serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
19-04-2020
Agent nieruchomości na Florydzie
Szukasz dobrej inwestycji i lokaty kapitału za granicą? A może szukasz dobrego agenta nieruchomości na Florydzie? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Sprawdź informacje o florydzkim rynku nieruchomości podczas epidemii koronawirusa w USA.
03-04-2019
Jaki hotel wybrać na Florydzie
Planujesz wyjazd na Florydę? Szukasz rezerwacji hotelu. W zależności gdzie chcesz jechać i jaki budżet masz na noclegi warto poznać podstawowe informacje o hotelach na Florydzie w USA.
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.

Lantana Yacht Club apartament 1348 sqft
300.000 USD
Apartament 403 S Sapodilla Av West Palm beach 2 sypialnie
325.000 USD

Żółwie morskie na Florydzie

Floryda to bardzo pogodne, słoneczne i ciepłe miejsce na ziemi. Floryda nazywane potocznie słonecznym stanem – sunshine state – przyciąga turystów z całego świata głównie do swoich kurortów, gdzie można wypocząć w luksusowych warunkach lub do swoich bajecznych i magicznych rezerwatów przyrody i innych obiektów, gdzie można na co dzień obcować z naturą i dziką fauną i florą. Temperatury w południowej części Florydy latem sięgają 35 stopni Celsjusza, zimą natomiast często nie spadają poniżej 15 stopni Celsjusza, przez około 360 dni w roku świeci tutaj słońce. Dużą atrakcją jest to, że przez całą wiosnę, lato i jesień można tutaj obserwować jak żółwie morskie składają swoje jaja na plażach Florydy, pamiętajcie, że nie wolno wtedy do nich podchodzić i zakłócać ich spokoju.
Żółw morski, mimo, że dość popularny i często spotykany na Florydzie, nie jest jednym z symboli stanu Floryda. Takimi symbolami są palma sabalowa, kamień księżycowy, wąż zbożowy, pantera florydzka czy manat. Żółw morski na Florydzie mimo to jest popularnym i lubianym gadem nie tylko wśród turystów, ale również wśród stałych mieszkańców.

Żółwie morskie zamieszkują rejony całego świata, wszystkie ciepłe oceany i morza naszego globu, w tym południowo wschodnią Florydę, czyli głównie okolice West Palm Beach, Fort Lauderdale i Miami. To właśnie okoliczne plaże między wiosną a jesienią mogą zapełnić się nie tylko turystami, ale także żółwiami morskimi zagrzebującymi w ciepłym piasku swoje jaja.

Trudne początki małych żółwi

Samice po bardzo długiej wędrówce, co ciekawsze, kierując się liniami sił pola magnetycznego naszej planety, trafiają do miejsca swojego urodzenia, gdzie chcą złożyć jaja. Wychodząc z wody poruszają się bardzo wolno i można powiedzieć wręcz niezdarnie. Jeśli samica wyjdzie już odpowiednio daleko, że jej jajom nie powinny zagrażać fale morskie zaczyna kopać dołek wspomagając się swoimi tylnymi kończynami.
W wykopanym dołku składa jednorazowo od pięćdziesięciu do stu pięćdziesięciu jaj, po czym z powrotem powoli zasypuje je piaskiem.
Cała procedura składania jaj trwa dość długo, bo około ośmiu godzin, po czym samica wraca do wody. Po dwóch, trzech tygodniach samica znowu wędruje i wypływa na ląd, aby złożyć kolejne jaja i robi tak przez cały cykl lęgowy. Małe żółwie wykluwają się z zakopanych jaj, po około ośmiu tygodniach.

ŻÓŁW-MORSKI-ZDJĘCIE

Do skutecznej inkubacji jaj potrzebne jest ciepło, które pochodzi od słońca nagrzewającego piasek, a przecież promieni słonecznych na Florydzie nie brakuje. Z ciekawostek warto wspomnieć, że jeśli temperatura osiągnie lub przekroczy 30 stopni Celsjusza, z jaj wylęgną się osobniki żeńskie, w przeciwnym wypadku, przy niskich temperaturach, wylęgają się żółwie płci męskiej.

Najwięcej małych wykluwa się w późnych godzinach wieczornych lub nawet nocą i muszą jak najszybciej przedostać się do swojego naturalnego środowiska, gdzie będą bezpieczniejsze niż na lądzie.

Dzięki późnej porze wyklucia wzrasta ich szansa na przeżycie, ponieważ w ciągu dnia czyha na nie więcej niebezpieczeństw, takich jak wygłodniałe drapieżne ptaki, kraby i inne drapieżniki.

Jednak w wodzie nie do końca jest tak bezpiecznie jakby się mogło wydawać, tutaj małe żółwie mogą stać się ofiarą drapieżnych ryb. Niestety do dojrzałości przeżyje jedynie nieliczna grupa żółwi, które przyszły na świat w jednym okresie lęgowym.

Samotne życie dorosłych żółwi

Żółwie morskie prawie całe życie spędzają w samotności, choć prawdą jest, że raz na jakiś czas zbierają się w większe grupy, ale głównie ze względu na większe pokłady pożywienia na konkretnym terytorium. Żółwie sypiają przy powierzchni wody, jednak jeśli zachodzi taka potrzeba, potrafią ukryć się na dnie i tam spędzić noc.

Natomiast małe osobniki podnoszą tylnie kończyny na grzbiet i potrafią tak dryfować przy powierzchni i jednocześnie spać. Żółwie morskie mogą nurkować nawet poniżej kilometra głębokości i pozostać tam bez wypływania, na jednym oddechu do trzech godzin. Sprawdź także gdzie nurkować na Florydzie w przewodniku po najpiękniejszych zakątkach Florydy.

ŻÓŁW-NA-PLAŻY

Żółwie morskie żywią się bezkręgowcami żyjącymi w wodach oceanu, w ich menu znajdują się meduzy, kraby, krewetki, ukwiały, skorupiaki, mięczaki, a także wodorosty, algi, gąbki i ryby. W związku z tym, że nie mają zębów, używają swoich szczęk do rwania i gniecenia pokarmu na drobne kawałki, aby łatwiej było je jeść.

Często zdarza się, że pokarm, jest na tyle mały, że połykany jest w całości. Poszczególne gatunki różnią się trochę swoim menu. Dorosłe osobniki mogą mierzyć od 70 do 140 centymetrów i mogą ważyć nawet pół tony.

Co nieco o budowie skorupy i nie tylko

Karapaks żółwi, czyli pancerz grzbietowy jest wykształcony normalnie, plastron, czyli część brzuszna pancerza, jest natomiast nieco zredukowany. Na końcu szczęki nie mają dziobu, natomiast pancerz pokryty jest rogowymi płytkami zbudowanymi z keratyny. Ich skorupa jest duża, spłaszczona i ma opływowe linie.

Kończyny, zarówno tylnie jak i przednie są niczym szerokie i płaskie wiosła, podczas pływania tak zamaszyście machają przednimi kończynami, że może przypominać to machanie skrzydłami ptaka, tylnie kończyny służą jak stery, do zmiany kierunku.

Ciekawostką jest fakt, że prawie wszystkie żółwie potrafią się schować w swojej skorupie, w tym wypadku jest wyjątek, żółwie morskie nie potrafią wciągnąć łba ani kończyn i ogona do swojej skorupy.

Zainteresuje Cię również:
żółwie zielone na Florydzie | fauna Florydy | Everglades Floryda | Krokodyle na Florydzie | Manaty na Florydzie |

Przenieś do samej góry
Key Biscayne Condo
400.000 USD

Key Biscayne Condo

Miami Dade / Miami Key Biscayne
Apartament w Tequesta
99.000 USD

Apartament w Tequesta

Palm Beach / Tequesta
Rezydencja w Palm Beach
14.500.000 USD

Rezydencja w Palm Beach

Palm Beach / Palm Beach
1.149.000$ Boca Raton Estovile rezydencja
1.149.000 USD
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2020 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij