serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
21-01-2018
Wartość domów w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 2 bln dolarów w 2017
W roku 2017 wartość nieruchomości mieszkaniowych w USA wzrosła o 6,5 procent, czyli o 2 biliony USD, podał portal Zillow w ubiegłym tygodniu ... czytaj dalej w aktualnościach
30-12-2017
Strefy czasowe w USA
Sprawdź wszystkie strefy czasowe w Stanach Zjednoczonych. Podróżujesz na Florydę, do Kalifornii czy na Hawaje? Zobacz jaka jest różnica czasu pomiędzy Polską a poszczególnymi częściami USA.
31-10-2017
Wycieczka do Daytona Beach na Florydzie
Podczas planowania zwiedzania Florydy, koniecznie musicie odwiedzić Daytona Beach. Z Miami dotrzemy tam w kilka godzin samochodem autostradą I-95. A dla miłośników motoryzacji nie ma bardziej kultowego miejsca w Stanach Zjednoczonych niż Daytona Beach i jazda samochodem po plaży. Czytaj dalej w dzisiejszych aktualnościach ...

Dom w Boca Raton 5894 Michaux St, 1273 sqft
399.000 USD
117th Av Coral Springs willa 2,516 sqft
480.000 USD

117th Av Coral Springs willa 2,516 sqft

Broward / Coral Springs
Newsletter
Najnowsze oferty na Twoją skrzynkę!

Wizy do Stanów Zjednoczonych loteria

Sprawdź swój status

Zapytacie pewnie ile kosztuje udział w loterii wizowej? Otóż udział w loterii jest bezpłatny, jedyną opłatą na która możecie się natknąć przy składaniu swojego zgłoszenia jest taka, która uiszcza się u firm pośredniczących, mających na celu pomóc w uzupełnieniu formularzy i przejściu całej procedury. Należy tylko zaznaczyć, że żadna z tych firm nie jest związana z rządem Stanów Zjednoczonych, ani nie jest przez niego faworyzowana, kandydaci zostaną wybrani drogą losowania, bez względu na to, czy zapłacili firmie pośredniczącej, czy zgłoszenie składali osobiście, bez niczyjej pomocy.

Zero opłat na początku

Pierwsze opłaty zaczynają się dopiero w przypadku wygranego szczęśliwego losu. Pierwszą z nich jest opłata za rozpatrzenie wniosku i jest płatna tylko i wyłącznie w ambasadzie przed rozmową z konsulem USA, aktualnie wynosi ona około 330 dolarów. Nie dajcie się nabrać na informacje i prośby o wniesienie opłaty za wizę, rozpatrzenie wniosku, którą macie dokonać na konkretne konto, o czym możecie zostać poinformowani e-mailem, ponieważ są to zwyczajne oszustwa i próby wyłudzenia. Przed rozmową z konsulem powinniście przygotować się na wydatki administracyjno – organizacyjne, takie jak opłaty za wydanie świadectwa o niekaralności, odpisy aktów urodzenia i małżeństwa, koszty tłumaczenia notarialnego jeśli dokumenty są w innym języku niż polskim lub angielskim.

USA-SPRAWDZENIE-WIZY

Ciąg dalszy procedury wizowej

Dodatkowo dojdą Wam opłaty za badania i szczepienia, które mogą okazać się niezbędne. Badania i szczepienia wykonują jedynie przychodnie i lekarze wskazani przez ambasadę. Powyższe dokumenty musicie okazać konsulowi, jeśli ten o nie poprosi, warto więc zadbać o ich posiadanie przed spotkaniem. Jeśli przejdziecie pomyślnie rozmowę z konsulem, później zostanie już tylko opłata związana z formalnościami – opłata imigracyjna uiszczana po otrzymaniu wizy i wynosząca około 160 dolarów.

Podczas rozmowy z konsulem możecie być zapytani o rodzinę w Stanach, która mogłaby Wam pomóc w utrzymaniu się i poręczyć za was finansowo. Mogą również paść pytania o stan własnego posiadania, który pomoże utrzymać się przez pierwszy okres pobytu w USA. Nigdzie jednak nie jest podawana suma, jaką trzeba posiadać, aby wyemigrować do USA, każdy kandydat oceniany jest indywidualnie. Konsul będzie od Was również wymagał przedstawienia zaświadczenia o niekaralności w kraju, w którym przebywaliście powyżej pół roku, oraz wspomnianych badań lekarskich i szczepień.

Co dalej po formalnościach?

Jak już przejdziecie wszystkie formalności, spotkacie się z konsulem w celu rozmowy kwalifikacyjnej do otrzymania wizy i przejdziecie ją pomyślnie, co wcale nie jest takie proste jak się wydaje, możecie już tylko odliczać czas do wyjazdu. Otrzymaną wizę należy wykorzystać najpóźniej pół roku po jej otrzymaniu. Aby jej nie stracić należy nieprzerwanie przebywać na terenie Stanów Zjednoczonych i nie wyjeżdżać z nich na dłużej niż rok. Jeśli pomieszkacie tu nieprzerwanie ponad pięć lat, będziecie mogli ubiegać się o przyznanie obywatelstwa.

Jakie są szanse na wylosowanie Zielonej Karty do Stanów Zjednoczonych

Jak zwiększyć swoje szanse na wygraną w loterii? Są w zasadzie dwa punkty, które warto spełnić. Jeden to uważać na wszelkie wymogi formalne i nie potknąć się na najprostszych rzeczach, np. w uzupełnianiu formularza. Druga, to jak już wcześniej wspomniano, jeśli macie żonę lub męża, to wówczas oboje startujcie w loterii. Dlaczego? Ponieważ wraz z osobą, która wygrywa zieloną kartę, może wyjechać małżonek, oraz dzieci do 21 roku życia, o ile nie są już w stałych związkach. Jeśli składając swój formularz nie mieliście ślubu, albo dziecka, a w trakcie jego rozpatrywania sytuacja się zmieniła, nic nie szkodzi.

Jeśli wzięliście ślub lub urodziło Wam się dziecko, wizę dostanie także nowy członek rodziny.
Zapytacie jeszcze co może Wam formalnie przeszkodzić w wygraniu loterii lub nawet w uzyskaniu zielonej karty po wygraniu loterii? Jeśli zostaniecie wylosowani, ale ilość obywateli z Waszego kraju przekroczy 3500 osób, to wówczas wybierane są osoby według numerów zgłoszeń, tak zwanych Case Number.WIZA-STANY

Ci którzy mieli nieszczęście zostać wylosowani, ale jednak nie zostali wybrani ze względu na ilość osób z danego kraju, mogą nawet nie dowiedzieć się o takim przebiegu losowania. Może faktycznie jest to najlepsze rozwiązanie, bo byłaby to na pewno mało przyjemna informacja. Pamiętajcie też, że to konsul ostatecznie podejmuje decyzję o przyznaniu lub nie przyznaniu wizy imigracyjnej. Jeśli uzna, że macie za mało środków na pierwsze miesiące życia w Stanach i nie macie rodziny, znajomych lub krewnych, którzy mogliby Wam pomóc, dodatkowo nie spełnicie wymogów medycznych, zapewne nie przejdziecie tej kwalifikacji i jedyne co Wam pozostanie to to, że możecie czekać na kolejne losowanie, które odbędzie się za rok.

Co z nielegalnymi w Stanach Zjednoczonych?

Uważajcie też, jeśli przebywacie na terenie Stanów Zjednoczonych nielegalnie, formalnie nie jest zakazany udział ludzi obecnie przebywających na terenie USA, bo udział w loterii może brać każdy, kto urodził się w kraju, który nie jest wykluczony w loterii, jednak składając zgłoszenie oświadczamy, że nie jesteście karani, ani poszukiwani przez organy ścigania, oraz, że nie macie na sumieniu żadnych przestępstw. Jeśli przebywając w USA nielegalnie, robilibyście to wbrew prawu, mogłoby Was to dyskwalifikować w loterii.

Różne akcje społeczne, czy kampanie wyborcze prezydenckie lub do kongresu, obiecują czasami obniżenie wymagań loterii, w wyniku czego osoby przebywające w USA nielegalnie, też mogłyby dostać zieloną kartę w wyniku losowania. Jednak nakierowałoby to na pewno odpowiednie służby imigracyjne na Waszą osobę, a osoby przebywające nielegalnie, w wypadku braku poluźnienia prawa imigracyjnego, mogłyby być aresztowane i deportowane.

Czy można stracić zieloną kartę? Można, ale jeśli nie opuszczacie USA na dłuższy czas, nie zamierzacie przeprowadzić się i zamieszkać w innym kraju, składacie zeznania podatkowe i przestrzegacie prawa, nie powinniście mieć większych problemów z jej utrzymaniem. Dodatkowo mężczyźni w wieku od 18 do 26 roku życia powinni zarejestrować się w Komisji Poborowej.

Prawo emigracyjne - gorący temat polityczny w USA od lat

Uwaga, na koniec warto wspomnieć, że w związku z trwającymi reformami prawa imigracyjnego w Stanach Zjednoczonych, każda kolejna edycja loterii wizowej może zostać odwołana. Rząd Stanów Zjednoczonych dodatkowo zaznacza, że nie oferuje żadnej pomocy w opłaceniu przelotu, znalezieniu mieszkania lub pracy. Osoby ubiegające się o wizę DV powinny umieć udowodnić konsulowi, że od momentu wręczenia wizy, poradzą sobie w nowym miejscu zamieszkania i nie będą przykładowo musiały korzystać z pomocy opieki społecznej.

WIZA-USA

Jak już zdobędziecie zieloną kartę, znajdziecie pracę i wybierzecie sobie dom lub mieszkanie na Florydzie, które wynajmiecie lub kupicie i w nim zamieszkacie, pozostanie Wam delektować się każdą wolną słoneczną chwilą, bo prawdopodobnie, mimo zapewne trudności w dostosowaniu do innych realiów życia i pracy już poczujecie się trochę jak na wakacjach, które mogą dla Was trwać dłużej niż taki zwykły, turystyczny wyjazd.

GREEN-CARD-UNITED-STATES

Zainteresuje Cię również:
loteria wizowa do USA - więcej informacji | Stany Zjednoczone - przewodnik po 50 stanach | po co jechać do Stanów Zjednoczonych |

Przenieś do samej góry
999.999$ Boca Raton Sea Ranch rezydencja
999.999 USD
Dom w Miami
155.000 USD

Dom w Miami

Miami Dade / Miami downtown
Miami luksusowe nieruchomości
1.050.000 USD

Miami luksusowe nieruchomości

Miami Dade / Miami Aventura
Dom dla żeglarzy
800.000 USD

Dom dla żeglarzy

Palm Beach / Delray Beach
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2018 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij