serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.
31-08-2018
Z Warszawy do Miami LOTem od czerwca 2019
Najprawdopodobniej od czerwca 2019 roku polski LOT uruchomi bezpośrednie połączenie na trasie Warszawa Miami. Od wielu lat Polacy na Florydzie narzekają iż nie ma bezpośredniego połączenia lotniczego z Polski na Florydę. Taki lot będzie wspaniałym rozwiązaniem nie tylko dla Polonii na Florydzie, ale także dla turystów i inwestorów na Florydzie. Czytaj dalej w aktualnościach ...
17-06-2018
Jak dostać wizę do USA
Polska to jeden z nielicznych krajów Unii Europejskiej którego obywatele potrzebują wizy do Stanów Zjednoczonych. I choć wydaje się iż w chwili obecnej zdecydowana większość kandydatów do ubiegania się o amerykańską wizę ją dostaje, to warto dobrze się przygotować na rozmowę z konsulem w Amerykańskiej Ambasadzie, aby uniknąć rozczarowania odmową. Więcej w dzisiejszych aktualnościach ...

Lantana Yacht Club apartament 1348 sqft
300.000 USD
Dom Boynton Beach 12246 Eagles Landing Wy
339.900 USD

Dom Boynton Beach 12246 Eagles Landing Wy

Palm Beach / Boynton Beach

Wiza amerykańska a pewność wjazdu na terytorium USA

Wiza amerykańska a pewność wjazdu na terytorium USA nie zawsze oznaczająiż zostaniesz wpuszczony do Stanów Zjednoczonych. Jeśli postanowicie odbyć podróż do Stanów Zjednoczonych, na słoneczną Florydę, gdzie można nie tylko odpocząć w temperaturach prawdziwie letnich, bo latem temperatura może osiągać, ale nie przekraczać około 35 stopni Celsjusza, zimą natomiast, nie spada poniżej 15 stopni Celsjusza.

Miło jest pomyśleć o takich warunkach pogodowych, szczególnie gdy w Polsce panuje mroźna zima i odśnieżanie ze skrobaniem to dla Was dzień powszedni, prawda? Aktywny wypoczynek u wybrzeży Florydy, gra w golfa na profesjonalnych polach, nurkowanie, pluskanie się w ciepłych, krystalicznych wodach Oceanu Atlantyckiego lub Zatoki Meksykańskiej lub po prostu zażywanie kąpieli słonecznych to miły, ale nie zawsze jedyny cel podróży na Florydę. Możecie tutaj również starać się kupić domek lub mieszkanie i zamieszkać na stałe, delektując się tym co oferuje Wam Floryda przez okrągły rok. Jednak jaki by nie był cel Waszej podróży, nie obędzie się bez zdobycia promesy wizowej a następnie wizy uprawniającej do wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych.

Firmy pomagające w zdobyciu wizy do USA

W Internecie znajdziecie bardzo dużo stron internetowych i firm, które chętnie pomagają Polakom w zdobyciu wizy, w uzupełnianiu dokumentów i służą swoją wiedzą i doświadczeniem, aby każda kolejna osoba mogła zdobyć taką wizę bez większych problemów. Jednak na wstępie należy zaznaczyć, że są to firmy nie związane z żadną z instytucji rządowych USA i nie mają one wpływu na decyzję konsulatu, czy urzędnika imigracyjnego. Dodatkowo warto wiedzieć, że jedynym oficjalnym źródłem informacji o wizach, promesach wizowych, loterii wizowej, może być konsulat Stanów Zjednoczonych, poniższe porady to jedynie krótka informacja o tym co może Was czekać i gdzie możecie szukać właściwej oficjalnej wiedzy.

WIZA-AMERYKANSKA

Tak już jest, że Polacy wjeżdżając do Stanów Zjednoczonych zobowiązani są posiadać aktualną wizę. Dla sprostowania warto dodać, że potocznie mówi się o wizach, ale w praktyce są to promesy wizowe, a właściwą wizę wbija Wam w paszport lub nie, urzędnik imigracyjny, po wylądowaniu na lotnisku w USA. Więc mimo wklejonej promesy wizowej do paszportu, nadal nie możemy mieć stuprocentowej pewności, że dostaniemy się do USA.

Podział wiz amerykańskich

Wizy dzielimy na nieimigracyjne, oraz na imigracyjne. Te pierwsze, niemigracyjne, jest trochę łatwiej dostać, należą do nich wizy turystyczne, studenckie, służbowe, dyplomatyczne, tranzytowe, a także takie wydawane załogom samolotów, sportowcom i artystom, a także przedstawicielom organizacji religijnych. Podstawową, najczęściej wydawaną wizą jest wiza turystyczna, wydawana przez ambasadę Stanów Zjednoczonych na okres od pół roku do maksymalnie dziesięciu lat. Wklejana jest ona w paszport i jest wielokrotnego użytku. Wiza docelowa wstemplowana zostaje przez wspomnianego już urzędnika imigracyjnego tuż po wylądowaniu w USA. Wizy emigracyjne to wizy loteryjne, które można uzyskać poprzez wylosowanie w loterii wizowej, wiza narzeczeńska, oraz permanent resident card - karta stałego pobytu.

Wiza turystyczna, najbardziej popularna, uprawnia Was do podróżowania przez określony czas po Stanach Zjednoczonych. Nie możecie na jej podstawie pracować, uczyć się, czy wręcz osiedlić się w Stanach Zjednoczonych, ale możecie bez większego problemu oprócz zwiedzania i odpoczywania, dokonać zakupu samochodu czy też mieszkania, do którego możecie na podstawie wizy turystycznej wracać, a raczej podróżować wielokrotnie. Jeśli jednak zależy Wam na tym, żeby osiąść tutaj na stałe, powinniście zadbać o zieloną kartę lub wizę z pozwoleniem na pracę. Wizę służbową, z pozwoleniem na pracę pomoże Wam zorganizować pracodawca amerykański lub międzynarodowy działający na terenie USA. Zieloną kartę natomiast można dostać posiadając rodzinę w USA, planując ślub z obywatelem USA lub, co ciekawsze, biorąc udział we wspomnianej loterii wizowej.

EMIGRACYJNA-KONTROLA-USA-LOTNISKO
Kontrola na lotnisku w Stanach Zjednoczonych

Loteria wizowa

Loteria wizowa prowadzona jest co roku, z reguły w październiku lub listopadzie i ma na celu wydanie 50 tysięcy zielonych kart chętnym obywatelom z całego świata. Jeśli kraj w którym się urodziliście wpisany jest na listę krajów, które mogą brać udział w takiej loterii, nie pozostaje nic innego, niż zapoznać się ze szczegółami, regulaminem i wziąć w niej udział. Na liście tej znajdują się kraje, z których w ciągu ostatnich pięciu lat, nie osiedliło się w Stanach zbyt wielu imigrantów, Polska aktualnie może brać udział w loterii, ale co roku warto sprawdzać, czy nic się nie zmieniło. Szanse na zdobycie wizy w loterii są bardzo małe, ale nikt nie mówi, że nie ma ich w ogóle, to trochę jak gra w lotto. Po dopełnieniu formalności, wniesieniu stosownych opłat i pozytywnym przejściu rozmowy z konsulem w Polsce, pozostaje tylko sprawdzić wyniki loterii na początku drugiego kwartału kolejnego roku. Wiza loteryjna uprawnia Was do stałego pobytu w USA.

Wybór lotu do USA

Jak już znajdziecie swój lot, a raczej loty, bo bezpośrednich lotów na Florydę z Polski niestety nie znajdziecie, wsiądziecie do samolotu z biletem, paszportem i aktualną wizą, nie macie niestety pewności co do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. Podczas lotu uzupełnicie formularz imigracyjny I-94, którego część oddacie personelowi samolotu, drugą część zachowacie dla urzędnika imigracyjnego. Drugi formularz jaki musicie uzupełnić to taki dla celnika, w którym deklarujecie rzeczy i dewizy wwożone do USA.

Po wylądowaniu w Stanach po z reguły kilkunastu godzinach lotu z przerwą na przesiadkę, najpierw odbędziecie odprawę celną, którą w zasadzie przechodzi się bez większego problemu, w najgorszym wypadku, o ile nie przewozicie czegoś nielegalnego, zostanie Wam to po prostu skonfiskowane, a Wy wypuszczeni dalej. Nie przewieziecie kiełbasy i wyrobów wędliniarskich, owoców i warzyw, a także leków, jeśli nie macie odpowiedniego zaświadczenia od lekarza, że ich potrzebujecie. Nie przewieziecie też dużych ilości alkoholu, tylko określoną ilość, najczęściej win domowej roboty czy nalewek, a także niektórych dzieł sztuki i broni, nawet jeśli macie na nią zezwolenie. Po przejściu odprawy celnej nadchodzi czas na odprawę imigracyjną.

Zainteresuje Cię równieź:
czytaj dalej - wiza a wjazd na terytorium USA | loteria wizowa | wizy do USA | przekraczanie granicy | przewodnik po Stanach Zjednoczonych |

Przenieś do samej góry
Miami Brickell My Brickell apartament
700.000 USD

Miami Brickell My Brickell apartament

Miami Dade / Miami Brickell
Lake Clarke Shores dom
389.000 USD

Lake Clarke Shores dom

Palm Beach / Lake Clarke Shores
Jupiter Hills dom
899.995 USD

Jupiter Hills dom

Palm Beach / Tequesta
999.999$ Boca Raton Sea Ranch rezydencja
999.999 USD
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2018 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij