serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
19-04-2020
Agent nieruchomości na Florydzie
Szukasz dobrej inwestycji i lokaty kapitału za granicą? A może szukasz dobrego agenta nieruchomości na Florydzie? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Sprawdź informacje o florydzkim rynku nieruchomości podczas epidemii koronawirusa w USA.
03-04-2019
Jaki hotel wybrać na Florydzie
Planujesz wyjazd na Florydę? Szukasz rezerwacji hotelu. W zależności gdzie chcesz jechać i jaki budżet masz na noclegi warto poznać podstawowe informacje o hotelach na Florydzie w USA.
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.

Dom w Boca Raton 5894 Michaux St, 1273 sqft
399.000 USD
Dom Boynton Beach 12246 Eagles Landing Wy
339.900 USD

Dom Boynton Beach 12246 Eagles Landing Wy

Palm Beach / Boynton Beach

Virginia Zachodnia

Wirginia Zachodnia w USA

Wirginia Zachodnia położona jest we wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Graniczy z Ohio, Pensylwanią, Marylandem, Wirginią i Kentucky. Stan ten podzielony jest na 55 hrabstw. Jego stolicą jest Charleston. Inne ważne miasta Wirginii Zachodniej to : Huntington, Parkersburg oraz Morgarwton.

Wirginia Zachodnia jest jednym z najmniejszych stanów w USA - jej powierzchnia to około 62, 8 tys. km2. ( 41 miejsce w Stanach Zjednoczonych). Teren ten zamieszkuje ok. 1,8 mln ludzi (37 miejsce w USA)

Wirginia Zachodnia jest jednym z najważniejszych ośrodków protestantyzmu w Stanach Zjednoczonych. Wyznaje go około 70% ludności rejonu. Największą grupę stanowią baptyści, metodyści oraz zielonoświątkowcy.

Geografia i klimat w Wirginii

W Wirginii Zachodniej dominuje wyżynno- górski krajobraz. Znaczną część rejonu stanowią góry Appalachy, przebiegające z północnego wschodu na południowy zachód. W stanie tym znajduje się także Wyżyna Appalachijska, leżąca na zachód od Appalachów. Najwyższym szczytem Wirginii Zachodniej jest góra Spruce Knob. Jej wysokość wynosi 1482 m.n.p.m.

Klimat Wirginii Zachodniej można określić jako wilgotny subtropikalny. Charakterystyczną cechą tego regionu są ciepłe, wilgotne lata oraz mroźne zimy. Na niektórych południowych obszarach stanu można zaobserwować występowanie klimatu umiarkowanego. Panują tam nieco chłodniejsze lata oraz łagodniejsze zimy. Najwyższa odnotowana w Wirginii Zachodniej temperatura wyniosła 440C. Tak gorąco było 10 lipca 1936 roku w miejscowości Martinsburg. Z kolei najzimniejszym dnie w historii stanu był 30 grudnia 1917 roku. Termometry w Lewisburg pokazały wówczas -37 0C.

Specyficzny klimat występujący w Wirginii Zachodniej sprawia, że rośnie tam wiele rzadkich gatunków roślin, takich jak Magnolia południowa i Albicja jedwabista. W żadnym innym stanie nie panują tak sprzyjające warunki do rozwoju tych kwiatów.

WIRGINIA-ZACHODNIA-MAPA-USA

Historia stanu Wirginia

Pierwsi angielscy osadnicy przybyli na teren Wirginii Zachodniej w 1730 roku. Region ten był jednym z 13 stanów, które zbuntowały się przeciwko angielskiemu panowaniu w Ameryce. 25 czerwca 1788 roku Wirginia ratyfikowała konstytucję. Po wybuchu wojny secesyjnej stan ten przyłączył się do konfederatów, jednak północno -zachodnia część odłączyła się od niego i przystąpiła do Unii. Dało to początek obecnej Wirginii Zachodniej, która oficjalnie powstała w 1863 roku, jako 35 stan w USA.

Atrakcje turystyczne w Wirginii

West Virginia Penitentiary w Moundsville - jest to jedno z najsłynniejszych więzień w Wirginii Zachodniej. Zostało oddane do użytku w 1876 roku, a swoją rolę pełniło aż do roku 1995. Jego wygląd może być bardzo mylący - z zewnątrz przypomina piękną rezydencję, wzniesioną w stylu gotyckim. Ale wystarczy przekroczyć próg budowli, by dostrzec jej prawdziwe przeznaczenie. Zwiedzający muzeum turyści mogą przechadzać się miedzy celami, w których przebywali skazańcy, penetrować podziemia więzienia, a także zobaczyć krzesło elektryczne, na którym od 1965 roku dokonywano egzekucji.

Muzeum cieszy się także sporą popularnością wśród poszukiwaczy zjawisk paranormalnych. W murach West Virginia Penitentiary w Moundsville wykonano około 100 egzekucji. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce do odwiedzania przez potępione dusze...

W dawnym więzieniu organizowane są także imprezy okolicznościowe, takie jak Hallowen oraz specjalne wydarzenia tematyczne. Jednym z nich jest Zombie Walk. Przez jedeń dzień całe miasto zostaje opanowane przez powoli poruszające się trupy.

Chyba największą atrakcję, jakie muzeum przygotowało dla turystów jest gra, polegająca na ucieczce z zamkniętego pokoju. Uczestnicy zabawy współpracują ze sobą, w poszukiwaniu wskazówek i kodów, które pomogą im opuścić pomieszczenie. Jeśli nie zrobią tego w godzinę ich los będzie marny...

West Virginia State Capitol w Charleston

Wybudowana w 1925 roku siedziba władz stanowych. Mierzy 89 metrów, co zapewnia mu status największego budynku w mieście. Jego wygląd do złudzenia przypomina rekonstrukcje antycznych świątyń. Kapitol posiada charakterystyczną kopułę ze złotym zwieńczeniem.
Budynek wyróżniają także rzucające się w oczy kolumny, inspirowane starogreckimi wpływami. Na placu otaczającym Kapitol znajdują się kilka z rzeźb. Najsławniejsze z nich przedstawiają dwie postaci historyczne, które wywarły wielki wpływ na historię Ameryki - prezydenta Abrahama Lincolna oraz najsłynniejszego generała konfederatów w czasie wojny secesyjnej, Jonathana Thomasa "Stonwela" Jacksona.

Kapitol w Charleston wyróżnia się także bogatym wnętrzem, które w 2/3 zostało wykonane z marmuru. Cały kompleks składa się z 333 pokoi. Krótko mówiąc, jego architekt nie był raczej zwolennikiem minimalizmu.

Trans Allegheny Lunatic Asylum w Weston

To kolejna obowiązkowa pozycja dla wszystkich domorosłych łowców duchów. W tym miejscu w 1858 roku powstał szpital psychiatryczny działający od 1865 do 1994. Zgodnie z założeniami miał pomieścić około 250 pacjentów, jednak w kulminacyjnym momencie jego działalności w roku 1950 było ich aż 2400. Jako ciekawostkę należy dodać, że jest to największy budynek z ręcznie ciosanego kamienia w Ameryce.

Odwiedzający to miejsce turyści mogą przechadzać się między celami pacjentów, a także zobaczyć sale, w których wykonywano zabiegi. Dla najzagorzalszych miłośników mocnych wrażeń, pracownicy Trans Allegheny Lunatic Asylum przygotowało specjalnie atrakcje. Chyba każdy z nas zna jeden z najbardziej oklepanych schematów horrorów- grupa ludzi spędza noc w byłym zakładzie psychiatrycznym. Odwiedzając to miejsce możesz tego doświadczyć na własnej skórze.

WIRGINIA-STANY-ZJEDNOCZONE

New River Gorge Bridge

To jeden z najbardziej spektakularnych mostów, jakie kiedykolwiek zostały wzniesione przed człowieka. Ten długi na 924 metry most, znajduje się na wysokości 124 metrów. Do 2003 roku był to najdłuższy most łukowy na świecie. Obecnie, zajmuje drugie miejsce pod względem wysokości, na jakiej zbudowano most w Ameryce. Przejeżdżającym przez ten most ukazuje się wspaniały widok na górski krajobraz. Na jego północnej stronie znajduje się także centrum turystyczne. Miejsce to jest niezwykle popularne wśród skoczków spadochronowych i miłośników bungee.

Harpers Ferry National Historical Park- Park o powierzchni 9,26 km2, obejmujący miejscowość Harpens Ferry. Cechuje się ona niezwykle malowniczym położeniem u zbiegu rzek Potomac i Shenandoah. Miasteczko położone jest w niemal samym sercu wielkiego, gęstego lasu.

Obecnie, stanowi ono swoisty relikt przeszłości. Patrząc na zdjęcie tego klimatycznego miasteczka, trudno wyobrazić sobie, że to właśnie tam rozegrały się wydarzenia, które doprowadziły do wybuchu wojny secesyjnej. W 1859 roku zwolennik zniesienia niewolnictwa John Brown dokonał najazdu na miasteczko i zajął fabrykę broni oraz arsenał. Za ten czyn został skazany i powieszony, co zaogniło konflikt między Północą a niewolniczymi stanami Południa.

Malownicze uliczki i staromodne domy to tylko część atrakcji tego miejsca. Park zapewnia także możliwość wędrówki szlakami, rozmieszczonymi wokół miasteczka. Przez ten teren prowadzi Szlak Appalachów. To miejsce, w którym będą się znakomicie czul zarówno wielbiciele historii, jak i miłośnicy leśnych spacerów.

Droop Mountain Battlefield State Park

To miejsce, w którym rozegrała się ostatnia ważna bitwa wojny secesyjnej na terytorium Wirginii Zachodniej. Obecnie na terenie parku znajduje się muzeum, upamiętniające tamte wydarzenia. Wśród eksponatów można znaleźć armaty i inne wyposażenie konfederatów oraz żołnierzy Unii. Na terenie parku znajdują się także szlaki górskie, które prowadzą przez piękny las. Ozdobą tego miejsca jest wieża obserwacyjna, która zapewnia wspaniały punkt obserwacyjny na Appalachy.

Blennerhassett Island Historical State Park

To wierna reprodukcja domu Hermana Blaennershassetta, znajdującego się na niewielkiej wyspie na rzecze Ohio. Jego dawny właściciel był pochodzącym z Irlandii prawnikiem i politykiem. Wybudowana przez niego rezydencja była uważana za jedną z najpiękniejszych na Zachodzie Ameryki. Gościli w niej wybitni amerykańscy politycy, na czele z wiceprezydentem Aaronem Burr.

Obaj mężczyźni zostali oskarżeni z zdradę wojskową i aresztowani. Po procesie zostali uniewinnieni, jednak nigdy nie odzyskali utraconej pozycji. Oryginalny dom Hermana Blennerhassetta spłonął w pożarze w 1811 roku, jednak dzięki pracom archeologów udało się stworzyć jego wierną replikę. Na wyspie znajdują się także piękny park, który sprzyja spacerom. Turyści mogą też wynająć bryczkę, lub korzystać ze ścieżek rowerowych. Działa tam także wagonik turystyczny.

Pricketts Fort State Park w Fairmont

Ten znajdujący się na niewielkim wzniesieniu skansen powstał w 1976 roku. Jest to wierna reprodukcja fortu wzniesionego w 1774 roku przez kolonizatorów. Oryginalna budowa służyła za ochronę przez indiańskimi najazdami z zachodu. Placówka pokazuje, jak wyglądało życie kolonizatorów w XVIII wieku. Odbywają się tam pokazy rzemiosł, którymi parali się przybysze z Europy.

LINDY-POINT

W skansenie możemy podziwiać pracę kowali, tkaczy czy innych rzemieślników z tego okresu. Pricketts Fort State Park oferuje swoim turystom wiele dodatkowych atrakcji. Na terenie skansenu dostępne są stoły piknikowe, przy których zwiedzający mogą wypocząć. Znajduje się tam także amfiteatr, mogący pomieścić 400 widzów. W okresie letnim na scenie odbywają się przedstawienia, pokazy teatralne oraz koncerty. Co aktywniejsi turyści, mogą korzystać z akwenu wodnego i rzeki, znajdujących się w pobliżu. Pięć kilometrów od parku ciągną się także trasy rowerowe i spacerowe.

 West Virginia Coliseum w Morgawtown

To jedna z najbardziej charakterystycznych aren sportowych na świecie. Swoim wyglądem nasuwa skojarzenia ze słynnym rzymskim Koloseum. Swoje mecze rozgrywają tam drużyny sportowe z West Virginia University. Odbywają się tam zawody w siatkówkę, koszykówkę, zapasy, oraz gimnastykę kobiet. W jego podziemiach mieści się także licząca 280 m2 siłownia. Oprócz niej w skład kompleksu wchodzą 13 sal wykładowych i konferencyjnych, studio tańca oraz korty do badmintona i squasha. Ta ogromna hala może pomieścić około 14 tysięcy widzów. Została ona oddana do użytku w 1970 roku.

USA-WIRGINIA-ZACHODNIA

Wirginia Zachodnia jest stanem pełnym atrakcji. Miłośnicy historii bez problemu znajdą tam wiele zabytków, pochodzących z czasów wojny secesyjnej. Wspaniałe widoki i starannie przygotowane trasy sprawię, że doskonale będą czuli się tam także pasjonaci długich spacerów. Wirginia Zachodnia to także wymarzone miejsce dla wszystkich fanów mocnych wrażeń. W tym miejscu każdy turysta na pewno znajdzie coś dla siebie.

Ciekawostki o stanie

- Wirginia Zachodnia jest domem ludzi dumnych. Najlepszym tego dowodem jest dewiza stanu " Ludzie gór zawsze wolni".-

-W Wirginii Zachodniej powstał jedyny na świecie budynek, w całości wykonany z węgla. Można go podziwiać w miejscowości White Sulphur Springs.

Przenieś do samej góry
5227 sqft luksusowa rezydencja Palm Beach
8.900.000 USD
Veneto Drive dom
350.000 USD

Veneto Drive dom

Palm Beach / Boynton Beach
Delray Beach Meridian apartament
699.900 USD

Delray Beach Meridian apartament

Palm Beach / Delray Beach
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2020 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij