serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
19-04-2020
Agent nieruchomości na Florydzie
Szukasz dobrej inwestycji i lokaty kapitału za granicą? A może szukasz dobrego agenta nieruchomości na Florydzie? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Sprawdź informacje o florydzkim rynku nieruchomości podczas epidemii koronawirusa w USA.
03-04-2019
Jaki hotel wybrać na Florydzie
Planujesz wyjazd na Florydę? Szukasz rezerwacji hotelu. W zależności gdzie chcesz jechać i jaki budżet masz na noclegi warto poznać podstawowe informacje o hotelach na Florydzie w USA.
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.

Dom w Boca Raton 5894 Michaux St, 1273 sqft
399.000 USD
Willa Lantanta 8056 Ambach Wy 1243 sqft
114.900 USD

Wypełnianie formularza wizowego

W ostatnim etapie będziecie pytani o wiele zagadnień i powinniście odpowiadać przecząco lub twierdząco. Jeśli odpowiecie twierdząco, pojawi się dodatkowe okienko, w którym szczegółowo powinniśmy opisać problem. Przygotujcie się na odpowiedź na około dwadzieścia pięć pytań, takich jak czy chorujecie na choroby zakaźne o znaczeniu publicznym, znajdujące się w wykazie Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej, czyli przykładowo aktywną gruźlicę, syfilis, rzeżączkę, trąd zakaźny i wiele innych. Czy macie zaburzenia psychiczno – fizyczne, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa swojego lub innych. Czy kiedykolwiek nadużywaliście lub byliście uzależnieni od narkotyków.

W ankiecie znajdują się też pytania rzutujące bezpośrednio na bezpieczeństwo. Należy odpowiedzieć na pytanie, czy było się kiedykolwiek aresztowanym za przestępstwo, nawet jeśli zostało się ułaskawionym lub poddanym amnestii. Czy byliście kiedykolwiek zaangażowani w proceder prania brudnych pieniędzy. Jest kilka pytań związanych z handlem ludźmi, powinniśmy odpowiedzieć, czy nigdy nie byliśmy w ten proceder zamieszani, czy nie byli zamieszani w niego nasi bliscy i czy kiedykolwiek świadomie nie wspieraliśmy tego procederu. Czy braliście udział w akcji szpiegowskiej lub jakimkolwiek sabotażu podczas poprzednich wizyt w USA.

Nie obyłoby się bez pytań o terroryzm. Oczywiście powinniście odpowiedzieć czy nie jesteście związani z jakąś organizacją terrorystyczną, czy finansowaliście taką działalność lub w inny sposób jej nie wspieraliście. Czy uczestniczyliście kiedykolwiek w ludobójstwie, torturach, pozasądowych aktach zabójstw, morderstw politycznych lub innych aktów przemocy.

STANY-WIZA-USA

Znajdą się tutaj także pytania ze sfery ekonomiczno politycznej, np. czy kiedykolwiek zrzekliście się obywatelstwa Stanów Zjednoczonych, tylko dlatego, żeby uniknąć zapłacenia podatku. Czy pomagaliście w uzyskaniu wizy i możliwości wjazdu do USA w sposób bezprawny, w celu uzyskania dóbr materialnych.

Na koniec dołączenie zdjęcia

Jeśli przejdziecie te i inne podobne pytania, zostanie Wam wybranie odpowiedniego zdjęcia i dołączenie go do formularza. Do wniosku musicie dołączyć fotografię w formacie elektronicznym. To jak ma wyglądać taka fotografia dokładnie zostało opisane na stronie internetowej ambasady amerykańskiej.

Dużym plusem nowego formularza jest fakt, że podpowiada on, jeśli ze zdjęciem jest coś nie tak i powinniśmy załadować na stronie inne, większe, mniejsze, jaśniejsze zdjęcie. Wszelkie porady dotyczące zdjęcia znajdziecie na stronie internetowej ambasady Stanów Zjednoczonych.

Warto jednak wspomnieć, że fotografia powinna być wykonana nie później niż w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, powinna mieć kształt kwadratu o dwucalowych bokach – 50 mm, z wizerunkiem twarzy na samym środku. Zdjęcie powinno być kolorowe na białym lub jasnym tle, natomiast wizerunek fotografowanego powinien zajmować 50% całego zdjęcia. Zdjęcie w nakryciu głowy dopuszczone jest jedynie wtedy, gdy twarz pozostaje całkowicie widoczna.

Jeśli będziecie mieli problem z dołączeniem fotografii, mimo, że będzie ona spełniała wszelkie warunki, ostatecznie możecie wziąć jej wersję drukowaną, oraz elektroniczną na spotkanie z konsulem. Pamiętajcie jednak, że im lepiej uda się wszystko zrobić w pierwszym etapie ubiegania się o wizę, tym łatwiej może być w kolejnych etapach. Pamiętajcie, zapiszcie swój wypełniony wniosek, spróbujcie go jeszcze raz otworzyć, w innej przeglądarce lub po ponownym połączeniu z Internetem. Być może wtedy pójdzie łatwiej.

WIZA-USA

Wydruk potwierdzenia i cierpliwe oczekiwanie

Po zakończeniu uzupełniania formularza wyświetli się Wam strona potwierdzająca jego uzupełnienie. Zawiera ona kod kreskowy, oraz kod alfanumeryczny. Wydrukujcie ją koniecznie, jak już wiecie, bez tego potwierdzenia może nie dojść do spotkania z konsulem, nawet po wstępnej pozytywnej weryfikacji wniosku. Po wydrukowaniu potwierdzenia jest też możliwość wysłania do siebie samego kopii formularza, w formacie PDF.

Jak już przejdziecie procedurę uzupełniania formularza DS-160, pozostanie Wam czekać na kontakt ze strony ambasady i rozmowa z konsulem. Pamiętajcie jednak, że to dopiero początek Waszej przygody z podróżą do USA i wiele może zależeć od dalszych etapów uzyskania promesy wizowej. Dopiero przekraczając granicę z wbitą wizą do paszportu, po przejściu kontroli urzędnika imigracyjnego, wychodząc z lotniska, możecie odetchnąć i zacząć cieszyć się swoją wizytą w Stanach Zjednoczonych.

Pamiętajcie jednak, żeby ze swoim powrotem ze Stanów Zjednoczonych nie spóźnić się choćby o jeden dzień. Takie spóźnienie może Was wiele kosztować. Jeśli zobowiązaliście się wrócić w określonym terminie i spóźnicie się, to Wasza wiza może stracić ważność, nawet jeśli ma jeszcze długi okres ważności. Inne przepisy imigracyjne są również bardzo restrykcyjne. Przykładowo, jeśli w czasie poprzedniej wizyty w USA złamaliście prawo lub mieliście inny konflikt prawny, który Wam mógłby się wydawać błahy, Wasz powrót tutaj następnym razem może być utrudniony – nawet jeśli Wasza wiza ma dalej termin ważności.

Jeszcze innym bardzo ważnym przewinieniem, na które nie możecie sobie pozwolić, to wykorzystanie wizy w innym celu, niż została wydana. Krótko mówiąc, nie możecie podjąć pracy, jeśli dostaliście wizę turystyczną. Zmiana kategorii wizy jest możliwa, jednak należy to robić kanałami oficjalnymi i nigdy nie próbować pracować nielegalnie. Pamiętajcie o tych kilku rzeczach podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych, to te kilkadziesiąt minut spędzone na wypełnianiu internetowego formularza DS-160 nie pójdzie na marne, a każda chwila spędzona na terenie Stanów Zjednoczonych będzie chwilą mile wspominaną w przyszłości.

Zainteresuje Cię także:
formularz wizowy USA | wniosek wizowy DS-160 | przekraczanie granicy Stanów Zjednoczonych |

Przenieś do samej góry
Apartament 1974 sqft Highland Beach
699.900 USD

Apartament 1974 sqft Highland Beach

Palm Beach / Highland Beach
Dom w Elpine Way
190.000 USD

Dom w Elpine Way

Palm Beach / Palm Beach Gardens
Miami Sunny Isles Beach Sole on the Ocean apartament
1.000.000 USD

Miami Sunny Isles Beach Sole on the Ocean apartament

Miami Dade / Miami Sunny Isles Beach
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2020 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij