serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
03-04-2019
Jaki hotel wybrać na Florydzie
Planujesz wyjazd na Florydę? Szukasz rezerwacji hotelu. W zależności gdzie chcesz jechać i jaki budżet masz na noclegi warto poznać podstawowe informacje o hotelach na Florydzie w USA.
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.
31-08-2018
Z Warszawy do Miami LOTem od czerwca 2019
Najprawdopodobniej od czerwca 2019 roku polski LOT uruchomi bezpośrednie połączenie na trasie Warszawa Miami. Od wielu lat Polacy na Florydzie narzekają iż nie ma bezpośredniego połączenia lotniczego z Polski na Florydę. Taki lot będzie wspaniałym rozwiązaniem nie tylko dla Polonii na Florydzie, ale także dla turystów i inwestorów na Florydzie. Czytaj dalej w aktualnościach ...

Lantana Yacht Club apartament 1348 sqft
300.000 USD
Lantana 167 Yacht Club Wy apartament 2 sypialnie
323.500 USD

Wniosek wizowy DS-160

Wypełnianie formularza będzie podzielone na kilka etapów, w każdym będziemy podawać informacje innego typu. Tak więc od początku, najpierw informacje personalne, adres, telefon, dane paszportowe, informacje o podróży, oraz o osobach towarzyszących Wam w podróży i informacje o poprzednich wizytach na terenie Stanów Zjednoczonych. Później będą pytania związane z kontaktem w USA, rodziną, pracą, edukacją i szkoleniami. Na koniec będą informacje z zakresu przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Dane personalne i adresowe

Uzupełnianie formularza rozpoczyna się od podania swojego nazwiska, imion, oraz odpowiedzi na formalne pytania, czy kiedykolwiek używaliście innych imion, nazw, takich jak nazwisko panieńskie, aliasy religijne, zawodowe i temu podobne. Następnie pozostanie podać stan cywilny z rozróżnieniem związków małżeńskich, konkubinatów, związków cywilnych i wielu innych, na koniec podając datę urodzin. Należy wtedy kliknąć przycisk do wysłania formularza i przejścia dalej. Jeśli system wyłapie jakieś błędy techniczne, takie jak brak podanych danych lub dane podane ze znakami lokalnymi, takimi jakie znajdziemy w języku polskim, zostaniecie o tym poinformowani stosownym komunikatem i strzałką wskazującą miejsce, gdzie wystąpił błąd.

AMBASADA-USA-SEALNastępnie zostaniemy poproszeni o podanie swojego obywatelstwa, oraz ewentualnie jeśli posiadacie inne obywatelstwa, podanie pozostałych. Tutaj też zostaniemy poproszeni o podanie informacji o numerze National Identification Number, oraz numery ubezpieczenia w Stanach Zjednoczonych oraz numery dotyczące płatności podatków. Jeśli takich nie mamy, zaznaczamy „Does Not Apply”, czyli, że pytanie nas nie dotyczy.
W następnym kroku musimy podać wszelkie dane adresowe. Pamiętajcie, cały czas nie korzystamy z polskich znaków. Jeśli macie inny adres zamieszkania i zameldowania, zaznaczcie odpowiednią opcję i podajcie też drugi adres. Tutaj też podajemy swoje numery telefonów, oraz adres e-mail. Jeśli nie mamy, standardowo powinniśmy zaznaczyć, że pytanie nas nie dotyczy. Przy numerze telefonu nie podajemy plusa przy numerze kierunkowym, tylko dwa zera.

Paszport i podróż

Następnie podajemy rodzaj paszportu, jeśli nie mamy paszportu urzędowego lub dyplomatycznego, tylko taki zwyczajny, zaznaczamy paszport „regular”. Należy podać wszelkie dane, takie jak kraj wydania, data wydania, data ważności, oraz informację czy paszport był Wam kiedykolwiek ukradziony, oraz szczegóły dotyczące tego zajścia. W następnym kroku należy podać swój cel podróży, który wiąże się z typem wydawanej Wam wizy. Jeśli macie konkretne plany, o których możecie napisać, wymieńcie jak najwięcej szczegółów. Datę Waszego przylotu do Stanów Zjednoczonych, czas przez który zamierzacie tutaj pozostać, oraz adres, gdzie zamierzacie zamieszkać przez ten czas. Jeśli ktoś pokrywa koszty Waszej podróży, właśnie w tym punkcie należy podać jego dane, począwszy od nazwiska lub nazwy jeśli jest to instytucja, oraz ich dane kontaktowe. Jeśli podróżują z Wami inne osoby, również podajcie ich dane wypełniając te część formularza. Jeśli Wasi towarzysze są częścią grupy, firmy z którą podróżujecie biznesowo też należy podać taką informację.

Jesteście na półmetku. Szybko poszło, prawda? Teraz podacie informacje na temat swojej poprzedniej wizyty w Stanach Zjednoczonych, jeśli taka się odbyła. To tutaj podajecie też informację, czy kiedykolwiek mieliście wizę do Stanów Zjednoczonych, jeśli tak, to czy wiza o która ubiegacie się teraz jest tego samego typu co poprzednia i czy została ona wcześniej cofnięta lub anulowana. Dodatkowo nie ukryjecie czy nigdy nie odmówiono Wam wstępu na terytorium USA. Jeśli odmówiono, będziecie musieli wytłumaczyć dlaczego. Ostatnim pytaniem w tym punkcie będzie pytanie o to, czy kiedykolwiek ktoś składał podanie o wizę w Waszym imieniu. Wbrew pozorom, ostatnie punkty dotyczące podróży do USA, są dość czasochłonne.

Sytuacja zawodowa i rodzinna

Następnie będziecie musieli podać kontakt do osoby lub organizacji, która może potwierdzić Waszą tożsamość. Punktem kontaktowym w USA może być każda osoba, która Was zna i w razie potrzeby może za Was zaświadczyć. Jeśli jedziecie do pracy, może to być firma, na której zaproszenie przyjeżdżacie. Następnie zostaniecie zapytani dosyć szczegółowo o swoją rodzinę. Podacie imię i nazwisko ojca i matki, ich daty urodzin, oraz ich statusu względem Stanów Zjednoczonych. FOTO-VIZA-USA

Czy są mieszkańcami USA czy też nie, jeśli tak, to czy są legalnymi mieszkańcami Stanów, czy też mają inny z wymienionych statusów w USA. Jeśli macie inną rodzinę w Stanach Zjednoczonych, na samym końcu tego punktu będzie miejsce, aby ich wymienić. W następnym kroku podajecie dane współmałżonka lub partnera, jeśli zaznaczyliście odpowiednio na samym początku wypełniania formularza swój stan cywilny.

Następnie możecie wykazać się podając swój aktualny status zawodowy. Tutaj z długiej listy wybierzecie zawód, który wykonujecie. Niezależnie czy jesteście związani z branżą medyczną, wojskową, edukacyjną, informatyczną, czy jakakolwiek inną spośród całej listy na pewno wybierzecie to, co najbardziej przedstawia Waszą osobę, oraz odpowiednie dane dotyczące miejsca pracy. Następnie pozostaje Wam podać jeszcze dane poprzedniego zatrudnienia jeśli takie było.

W przedostatnim kroku podajecie informacje, czy należycie do jakiegoś klanu lub plemienia. Musicie podać w jakich językach mówicie. W jakich krajach byliście przez ostatnich pięć lat, czy należeliście do jakiejś charytatywnej organizacji, czy jesteście wyspecjalizowani w obsłudze broni palnej, materiałach wybuchowych, materiałach biologicznych, chemicznych i nuklearnych.

Czy służyliście kiedyś w armii lub organizacji paramilitarnej.

Pytania częściowo drażliwe

Ostatni etap pytań, to tak jak już wspomnieliśmy te związane z bezpieczeństwem. Dla wielu osób jest to część nastawiająca negatywnie do całego procesu uzupełniania formularza, mimo, że do tej pory nie był on wcale taki ciężki, jak się o tym mawia. Jednak przy odpowiednim podejściu, ten etap powinien pójść równie gładko. Pamiętajcie po prostu, że po zamachach 11 września polityka bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych jest przeczulona na wiele drobnych elementów.

Być może dla Was uzupełnienie ostatniej części formularza będzie mało przyjemne, ale jeśli pomyślicie, że chodzi tu tylko i wyłącznie o bezpieczeństwo i pytania nie są wycelowane bezpośrednio w Was, pójdzie trochę łatwiej.

Zainteresuje Cię również:
formularz wizowy USA | wypełnianie formularza wizowego | unikanie problemów na granicy |

Przenieś do samej góry
Rezydencja Floryda
589.000 USD

Rezydencja Floryda

Palm Beach / Boca Raton
165.000$ apartament 300m od plaży
165.000 USD

165.000$ apartament 300m od plaży

Palm Beach / Boca Raton
Palm Beach Ocean Blvd rezydencja 8 sypialni
42.500.000 USD
Seven Bridges gotowy do wprowadzenia się
1.675.000 USD

Seven Bridges gotowy do wprowadzenia się

Palm Beach / Delray Beach
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2019 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij