycki, a od południa wody ciepłej Zatoki Meksykańskiej. Na północy oblewa Amerykę zimny Ocean Arktyczny.

Stany Zjednoczone są krajem numer 3 pod względem ludności na świecie, tylko Chiny i Indie mają więcej ludności od Stanów Zjednoczonych Ameryki.
Pod względem powierzchni Stany Zjednoczone są większe o dwa i pół raza od całej Europy Kontynentalnej i prawie 32 razy większe od powierzchni Polski. Więc naprawdę jest co zwiedzać w Stanach Zjednoczonych. Najdłuższa jest granica z Kanadą, wynosząca ponad 8.800 km. Natomiast linia brzegowa Stanów Zjednoczonych ma blisko 20.000 km.

Wycieczka z Polski do Stanów nie wystarczy

Aby choć pobieżnie zwiedzić Stany Zjednoczone potrzebne jest kilkanaście miesięcy, nie da się tego kraju zobaczyć podczas wycieczki do USA na dwutygodniowym turnusie lub na zorganizowanych wczasach z biura podróży. Wycieczka do USA z Polski to też nie opcja na zwiedzenia kraju, a jedynie na zobaczenie poszczególnego regionu lub jednego, większego miasta Stanów Zjednoczonych.
Po prostu nie da się tego zrobić w kilka tygodni ze względu na ogrom tego kraju. Nawet wybrzeża wschodnie i zachodnie USA różnią się tak diametralnie od siebie, iż poznać choć wybrzeża USA, to już jest coś, nie wspominając o centrum kraju i kontynentu, którego stany rolnicze i przepiękne stany jak np. Arizona czy Teksas, to jak gdyby oddzielne kraje, same w sobie. Tylko stan Kalifornia posiada ponad 38 mln mieszkańców i jest większa pod względem ilości ludności od Polski.

Aby zwiedzić Stany Zjednoczone najlepiej zaplanować taką wyprawę z dużym wyprzedzeniem i dobrze się do tego przygotować, aby nie tracić czasu i nie spędzać godzin i godzin w samochodzie. Taką trasę warto z rozmysłem naszkicować sobie na mapie i sukcesywnie realizować poszczególne etapy podróży.

Wypożycz samochód i "hit the road"

Najlepiej jest wypożyczyć samochód w Stanach, zaraz po wylądowaniu. To według mnie najwygodniejsza forma transportu. Trudno tu żyć i pracować bez samochodu, nie wspominając o zwiedzaniu USA. Najlepszą opcją będzie wynajem auta, zaraz po przyjeździe do USA, najlepiej zrobić to na lotnisku lub przy Twoim hotelu, gdzie masz zamiar zatrzymać się w pierwszych dniach po przylocie do Stanów Zjednoczonych. W Stanach Zjednoczonych jest mnóstwo wypożyczalni aut. W internecie znajdziesz mnóstwo wypożyczalni samochodów w USA, także możesz zarezerwować auto przez naszą stronę internetową gdzie mamy najtańsze oferty wynajmu auta w USA. Zarezerwuj samochód na wynajem w USA. Porównaj ceny we wszystkich wypożyczalniach i zarezerwuj auto w USA on-line.

Kiedy wsiądziesz już do auta w Stanach, szybko przekonasz się jak doskonałe drogi i autostrady są w Stanach Zjednoczonych. Jak doskonale są oznaczone wszystkie autostrady, odległości i jak wygląda komunikacja drogowa na terenie Stanów Zjednoczonych. Poruszanie się autem po USA to prawdziwa przyjemność, tylko musisz uzbroić się w cierpliwość, gdyż odległości są tutaj ogromne, a odległości na mapach i znakach drogowych podawane są oczywiście w milach. Ale szybko się do tego przyzwyczaisz i na pewno z werwą ruszysz w dalszą drogę.

WYPOŻYCZALNIA-SAMOCHODÓW-USAW pobliżu każdej autostrady w Stanach Zjednoczonych jest doskonale rozbudowana infrastruktura hotelowa, jest mnóstwo restauracji, barów szybkiej obsługi, mnóstwo fast-foodów i praktycznie co parę mil jest miejsce na odpoczynek lub nocleg przy drodze. Tego można pozazdrościć Amerykanom. Jest to fantastycznie rozwiązane.
Miejsca parkingowe w USA są duże i szerokie, na wielkie samochody i limuzyny, doskonale oznaczone, mało jest dróg jednokierunkowych, a parkowanie auta odbywa się bez stresu i nawet niedoświadczony kierowca sobie doskonale poradzi. Docenisz to i poznasz, kiedy zaczniesz podróżować po USA samochodem.

Oprócz samochodu po Stanach można wygodnie poruszać się autobusem lub pociągiem. Legendarne już linie autobusowe Grayhound, znane z wielu filmów amerykańskich, mają połączenia autobusowe, praktycznie wszędzie w USA. Pociągami AMTRAK również dojedziesz do wszystkich największych miast w Stanach Zjednoczonych, od Meksyku po Kanadę. Choć podróż pociągiem wydaje się droższą opcją dla podróżnika z Europy. Rezerwacja miejsca w pociągu w Stanach na dłuższych trasach, wygląda jak rezerwacja samolotu. Tym bliżej terminu wyjazdu pociągu, tym bilet kolejowy jest droższy. Warto o tym pamiętać przed rezerwacją biletów kolejowych w USA. Najlepiej sprawdzić ceny biletów na stronach kolejowych AMTRAK.

Więc na co czekasz, idź szybko po amerykańską wizę, pakuj walizki i zaplanuj swoją życiową wyprawę po Stanach Zjednoczonych. Na pewno nie pożałujesz takiej decyzji, a doświadczysz tyle nowego i tyle naładowanego, dobrą, pozytywną energią, jaka krąży po USA. Takie jest przynajmniej moje zdanie, po wielu podróżach odbytych po Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku.

Największe miasta Stanów Zjednoczonych czekają

Największe miasta USA, to na wschodnim wybrzeżu miasto Nowy Jork, legenda i miasto uwieczniane na tylu filmach telewizyjnych i kinowych i z wydaje Ci się iż je znasz. To miasto, to moim zdaniem, stolica zachodniego świata, a może całego świata .... Koniecznie musisz zatrzymać się w Nowym Jorku i zwiedzić to magiczne miasto. Energia Wielkiego Jabłka wchłonie Cię bez reszty.

Inne największe metropolie w USA to Los Angeles, położone na zachodnim wybrzeżu USA, dalej na liście znajduje się Chicago pełne Polaków, bogate Dallas na południu, piękne i nowoczesne Houston w Teksasie, Philladelphia na wschodnim wybrzeżu, Washington D.C stolica Stanów Zjednoczonych i w końcu zaczarowane Miami, znajdujące się na ósmym miejscu pod względem ilości ludności w USA. To też wspaniałe, amerykańskie miasto i być może odwiedzisz je jako pierwsze, jeżeli zdecydujesz się odwiedzić biuro nieruchomości IBERMAXX na Florydzie, do czego gorąco Was zachęcamy.

PANORAMA-NOWEGO-JORKU-USA
Big Apple czeka na Ciebie ...

Na południu kraju leży miasto Miami na Florydzie, które bywa nazywane w niektórych przewodnikach turystycznych stolicą obydwu Ameryk, Południowej i Północnej.
Trochę mniejszymi miastami jest Boston na wschodnim wybrzeżu, Atlanta w Georgii i San Francisco w Kalifornii. Dalej na liście największych miast w Stanach Zjednoczonych plasuje się nowoczesny Phoenix w Arizonie, dalej jest miasto Detroit, o którym ostatnio tak wiele w mediach i miasto Seattle na zachodnim wybrzeżu, niedaleko granicy z Kanadą. Pozostałe kilkumilionowe miasta w USA, również bardzo ważne pod względem ekonomicznym i turystycznym to Baltimore, San Luis, Tampa na Florydzie, San Diego w Kalifornii i Minneapolis.

Nie tylko język angielski przyda się w podróży po Stanach

Językiem urzędowym w USA jest język angielski, jednakże zaraz po przyjeździe do Stanów zorientujesz się iloma językami się tutaj ludzie porozumiewają. Nie tylko w Miami czy Los Angeles porozumiesz się z łatwością po hiszpańsku, ale także w Nowym Jorku i Chicago znajdziesz mnóstwo ludzi i miejsc gdzie napisy są w dwóch językach: angielskim i w języku hiszpańskim. Więc uczcie się języków, nie tylko angielskiego. Trzecim najbardziej rozpowszechnionym językiem na terenie Stanów Zjednoczonych to język chiński, a właściwie kantoński i mandaryński, którymi to porozumiesz się przede wszystkim w Hong Kongu. Ale zachodnie wybrzeża USA to ogromna populacja Azjatów i tutaj, jeżeli znasz kantoński lub mandaryński, będzie Ci na pewno łatwiej, pod warunkiem iż angielski nie jest Twoim ulubionym językiem.

Na pewno zdziwisz się, ale największą mniejszością etniczną w Stanach Zjednoczonych to Niemcy! Język niemiecki to także dziewiąty w kolejności najbardziej rozpowszechniony język obcy w USA. Inne popularne i często używane języki w Stanach Zjednoczonych, to język francuski, język wietnamski, tagalog, język koreański, arabski, włoski, rosyjski, portugalski i wreszcie język Polski. Ponad 600 tysięcy ludzi w USA deklaruje znajomość języka polskiego, według oficjalnych statystyk jakie udostępnia Wikipedia w sieci. Więc to też coś znaczy jak ważna i znacząca w USA powinna być polska Polonia w Stanach Zjednoczonych. Czy tak jest? To już Waszej opinii pozostawiam.... O tym mogą coś powiedzieć Polacy mieszkający i pracujący w USA od lat....

Kanada i Meksyk to także Ameryka ....

Ameryka to moloch, ogromny i różnorodny kraj, którego nie sposób opisać w jednym rozdziale przewodnika po Stanach Zjednoczonych. Wypadałoby napisać książkę o właściwie książki, przewodniki po poszczególnych stanach, bo tutaj każdy stan to właściwie jest jak inny kraj.
odczas podróży po USA, podczas przekraczania poszczególnych granic stanowych, są dla turystów tuż przy autostradach, tzw. Welcome Center, to informacje turystyczne z doskonale przeszkolonym personelem, który da Ci nie tylko informacje o atrakcjach w danym stanie, ale także darmowe mapy stanowe, mapki z naniesionymi atrakcjami turystycznymi i mnóstwo ulotek i folderów, co warto zobaczyć w danym stanie, gdzie przenocować i gdzie zjeść. Warto zatrzymać się tam na kawę i skorzystać z takiego Welcome Center i zwiedzić największe atrakcje turystyczne danego stanu. To pod warunkiem iż dysponujesz czasem i ochotą do zwiedzania.

Kanada na północy jest to „spokojniejszy” kraj, powiedziałbym iż bardziej „angielski”. USA jest bardziej „dzikie” i bardziej szalone. Kanada jest cichsza i spokojniejsza, to pierwsze co uderza po przekroczeniu granicy amerykańsko-kanadyjskiej. Nieprzypadkowo głową Kanady jest Królowa Angielska, to taka mała dygresja, która ma za zadanie pokazać Wam, jak USA różni się od swoich sąsiadów.

Meksyk, natomiast na południu, to tak piękny i bogaty w kulturę kraj, ale ciągła nielegalna emigracja z Meksyku do USA, przekraczanie granicy i kartele narkotykowe dominują informacje w mediach i psują relacje pomiędzy dwoma krajami. Ale to już historia na oddzielny, długi i wyczerpujący artykuł o Meksyku na kontynencie Amerykańskim. Bo to także Ameryka, nie zapominajmy o tym...

Zainteresuje Cię również:
Wizy do USA loteria wizowa | jak wygrać zieloną kartę do USA | przewodnik po 50 stanach USA | strona główna Floryda przewodnik |

Przenieś do samej góry
Fort Lauderdale Playa Del Mar apartament
895.000 USD

Fort Lauderdale Playa Del Mar apartament

Broward / Fort Lauderdale
Nowy dom Miami South Grove
1.795.000 USD

Nowy dom Miami South Grove

Miami Dade / Miami downtown
Apartament w Boca West
299.000 USD

Apartament w Boca West

Palm Beach / Boca Raton
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2021 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij