serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
19-04-2020
Agent nieruchomości na Florydzie
Szukasz dobrej inwestycji i lokaty kapitału za granicą? A może szukasz dobrego agenta nieruchomości na Florydzie? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Sprawdź informacje o florydzkim rynku nieruchomości podczas epidemii koronawirusa w USA.
03-04-2019
Jaki hotel wybrać na Florydzie
Planujesz wyjazd na Florydę? Szukasz rezerwacji hotelu. W zależności gdzie chcesz jechać i jaki budżet masz na noclegi warto poznać podstawowe informacje o hotelach na Florydzie w USA.
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.

Apartament 403 S Sapodilla Av West Palm beach 2 sypialnie
325.000 USD
117th Av Coral Springs willa 2,516 sqft
480.000 USD

117th Av Coral Springs willa 2,516 sqft

Broward / Coral Springs

Aktualności

19-04-2020

Agent nieruchomości na Florydzie

Jesteś na Florydzie? Myślisz o zakupie nieruchomości w Stanach Zjednoczonych. Chciałbyś spotkać się z polskojęzycznym agentem nieruchomości na FL? Koniecznie skontaktuj się z nami.
Najlepiej napisz maila. Skontaktujemy się z Tobą.

Kontakt

03-04-2019

Jaki hotel wybrać na Florydzie

W Stanach Zjednoczonych a w szczególności na Florydzie jest mnóstwo opcji zakwaterowania. Wszystko w zasadzie zależy od Twojego budżetu i w jakich miejscach zamierzasz być na Florydzie.
Jeżeli zaczynasz w Miami, nie spodziewaj się że będziesz "przyzwoicie" spał w hotele za mniej niż 100 USD za dobę.

Jaki hotel na Florydzie

Poczytaj trochę informacji na naszej stronie o hotelach na Florydzie i jak zaplanować swój nocleg na Florydce!

Hotele na Florydzie

05-11-2018

Gdzie na golfa na Florydzie

Gdzie na Golfa na Florydzie. Cała floryda usiana jest wspaniałymi polami golfowymi. Tymi luksusowymi i bardzo prestizowymi, gdzie oczekiwanie na "membership" może trwać latami, a opłaty kosztuja fortunę, po mało znane i tanie pola golfowe w mniej prestiżowych lokalizacjach Florydy.

Pola golfowe Florydy

Gdzie na golfa na Florydzie

31-08-2018

Z Warszawy do Miami LOTem od czerwca 2019

Lot na trasie Warszawa Miami - to byłoby spełnienie marzeń Polaków na Florydzie i jednocześnie okazja dla Polaków do odwiedzenia Miami, i innych zakątków Sunshine State.
Takie połączenie lotnicze to także okazja do "złapania" połączenia do krajów Ameryki Łacińskiej i do innych destynacji w Ameryce Południowej, jak Bogota, San Jose na Kostaryce lub lotu na Kubę albo do Cancun w Meksyku.

Lotniska na Florydzie

Sprawdź wszystkie lotniska Florydy

17-06-2018

Jak dostać wizę do USA

Polska, Bułgaria i Rumunia to trzy kraje Unii Europejskiej których obywatele potrzebują wizę do USA. W tej chwili Polska ma stosunkowa niski procent odrzuceń wniosków o amerykańską wizę, lecz w dalszym ciągu należymy do tej grupy państw które potrzebują wizę do USA.

Amerykańska wiza informacje praktyczne

Zobacz jak przygotować się na wizytę w amerykańskim konsulacie i jak uniknąć odnowy wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. Czytaj dalej wiza do USA

22-04-2018

Zwiedzamy Stany Zjednoczone

Przewodnik po Stanach Zjednoczonych. Wszystkie stany USA w jednym miejscu.
Ciekawostki, informacje i co należy zwiedzić w poszczególnych stanach. Od Florydy po Hawaje i Alaskę.

USA stany przewodnik po kraju

18-03-2018

Wycieczka na Key West na Florydzie

Będziecie na Florydzie? Będziecie zwiedzać Miami, Orlando, Disneylald lub Cape Canaveral?
A może planujecie wycieczkę na Key West?

Oto informacje co należy zwiedzić i zobaczyć podczas pobytu na Key West

04-02-2018

David Beckham za dwa lata otworzy klub piłkarski w Miami

Na konferencji prasowej, która odbyła się w ubiegłym tygodniu David Beckham powiedział iż w końcu jego marzenia się spełniły, po tym jak ostatecznie stał się właścicielem nowej drużyny piłkarskiej. Nazwa nowego teamu jeszcze nie jest znana. Ale wieść niesie, że drużyna może nazywać się Miami Victoria. Zespół planuje dostać się do 25 pierwszej ligi futbolu USA w ciągu 2 lat.

Komisarz Don Gerber przyznał Beckhamowi franczyzę na prowadzenia profesjonalnej drużyny piłkarskiej. Będzie to pierwszy zespól piłkarski z Miami od 2001 roku.

MIAMI-DAVID-BECKHAM-FUTBOL

21-01-2018

Wartość domów w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 2 bln dolarów w 2017

Jak podaje portal nieruchomościowy Zillow, wartość nieruchomości mieszkaniowych w USA wzrosła o 2 biliony USD. Podobna tendencja ma się utrzymywać lub lekko rosnąć w 2018. Co to oznacza dla inwestora? Oczywiście sprzyjające warunki do zainwestowania na amerykańskim rynku nieruchomości.

Zainteresuje Cię także:

Forum nieruchomości w Ameryce Północnej | nieruchomości w Hiszpanii | недвижимость Испания

30-12-2017

Strefy czasowe w USA

Przysłowiowy jet lag często może dać się nam we znaki podczas podróży. Szczególnie jeżeli napięty masz plan i zwiedzanie USA ogranicza się do maksymalnie 2 tygodnie. A jeżeli planujesz wyjazd na Hawaje sytuacja naszego biologicznego zegara jeszcze bardziej się komplikuje.

TIME-USA

Sprawdź strefy czasowe w USA

Podział Stanów Zjednoczonych na strefy czasowe

Stanu które szczególnie warto odwiedzić:
Hawaje, Kalifornia, Floryda, Alaska

31-10-2017

Wycieczka do Daytona Beach na Florydzie

Daytona Beach na Florydzie. Jazda po plaży samochodem to doświadczenie jedyne w swoim rodzaju, ale także warto odwiedzić tor wyścigowy Daytona.
Sprawdź co zwiedzić w mieście i jak zwiedzać Daytona Beach na Florydzie

21-09-2017

Kolejny huragan zbliża się do wybrzeży Florydy

W lokalnych wiadomościach praktycznie nie ma innego tematu tylko nadchodząca Maria. Wszyscy przygotowujemy się na nadejście żywiołu. Także jeżeli planujecie przylot na Florydę z Europy, dobrze się zastanówcie czy nie "przebookować" swoich biletów lotniczych do USA - Miami.
Wygląda na to, że dostaniemy po d.... po raz drugi.
Tylko pytanie którędy podąży Maria, czy uderzy od wschody czy od zachodu. Zwykle wschodnie wybrzeża Florydy są bardziej narażone na huragany, ale tak nie stało się ostatnim razem, kiedy Irma uderzyła we Florydę.

Dobra aplikacja do śledzenia huraganów

Jeżeli chcecie śledzić huragany na Karaibach i na Florydzie, to polecam Storm Tracker, aplikacje na Androida i na Iphona. Bardzo dobra aplikacja gdzie na żywo i na bieżąco możecie obserwować nadchodzący huragan. Wszystkie huragany na świecie, nawet te nad Pacyfikiem.

15-08-2017

Wyprawa do Oklahoma City

Oklahoma to miejsce, gdzie stosunkowo niewielu turystów z Europy dociera podczas swoich wakacji na terenie Stanów Zjednoczonych. Ale jeżeli wynająłeś samochód i masz zamiar przejechać i zwiedzić trochę Amerytki, to definitywnie Oklahoma City to miasto warte odwiedzenia. Sprawdż przewodnik po Oklahoma City. Atrakcje zwiedzanie. Interesujace rzeczy które należy zwiedzić w mieście i stanie.

OKLAHOMA-CITY-ZDJECIE

09-08-2017

300.000 USD NOWOŚĆ dom szeregowy w Delray Beach

Oferta dnia. Dom szeregowy za 300.000 USD w Dalray Beach
Dobra lokalizacja i atrakcyjna cena sprzedaży.

Przejdź do nieruchomości i zdjęć oferty

30-07-2017

Gdzie znajdują się najlepsze plaże Florydy

Co do plaży to oczywiście każdy z nas ma swoje preferencje. Jeden woli te ciche i odludne, drugi zatłoczone i z kioskami z piwem, a trzeci lubi plaże dla naturystów. Choć o te stosunkowo trudno na Florydzie, aczkolwiek w Miami jest oficjalna plaża dla naturystów/nudystów.

Dla Was przygotowaliśmy specjalny artykuł o najlepszych plażach Florydy. Część z nich znajduje się na wschodnim a część na zachodnim wybrzeżu Florydy. Jeżeli masz czas i ochotę, warto odwiedzić je wszystkie, podczas Twojego następnego pobytu na Florydzie.

Najlepsze plaże Florydy

NAJLEPSZE PLAZE FLORYDY 2017

19-07-2017

Kiedy sezon huraganów na Florydzie. Sprawdź kiedy najlepiej przyjechać na Florydę

Floryda co roku nękana jest silnymi wiatrami i ogromnymi ulewami, a niektóre z nich przekształcają się w tropikalne huragany. Lwia część pochodzi z nad Karaibów. Najlepiej śledzić wiadomości TV lub radio, które na bieżąco podają pogodę i nadejście nawet najmniejszego huraganu. Media na Florydzie alertują o tym z bardzo dużym wyprzedzeniem. Na Florydzie znajdują się tzw. "shelters" (dobrze oznaczone), są miejsca do których kierowani są mieszkańcy czy turyści podczas huraganu. Także dobrze oznaczone są drogi ewakuacyjne na nadejście huraganu.

Jak zabezpieczone są nieruchomości na FL na wypadek huraganu?

Zwykle nowe nieruchomości posiadają oka i drzwi przystosowane do wytrzymania huraganów. Sa to tzw. "impact windows" z odpowiednimi certyfikatami na odporność na silne wiatry. Te informacje na pewno poda Ci Twój realtor na Florydzie podczas prezentowania nieruchomości w procesie zakupu.

Kiedy jest sezon huraganów na Florydzie

Odwiedź rozdział w przewodniku po USA z informacjami o okresie huraganów na Florydzie i kiedy najlepiej zaplanować swój przyjazd na Florydę.

Generalnie nie należy obawiać się huraganów. Stan jest doskonale przygotowany na tego typu ewentualność i wszelkie klęski żywiołowe. A większość nieruchomości jest ubezpieczonych na tego typu ewentualność.

FLORYDA-HURAGAN

09-06-2017

Na jakie lotnisko na Florydzie

mają do dyspozycji mieszkańcy Stanów Zjednoczonych lub Kanady.
Floryda posiada mnóstwo mniejszych lotnisk na które są połączenia tanich linii lotniczych wewnątrz USA.

Sprawdź wszystkie dostępne lotniska na Florydzie

25-05-2017

Inwestycje w nieruchomości w Arizonie

Stan Arizona ze stolicą w Phoenix to także dobre miejsce na inwestycje w zagraniczne nieruchomości w Stanach Zjednoczonych. A dzisiejszy rynek nieruchomości w Arizonie jest niezwykle dynamiczny.

Działa tu także sporo realtorów polskiego pochodzenia. Warto "poexplorować" tutejszy rynek nieruchomości i zastanowić się nad taką inwestycją czy to pod wynajem czy jako dom wakacyjny w stanie Arizona.

Sprawdź informacje o Arizona i inwestycjach w tym stanie.
Odwiedź Forum nieruchomości zagranicznych i zamieść post o swoich zapotrzebowaniach i jakiej nieruchomości poszukujesz w Arizonie.

W Arizonie mieszka duża Polonia, więc na pewno znajdziesz tam sporo Polaków mieszkających i pracujących w USA.

ARIZONA

28-04-2017

Nowe oferty sprzedaży nieruchomości w Lantana w hrabstwie Palm Beach

Sprawdźcie dzisiejsze nowe oferty sprzedaży nieruchomości z Lantana. To bardzo dobra i dochodowa lokalizacja w hrabstwie Palm Beach. A właściciel może się spodziewać wysokich dochodów z wynajmu.
A w naszym przewodniku po Florydzie i USA tutaj znajdziesz informacje o pobliskim Boynton Beach.

22-04-2017

Jak znaleźć polskiego agenta nieruchomości w USA

Podczas poszukiwania inwestycji w nieruchomości na terenie USA, czy samej Florydy, warto jest skorzystać z usług polskojęzycznego agenta nieruchomości czyli "realtora". W Stanach Zjednoczonych jest mnóstwo Polaków pracujących w branży nieruchomości i warto pokusić się o skorzystanie z usług polskiego "realtora" w USA.

A gdzie i jak go znaleźć?
Najlepiej skorzystać z forum internetowego "Dom bez Granic" i dodać swój post iż jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w USA, lub poszukać na forum w sekcji nieruchomości Stany Zjednoczone.

20-03-2017

Sarasota na zachodnim wybrzeżu Florydy także dobra na inwestycję

Wschodnie czy zachodnie wybrzeże Florydy. To częsty dylemat z którym borykają się inwestorzy z Europy decydujący się na zakup nieruchomości na Florydzie. Wschodnie wybrzeże jest zdecydowanie bardziej rozwinięte i nastawione na biznes, natomiast zachodnie  wybrzeże i częśc Florydy położona nad Zatoką Meksykańską to zdecydowanie bardziej "spokojne" tereny i miejsce gdzie znajdziesz więcej ciszy i spokoju. zachodnia Floryda jest zdecydowanie gorzej rozwinięta od wschodniej części półwyspu florydzkiego.

Jeżeli szukasz dobrego zwrotu z inwestycji, to równie dobre może okazać się zachodnie wybrzeże Florydy i warto sprawdzić miasto Sarasota, od lat ważne miejse na nieruchomościowej mapie Florydy i jako dobre miejsce na zakup nieruchomości na Florydzie. Od lat mieszka tutaj spora grupa Polaków.

11-03-2017

Podróż koleją przez Stany Zjednoczone

Amerykańskie linie kolejowe AMTRAK. Sprawdź gdzie dojedziesz koleją w USA, ceny biletów i historię powstania AMTRAK USA.

03-03-2017

Broń w USA. Gdzie i jak kupić pistolet na Florydzie

Nie tylko na Florydzie, ale także w innych stanach Amerykanie (i nie tylko) noszą przy sobie broń. Dla nas Europejczyków - trzeba to przyznać - jest to szokujące i poruszające, ale wybierając się do USA trzeba być na to przygotowanym.
Zobacz więcej jak i gdzie kupić broń w USA

25-02-2017

Sprawdź nowe oferty inwestycyjne w Fort Lauderdale

Fort Lauderdale to także znakomite miejsce na zakup nieruchomości na Florydzie. Zaraz po Miami, to druga tak popularna destynacja na południowej Florydzie. Inwestując w Fort Lauderdale również możesz liczyć na dobry zwrot z inwestycji, a stale rozrastające się miasto potrzebuje domów i mieszkań na wynajem.

Dodatkowym atutem jest także międzynarodowe lotnisko w Fort Lauderdale z bezpośrednimi lotami z Europy. Np. połączenie Frankfurt - Fort Lauderdale czy lot z Berlina do Fort Lauderdale.

Dziś prezentujemy kilka nowości w naszej ofercie z Fort Lauderdale. Oczywiście to tylko kilka propozycji dla Was w różnym budżecie. Najlepiej skontaktować się z nami bezpośrednio w USA.

FORT-LAUDERDALE

17-02-2017

Problemy z przekraczaniem granicy amerykańskiej

Nie dosyć iż nie ma żadnych szans na zniesienia dla nas wiz do USA, to coraz częściej docierają do nas informacje iż mnóstwo osób z polskimi paszportami ma problemy z przekraczaniem granicy ze Stanami Zjednoczonymi. Dzieje się to na wielu lotniskach w USA.
Przeczytaj co Cię może czekać na granicy USA

PRZESZUAKNIE-LOTNISKO-USA

11-02-2017

Sprawdź nowe oferty sprzedaży luty 2017

W naszej ofercie sprzedaży pojawiło się sporo nowych ofert. Tylko ich ułamek prezentujemy w naszym serwisie.
Skontaktuj się z nami po każdego typu nieruchomości na Florydzie.
Przejdź do nowości na stronie teraz

08-02-2017

Ile mogę realnie zarobić na wynajmie nieruchomości inwestując na Florydzie

Kupno nieruchomości na Florydzie to dopiero początek drogi.
Pod uwagę należy wziąć kilka czynników które wpłyną na zmniejszenie czytaj uszczuplenie, naszego miesięcznego dochodu z wynajmu domu lub apartamentu w stanie Floryda.
1) roczny podatek od nieruchomości - który w USA jest dość wysoki. Ważne aby zadać to pytanie swojemu agentowi.
2) miesięczne utrzymanie nieruchomości typu condo, czyli HOA - w zależności od osiedla czy urbanizacji HOA może być bardzo wysokie
3) second HOA - na niektórych osiedlach na Florydzie często istnieje tzw. second HOA, lub master HOA - to kolejna opłata związana z utrzymaniem apartamentu/condo

Dowiedz się więcej o aspektach związanych z utrzymaniem  i wynajmem nieruchomości na Florydzie

28-01-2017

Grove Resort and SPA w pobliżu Disney World w Orlando

Olbrzymie budowane osiedle The Grove Resort & Spa to najnowsza inwestycja BTI Group na środkowej Florydzie w pobliżu Orlando. The Grove Resort and SPA położony jest zaledwie 5 minut drogi od Walt Disney World i innych parków tematycznych w okolicach Orlando, florydzkiego miasta które w 2015 r. odwiedziło blisko 66 mln turystów.

Do kupna są 872 apartamenty z dwiema lub trzema sypialniami. Osiedla/urbanizacja położona jest na 20 akrach otaczających Lake Austin, dając niezwykłe poczucie komfortu, spokoju, luksusu a jednocześnie niewielkiej odległości od Orlando i jego atrakcji w postaci światowej sławy Parków Tematycznych.

Ceny apartamentów od 250.000$ do 450.000$

THE-GROVE-RESORT-AND-SPA

Właściciele którzy zakupią w pełni wyposażone (całkowicie umeblowane), komfortowe apartamenty mają możliwość korzystania z nich podczas wakacyjnego pobytu w Orlando, a w pozostałym okresie roku przekazać je pod wynajem zarządzany przez Benchmark Hospitality International, jedną z wiodących firm tego typu w USA.
Benchmark Hospitality International zarządza nieruchomościami w Stanach Zjednoczonych, Japonii i Karaibach koncentrując się na nieruchomościach hotelowych i osiedlach apartamentów wakacyjnych.

ORLANDO-GROVE-RESORT-AND-SPA

FLORYDA-GROVE-RESOART-SPA-ORLANDO

Skontaktuj się z nami po dokładną listę dostępnych apartamentów, oraz w celu obejrzenia osiedla.
Zainteresuje Cię także:
Orlando | Universal Studios Florida | Disney World Magic Kingdom | lotnisko w Orlando

21-01-2017

Mar a Lago w Palm Beach zobacz rezydencję Donalda Trumpa na Florydzie

Mar a Lago w Palm Beach to prawdziwie luksusowy "retreat" na południowo wschodniej Florydzie. Nieruchomość wyceniana jest na około 200 mln dolarów. Ostatnie Boże Narodzenie nowy prezydent spędził tutaj z rodziną. A widać iż lubi to miejsce, bo bardzo często odwiedza Florydę i ekskluzywne Palm Beach.

Ale jak to bywa z Donaldem Trumpem, to nie tylko dom, ale także działający, kwitnący i przynoszący ogromne dochody biznes. Mar a Lago to także Private Club, Spa, golf club i ośrodek wypoczynkowy dla bardzo zamożnych. W ubiegłym roku zarobił - jak donosi Washington Post, 15,6 mln USD. Ale część Mar a Lago Donald Trump trzyma tylko dla siebie i swojej rodziny. Po prostu część posiadłości to prywatne salony, sypialnie i ogrody tylko dla Donalda i rodziny.

MAR-A-LAGO-FLORYDA-TRUMP-DOM

Nie wiedziałem osobiście Mar a Lago w środku, ale florydzkie media opisują go jako "amerykański" pałac w Wersalu. Mar a Lago to 17 akrów tuż przy oceanie, 126 pokoi, marmur, złoto, antyczne meble, absolutny luksus w każdym calu. XVII wieczne flamandzkie arrasy na ścianach, kryształowe zabytkowe żyrandole.

Jeszcze przed rozwodem z Iwaną

Trump kupił Mar a Lago w 1985 roku za 10 mln USD, teraz rezydencja warta jest pomiędzy 200 a 300 mln dolarów. W połowie lat 80-tych Trump wraz z ówczesną żoną Ivaną, pochodząca z Czech, miał plan przeprowadzić się na Florydę i zamieszkać w Mar a Lago. Jednak po rozwodzie z Iwaną, nieruchomość została w rękach Donalda. Po tym Trump postanowił przekształcić dom w luksusowy "retreat" dla bogaczy.

REZYDENCJA-TRUMP-FLORIDA

Okolice to tzw. "old money community" czyli zamożni Amerykanie z pokolenia na pokolenie zamieszkujący Palm Beach. Po tym urząd miasta miał spore problemy radząc sobie z pozwami okolicznych mieszkańców na zmianę statusu nieruchomości i napływ obcych do Palm Beach.

Chciałbyś zostać sąsiadem Donalda Trumpa na Florydzie? Sprawdź nasze oferty sprzedaży nieruchomości z Palm Beach

02-01-2017

Ceny nieruchomości na Florydzie - systematycznie w górę

Wedle reltor.com średnie ceny nieruchomości na Florydzie w listopadzie wzrosły o 1,6%. Najwyższe wzrosty odnotowano w Miami Dade county. Podobny wzrost przewidywany jest na pierwszy kwartał 2017 roku.
Ponad 30% inwestujacych na Florydzie to obcokrajowcy w ostatnim kwartale 2016.

Także prognozy wyglądaja bardzo optymistycznie na 2017. I choc kurs złotówki do dolara nie jest "za ciekawy" to w dalszym ciągu taka inwestycja wydaje się niezwykle atrakcyjna dla polskiego inwestora. Zapraszamy do kontaktu z nami po listę najciekawszych inwestycji na Florydzie. A aktualne oferty znajdziesz w naszych nowościach. Sprawdź nowe oferty sprzedaży

12-08-2016

Kamery internetowe na Florydzie - podglądaj na żywo

Sprawdź poniżej najciekawsze miejsca na Florydzie podglsdając na żywo kamerki internetowe. Miami, Key West, Tampa i inne miejsca na Florydzie. Przejdź do kamery internetowe na żywo na Florydzie

 

 

DOBRE-KNAJPY-MIAMI

04-08-2016

Szukasz dobrych informacji o inwestycjach w USA? Znajdziesz je w naszym przewodniku po kraju

Sprawdź w przewodniku po Stanach Zjednoczonych.
USA w pigułce - Informacje, inwestycje, ciekawostki o poszczególnych stanach. Gdzie warto i gdzie należy inwestować w Stanach Zjednoczonych.

USA-TRAVEL-GUIDE

21-07-2016

A może Arizona na inwestycje w amerykańskie nieruchomości

Poszukiwania nieruchomości na terenie Stanów Zjednoczonych nie warto ograniczać tylko do jednego stanu. USA to ogromny kraj i mnóstwo okazji do dobrych inwestycji. W ostatnich latach sporo dzieje się w Arizonie i warto także tam zawitać i porządnie "przeczesać tamtejszy rynek nieruchomości. Choć to dalej od Europy i wschodniego wybrzeża, warto tam pojechać i rozejrzeć się po ofertach nieruchomości na sprzedaż.

W Arizonie działa i ogłasza się w mediach polonijnych mnóstwo "realtorów" polskiego pochodzenia, którzy oferują swoje usługi dla osób zainteresowanych zakupem domu lub apartamentu typu condo w Arizonie.
A stan Arizona, a szczególnie okolice Phoenix oferują mnóstwo zarówno dla Polaków już od dawna mieszkających w USA i posiadających zieloną kartę lub obywatelstwo, jak również dla Polaków mieszkających w Polsce czy w Europie i poszukujących inwestycji np. pod wynajem w Stanach Zjednoczonych.

Koniecznie przejrzyj nasz przewodnik po Arizonie na stronie IBERMAXX USA i poznaj tej piękny stan, uwieczniany w wielu filmach o Dzikim Zachodzie.

forum o nieruchomościach w USA | wszystkie aktualności | IBERMAXX inwestycje w Europie - Hiszpania |

ARIZONA-MAPA-INWESTYCJE-USA

13-05-2016

Ultraluksusowa oferta nieruchomości

Nowości sprzedaży nieruchomości o charakterze utraluksusowym.
Sprawdź w dzisiejszych nowościach

09-04-2016

Jaki hotel na Florydzie

Sprawdź jakie hotele rezerwować na czas pobytu i poszukiwania domu lub inwestycji na Florydzie. Parę zdań o amerykańskich sieciach hotelowych i cenach za nocleg, oraz standardzie florydzkich hoteli.
Przejdź do Hotele na Florydzie

21-03-2016

Gdzie pogramy w golfa na Florydzie najlepiej?

Sprawdź gdzie najlepiej pograć w golfa na Florydzie. Przewodnik dla wyjeżdżających na golfa na Florydę. Gdzie gra się najlepiej, gdzie znajdują się najbardziej prestiżowe pola golfowe Florydy?
Jak zaplanować golfa na Florydzie?
Cóż, może taki wyjazd zainspiruje Cię także do zainwestowania za oceanem i zakupu nieruchomości na Florydzie.

CLEARWATER-POLE-GOLFOWE
Clearwater golf

25-01-2016

Wycieczka na przylądek Cape Canaveral

Cape Canaveral na Florydzie - wycieczka w kosmos?
Centrum lotów kosmicznych - Kennedy Space Center

NASA

14-01-2016

Które wybrzeże Florydy lepsze na zakup nieruchomości

Wschodnia czy zachodnia Floryda? To dylemat i częste pytanie osób zainteresowanych inwestycjami w Stanach Zjednoczonych i na Florydzie.
Wschodnia Floryda jest przede wszystkim bardziej rozwinięta od zachodniego wybrzeża. Na wschodnim wybrzeżu więcej się dzieje? Tutaj łatwiej znajdziesz pracę, szybciej wynajmiesz swoją inwestycję i szybciej sprzedasz dom czy apartament. Zachodnia Florydy i takie miasta jak Fort Myers, Naples, czy Tampa i Clearwater bardziej na północ to również doskonałe miejsca na inwestycję na Florydzie, lecz południowo zachodnia Floryda jest zdecydowanie słabiej rozwinięta. Choć plaże wybrzeża Zatoki Meksykańskiej są cudowne, z krystalicznie białym piaskiem i pióropuszami palm powiewających na wietrze ...
Ale właśnie to może przemawiać za tym iż właśnie tam kupisz dom. Jest tam ciszej, spokojnie i jest mniej ludzi. Choć w takich miastach jak Sarasota, St. Peterburg znajdziesz mnóstwo do rozrywki i pracy. Nie wspominając o Tampie czy San Marco na południu.
Wschodnie wybrzeże nawiedzają huragany (odpukać :) ale za to tutaj więcej się dzieje. Miami to najgorętsze pod względem rozrywkowym miasto Florydy. No i zostaje nam Key West, który w ogóle jest innym tematem, wartym oddzielnego artykułu o nieruchomościach na Florydzie.

FLORYDA-MAPA-WYBRZEZY

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie gdzie lepiej inwestować czy gdzie znaleźć swoje mieszkanie na emeryturę na Florydzie czy inwestycję przynoszącą zyski z wynajmu. Po prostu musisz zdecydować sam co lepiej odpowiada twoim planom. Co chcesz robić na Florydzie, spędzać tutaj czas tylko zimą czy mieszkać na stałe. Inwestować w lokale komercyjne i wynajmować lokale czy kupować nieruchomości pod wynajem wakacyjny czy wynajem długoterminowy.

06-01-2016

Początek roku 2016 zaowocował spadkiem cen na stacjach benzynowych Florydy

Niektóre, mniej prestiżowe stacje benzynowe pierwsze obniżyły ceny paliw poniżej 2 USD za galon. Przy stacjach w pobliżu Wallmartów ustawiały się wtedy duże kolejki. Ale i największe koncerny jak Shell, Chevron i Exxon obniżyły ceny paliw. To największa obniżka cena paliwa w USA od kilku lat.
Ale podróżując po Florydzie lub mieszkając tutaj, szybko się zorientujesz jak różne mogą być ceny paliwa w różnych miejscach kraju.

A np. na stacjach benzynowych przy lotnisku w Miami, mogą kosztować prawie dwa razy więcej niż w małym miasteczku na Florydzie. Witamy w Ameryce!
Dla podrożujacych po raz pierwszy do USA: jak uniknąć przykrych sytuacji na stacji benzynowej w Stanach Zjednoczonych

CENA-BENZYNY-USA-2016

26-12-2015

Polonijne biznesy na Florydzie

Strona floryda.eu to nie tylko nieruchomości na Florydzie, ale także ogromna baza informacji o wszystkim co związane z Florydą i Stanami Zjednoczonymi. Nasz serwis odwiedza kilka tysięcy osób dziennie, zarówno z Polski jaki i całego świata w tym tysiące Polaków, mieszkających w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.
Miedzy innymi w naszym przewodniku prezentujemy wszelkiego rodzaju polonijne biznesy: sklepy, restauracje, warsztaty mechaniczne/samochodowe i inne większe i mniejsze biznesy na Florydzie.

POLSKIE-BIZNESY-USA

Jeżeli chcesz aby prezentacja Twojej działalności znalazła się w naszym serwisie wystarczy iż napiszesz do nas maila. Bezpłatnie umieścimy prezentację Twojej firmy/sklepu/kancelarii itp. na naszych stronach www.floryda.eu.

Napisz nam o swojej działalności, czym  zajmuje się firma lub usługi, podaj adres i numer telefonu. To okazja aby większa ilość Polaków dotarła do Ciebie i znalazła Cię w sieci.
Zapraszamy do kontaktu. Napisz na adres:

biuro@floryda.eu

polonia na Florydzie | mieszkać na Florydzie | forum nieruchomości w Stanach Zjednoczonych |

10-12-2015

Gdzie najlepiej na zakupy? Oczywiście do USA!

Stany Zjednoczone od zawsze przyciągają amatorów zakupów i shopoholików wszelkiej maści, również i z naszego kraju. Na czele listy pozostaje Nowy Jork na przedświąteczne zakupy, ale i Floryda ma mnóstwo centrów handlowych, outletów i mallów w których warto zaplanować minimum jeden dzień w swoich planach przedświątecznych.
Oczywiście na czele listy florydzkich centr handlowych jest Sawgass Mills, gdzie jeden dzień nie wystarczy na choćby pobieżne obejrzenie wystaw sklepowych.

Przejdź do rozdziału centrum handlowe Sawgrass Mills na Florydzie w naszym przewodniku dla wybierających się na zakupy na Florydzie.

SAWGRASS-MILLS-FLORYDA-USA-ZAKUPY

23-11-2015

88% kupujących w USA korzysta z agenta nieruchomości

Okazuje się iż osoby zainteresowane zaupem nieruchomości, zarówno Amerykanie jaki i i obcokrajowcy, lwią część swoich poszukiwań zaczynają od internetu. To nie ulega wątpliwości i to jest oczywiste. To postępujący trend. Coraz więcej osób jest "podłączonych" do internetu i i używa internetu do poszukiwań. Od tego zaczyna się cały proces poszukiwania nowego domu lub mieszkania.
Ale przy tym ogromnym natłoku informacji, ogromnym wyborze i czasami szumie informacyjnym w sieci, jeszcze bardziej wzrosła rola agenta nieruchomości, który potrafi doradzić i profesjonalnie nakierować na dobre oferty nieruchomości swoich klientów.
Ogromnie wzrosła rola agenta, który potrafi podzielić się swoją profesjonalną wiedzą ze swoim klientem. I na końcu sprzedać mu nieruchomość.
Takie informacje podaje portal property wire international na temat aktualnych informacji z amerykańskiego rynku nieruchomości i trendów na amerykańskim i kanadyjskim rynku nieruchomości.

08-11-2015

Wycieczka do miasta Clearwater na zachodniej Florydzie

Inwestorzy kupujący nieruchomości na Florydzie jak i zwykli Amerykanie, od zawsze spierali się która część Florydy jest lepsza na zakup nieruchomości i na przeprowadzkę na Florydę. Obydwa wybrzeża są niezwykle piękne, choć wschodnie wybrzeże jest zdecydowanie bardziej rozwinięte.

Jest więcej serwisów, jest więcej ludzi i więcej "opportunities" niż mniej rozwinięty zachód i wybrzeże Zatoki Meksykańskiej. Ale może to właśnie cały urok zachodniego wybrzeża, gdzie jest spokojniej i ciszej. Jednym z ciekawych miast zachodniej Florydy jest Clearwater - miejsca także znanego wśród Polonii Amerykańskiej, bo mieszka tutaj mnóstwo Polaków. Polonii ze Stanów Zjednoczonych jak i Polaków z Kanady, posiadających tutaj swoje domy i mieszkania wakacyjne. Dziś zapraszamy was na wycieczkę do Clearwater Florida

11-10-2015

Polonia na Florydzie

Polonia na Florydzie jest dość rozproszona, jednak największe ośrodki polonijne i organizacje polonijne działają w Miami, oraz w Jacksonville. Sporo osób także przyznaje się do polskiego pochodzenia, a największym tyglem kulturowym Florydy jest oczywiście Miami, gdzie również mieszka sporo Polaków, nie tylko z obywatelstwem amerykańskim. Przeczytaj artykuł w naszym przewodniku po Florydzie - Polonia Florydy.

RADIO-POLONIA

 

06-09-2015

Ceny nieruchomości na Florydzie systematycznie idą do góry

Tanich ofert coraz mniej, także nieruchomości w wyższym budżecie, nieruchomości luksusowe i ultraluksusowe są rozchwytywane przez kupujących. Podobnie ma się rynek pierwotny, gdzie oferty deweloperskie są błyskawicznie rezerwowane przez inwestorów.
Często trzeba szybkiej reakcji, aby kupić to co się nam podoba. Podobnie ma się rynek wynajmu, gdzie po kilku dniach znajdziemy lokatora na naszą nieruchomość. Jeżeli chciałbyś podzielić się informacjami, podyskutować czy o coś zapytać w związku z nieruchomościami w USA, to warto wejść na forum o nieruchomościach na świecie i w dziale nieruchomości USA zamieścić swój post czy podyskutować z innymi Polakami mieszkającymi w Stanach Zjednoczonych.

18-08-2015

5 najdroższych nieruchomości w New York City

Poniżej pięć najdroższych "listingów" w New York City. Oczywiście top ten okupuje Manhattan, który wyprzedził wszystkie pozostałe 5 dzielnic NYC. Gdzie mieszkania sprzedają się po 100 mln USD, a townhousy po 120 mln USD. Portugalska gwiazda futbolu Ronaldo zakupił kilka dni temu apartament na Manhattanie w Trump Tower za 18,5 mln USD. I jak wieść niesie po 2018 ma się przeprowadzić za ocean po zakończeniu kontraktu z Real Madrid.

Cena 72 mln $
Penthouse na 23 East 22 Street zwany One Madison

NEW-YORK-APARTAMENT

Cena 75 mln $
Penthouse w San Remo Central Park

SAN-REMO-NEW-YORK

75 mln $
Duplex penthouse 8.10 West Street na wysokości Ritz Carlton

APARTAMENT-NEW-YORK

75 mln $
Dome Penthouse at The Plaza Hotel

CENTRAL-PARK-APARTMENT

76,5 mln $
6.432 Park Avenue Full floor penthouse

NEW-YORK-PARK-AVENUE

Przewodnik po stanie New York | przewodnik po Stanach Zjednoczonych | strefy czasowe w USA

02-08-2015

Dobry Realtor to podstawa na Florydzie

Budżet i lokalizacja to dwa podstawowe parametry które musisz wskazać Twojemu przyszłemu agentowi na Florydzie. Dobry realtor w ciągu kilku dni powinien wyszukać dla Ciebie najlepsze oferty w Twoim budżecie i o Twoich specyfikacji. Wszyscy agenci na Florydzie z ważną licencją, posiadają dostęp do systemów MLS w różnych lokalizacjach i korzystają z niego zarówno przy sprzedaży jak i wynajmie nieruchomości.

Ważne jest także, aby Twój agent na bieżąco informował Cię o ofertach pojawiających się w Twojej wybranej lokalizacji i w Twoim budżecie. To na wypadek kiedy od razu nie uda się znaleźć odpowiedniej oferty dla Ciebie.
W Stanach Zjednoczonych nie ma takiej możliwości, iż ta sama oferta na różnych portalach internetowych, pojawi się w dwóch różnych cenach, tylko spóźnienie przeładowania serwerów na różnych portalach może to sprawić.

REALTOR-FL

Ważne jest aby Twój realtor zajął się Tobą i poświęcił Tobie czas podczas poszukiwania ofert nieruchomości. A także poświęcił czas aby przekazać wszystkie najważniejsze informacje związane z zakupem posesji na FL. Informacje podatkowe, zasady wynajmowania nieruchomości na FL, system płacenia podatków od nieruchomości, system rozliczania się z Fiskusem, zasadach obowiązujących na danym osiedlu lub urbanizacji. Jednym słowem zasypał Cię gradem ważnych informacji, niezbędnych do podjęcia właściwej decyzji o zakupie nieruchomości na Florydzie.

forum o nieruchomościach za granicą | przewodnik po Stanach Zjednoczonych | mieszkać na Florydzie

16-07-2015

Remont mieszkania lub domu na Florydzie

Niby taka banalna rzecz jak wyremontowanie zakupionej nieruchomości. Udało Ci się kupić tanie, ale teraz kolej na przebudowę łazienki, wymianę kuchni i przemalowanie salonu i sypialni.
Jeżeli jest to nieruchomość należąca do osiedla, condominium, country clubu lub osiedla 55+ aby być w zgodzie z florydzkim prawem, będziesz potrzebował “permitu” od Association. To takie zezwolenie, które wydawane jest przez wspólnotę mieszkańców, reprezentowane przez “community board”. Zwykle czeka się na nie kilka dni a czasami tygodni, zależy jak sprawnie działa takie Association. Przed tym należy złożyć podanie, to taki formularz do wypełnienia.

HOME-DEPOT-FLORIDA

Po zatwierdzeniu naszego remontu, możemy bez obaw rozpocząć remont mieszkania. Czasami w takim “permicie” ujęte są zasady remontu i trzeba dokładnie wyjaśnić jakiego rodzaju będzie to remont mieszkania.
Zwykłe malowanie i odświeżenie mieszkania lub domu nie wymaga tego typu biurokracji, ale zawsze warto zapytać, aby uniknąć kłopotów i kar. Zwykle osiedla na Florydzie mają specjalnie wyznaczony czas w ciągu dnia, kiedy można remontować nieruchomość, chodzi o godziny w których można hałasować, wiercić, piłować, szpachlować, zdzierać tynk, rąbać młotkiem i wywozić gruz, oraz odpadki.
To wszystko po to, aby mieszkańcy condominium uniknęli niedogodności związanych z remontującym się sąsiadem.

Do remontu nieruchomości warto zatrudnić doświadczoną ekipę lub firmę która posiada odpowiednie certyfikaty i pozwolenia na przeprowadzanie poszczególnych faz remontów. Jest ich na Florydzie mnóstwo i w zasadzie na różnego rodzaju remonty, potrzebne są odpowiednie zezwolenia i szanująca się firma musi się wykazać iż je posiada. Np. certyfikat na usuwanie “moldu” lub certyfikat na zakładanie i zmienianie instalacji elektrycznej w mieszkaniach.

Certyfikat od dachu, zakładania okien anty-huraganowych, itp, itd.
Nie wszystkie firmy remontowe posiadają je wszystkie, część jest wyspecjalizowana tylko w niektórych dziedzinach budowy i remontu domu. Zawsze warto dokładnie spytać i znaleźć informacje czy dana firma remontowa ma pozwolenia na dane elementy remontu nieruchomości.
Warto także udać się do Association i spytać czego ty, jako właściciel nieruchomości będziesz potrzebował podczas remontu swojej posesji na Florydzie.
Czasami zwykłe przemalowanie drzwi zewnętrznych od mieszkania wymaga pozwolenia, oraz użycie danej marki farby ze specjalnym kodem, który uzyskasz właśnie we wspólnocie mieszkańców.
Takie restrykcje pozwalają utrzymywać osiedla na Florydzie w idealnym porządku i są doskonałym miejscem do mieszkania na Florydzie.

zamieszkać na Florydzie przewodnik dla początkujących | nowe oferty na stronie | rent a car Florida 20% taniej |

10-07-2015

Lato na Florydzie

Lipiec, a szczególnie sierpień, to czas najwyższych temperatur na Florydzie. W prognozach pogody w amerykańskiej, lokalnej TV, często podawana jest nie tylko aktualna temperatura powietrza, ale także odczuwalna temperatura, która często jest o kilka lub kilkanaście stopni wyższa niż to co notują termometry na Florydzie. Warto także zaznajomić się ze stopniami Fehreinherta, zamiast Celsjusza.
Przejrzyj także artykuł w naszym przewodniku po USA - temperatury na Florydzie na przestrzeni roku, oraz sezon huraganów na Florydzie.

04-07-2015

Happy Independence Day

Independence Day - wielu kojarzy przede wszystkich ze znanym filmem z Willem Smithem, ale to wielkie amerykańskie święto, które jest niezwykle hucznie obchodzone w USA. Na Florydzie każde miasto i miasteczko oferuje okazje do pokazów sztucznych ogni. Już wczoraj restauracje wypełniły się po brzegi, hotele również.
A dziś wieczorem można wybrać się na pokaz sztucznych ogni.

DZIEN-NIEPODLEGLOSCI

21-06-2015

Miami czy Fort Lauderdale

Jeżeli przyjeżdżasz po raz kolejny raz na Florydę, zamiast lotniska w Miami można użyć  i poszukać lotów do Fort Lauderdale, oddalonego o paręnaście mil od Miami. Jest sporo połączeń do Fort Lauderdale z Niemiec, z Holandii oraz z innych krajów Europy. Niekiedy można znaleźć dobre oferty i nawet zaoszczędzić. Ale zwykle lotnisko w Miami jest "tańsze" jeżeli chodzi o trasy międzykontynentalne Floryda - Europa.

Sprawdź przewodnik po lotnisku w Miami i zajrzyj także do przewodnika po lotnisku w Fort Lauderdale.

FORT-LAUDERDALE-AIRPORT

wszystkie aktualności | sprawdź nowe oferty na stronie | przewodnik po Stanach Zjednoczonych |

12-05-2015

Wycieczka do Nowego Jorku

Jeżeli planujesz podróż i zwiedzanie Stanów Zjednoczonych istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo iż zaczniesz swoją podróż od Nowego Jorku. Według mnie, to miasto - stolica świata. I myślę iż wielu ze mną się zgodzi w tym względzie.

Dziś zapraszamy do podróży po USA - Stan Nowy Jork

NEW-YORK

01-05-2015

Publix wykupuje centra handlowe na Florydzie

Publix to najpotężniejsza sieć supermarketów spożywczych na Florydzie. Bogata w gotówkę firma ciągle się rozwija i kupuje nowe lokale, głównie w największych centrach handlowych Florydy, stając się poważnym rywalem dla komercyjnych inwestorów na Florydzie i firm zajmujących się sprzedażą i kupnem lokali handlowych na Florydzie.

Dlaczego Publix tak intensywnie kupuje nieruchomości. Powód jest bardzo prosty, jak zawsze, lepiej kupić niż wynajmować. Koszty zakupu dla takiego giganta są niższe niż płacić "rent" właścicielowi nieruchomości przez lata i być niepewnym przyszłości. Także ceny nieruchomości na Florydzie idą w górę.
Ostatnim znacznym zakupem Publixa był zakup powierzchni w Verandah na Palm Beach Boulevard w Fort Myers na wschodniej Florydzie.

PUBLIX-FLORYDA

24-04-2015

Kto kupuje najwięcej nieruchomości w Miami i na południowej Florydzie?

Floryda, a głównie południowa Floryda, to od wielu lat miejsce gdzie "mieszają się" narodowości z każdego zakątka globu. W Miami czy okolicach, bez problemu porozumiesz się po hiszpańsku, portugalsku i czasami ... po rosyjsku. A kto w tej chwili przoduje w ilości zawieranych transakcji w Miami? Kto kupuje najwięcej, jaka nacja?
Miami to miasto numer 1 w całych Stanach Zjednoczonych pod względem ilości transakcji nieruchomości zawieranych przez obcokrajowców

W kwietniu Miami Associacion of Realtors podała takie informacje w swoim comiesięcznym biuletynie.

Obcokrajowcy kupujący nieruchomości w Miami i południowej Florydzie

1) Brazylia
2) Kolumbia
3) Wenezuela
4) Kanada
5) Indie
6) Argentyna
7) Wielka Brytania
8) Rosja
9) Filipiny
10) Włochy

nowe oferty na stronie | wszystkie aktualności | USA - mieszkać w Stanach przewodnik |

MIAMI-2015

13-04-2015

Dlaczego Polakom z USA i Kanady trudno kupować nieruchomości w Europie

.. no właśnie. Jeden zasadniczy problem. Po obejrzeniu kilku  nieruchomości z naszym agentem, zwykle pada to samo zdanie: jakie to mieszkanie/dom/willa jest małe !!!

Taaak jest ...  Tak właśnie mają się gabaryty europejskich/hiszpańskich w naszym wypadku, nieruchomości do amerykańskich rozmiarów mieszkań, gdzie czasami condo (mieszkanie) z jedną sypialnią może mieć 200m2 i więcej ! powierzchni.  Gdzie w każdym, nawet najskromniejszym mieszkaniu jest closet, czyli garderoba, oraz dwie łazienki.

Trudno jest osobom długo mieszkającym w USA lub w Kanadzie "przestawić się" na europejskie rozmiary, gdzie sypialnie są niewielkie, salony skromne i o garderobie można pomarzyć. No chyba iż taki klient ma budżet grubo powyżej 300k euro. Wtedy szukamy dużych pięknych nieruchomości!

Takie są realia, nieruchomości w Europie i w Hiszpanii szczególnie. Tam domy są mniejsze od amerykańskich, technologia budowy jest zupełnie inna, jest zupełnie inny styl życia w Hiszpanii.
Tutaj mnie czasu spędza się we wnętrzach. Ale najważniejszy aspekt to cena. Nieruchomości w Hiszpanii nawet w czasie kryzysu dla osób z Ameryki nie są najtańsze, kurs euro jest wysoki, dolar mniej warty.

SZUKANIE-NIERUCHOMOSCI

Jedynie co jest NIEZWYKLE korzystne to koszty utrzymania nieruchomości w Hiszpanii. W USA płaci się bardzo wysokie miesięczne czynsze za jakąkolwiek nieruchomość. Za wysokiej klasy mieszkanie czy condo association może wynosić nawet kilka tysięcy dolarów, a skromne mieszkanie np. na Florydzie to koszt utrzymania 400USD miesięcznie.

Więc warto to wszystko wziąć sobie pod uwagę, przeliczyć swoje wydatki i przede wszystkim "przestawić myślenie" na europejskie standardy zakupu nieruchomości.

przejdź do nowości na stronie | przewodnik po USA | poznaj każdy ze stanów w USA |

10-04-2015

Dziś 5 rocznica tragedii smoleńskiej

...Te 5 lat minęło jak mgnienie oka. A oglądając polskie wiadomości w polskich mediach, naprawdę włos jeży się na głowie. O jakości śledztwa, kompetencji ludzi i zaangażowanych instytucji w to śledztwo. O kłótni nad pomnikiem, o pomniku i jego lokalizacji w Polsce i Rosji. O stosunku Rosji do Polski ... etc
Czy my Polacy sami siebie zawsze będziemy kojarzyć z martyrologią i cierpieniem? Czy nasze położenie geograficzno kulturalne, na zawsze to już determinuje? Gdzie prawda a gdzie fałsz i interesy manipulujących tym światem ... o których nie mamy pojęcia. A nam tylko się wydaje, gdyż właśnie media "pociągają za sznurki" i manipulują wszystkim i wszystkimi ...
Polonia w USA żywo jest zainteresowana tematem katastrofy smoleńskiej, co rusz pojawiają się dyskusje, także w polskich kościołach na Florydzie i w innych stanach.
Tutaj możesz poczytać o Polonii w Stanach Zjednoczonych i na FL. Dość stary artykuł w naszym przewodniku po US, ale pełnym aktualnych informacji i ważnych faktów o Polonii. Zapraszamy.

SMOLEŃSK-ATASTROPHY-PLANE-CRASH-UNANSWERED-QUESTIONS

07-04-2015

Rosyjskie rakiety Iskander w obwodzie Kaliningradzkim

Wczoraj angielskie BBC podało krótką notkę właściwie o budowie specjalych słupów obserwacyjnych na 200km granicy Polsko-Rosyjskiej z Obwodem Kaliningradzkim.
Cała inwestycja jest "sponsorowana" przez Unię Europejską w 75% za jakieś niebotyczne pieniądze, nie pamiętam już kwoty, ale nie małe są to fundusze.
Podobno Iskandery są już w Kaliningradzie od lata 2014 wycelowane w cele w Polsce .. dodaje dalej ze stoickim spokojem BBC .. jakież to angielskie ....
Jakoś ta wczorajsza informacja w ogóle się nie przebiła do polskich serwisów informacyjnych.
Może to nie aż takie ważne  .... sobie myślę ... a co Wy myślicie .. drodzy czytelnicy stron IBERMAXX ...?

Czy zakup domu lub mieszkania za granicą to nie dobry pomysł? W razie ewakuacji będzie gdzie się schronić. Nie za tęgo wygląda ta Polska i czy sojusznicy nadciągną w porę ... zapyta niektóry z przekąsem

Także witamy w naszych progach tych którzy niezbyt pewnie czują się w Polsce i o przyszłości trochę innej myślą niż obrona polskich granic ...

ZASIEG-ROSYJSKICH-RAKIET-KALININGRAD

03-04-2015

Happy Easter!

Wesołych Świąt  ... Happy Easter

HAPPY-EASTER

Wielkanoc to także inny, nieoficjalny "przełom" na Florydzie.
Zakończył się właśnie wysoki sezon na Florydzie.
Część osób spędzających "zimę" na Florydzie, właśnie pojechała lub szykuje się do podróży na północ USA lub wraca do Canady.
Dla zostających dobre informacje: ceny w restauracjach i hotelach są niższe. Z tych gorszych informacji: temperatura i wilgotność powietrza sukcesywnie wzrasta, a kulminacja wysokich temperatur na Florydzie to lipiec i sierpień (szczególnie sierpień jest gorący).
Sprawdź klimat Florydy na przestrzeni roku w naszym przewodniku po półwyspie.

29-03-2015

Boca Raton w Palm Beach county dobre miejsce na inwestycję

Boca Raton w pigułce:
- miasto w Palm Beach County Florida
- leży 43 mile na północ od centrum Miami
- ilość ludności: dane z 2013 - 90.000 mieszkańców ( tu ciekawostka: ponad 200.000 mieszkańców Boca Raton - ich adres pocztowy nie należy do Boca Raton, czyli mieszkają poza Boca Raton, a posiadają nieruchomość w Boca Raton)
- ciekawe miejsca w Boca Raton: plaża Boca Raton, Gumbo Limbo park, FAU stadion, Sugar Sand Park
- Morikani Museum and Japanese Gardens
- najlepsze uczelnie: Florida Atlantic University, Lynn University, Everglades University
- jedne z najlepszych szkół w całej Florydzie

Przejdź do informacji  i zdjęć Boca Raton na Florydzie

BOCA-RATON-WYSTAWA-SAMOCHODOW
Zdjęcie z wystawy samochodów co roku odbywającej się w Boca Raton

przejdź do nowych ofert nieruchomości | przewodnik po USA | przewodnik po Florydzie

21-03-2015

Średnie ceny nieruchomości w Kanadzie wzrosły o 6,3%

Greater Vancouver - to miejsce gdzie ceny nieruchomości wzrosły najbardziej w całej Kanadzie od początku 2015, także region Okanagan, oraz Greater Toronto. Jednak ilość sprzedaży domów i mieszkań w lutym była mniejsza niż w styczniu 2015. Średnie ceny nieruchomości w Kanadzie wzrosły pomiędzy 2% i 2,5% w Fraser Valley, Victoria, oraz Vancouver Island i utrzymały się na podobnym poziomie Saskatoon, Ottawie w Greater Montreal.

Natomiast ceny spadły w regionie Regina, oraz Greater Moncton. Najbardziej aktywne "nieruchomościowo" regiony Kanady już tradycyjnie to Vancouver, oraz Greater Toronto. To także najdroższe regiony Kanady do zakupu nieruchomości. Natomiast średnia cena nieruchomości w Kanadzie utrzymuje się na poziomie 326.910$

NIERUCHOMOŚCI-CANADA

03-03-2015

Tankowanie paliwa na stacji benzynowej w USA

Jak zatankować benzynę na stacji w USA. Większość stacji w Stanach Zjednoczonych jest znacznie bardziej nowoczesna, niż te w Europie i w Polsce. Nie musimy mieć kontaktu ze sprzedawcą i odwiedzać sklepu na stacji. Wystarczy na sekundę włożyć kartę kredytową do otworu przy stanowisku nalewania paliwa. Czytaj więcej o tankowaniu benzyny na stacji w USA i jak uniknąć popełniania błędów na stacji benzynowej.

TANKOWANIE-BENZYNY

27-02-2015

W której części Florydy zainwestować

Miami czy Orlando? To dwa główne miasta Florydy i tzw. hot spoty, gdzie warto skoncentrować swoje poszukiwania nieruchomości inwestycyjnych na Florydzie. Ale Floryda posiada także mnóstwo innych miejsc, gdzie warto rozejrzeć się za domem. Przede wszystkim musisz zdecydować czy odpowiada Ci wschodnie wybrzeże Florydy, czy zachodnie wybrzeże Zatoki Meksykańskiej.
Czym się różnią? Wschodnie wybrzeże Florydy jest bardziej rozwinięte, jest więcej serwisów dla ludności, jest bardziej dynamiczne ekonomiczne i jednocześnie droższe, jeżeli chodzi o nieruchomości. Samo Miami to ogromny tygiel kulturowy i tutaj ceny nieruchomości są bardzo wysokie, jeżeli myślisz o zakupie apartamentu w dobrej dzielnicy lub nieruchomości przy plaży.

FLORYDA-MAPA-WYBRZEŻY

Z kolei zachodnia Floryda to piękne plaże, gdzie piasek na plaży ma konsystencję mąki. Tutaj ceny nieruchomości są generalnie niższe, choć takie miejsca jak Naples i Marco Island należą do najdroższych miejsc do inwestycji, gdzie milionerzy mają swoje posiadłości.

Północno zachodnia część Florydy w okolicach Tampy i Clearwater to także ciekawa część półwyspu do zakupu nieruchomości, choć Clearwater od lat opanowali polscy emeryci z USA i Kanady kupujący w Clearwater tanie nieruchomości. Choć i nie brak tutaj innych narodowości.

Przejdź do przewodnika w jakiej części Florydy zainwestować i zdecydować się na dom lub mieszkanie

23-02-2015

Ameryka żyje Oscarami

Tegoroczne Oscary jak zwykle nie zawiodły, a szczególnie nas Polaków w USA. Ida dobyła złotą statuetkę. Martyrologia żydowska zawsze w Stanach Zjednoczonych będzie się odbijała szerokim oddżwiękiem, nie tylko w żydowskich środowiskach w USA. Ale uważamy iż jest to film wybitny i po części rozliczający się z naszą polską przeszłością, o której zapomniano w podręcznikach polskiej historii powojennej.

IDA

Lista tegorocznych laureatów Oscarów oraz nominowanych

Best Picture

"American Sniper"
"Birdman"
"Boyhood"
"The Grand Budapest Hotel"
"The Imitation Game"
"Selma"
"The Theory of Everything"
"Whiplash"

Best Director

Wes Anderson, "The Grand Budapest Hotel"
Alejandro González Iñárritu, "Birdman"
Richard Linklater, "Boyhood"
Bennett Miller, "Foxcatcher"
Morten Tyldum, "The Imitation Game"

Best Actress

Marion Cotillard, "Two Days, One Night"
Felicity Jones, "The Theory of Everything"
Julianne Moore, "Still Alice"
Rosamund Pike, "Gone Girl"
Reese Witherspoon, "Wild"

Best Actor

Steve Carell, "Foxcatcher"
Bradley Cooper, "American Sniper"
Benedict Cumberbatch, "The Imitation Game"
Michael Keaton, "Birdman"
Eddie Redmayne, "The Theory of Everything"

Best Supporting Actress

Patricia Arquette, "Boyhood"
Laura Dern, "Wild"
Keira Knightley, "The Imitation Game"
Emma Stone, "Birdman"
Meryl Streep, "Into the Woods"

Best Supporting Actor

Robert Duvall, "The Judge"
Ethan Hawke, "Boyhood"
Edward Norton, "Birdman"
Mark Ruffalo, "Foxcatcher"
J.K. Simmons, "Whiplash"

Best Adapted Screenplay

Paul Thomas Anderson, "Inherent Vice"
Damien Chazelle, "Whiplash"
Jason Hall, "American Sniper"
Anthony McCarten, "The Theory of Everything"
Graham Moore, "The Imitation Game"

Best Original Screenplay

Wes Anderson and Hugo Guinness, "The Grand Budapest Hotel"
Dan Futterman and E. Max Frye, "Foxcatcher"
Dan Gilroy, "Nightcrawler"
Alejandro González Iñárritu, Nicolás Giacobone, Alexander Dinelaris and Armando Bo, "Birdman"
Richard Linklater, "Boyhood"

Best Foreign Language Film

"Leviathan"
"Ida"
"Tangerines"
"Timbuktu"
"Wild Tales"

Best Documentary Feature

"CITIZENFOUR"
"Finding Vivian Maier"
"Last Days in Vietnam"
"The Salt of the Earth"
"Virunga"

Best Animated Feature

"Big Hero 6"
"The Boxtrolls"
"How to Train Your Dragon 2"
"Song of the Sea"
"The Tale of The Princess Kaguya"

Best Film Editing

"American Sniper"
"Boyhood"
"The Grand Budapest Hotel"
"The Imitation Game"
"Whiplash"

Best Original Song

"Everything is Awesome" from "The LEGO Movie" (written by Shawn Patterson)
"Glory" from "Selma" (written by Common and John Legend)
"Grateful" from "Beyond the Lights" (written by Diane Warren)
"I'm Not Gonna Miss You" from "Glen Campbell: I'll Be Me" (written by Glen Campbell)
"Lost Stars" from "Begin Again" (written by Gregg Alexander, Danielle Brisebois, Nick Lashley and Nick Southwood)

Best Original Score

Alexandre Desplat, "The Grand Budapest Hotel"
Alexandre Desplat, "The Imitation Game"
Johann Johannsson, "The Theory of Everything"
Gary Yershon, "Mr. Turner"
Hans Zimmer, "Interstellar"

Best Cinematography

Roger Deakins, "Unbroken"
Emmanuel Lubezki, "Birdman"
Dick Pope, "Mr. Turner"
Robert Yeoman, "The Grand Budapest Hotel"
Lukasz Zal and Ryszard Lenczewski, "Ida"

Best Costume Design

"The Grand Budapest Hotel"
"Inherent Vice"
"Into the Woods"
"Maleficent"
"Mr. Turner"

Best Makeup and Hairstyling

"Foxcatcher"
"The Grand Budapest Hotel"
"Guardians of the Galaxy"

Best Production Design

"The Grand Budapest Hotel"
"The Imitation Game"
"Interstellar"
"Into the Woods"
"Mr. Turner"

Best Sound Editing

"American Sniper"
"Birdman"
"The Hobbit: The Battle of the Five Armies"
"Interstellar"
"Unbroken"

Best Sound Mixing

"American Sniper"
"Birdman"
"Interstellar"
"Unbroken"
"Whiplash"

Best Visual Effects

"Captain America: The Winter Soldier"
"Dawn of the Planet of the Apes"
"Guardians of the Galaxy"
"Interstellar"
"X-Men: Days of Future Past"

Best Short Film, Live Action

"Aya"
"Boogaloo and Graham"
"Butter Lamp"
"Parvaneh"
"The Phone Call"

Best Short Film, Animated

"The Bigger Picture"
"The Dam Keeper"
"Feast"
"Me and My Moulton"
"A Single Life"

Best Documentary, Short Subject

"Crisis Hotline: Veterans Press 1"
"Joanna"
"Our Curse"
"The Reaper"
"White Earth"

18-02-2015

Jaka pogoda na Florydzie

Floryda od zawsze była atrakcyjnym miejscem na "ucieczkę" z północnych stanów USA i Kanady. Dziś w Boca Raton jest 72F. Może nie upalnie, ale ciepło i przyjemnie. Kalifornia na zachodnim wybrzeżu nie posiada tak dobrego klimatu i wysokich temperatur jak Floryda. Jedynie co może doskwierać na Florydzie, to wysoka wilgotność powietrza w miesiącach letnich.

Dowiedz się więcej o klimacie Florydy, temperaturach w przeciągu roku i sławnych huraganach nawiedzających Florydę. Przejdź do klimatu i warunków atmosferycznych na Florydzie. Dlaczego warto wybrać właśnie Florydę na inwestycję w zagraniczne nieruchomości w USA.

NEW-YORK-TEMPERATURA-POGODA

03-02-2015

Ilość sprzedaży nieruchomości w Miami bije rekordy

Zarówno domy jednorodzinne i condominia (mieszkania) sprzedawały się bardzo dobrze w roku 2014 w Miami. Stały wzrost ilości zwieranych transakcji świadczy o zdrowych objawach, co właśnie dzieje się na rynku nieruchomości w Miami. Również zagraniczni inwestorzy przyczynili się znacznie do wzrostu cen nieruchomości w Miami i dobrej koniunktury regionu.
Blisko 25% zawartych transakcji kupna nieruchomości w Miami stanowią obcokrajowy i inwestorzy z innych państw świata.

Średnia cena sprzedaży domu jednorodzinnego w hrabstwie Miami Dade wyniosła na koniec 2014, 255.000USD. A jeszcze bardziej wzrosła średnia cena condominium czyli mieszkań do poziomu 195.000 USD.

WORLD-MIAMI-LAGOON

rent a car USA | gdzie inwestować w Miami | co robić w Miami | kubańska kuchnia w Miami

31-01-2015

Wycieczka do Orlando

Okres od listopada do kwietnia to turystyczny "high season" na Florydzie. Co prawda ceny hoteli i zakwaterowania w tym okresie są najwyższe, ale wspaniała pogoda i niższe temperatury i wilgotność, zachęcają do zaplanowania wycieczki do Orlando w tym właśnie okresie.
Mnóstwo informacji o Orlando i parkach rozrywki w tym Florida Orlando Universal Studios zdjęcia i informacje o zwiedzaniu znajdziesz w naszym przewodniku po Florydzie i Stanach Zjednoczonych.

CRUSTY-W-UNIWERSAL-STUDIOS
 

wróć do wszystkich aktualności | przejdź do nowych ofert nieruchomości

24-01-2015

Średnie ceny nieruchomości w USA w styczniu 2015

Informacje podawane przez portal Zillow to w tej chwili najbardziej miarodajna informacja o średnich cenach nieruchomości w Stanach Zjednoczonych.

Średnie ceny nieruchomości w poszczególnych stanach (stan na 1 styczeń 2015)

Kalifornia 437,400$
Floryda 170,000$
Teksas 137,700$
Nowy Jork 256,300$
Illinois 156,900$
Pennsylvania 152,700$
Ohio 116,400$
Michigan 118,500$
New Jersey 288,700$

MAPA-STANÓW-ZJEDNOCZONYCH

20-01-2015

Ogłoszenia Polonijne USA

ale warto sprawdzić kilka wartościowych i skutecznych serwisów, gdzie nie tylko warto poszukać interesujących Cię ogłoszeń, ale także dodać własny anons i dotrzeć do Polaków mieszkających na terenie USA (nie tylko na Florydzie), ale także w Kanadzie i Meksyku. Nie wspominając  o kilkumilionowej Polonii zamieszkującej Wielką Brytanię, oraz Irlandię.
Kilka milionów Polaków zamieszkuje kontynent północno amerykański. Niektóre serwisy internetowe są płatne inne natomiast są zupełnie za darmo. I właśnie tam warto zamieścić swoje ogłoszenie.

Ogłoszenia Polonijne na świecie | wszystkie aktualności | przewodnik po Stanach Zjednoczonych |

POLSKIE-OGŁOSZENIA-POLONIJNE

17-01-2015

Bilety na Miami Heat

Zespół Miami Heat to od lat jedna z najlepszych drużyn w czołówce NBA. Podczas pobytu w Miami i w czasie odpoczynku od oglądania i poszukiwania nieruchomości, może warto kupić bilet i wybrać się na mecz. Bilety można nabyć przez internet, rekomendujemy Ticket Master, ale w każdym większym centrum handlowym na Florydzie znajdziesz miejsca, gdzie można nabyć również takie bilety. Także na inne wydarzenia kulturalne i sportowe na Florydzie.

MIAMI_HEAT

Dowiedz się więcej o drużynie Miami Heat | Zobacz halę sportową Miami Heat American Airlines Arena

14-01-2015

Tesla - coraz więcej samochodów w USA

Robisz zakupy na Florydzie w jednym z centrów handlowych? Wcześniej czy później natrafisz na salon Tesla i zwykle tłumek ludzi wsiadających, oglądających i dyskutujących wewnątrz. Także ciekawskich turystów fotografujących auto. Taka prezentacja produktu, to tylko jeden ze składników sukcesu koncernu Tesla w USA. Bezpośrednia prezentacja samochodów w salonach, na terenie wielkich centr handlowych. Każdy może wsiąść, dotknąć, otworzyć drzwi, zapytać o parametry techniczne itp.

SAMOCHÓD-TESLA-WNĘTRZE

Ostatnie modele Tesla naprawdę wyglądają imponująco. Wspaniała stylistyka nadwozia, luksusowe wyposażenie, gdzie po wejściu do auta ma się wrażenie iż siedzi się za kokpitem statku kosmicznego, jednocześnie minimalistyczny design - to robi wrażenie. Moc silnika i zasięg auta już teraz nie pozostawiają wątpliwości na co się przesiąść.
Zamożni mieszkańcy Florydy kupują samochody Tesla na potęgę.

SALON-TESLA-USA

Marketingowo - produkt adresowany jest do zamożnego klienta, to nie ma wątpliwości, a klient dostaje to czego oczekuje. Już w tej chwili co większe centra handlowe, mają bezpłatne stacje dokowania do elektrycznych samochodów. Wygląda to bardzo ciekawie i wyobraźnia podpowiada jak parkingi shopping mall w USA będą wyglądały za kilkanaście lat. Już teraz można zaparkować, podłączyć wtyczkę i naładować auto. A w międzyczasie zrobić zakupy.

 ELEKTRYCZNE-ŁADOWANIE-SAMOCHODU-NA-PARKINGU

12-01-2015

Jak korzystnie wynająć samochód na Florydzie

Wynajem samochodu w USA najlepiej już zaplanować z Polski. Internet to teraz najlepsze narzędzie. Stron o wynajmach samochodów na świecie jest w tej chwili tysiące. Można ślęczeć godzinami i porównywać ceny samochodów, ale tak naprawdę istnieje tylko kilku dużych graczy na rynku wynajmu samochodów na świecie, gromadzących pod sobą mniejsze firmy i serwisy internetowe. Dziś proponujemy dla Was dotarcie do źródła i skorzystanie z naszej wyszukiwarki wynajmu samochodów na świecie, gdzie znajdziesz najkorzystniejsze oferty i najniższe ceny za wynajem samochód w tym najlepsze wynajmy na Florydzie.

Auto bez problemu odbierzesz na lotnisku w Miami lub na innym lotnisku Florydy, w Orlando czy w Jacksonville.

Porównaj ceny ze wszystkich wypożyczalni samochodów w USA. Przejdź do wyszukiwarki wypożyczalni samochodów na świecie

RENT-A-CAR-MIAMI

Przejdź do wszystkich aktualności | przejdź do informacji o Stanach Zjednoczonych

08-01-2015

Kamery internetowe na Florydzie - czyli Floryda na żywo

Floryda "na żywo". Na Florydzie mnóstwo jest kamer internetowych emitujących obraz do internetu i praktycznie wszędzie możesz podejrzeć co dzieje się w danym mieście lub ciekawej atrakcji turystycznej naszego półwyspu. Ale dziś w naszym przewodniku po Florydzie przygotowaliśmy kilka naszym zdaniem najciekawszych i najbardziej emblematycznych miejsc Florydy, które warto podejrzeć. Szczególnie polecamy jeden z pubów na Key West.

Przejdź do kamer internetowych z Florydy

KAMERA-LINCOLN-ROAD-MIAMI

04-01-2015

Ceny nieruchomości na Florydzie w 2015

... się utrzymywał podobny trend. Według Realtors Association of Florida, średnia cena domów na Florydzie na obszarze Orlando wzrosła o 7,37% od września 2013 do września 2014. To oznacza 39 miesiąc z rzędu stały wzrost cen nieruchomości. To kolejny niezwykle budujący znak, iż rynek nieruchomości na Florydzie ustabilizował się i "uspokoił' po największym kryzysie w ostatnich latach.

Amerykański Zillow podaje jeszcze inne cyfry, informując iż ceny nieruchomości w ciągu ostatnich 12 miesięcy w Orlando wzrosły o 12%. Ten portal posiada własny indeks o nazwie "Zillow Home Value Index", który zwykle różni się od innych statystyk. W tym wypadku to dość spora różnica. Natomiast na rok 2015 Zillow przewiduje iż ceny w obszarze Orlando wzrosną o 3%.
Ale czy te informacje w roku 2015 stworzą "sellers market" na Florydzie jeszcze nie wiemy ..

Porównaj ceny i wynajmij samochód na Florydzie - Przewodnik po Orlando - zobacz wszystkie aktualności z Florydy

FLORIDA-ORLANDO-MAP

24-12-2014

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Wesołych Świąt z Florydy

SWIETA-FLORYDA

14-12-2014

Gdzie na przedświąteczne zakupy na Florydzie

Okres przedświąteczny to najbardziej "busy" czas w roku, większość Amerykanów (i nie tylko) ma tylko zakupy w głowie, a Floryda szczególnie jest atrakcyjna na zakupy ze swoimi outletami i centrami handlowymi. Handlowcy prześcigają się w ofertach i SALES jest dosłownie wszędzie.

Jeżeli specjalnie wybierasz się do Stanów Zjednoczonych na zakupy, nie koniecznie tylko do Nowego Jorku, to przygotowaliśmy kilka artykułów o centrach handlowych na Florydzie i gdzie najlepiej wybrać się na najkorzystniejsze zakupy w Stanach.

ZAKUPY-NEW-YORK-MACY'S

Sawgrass Mills w Fort Lauderdale - największe centrum handlowe Florydy

Zakupy w USA - jak zabrać się do zakupów w USA

Podatki, taksy i rozmiary w USA - przewodnik dla kupujących w Stanach Zjednoczonych

05-12-2014

NASA wczoraj odwołala wystrzelenie Oriona na Cape Canaveral

Fani lotów kosmicznych gromadzili się już przed bladym świtem aby zająć najdogodniejsze miejsca i obserwować spektakularne i zawsze wyczekiwane wystrzelenie rakiety z Cape Canaveral - tym razem Alliance Delta 4 i ORIONA. Ale tak bywa z tego typu projektami tłumaczył dyrektor do spraw tego nowego, ambitnego projektu NASA. Odliczanie rozpoczęło się na nowo i za kilka tygodni NASA spróbuje znowu wystrzelić ten statek, który w przyszłości zawiezie pierwszych ludzi na Marsa.

Ta misja to tylko jedna z pierwszych prób nowego statku kosmicznego . Misja była zaplanowana na 4 godziny i statek miał docelowo po wystrzeleniu z Cape Canaveral wylądować w Baja California po zachodniej stronie kontynentu.
Nowy projekt NASA ma za zadanie wskrzesić podróże kosmiczne człowieka i podróż w przestrzeń kosmiczną rasy ludzkiej, projekt wstrzymanego od czasów Apollo i pierwszej podróży człowieka na Księżyc.

NASA-ORION-MARS

Tysiące ludzi skandowało „ Go ORION, Go !!” niestety do ostatniego momentu nie było wiadomo czy rakieta odpali. Naukowcy wahali się do ostatniej sekundy „ go or not to go”
Ten projekt to jedno z ostatnich ambitnych planów NASA.

ORION miał spaść u wybrzeża meksykańskiej części półwyspu Baja California, gdzie już czekały okręty amerykańskiej marynarki wojennej do wyłowienia statku. Na pokładzie ORIONA mają być testowane wszystkie elementy wyposażenia statku kosmicznego, niezbędne do podróży na Marsa. ORION jest wypchany 1200 najnowocześniejszymi urządzeniami i elektroniką.

ORION jest o wiele większy od statku Apollo pamiętnego z lotu na Księżyc i oczywiście bardziej zaawansowany technicznie.
Plany NASA co do Oriona są niezwykle ambitne.

W 2021 jest planowany lot na asteroidę, a gdzieś w roku 2030 pierwszy, załogowy lot na Marsa, jak donoszą źródła NASA. Pierwszy test ORIONA kosztował 370 mln dolarów.

PODRÓŻ-NA-MARSA-NASA

02-12-2014

Na amerykańskim rynku nieruchomości brakuje tańszych mieszkań

Ogólnie średnia cena nieruchomości w USA wzrosła o 6,3% od października 2013 i 0,4% od września tego roku. Zarówno wzrosty miesięczne i roczne wartości domu były znacznie poniżej szybszych tempach wzrostu zarejestrowanych wcześniej w tym roku.

Rosnąca podaż nieruchomości na rynku i tempa wzrostu wartości nieruchomości są to dwa sygnały, że rynek mieszkaniowy chłodzi się w całym kraju. W związku z tym poszukujący nieruchomości mają większe szanse na znalezienie wymarzonej nieruchomości.

Podobna sytuacja jest na Florydzie, ale w dalszym ciągu są trudności ze znalezieniem "dobrej" nieruchomości w przedziale cenowym do 100 tys. USD. Natomiast rynek nieruchomości luksusowych i ultra-luksusowych powyżej 1mln USD pozostaje na tym samym poziomie co w ubiegłych miesiącach tego roku.

JAK-KUPIĆ-NIERUCHOMOŚĆ-W-USA

29-11-2014

Najbardziej imprezowe miasta w Stanach Zjednoczonych

Manhattan w Nowym Jorku "bije na głowę" wszystkie inne miasta w USA.  Na drugim miejscu uplasowało się San Francisco w Kalifornii. A poniżej kolejne miasta w rankingu najbardziej imprezowych miast w USA.

1) Manhattan New York City

2) San Francisco

3) Washington D.C.

4) Chicago w Illinois

5) Los Angeles

6) Dallas w Teksasie

Najbardziej imprezowym miastem poza Stanami Zjednoczonymi okazał się Londyn  w Wielkiej Brytanii. Może warto się wybrać na święta i Nowy Rok do Londynu, zanim David Cameron zabroni całkowicie polskim obywatelom wjazdu do Wielkiej Brytanii ...

23-11-2014

Jaki hotel wybrać na Florydzie

Biznas lub wakacje... w zależności po co jedziesz na Florydę, takiego rodzaju hotelu dla siebie będziesz szukał prawdopodobnie, najpierw w sieci. Przygotowaliśmy serię artykułów i poradników jak znaleźć odpowiedni hotel na Florydzie.

- dostępne sieci hotelowe na Florydzie

- średniobudżetowe hotele na Florydzie

- luksusowe hotele na Florydzie

- hotele na wakacje z dziećmi na Florydzie

 

HOTEl-FLORYDA

20-11-2014

Pizza Hut ma już 56 lat

Przełomowe zmiany w Pizza Hut - czyżby kryzys wieku średniego? Pizza Hut - wierzyć albo nie - ma już 56 lat!

To największe zmiany od początku istnienia marki. Firma korzystać będzie z doradztwa "creative agency" o nazwie Deutsch L.A. Kontrakt ze starą agencją kończy się w tym roku.
Nie wiadomo kiedy zmiany dotrą de Europy i polskich restauracji Pizza Hut, ale prawdopodobnie już w przyszłym roku zobaczymy zupełnie nową Pizza Hut i w Europie - czytamy dalej w The New York Times.

Pizza Hut dodaje także kilkanaście nowych rodzajów pizzy do swojego menu. W sumie aż 10 nowych rodzajów pizzy, 6 nowych sosów do pizzy i 11 zupełnie nowych receptur na ciasta (spody) do pizzy. Klienci będą mogli wybierać z 11 nowych rodzajów ciast, a wśród nich będą takie ciekawe smaki jak: solone precle, tostowany ser cheddar, tostowane Asiago. Nowe sosy do pizzy też wyglądają smakowicie: czosnkowo parmezanowy, starte pomidory, oraz miodowa Sriracha.

PIZZA-HUT-ZMIANY

Nowe pizze też będą miały ciekawe nazwy, np: 7 - Alarm Fire, Garden Party, czy BBQ Bacon Cheesburger.

Dodatkowo do nowych rodzajów pizzy, firma doda więcej opcji dla klienta, możliwości stworzenia swojej własnej pizzy wraz z niskokalorycznymi kawałkami pizzy, które będą miały nie więcej niż 250 kalorii.

Wszystkie zmiany mają tchnąć nowe życie w Pizza Hut i ściągnąć więcej klientów i zwiększyć sprzedaż. Ostanie 2 lata to spadająca sprzedaż i gwałtowne obniżenie dochodów firmy.

Wszystkie zmiany mają się rozpocząć od wczoraj tj. 19 listopada 2014.

Pizza Hut ma 7800 restauracji w Stanach Zjednoczonych i 5500 na całym świecie, a wiele nowych restauracji powstało w Chinach.

14-11-2014

Cena benzyny w USA w 2015 spadnie

Dobre wieści dla osób planujących wyprawę do Stanów Zjednoczonych. W końcu i tak wszyscy narzekają od kilku lat na tak wysokie ceny benzyny w Stanach Zjednoczonych, która i tak średnio jest tańsza o 50% niż w Europie ... po przeliczeniu.
Aczkolwiek jak sam się przekonasz: kilometrów lub mil w USA pokonuje się i więcej i szybciej, także cenę benzyny na pewno będziesz musiał wkalkulować w koszty swojego wojażu po Stanach.

Nawet ostatnie miesiące przyniosły spadek cen na stacjach benzynowych w Ameryce. Wzrost wydobycia, szczególnie w USA ma się także przyczynić do spadku ceny za baryłkę w 2015, która ma kosztować 83$.

Suma sumarum na stacji benzynowej w 2015 zapłacisz średnio o 45 centów mniej za galon niż w 2014.

Planujesz wycieczkę po Stanach Zjednoczonych? Koniecznie sprawdź praktyczne informacje na stacji benzynowej w Stanach Zjednoczonych i wszystko o podróży samochodem przez USA. Przygotowaliśmy mnóstwo praktycznej lektury. Dobrze poczytać przed wyjazdem czy przed wypożyczeniem samochodu w Stanach.

- Tankowanie paliwa na stacji w USA
- Przepisy drogowe w USA
- Podróż samochodem po amerykańskich autostradach
- Praktyczne porady dla wypożyczających samochód w USA

EXXON-STACJA-BENZYNOWA-STANY-ZJEDNOCZONE

04-11-2014

World Trade Center w Nowym Jorku dziś otwarty ponownie “for business”

Już w następny poniedziałek do budynku wprowadza się Conde Nest - gigant na amerykańskim rynku wydawniczym. Budynek ma 104 piętra, kosztował 3,9 milarda dolarów i dziś jest to najwyższy budynek w USA. Nowy World Trade Center powstał na miejscu 16 akrowej działki, gdzie kiedyś stały bliźniacze wieże WTC i gdzie 2.700 ludzi poniosło okrutną śmierć 11 września 2001 roku. Skyline Nowego Yorku znowu się zapełniło - to niezwykle emocjonalne dla Nowojorczyków.

Nowy budynek World Trade Center wyznacza nowe standardy w zakresie architektury, jakości wykończenia, budownictwa, ogromnego prestiżu i norm ekologicznych. Dziś nazywany jest także najbezpieczniejszym budynkiem w Ameryce. Firma Conde Nest zajmie aż pięć pięter budynku wraz z 3.400 pracownikami.

60% powierzchni budynku jest już wynajęta. Z budynku nowego WTC jest widok na National September 11 Memorial and Museum - pomnik który upamiętnia ofiary z 11 września 2001, oraz strefę ground zero. Budynek jest imponujący, widoki z niego rozciągają się na Statułę Wolności, New Jersey, oraz na Connecticut, aż po Ocean Atlantycki. Wkrótce nastąpi otwarcie "observation deck" na dachu budynku. Budowa New World Trade Center zajęła 8 lat.

NOWY-WORLD-TRADE-CENTER-NEW-YORK

25-10-2014

Poznaj południowe stany USA

Na naszych stronach znajdziesz nie tylko oferty nieruchomości, ale także tysiące informacji poświęconych Stanom Zjednoczonym i mnóstwo informacji przydatnych w podróży po USA. Dziś prezentujemy stan Missisipi. Przejdź do przewodnika po Missisipi i poznaj ten piękny zakątek Stanów Zjednoczonych.

MISSISIPI-GRANICA-STANU-WELCOME

13-10-2014

Wysepki Dry Tortugas na Florydzie

Dziś zapraszamy na Dry Tortugas u wybrzeża Key West.

Malutki archipelag wysepek w odległości stu kilkudziesięciu kilometrów od Key West. Zobacz Dry Tortugas na Florydzie.

DRY-TORTUGAS-FLORYDA 

01-10-2014

3% wzrost cen amerykańskich nieruchomości przewidywany na 2015

impuls dla osób które planują zakup nieruchomości w USA w najbliższym czasie.

Ostatni Home Value Index z portalu nieruchomości Zillow wzrósł o 6,6%, do średniej 175.600 dolarów w sierpniu za dom. Było to najwolniejsze tempo wzrostu cen nieruchomości w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Ochłodzenie na rynku nieruchomości sprzyjają zarówno kupującym jak i sprzedającym.
Ale "najgorętsze" rynki znajdują się na zachodnim wybrzeżu USA, gdzie dominuje szybka sprzedaż i wysokie ceny nieruchomości w prestiżowych lokalizacjach. Dominują takie miasta jak San Jose, San Francisco i Seattle.

Ale niektóre rynki nadal pozostają okazją dla kupujących. Należą do nich Cleveland, Filadelfia i Providence

Ogólnie wskaźnik pokazuje, że wartość domów wzrosła o 0,1% w sierpniu w porównaniu z poprzednim miesiącem i aż o 6,6% od sierpnia 2013 roku.

MAPA-SAN-JOSE-CALIFORNIA

21-09-2014

Kredyt hipoteczny na 50% wartości nieruchomości

Jeżeli planujesz zakup domu na Florydzie i masz zamiar wspomóc się kredytem hipotecznym, to jeżeli nie posiadasz amerykańskiego paszportu i obywatelstwa USA, możesz liczyć na maksymalnie 50% hipoteki. Na dziś musisz posiadać minimum 50% wkładu własnego plus koszty.Tak dziś wygląda rynek nieruchomości dla obcokrajowca na Florydzie w dni dzisiejszym. Więcej informacji jak zawsze znajdziesz w naszym informatorze dla kupujących nieruchomości na Florydzie.

14-09-2014

Zaplanuj podróż na Florydę we wrześniu i pażdzierniku

Zasada numer 1: musisz przyjechać na miejsce aby wybrać swoją inwestycję i "na żywo" zobaczyć nieruchomość. Niezwykle trudno jest kupić nieruchomość "przez internet" nie znając okolic i mnóstwa szczegółów co do danej nieruchomości.
Można strawić godziny przeglądając setki tysięcy amerykańskich czy angielskojęzycznych portali z nieruchomościami na Florydzie, ale jeżeli nie znasz rynku i danej lokalizacji, mija się to zupełnie z celem.
Ruch w sprzedaży nieruchomości na Florydzie jest tak ogromny, iż dana posesja dziś jest na rynku, a jutro po prostu już jej nie ma. Gdyż okazje są błyskawicznie wykupywane.
Dlatego tak zachęcamy Państwa do przyjazdu na miejsce i przejrzenie oferty z naszym biurem. Tu i teraz. Planowanie z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem naprawdę nie ma większego sensu na Florydzie.

28-08-2014

Podatki od nieruchomości płatne od listopada 2014

Każdy właściciel nieruchomości w stanie Floryda jest zobligowany do płacenia swoich podatków, jeżeli jest posiadaczem domu, mieszkania lub jakiejkolwiek innej nieruchomości. Podatki można uiszczać od 1 listopada każdego roku. I płacąc na czas, można uzyskać zniżkę. Podatki można płacić do kwietnia następnego roku, ale wiąże się to z dodatkowym kosztem i odsetkami naliczanymi za opóźnione opłaty. Od 1 maja następnego roku stajesz się "przestępcą" od niepłaconych podatków, jeżeli nie uiścisz swoich opłat na czas.

Prawo podatkowe na Florydzie jest niezwykle restrykcyjne i nie płacąc podatków od nieruchomości możesz stracić swój dom. Więcej w przewodniku po Florydzie w dziale koszty utrzymania nieruchomości na Florydzie.

13-08-2014

Wynajem samochodu w USA

Jeżeli w planach swoje podróży masz zamiar zwiedzić choć część USA wynajęcie samochodu to konieczność. Jazda autem po Stanach Zjednoczonych to prawdziwa przyjemność i część życia obywateli USA. Powyżej znajdziesz porównywarkę cen i najlepsze oferty wynajmu samochodów w USA.

30-07-2014

Rejs na Bahamy i Karaiby z Florydy

Na naszych stronach znajdziesz mnóstwo informacji nie tylko o samej Florydzie, ale także o rejsach po Karaibach i ofertach największych przewoźników rejsów wycieczkowych, takich jak Carnival lub Norvegian. Oczywiście najlepszym źródłem informacji będzie internet, ale dla naszych czytelników przygotowaliśmy szereg artykułów o rejsach wycieczkowych z Florydy na Bahamy i na Karaiby. Warto je przejrzeć i zobaczyć jak w praktyce wygląda taki rejs i z jakich ofert najlepiej skorzystać.

07-07-2014

Codziennie nowe oferty nieruchomości

Najnowsze oferty znajdziesz w zakładce NEW na naszej stronie. Ale warto także zapisać się do naszego newslettera, raz w tygodniu dostaniesz e-mail z najciekawszymi ofertami, które do nas docierają.
Ale jeżeli nosisz się z zamiarem zakupu domu na Florydzie w najbliższym czasie - wykonaj telefon do IBERMAXX Floryda i umów się z nami na spotkanie.

30-06-2014

Nowe produkty inwestycyjne dla naszych klientów

produkty z Morgan and Stanley. Proponujemy otwarcie konta i linii kredytowej w Morgan Stanley Florida, oraz ofertę lokaty oszczędnościowej bardzo wysoko oprocentowanej na poziomie 5% do 7% lub więcej.

Tutaj nie możemy podać więcej informacji i szczegółów, gdyż każdy nasz klient jest traktowany indywidualnie. Szczegóły takiej oferty podczas bezpośredniego kontaktu z naszym biurem na Florydzie.
Ta wyjątkowa oferta jest dla osób mających zamiar zainwestować powyżej 500.000 USD.

Dostępnych mamy także kilka innych opcji inwestycji. Zapraszamy do kontaktu z IBERMAXX Florida.

17-06-2014

Pora deszczowa i sezon huraganów na Florydzie

"Oficjalne" rozpoczęcie pory deszczowej właśnie się rozpoczęło na Florydzie. Czyli turystyczny sezon niski. Wysoki sezon na Florydzie to okres od listopada do kwietnia. Co to oznacza w praktyce dla osoby przyjeżdżającej na Florydę? Przede wszystkim odczujesz znaczny wzrost temperatury. Już dziś temperatura powietrza oscyluje w granicach 30 stopni C.

Do tego dochodzi bardzo wysoka wilgotność powietrza, która dodatkowo wzmaga poczucie bardzo wysokiej temperatury. Są także intensywniejsze opady deszczu. Zwykle w godzinach popołudniowych pojawiają się intensywne opady, które trwają kilka lub kilkanaście minut.

Wedle florydzkich statystyk, największe prawdopodobieństwo wystąpienia huraganów jest w miesiącach wrzesień i październik. W telewizji podczas nadawania prognozy pogody podawane jest prawdopodobieństwo wystąpienia huraganu w procentach i podawane są informacje z całych Karaibów i basenu Zatoki Meksykańskiej, gdzie zwykle powstają huragany.

WYSTĘPOWANIE-HURAGANÓW

04-06-2014

Ceny nieruchomości na południowej Florydzie ostro w górę

Jak zwykle Ameryka przoduje w wielu dziedzinach. Czy wraca szaleństwo na rynku nieruchomości na Florydzie? Wszystko na to wskazuje że tak. Nowe apartamenty w Miami, te w cenach powyżej 1 mln USD- wszystko wyprzedane!, nie ma co wybrać! Dobre lokalizacje w Miami? Wszystko wyprzedane! Oferty deweloperskie? Wyprzedane! Nowe domy, urbanizacje np. w Boca Raton? w cenach od 600. tys USD? których oddanie przewidziane jest na 2016? Najlepsze ploty zarezerwowane i wyprzedane!

23-05-2014

Chcesz oglądać nieruchomości na Florydzie? Pokaż iż Cię na nią stać

"Proof of founds" czyli wyciąg z banku klienta, który zamierza oglądać nieruchomości, to okazja do udowodnienia agentowi i agencji nieruchomości, iż dany klient jest w stanie sprostać finansowo zakupowi nieruchomości w budżecie w którym ogląda nieruchomości na Florydzie.

To także doskonała metoda na zaoszczędzenie daremnej pracy agentowi nieruchomości, który niejednokrotnie poświęca nie dni, a tygodnie, oraz mnóstwo godzin pracy danemu klientowi. Większość Amerykanów i osób zamieszkujących USA, przyzwyczajonych jest do tego systemu, jednak nie wszystkie osoby z Polski i Europy chcą i rozumieją aby się do amerykańskiego systemu dostosować.

Jeżeli zawitasz do naszego biura, prawdopodobnie poprosimy Cię o wyciąg z Twojego konta, poświadczający środki na zakup nieruchomości w Twoim budżecie, czy środki na tzw. down payment w przypadku starania się o kredyt hipoteczny na Florydzie.
I nie jest to żadna ingerencja w Twoją prywatność lub sprawdzenie ile masz na koncie, a zwykła procedura stosowana w USA, potwierdzająca Twoją wiarygodność jako klienta i osoby naprawdę zamierzającej kupić nieruchomość na Florydzie.

Wybierając się na Florydę warto o tym pamiętać.

14-05-2014

UWAGA: zmiana numeru telefonu

Dziś w nowościach tylko "update" o zmianie telefonu kontaktowego. Kontakt do nas w pasku bocznym po lewej stronie i na podstronie Kontakt - IBERMAXX Floryda.

Na początek tego lata przygotowaliśmy mnóstwo arcyciekawych ofert nieruchomości. Mnóstwo okazji, choć tylko ułamek z nich widnieje na naszej stronie. Okazje czekają od luksusowych i ultra-luksusowych apartamentów na South Beach w Miami i w Boca Raton, po okazje bankowe w Fort Lauderdale lub w innych miejscowościach południowej Florydy. Zapraszamy serdecznie do najpiękniejszego miejsca na ziemi i po wspaniałe nieruchomości z Florydy.

03-05-2014

Loty z Polski na Florydę

Nosisz się z zamiarem odwiedzenia Florydy w poszukiwaniu wymarzonej nieruchomości? Więc trzeba się zabrać za wyszukanie dobrego lotu na Florydę z Polski. Jak do tej pory, nie można się dostać z Polski bezpośrednio na Florydę. Jeżeli mieszkasz w Polsce, dobrze jest poszukać lotów z przesiadką w Niemczech np. we Frankfurcie. Jest także bardzo dużo połączeń z Londynu do Miami, oraz z Madrytu do Miami. W okresie letnim jest także więcej lotów do Orlando na Florydzie, a to ze względu na Disney World i wzmożony ruch wakacyjny w tym kierunku.

Z Holandii jest także sporo lotów do Fort Lauderdale, aczkolwiek ceny nie wydają sie zachęcające. Sprawdź także połączenia Air Berlin z Berlina do Miami. Mimo wszystko warto poświęcić trochę czasu w sieci na dokładne wyszukanie najkorzystniejszych połączeń lotniczych na Florydę.

A tutaj lista wszystkich lotnisk na Florydzie, która być może ułatwi znalezienie dobrego lotu na Florydę. Sprawdź także rozdział loty z Polski do USA w naszym przewodniku po Stanach Zjednoczonych.

26-04-2014

Jedziesz na Florydę? Sprawdź najlepsze hotele na Florydzie

Zajrzyj do naszego przewodnika po Florydzie gdzie znajdziesz praktyczne wskazówki jak wybrać dobry hotel na Florydzie i jak go korzystnie zarezerwować. Na Florydzie mnóstwo jest sieci hotelowych, choć nie wszystkie znane są w Europie i innych zakątkach świata. Jeżeli zamierzasz zwiedzić większą część Florydy, warto również wypożyczyć samochód. Sprawdź praktyczny przewodnik po hotelach na Florydzie.

10-04-2014

Prosimy o potwierdzane przyjazdów na kwiecień 2014

To informacja dla osób które kontaktowały się z nami wcześniej o potwierdzenie przyjazdu na Florydę. Wiemy iż organizacja przybycia na Florydę z Polski czy z Europy to nie taka prosta sprawa i nie zawsze jest możliwość wszystkiego zaplanowania z góry i 100% przewidzenia wszelkich okoliczności. Tym bardziej dokładnego spotkania z nami na Florydzie. Prosimy o krótki mail lub telefon z potwierdzeniem dnia i godziny przyjazdu.

Także informacja, którą publikowaliśmy już wcześniej w naszych aktualnościach, iż zmienił się nasz florydzki numer telefonu na 001 707 370 5748

02-04-2014

Zmiana numeru telefonu

Nasz nowy numer telefonu to: 001 707 370 5748
Jest widoczny na każdej stronie, jeżeli przeglądasz nasz serwis. Nie będziemy już pisać co dzieje się w tej chwili z nieruchomościami na Florydzie, osoby zainteresowane domem na Florydzie na pewno tego typu informacje "wyłuskają" z angielskojęzycznych serwisów o nieruchomościach na Florydzie, przykro tylko, iż szczątki tych informacji docierają do Polski.
Zapraszamy Was na miejsce, planujecie przyjazd na Florydę? Marzy Wam się mieszkanie lub rezydencja w raju? Dzwońcie do nas!

Uprzejmie prosimy pamiętać o 6h różnicy czasu pomiędzy Polską, Europą, a Florydą.

28-03-2014

Wynajem Floryda-przepisy dotyczące palenia tytoniu

PALENIE-USAOd początku 2014 roku, 49 mieszkaniowa społeczność Flagler Village zakazała całkowicie palenia papierosów na terenie osiedla, jak również wewnątrz wynajmowanych mieszkań.
Inne osiedla w Miami i Fort Lauderdale również zaczęły wydawać i egzekwować podobne zakazy w ciągu ostatnich kilku lat. Ale jest to zupełnie nowa procedura na południowej Florydzie, co do której mnóstwo ludzi ma wątpliwości, czy tego rodzaju prawo nie uderza w poszanowanie praw człowieka w USA.

Menedżer programu American Lung Association, Matthew Competiello twierdzi, iż  taki całkowity zakaz palenia na Florydzie byłby prawdziwym przełomem z walką z palaczami.
Ale uwaga! W ciągu ostatnich sześciu lat na Florydzie nastąpił gwałtowny wzrost popytu na nieruchomości, gdzie obowiązuje tego typu zakaz.

Opozycja wobec tego rodzaju prawa się sprzeciwia z cała siłą. Biorąc pod uwagę, iż wedle statystyk aż 17,1 % dorosłych osób  na Florydzie to nałogowi palacze. Część osób twierdzi iż to Big Brother zagląda do ich domów.

21-03-2014

Nowy 50 piętrowy wieżowiec na South Beach w Miami?

MIAMI-NOWY-DRAPACZ-CHMUR-PROJEKTDeweloperzy planują olbrzymią budowę, co może być najwyższym budynkiem w Miami Beach i tej części miasta - budynek ma powstać obok wiaduktu Alton Road, na końcu MacArthur Causeway.

Zaprojektowany przez międzynarodową firmę Perkins + Will, nowy budynek mieszkalny wznosiłby się na 50 pięter od stóp wiaduktu. Powstałby także wysoki na 6 pięter wodospad, oraz 3 akry parku miejskiego dla mieszkańców, na miejscu obecnego zniszczonego szpitala, oraz parkingu, który teraz "pozdrawia" miliony turystów wlewających się do South Beach od strony wiaduktu MacArthura.

Tylko cztery mieszkania na każdym piętrze. Deweloperzy spodziewają się iż każde mieszkanie sprzeda się za 2 mln $, a penthousy "pójdą" za 10 mln $ jak twierdzi Matthew J. Allen, wiceprezes Releated Group, firmy która będzie budować projekt we współpracy z Crescent Heights.

12-03-2014

Ceny nieruchomości na Florydzie ostro w górę!

W styczniu, sprzedaż nieruchomości mieszkaniowych na Florydzie wzrosła aż o 11,6% w porównaniu do stycznia ubiegłego roku, według danych z Miami: Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. Wzrosła także sprzedaż domów jednorodzinnych o 9,8% w stosunku do roku ubiegłego i sprzedaż mieszkań typu: kondominium wzrosła o 12,9%, to również dobrze wróży na resztę tego roku.
A dla Was powinno stanowić dodatkowy impuls do przyjazdu na Florydę i zdecydowaniu się na zakup za naszym pośrednictwem wymarzonego domu w słońcu Florydy.

Średnia ceny sprzedaży ponownie znacznie wzrosła w styczniu, zarówno dla domów jednorodzinnych jak i mieszkań. Ceny domów rodzinnych były o 16% wyższe a średnia  cena domów to 225.000 dolarów, a cena mieszkania na Florydzie była wyższa o 24,4% na poziomie 186.000 dolarów.

Domy rodzinne doświadczyły już 26 miesięcy ciągłego wzrostu, a dla mieszkań to już 31 miesiąc z rzędu wzrostu cen.

DOMY-FLORYDA-FOTO-20

04-03-2014

Codziennie nowe oferty

Florydzki rynek nieruchomości przeżywa w tej chwili niesamowity "rozkwit". Ludzie kupują na potęgę. Nie wszyscy w Europie i Polsce zdają sobie do końca z tego sprawę ...Codziennie staramy się dodawać nowe oferty na naszą stronę, choć nie wszystkie jesteśmy w stanie "wrzucić"na stronę na czas i nadążać za tymi, które już są sprzedane. Apel do Państwa: najlepiej być na miejscu. Spotkać się z nami i jechać zobaczyć oferty "na żywo".

A najnowsze i "świeże" oferty na naszej stronie tutaj - nowe nieruchomości Floryda

FLORIDA-PRICES-UP

25-02-2014

Boomerang buyers

Boomerang buyers - tak określa się ponownych kupców i osoby po raz kolejny starające się o kredyt hipoteczny i ponownie kupujące nieruchomości. Czyli historia zatoczyła krąg. Nie ma innego wyjścia...

W zwykłych warunkach klienci Fannie Mae i Freddie Mac, czyli ich byli kredytobiorcy muszą czekać siedem lat, aby ponownie mogli się zakwalifikować do nowej pożyczki hipotecznej, po byłej egzekucji nieruchomości. W przypadkach, w których określona była upadłość, kredytobiorcy mają czekać tylko cztery lata.

Ci, którym udało się sprzedać na "foreclosure", muszą czekać nawet mniej czasu: zaledwie dwa lata - pisze w ostatnim numerze Sun- Sentinel.

"Czas leczy rany...."  powiedział Jim Flood, dyrektor regionalny Supreme Lending w Plantation, powiedział redaktorom Sentinel. "Myślę, że to wspaniałe, że ludzie mają drugą szansę. Każdemu to się w życiu należy ...nieprawdaż "

Mnóstwo osób na Florydzie, które wcześniej potraciły swoje domy, teraz ponownie będzie się kwalifikowało do zakupu i uzyskania kredytowania hipotecznego. I dlatego kochamy Amerykę ...

BANK-PROPERTY-FORECLOSURE-FLORIDA

18-02-2014

Atrakcje turystyczne Miami 2014

Miami od dziesiątek lat przyciąga nie tylko sławnych i bogatych, ale również osoby zainteresowane zakupem nieruchomości na południu Stanów Zjednoczonych. To niezwykle "energetyczne" miejsce powinno być Twoim numerem jeden podczas wizyty na Florydzie. I choć ceny nieruchomości w samym Miami nie należą do niskich, warto tu zabawić na parę dni i chłonąć zapachy i atmosferę tego wspaniałego miasta .....

W naszym przewodniku znajdziesz mnóstwo informacji o Miami, podzielonym na kategorie i poszczególne dzielnice Miami. Informacje przedstawione, nie tylko pod kątem inwestora szukającego luksusowego apartamentu na Florydzie, ale także pod kątem zwykłego turysty, który do Miami przyjeżdża na parę dni i skrupulatnie dzieli czas pomiędzy hotelem, zakupami i plażą South Beach w Miami. Sprawdź co zwiedzić w Miami

MIAMI-PLAŻA

LEBRON

09-02-2014

Jedziesz w najbliższym czasie na Florydę? Zobacz najlepsze miejsca na zakupy

Zakupy, zakupy, zakupy ....markowa odzież, najlepsze światowe marki.... brandy ...znane i mniej znane .... W Polsce i w Europie kosztują fortunę, czasami wręcz absurdalne ceny odstraszają osoby lubiące wysoką jakość i dobre "ciuchy" i obuwie. W Stanach Zjednoczonych nie trzeba wydać fortuny aby zakupić dobrej jakości torebkę, sweter, koszulkę lub dobre spodnie.
Ale również i w Stanach trzeba wiedzieć gdzie kupować. Bo centra miast, jak Miami, Orlando lub Fort Lauderdale to również ceny z High Street czyli z dużą marżą, kiedy właściciele sklepów muszą płacić bardzo wysokie czynsze i podatki od posiadania powierzchni sklepowej w dobrej lokalizacji np. w Miami South Beach czy na Lincoln Road.

FORT-LAUDERDALE-SAWGRASS-MILLS

Dlatego warto wybrać się do Shopping Mall lub do Outletów na Florydzie. A najpotężniejszym z nich i jedną z największych tego typu powierzchni sklepowych w USA, jest Sawgrass Mill w Fort Lauderdale. Sprawdź informacje w naszym przewodniku po Florydzie, o tym centrum handlowym i zobacz jak dojechać na najlepsze zakupy na Florydzie. Centrum handlowe Sawgrass Mills Floryda - godziny otwarcia, lista sklepów i jak dojechać na najlepsze zakupy na Florydzie.

29-01-2014

O średnio 6 % wzrosły ceny nieruchomości w Stanach Zjednoczonych w ubiegłym roku

Ogólnie rzecz biorąc, zostało sprzedanych 4.890.000 domów 2013 roku, co czyni rok 2013 najlepszym rokiem dla sprzedaży nieruchomości od pamiętnego 2008 roku, kiedy to rynek nieruchomości w USA zawalił się z hukiem.

W grudniu 2013 dominowały odsprzedaże, których sprzedaż wzrosła o 12%, a następnie sprzedaż nowo budowanych domów, których sprzedaż wzrosła o 10%.

CENY-USA-DOMY

Wszystko wskazuje na to iż rok 2014 będzie dobrym rokiem zarówno dla sprzedających, kupujących, jak również agencji nieruchomości. Floryda, jak zawsze, to jeden z najgorętszych punktów w USA, dla osób poszukujących nieruchomości zagranicznych w tropikach i doskonałym klimacie przez cały rok. Te pozytywne informacje również powinny zdopingować Ciebie do umówienia się z IBERMAXX Floryda, na wizytę na Florydzie w 2014.

Zapraszamy gorąco

19-01-2014

Wizy do USA zostają

Nie ma się więcej co łudzić iż wizy do Stanów Zjednoczonych dla Polaków zostaną zniesione. Według najnowszych informacji wskaźnik odmów amerykańskich wiz w Polsce ponownie wzrósł do prawie 11% a co za tym idzie szanse na wejście do tzw. "ruchu bezwizowego" spadły do zera.
W roku 2011/2012 wskaźnik ten wyniósł 9,3%. Stwarzało to szansą iż Polacy będą mogli, podobnie jak obywatele większości krajów Unii Europejskiej jeździć turystycznie do USA bez wiz. Ale już w ostatnim roku wskaźnik odmów wzrósł do 10,8%.

Pracownicy konsulatu USA w Polsce nie informują o powodach oddalenia wniosku o wizę, a jak twierdzi ambasador USA, powodem mogą być zawiłości w systemie internetowego składania wniosków o wizę. Uważa on, iż zawarte we wnioskach pytania są niejasne i dwuznaczne, przez co prowadzą właśnie do odrzucania wniosków Polaków.
Ambasador USA w Polsce z pewnością ma rację, ale to przecież nie Polacy ustalają treść wniosków i zawartych w nim pytań.

Druga teoria mówi o tym, iż wiz dla Polaków nigdy nie zniosą, ponieważ ciągle napływają fatalne informacje o Polakach w Wielkiej Brytanii, na której terytorium, przebywa ponad 2 mln naszych rodaków (wedle skromnych szacunków). Część osób pracuje legalnie, a część w dalszym ciągu pracuje w UK "na czarno". Do tego "wysysających" brytyjski system socjalny do cna ...
Ostatnie wypowiedzi Camerona pod adresem Polaków w UK dokładnie to potwierdzają.
Wymiana informacji pomiędzy UK a USA jest błyskawiczna i niezwykle sprawna.

Artykuł przygotowany na bazie informacji zawartych w "Tygodniku Podhalańskim" Chicago

POLSKA-USA-PRZYJAŹŃ-DOZGONNA

Więcej informacji na temat wiz do USA, sposobó ich otrzymania, ewentualnych problemów na lotniskach w Stanach i wszystkich innych aspektach związanych z wjazdem i uzyskaniem wizy do USA, znajdziesz na stronach naszego przewodnik po Stanach Zjednoczonych.

13-01-2014

Klub “Madonna” w Miami zamknięty

Media w Miami aż kipią informacjami na temat tej sprawy. Podobno właściciel Club Madonna nie miał żadnych informacji iż w klubie przy Washington Avenue 1527 w Miami tańczyła nago 13 latka. Klub zostanie zamknięty na 6 miesięcy i wszyscy pracownicy i część klientów zostanie poddanym śledztwu przez organy ścigania.
Trzem osobom postawiono zarzut przemytu ludzi i handlu żywym towarem. Rozpętała się medialna burza.
Zarzuty postawiono właścicielowi Leroy Griffith, który utrzymuje iż nic nie wiedział co się dzieje w jego klubie.

KLUB-NOCNY-MADONNA-MIAMI

04-01-2014

Rok 2014 będzie rokiem stałego wzrostu cen nieruchomości na Florydzie

Nie tylko Floryda i trzy hrabstwa Florida South East w których działamy, doświadcza regularnego wzrostu cen nieruchomości ale i całe USA. Wszystko wskazuje na to, iż niewiele więcej zmieni się na przestrzeni 2014 roku. Na rynku jest zdecydowanie mniej atrakcyjnych ofert, a coś dobrego i w atrakcyjnej cenie, sprzedaje się błyskawicznie. Szkoda tylko, iż niewiele tego typu informacji dociera do polskiego klienta i osób z kraju, które odwiedzają nasze biuro na Florydzie. Rynek nieruchomości na Florydzie kwitnie. Warto więc zaplanować swoją podróż do Miami i spotkać się z nami w Boca Raton, do czego gorąco zachęcam.
Mamy dla Was mnóstwo ofert, mimo iż nie wszystkie udaje się nam wprowadzać regularnie na naszą stronę. Te najciekawsze pojawiają się w sekcji NEW. Tutaj zawsze znajdziesz nasze ostatnie "listingi".
Szczęśliwego Nowego Roku 2014. Państwu i sobie życzę
Marcel Zalewski

NIERUCHOMOSCI-FLORYDA-WZROST-CEN-2014

28-12-2013

Floryda zostanie trzecim największym stanem w USA

Według ostatnich badań statystycznych, jak donosi Miami Herald, Floryda stanie się trzecim, największym stanem w USA.

To może w końcu być rok, kiedy Floryda "pokona" Nowy Jork, jako trzeci, najbardziej zaludniony stan w USA.

"Jeśli Floryda przeskoczy Nowy Jork w najbliższej przyszłości, nie będzie to żadną niespodzianką," powiedział Stan Smith, dyrektor programu monitorującego przepływ ludności, prowadzonego na Uniwersytecie Florydy. Od kilku lat depczemy po piętach stanowi Nowy Jorku.

Andrew Beveridge, profesor z Queens College powiedział,  to nieuniknione: "Gdyby nie było do kryzysu finansowego, Floryda prawdopodobnie już wyprzedziłaby Nowy Jork."

W 2012 roku, oba stany były praktycznie równe, pod względem liczby zamieszkującej je ludności.

A tak wyglądają oficjalne statystyki:

  • California - 38 mln mieszkańców
  • Texas - 26 mln mieszkańców
  • New York - 19,6 mln mieszkańców
  • Florida - 13,3 mln mieszkańców

 

MAPKA-USA-STANY-ZJEDNOCZONE-AMERYKI

22-12-2013

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2014

Życzenia wszelkiej pomyślności, dużo prezentów i sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym składa IBERMAXX team Floryda. Do zobaczenia na zawsze słonecznej Florydzie ....!

CHRISTMAS-FLORIDA

17-12-2013

Rosną ceny nieruchomości w Kanadzie

Prognozuje się iż cena przeciętnego kanadyjskiego domu ma się wspiąć do poziomu 380.000 dolarów, to także nowy rekord, wedle prognoz REMAX - Housing Market Outlook na 2014, który zbadał trendy i poziomy cen nieruchomości w 25 głównych ośrodkach w całym kraju.

"Ceny nieruchomości były bardzo stabilne w tym roku, uwarunkowane przez stosunkowo zrównoważone warunki rynkowe w Kanadzie. Rynki nieruchomości Ontario – Atlantic Canada, wykazały stały wzrost cen w ciągu całego roku, dzielnice jak Hamilton - Burlington, Barrie, oraz Greater Toronto, zanotowały zwyżki cen nieruchomości na poziomie 5% lub więcej w 2013 r. To słowa Gurinder Sandhu, wiceprezesa i dyrektora regionalnego REMAX Ontario - Atlantic Kanada.

DOMY-TORONTO-CANADA

"Solidna wydajność ekonomiczna, niskie stopy procentowe i wzrost zaufania konsumentów, będzie czynnikiem stymulującym ludzi do kupna nieruchomości. Oczekuje się, że tempo wzrostu wartości nieruchomości w Kanadzie utrzyma się w 2014 roku” powiedział Gurindu Sandhu.

Kanadyjczycy to także ważna grupa klientów którzy kupują nieruchomości na Florydzie. Pieszczotliwie nazywani snow birds. Również sporo Polaków z Kanady jest zainteresowanych zakupem i inwestycją w nieruchomości w naszym regionie Florydy.
Jeżeli mieszkaasz w Kanadzie i jesteś zainteresowany kupnem domu lub mieszkania w okolicach Miami serdecznie zapraszamy do naszego biura i kontaktu z IBERMAXX Floryda.

09-12-2013

Amerykańskie szaleństwo zakupów przedświątecznych trwa

Amerykanie od zawsze są mistrzami w sprzedaży. Szczególnie teraz, przed świętami Bożego Narodzenia sklepy wypchane są ludźmi i kupującymi. W sklepach SALES kuszą wydaniem gotówki. Jak szybko zorientujesz się po przyjeździe do USA, tutaj praktycznie zawsze sklepy i restauracje są pełne, a Floryda szczególnie jest „busy”.
Gdziekolwiek wejdziesz, wszędzie jest pełno ludzi, a na stolik w restauracji czeka się posłusznie w kolejce.

Zawsze zastanawiam się dlaczego w tym pięknym kraju tak jest, a inne nie potrafią stworzyć takiej atmosfery i takiego przepływu gotówki. W USA gdziekolwiek byłem, widziałem iż ludzie tutaj uwielbiają wydawać pieniądze. Zakupy to zakupy i szczególnie przed świętami trzeba wydać mnóstwo, a okazjom i SALE po prostu nie sposób się oprzeć.
Przed świętami ruch w nieruchomościach trochę słabnie, ważniejsze inwestycje ludzie odkładają na początek nowego roku.

ZAKUPY-STANY-ZJEDNOCZONE-SALE

Również i dla Was nasi drodzy klienci z naszej mroźnej Polski, przygotowujemy mnóstwo ofert atrakcyjnych cenowo nieruchomości z Florydy. Choć to ciągle bardzo niszowa branża nieruchomości zagranicznych dla Polaków ... z różnych względów ... odległości, trudności wjazdu do USA dla Polaków, etc ....
Wszystkie oferty nieruchomości przygotowujemy we współpracy z naszymi amerykańskimi partnerami na Florydzie.
Jak zawsze zachęcamy do przyjazdy na Florydę i spotkanie się z naszymi agentami w USA. Okazje do dobrych inwestycji czekają.

ps. tutaj możesz poczytać o zakupach w USA w naszym przewodniku po Stanach Zjednoczonych i jak zabrać się do kupowania w Stanach Zjednoczonych

Z przedświątecznymi pozdrowieniami
IBERMAXX Floryda

02-12-2013

Stacja metra w Londynie kupiona za 50 mln funtów

Tajemniczy multimilioner z Ukrainy kupił nieużywaną od lat stację Brompton Road w Londynie za jedyne 50 mln funtów. Stacja Brompton Road Tube Station kiedyś była częścią Picadilly Line, a podczas drugiej wojny światowej była centralą dowodzenia Winstona Churchilla przeciwko niemieckim nalotom bombowym Luftwaffe na Londyn.

Jak donoszą media, ukraiński biznesmen kupił nieruchomość od angielskiego Ministerstwa Obrony, które kupiło dawną stację metra w 1934 roku za jedene 22.000 funtów. Ukrainiec wygrał licytację z królewską rodziną z Kataru i zamierza przekształcić stację metra w luksusowe apartamenty w jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji w Londynie.

STACJA-METRA-LONDYN

żródło: "Property Wire International"

25-11-2013

Do końca roku 2013 ceny nieruchomości w Stanach Zjednoczonych wzrosną o 6,7%

Badania ekonomistów i strategów nieruchomości inwestycyjnych w Stanach Zjednoczonych wykazały iż należy spodziewać się wzrostu na tym poziomie do końca tego roku.
The Zillow Home Price Expectations Survey, który konsultuje 108 czołowych amerykańskich prognostyków, ujawnia także informacje iż po nowym roku należy spodziewać się zwolnienia szybkiego wzrostu cen nieruchomości w USA i będzie to trwało przez następne pięć lat.

Przyczyni się do tego fakt, iż rząd federalny utrzymuje znaczną rolę na rynku kredytów hipotecznych w Stanach Zjednoczonych.
Przewiduje się natomiast iż aprecjacja nieruchomości pozostanie silna do końca tego roku, jednakże tempo wzrostu wartości domów przewiduje się znacznie spaść, aż do roku 2018. Specjaliści oczekują iż stopa wzrostu zmniejszy się o około 4,3% w przyszłym roku, aby spaść do poziomu 3,4% do 2018 roku.

DOMY-USA-CENY-NIERUCHOMOSCI

Oparty na aktualnych oczekiwaniach dotyczących przyrostu wartości domu w ciągu najbliższych pięciu lat przewiduje się, iż całkowita wartość domu w USA może przekroczyć ich najwyższą wartość z maja 2007 dopiero w pierwszym kwartale 2018 roku i może przekroczyć próg 200.000 dolarów do końca 2018 roku.
Rynek nieruchomości w Stanach Zjednoczonych widział zawrotne niezrównoważenie na przestrzeni ostatnich lat, schłodzenie rynku nieruchomości jest bardzo mile widziane i długo oczekiwane przez specjalistów z branży. Rosnące oprocentowanie kredytów hipotecznych, zmniejszenie popytu inwestorów i powoli rosnący asortyment nieruchomości na rynku będzie przyczyniał się do spowolnienia wzrostu wartości nieruchomości w Stanach Zjednoczonych – powiedział w swojej ostatniej wypowiedzi główny ekonomista Zillow – Stan Humphires.

żródło " The Property Wire USA

17-11-2013

Kup mansion w Boca Raton a dostaniesz Rolls-Royce

Sprzedający, dodaje wartego 500.000$ Rolls-Royce Phantom do nieruchomości wartej 13 mln $.
Aby zwiększyć zainteresowanie kupujących, właściciel największej posiadłości w Boca Raton wystawił właśnie na sprzedaż niezwykły „dodatek” do swojej nieruchomości – warty 500.000$ Rolls-Royce Phantom.

Samochód jest częścią 13 milionowej posiadłości w Boca Raton o powierzchni 16.000 sqft. Nieruchomość posiada 7 sypialni, 8 łazienek, także prywatna siłownia, sala kinowa, oraz 2 kuchnie.

Jak donosi gazeta The Real Deal sporo osób jest bardzo zainteresowanych tą nieruchomością, oraz luksusowym samochodem. Bardzo prawdopodobne iż już w najbliższych dniach dojdzie do sprzedaży tej prestiżowej nieruchomości w jednym z najlepszych miejsc na Florydzie do inwestycji w dom lub luksusową posiadłość. Boca Raton słynie z luksusowych posiadłości i niezwykle wysokiej jakości nieruchomości.

PROPERTY-BOCARATON

AUTO-ROLLS-ROYCE

Artykuł przygotowany na podstawie żródeł „The Real Deal”

07-11-2013

Rynek nieruchomości w Miami nadal kwitnie , sugerują najnowsze dane od agentów nieruchomości z Florydy

Średnia cena sprzedaży domu w Miami Dade wzrosła o 18,4 % w stosunku do roku ubiegłego, co oznacza 27 miesięcy ciągłego wzrostu cen. Ceny mieszkań (condominium) również doświadczyły silnej aprecjacji, aż 21,3 % ceny wzrosły w stosunku do roku ubiegłego.

"Dwucyfrowy wzrost sprzedaży domów jednorodzinnych - jest to znak, że teraz jest dobry czas dla właścicieli domów do sprzedaży swoich posesji " powiedziała Natascha Tello, prezes zarządu Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami w Miami.

"Rynek nieruchomości w Miami nadal przyciąga nabywców z całego świata ze względu nie tylko na prestiż Miami, ale także Miami oferuje znaczny wzrost cen nieruchomości lokalnego rynku w ciągu ostatnich trzech lat " dodała Natasha Tello.

Silny wzrost cen jest wynikiem dużego popytu i ograniczonej podaży nieruchomości, według Fernando Martineza, prezydenta Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. Ale w swojej ostatniej wypowiedzi podkreślił, iż średnie ceny sprzedaży są nadal znacznie niższe niż były w ciągu ostatniej dekady boomu mieszkaniowego, co oznacza, iż kupujący mogą jeszcze kupić najlepsze nieruchomości w przystępnych cenach.

MIESZKANIA-APARTAMENTY-MIAMI
Apartamenty Miami South Beach

Ilość ofert nieruchomości w Miami na koniec września wzrosła o 14% z 12.500 do 14.273, w porównaniu do września 2012 roku. Oferta domów jednorodzinnych wzrosła o 4,8% do 5303 aktywnych ofert, podczas gdy liczba ofert mieszkań lokatorskich wzrosła o 20,5 % do 8970 aktualnych ofert.

Przy obecnym tempie sprzedaży, średnio 4,9 miesiąca zajmuje sprzedaż domu jednorodzinnego i 6,3 miesiąca do sprzedania mieszkania lokatorskiego w Miami - Dade, co stanowi spadek o 12,5 % i wzrost o 11 % w porównaniu do poziomu z poprzedniego roku.

Jednym z najbardziej zachęcających sygnałów iż rynek nieruchomości w Miami już dawno wydostał się z kryzysu, to dane z września i szybkość z jaką nieruchomość jest sprzedawana w Miami, wykazując silny popyt ze strony nabywców.

Średnia liczby dni na rynku domów jednorodzinnych sprzedawanych we wrześniu 2013 było to nieco ponad miesiąc, 41 dni, co stanowi spadek o 2,4 % w stosunku do roku ubiegłego. Ponadto, średnia cena sprzedaży wynosiła 95,9 % z kwoty zamierzonej, w porównaniu z 93,1 % w roku poprzednim, co oznacza, że domy są ciągle niedrogie.

Kondominia (mieszkania) w Miami także sprzedawały się w szybkim tempie we wrześniu 2013, bardzo blisko ceny wystawionej przez sprzedającego. Średnio kondominium sprzedawane we wrześniu było na rynku od zaledwie 46 dni.

W porównaniu do 2012 r. liczba tradycyjnych sprzedaży znacznie wzrosła w porównaniu do nieruchomości bankowych w Miami. We wrześniu 2012 roku, tradycyjne sprzedaże domów jednorodzinnych wyniosły trochę ponad połowę całego odsetka transakcji. Tymczasem w miesiącu wrześniu 2013, tradycyjne pojedyncze transakcje sprzedaży jednorodzinnego domu były na poziomie 60,3 % wszystkich sprzedanych domów jednorodzinnych w Miami.

Ponadto, w wrześniu 2013 było 668 tradycyjnych sprzedaży nieruchomości w Miami z rynku nieruchomości, znaczny wzrost 38,9 % z 481 sprzedaży tradycyjnych w tym samym okresie w 2012 roku.

W Miami Dade County około 61 % wszystkich zamkniętych sprzedaży we wrześniu były to transakcje gotówkowe w porównaniu do 63 % we wrześniu 2012 roku. Wszystkie sprzedaże gotówkowe stanowiły 47,7 % domów jednorodzinnych i 71% zamknięć sprzedaży mieszkań. W porównaniu do ubiegłego roku, kiedy sprzedaż za gotówkę była na poziomie 42,6 % domów i 76,5 % mieszkań.

Prawie 90% zakupów za gotówkę to obcokrajowcy inwestujący w Miami - odzwierciedla to znacznie silniejszą obecność międzynarodowych nabywców w Miami na tym rynku nieruchomości. Dla porównania wszystkie transakcje gotówkowe obywateli amerykańskich stanowiły tylko 33 % transakcji we wrześniu, w porównaniu do 32 % w poprzednim miesiącu i 28% we wrześniu 2012 roku.

Artykuł przygotowany na podstawie informacji z Property Wire

21-10-2013

Trzech na dziesięć Amerykanów nie kwalifikuje się do uzyskania kredytu hipotecznego

Amerykański portal nieruchomościowy Zillow w swojej ostatniej analizie porównał 13.000.000 podań kredytowych i ponad 225.000 udzielonych kredytów hipotecznych we wrześniu 2013 roku, w porównaniu do podobnego badania przeprowadzonego we wrześniu 2010 roku.Kredytobiorcy uzyskali ocenę kredytową poniżej 620 punktów, którzy wnioskowali na kredyt hipoteczny fix na okres 30 lat, ze stałym oprocentowaniem.

Żadnej z tych osób nie udało się uzyskać pożyczki od banku. Okazało się także, że prawie jedna trzecia Amerykanów, czyli 28,4 % posiada ocenę kredytową na poziomie 620 punktów lub mniej, zgodnie z danymi dostarczonymi przez myFICO.com. Credit score na poziomie 620 punktów to za mało aby być wiarygodnym dla banku w Stanach Zjednoczonych na dzień dzisiejszy. Tymczasem poprzeczka podniosła się dla kredytobiorców, aby uzyskać najniższe dostępne oprocentowanie dla kredytów hipotecznych. Niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych są zwykle zarezerwowane dla osób z punktami kredytowymi na poziomie 740 lub wyższym, w porównaniu z 720 punktami w 2010 roku. Według myFICO.com 40,3% Amerykanów obecnie należą do tej kategorii. W roku 2010 47% Amerykanów miało ocenę kredytową na poziomie 720 i byli w stanie uzyskać najlepsze oprocentowanie kredytów. Kredytobiorcy o ocenie kredytowej powyżej 740 nie otrzymali znacznie lepszego oprocentowania swoich kredytów hipotecznych.

W 2013 roku, badania kredytobiorców z oceną kredytową od 740 punktów lub powyżej, dostawali średnią niską roczną stopę oprocentowania (APR) na poziomie 4,42 % na tradycyjne 30 lat kredytu hipotecznego ze stałym oprocentowaniem. Kredytobiorcy z oceną kredytową w zakresie pomiędzy 620 a 739 punktów, otrzymało APRs średnio, między 5,09 i 4,47%, przy APR wzrostowym, kiedy ocena kredytowa spadała. Osoby o ocenie kredytowej poniżej 620 prawie nie otrzymywali kredytów hipotecznych.

Mimo wszelkich czasowych wysokich poziomów przystępności cen nieruchomości na rynku mieszkaniowym w USA, zaostrzone standardy kredytowania oznaczają to, że prawie jedna trzecia Amerykanów jest mało prawdopodobne, aby było w stanie osiągnąć amerykański sen posiadania własnego domu, ponieważ nie mogą ubiegać się o kredyt hipoteczny z powodu niskiego credit score, powiedział Erin Lantz, dyrektor kredytów hipotecznych w firmie Zillow.

CHECK-CREDIT-SCORE

Twoja ocena kredytowa jest najważniejszym czynnikiem określającym oprocentowanie kredytów hipotecznych i miesięcznej raty. Aby uniknąć niespodzianek przy zakupie domu, należy sprawdzć swoją zdolność kredytową i sprawdzić to co najmniej na sześć miesięcy, zanim masz zamiar kupić nieruchomość. Trzeba sprawdzić czy masz jakieś inne zaległości w spłatach swoich zobowiązań finansowych - powiedział Lantz .

Zillow Mortgage Marketplace otrzymało prawie 17 mln wniosków w ubiegłym roku od potencjalnych kredytobiorców, którzy mogą anonimowo sprawdzić swój credit score wśród setek kredytodawców w całym kraju. To wszystko możesz sprawdzić na stronie internetowej Zillow w Stanach Zjednoczonych.

Jeżeli nie mieszkasz w Stanach Zjednoczonych na stałe, co tyczy się wiekszości naszych klientów docierających do biura IBERMAXX na Florydzie. Dla Was możemy uzyskać do 60% finansowania hipotecznego na daną nieruchomość. Oznacza to, iż w tej chwili musisz posiadać 40% wkładu własnego, jeżeli chcesz kupić nieruchomość na Florydzie. Do tego należy doliczyć koszty związane z zakupem. W dalszym ciągu 60% dla osób nie rezydujących w USA jest to bardzo korzystne kredytowanie.

01-10-2013

Brazylijczycy są ponownie największą grupą

Brazylia na szczycie listy krajów kupujących w Miami, ustępuje jedynie Stanom Zjednoczonym. Zaraz po Brazylijczykach, najbardziej zainteresowani nieruchomościami w Miami są Francuzi.

Dzieje się tak, pomimo osłabienia brazylijskiej waluty w ostatnich miesiącach, oraz walut narodowych innych narodowości z krajów Ameryki Łacińskiej. Są również chętni na nieruchomości w Miami z Argentyny, Kolumbii i Wenezueli. Na kolejnych miejscach plasują się inwestorzy z Rosji, Malezji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Miami promuje swój rynek nieruchomości na międzynarodowych imprezach związanych z handlem nieruchomościami i inwestycjami na Florydzie, w tym Salon de l' Immobilier w Paryżu, SIMA w Madrycie, w nadchodzącym Jornada Internacional Inmobiliaria w Argentynie.

"Brazylia jest nadal bardzo silnym rynkiem dla nieruchomości w Miami, co znalazło odzwierciedlenie w ilościach wyszukiwań nieruchomości i zamkniętych statystyk sprzedaży" mówi Natascha Tello, prezes zarządu Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami w Miami.

"To bardzo satysfakcjonujące widzieć sukces naszego międzynarodowego zasięgu, aż do rynków takich jak Argentyna, Brazylia, Francja, Rosja i Hiszpania. Jest to również ekscytujące, widzieć zainteresowanych inwestorów z Niemiec lub Indii, potwierdzających swoje zainteresowanie zakupem nieruchomości w Miami.

BRAZIL-MONEY
Brazylijski Real

Statystyki wyszukiwania nieruchomości są wskaźnikiem stanu Miami, jako głównego miasta globalnego w dzisiejszym świecie, według Fernando Martineza, prezydenta Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami w Miami

"Nieruchomości w Miami nadal przyciągają uwagę całego USA, oraz uwagę na rynkach światowych. Taka międzynarodowa uwaga napędza solidną wydajność Miamskiego rynku nieruchomości" dodał Fernando Martinez w ostatniej swojej wypowiedzi.

Miami jest najlepszym wyborem dla klientów z wielu amerykańskich miast. Ogromna liczba wyszukiwań pochodzi z Los Angeles, Atlanty, Nowego Jorku, Dallas, Chicago, oraz New Jersey.

W skali Stanów Zjednoczonych, Miami jest niezmiennie, jednym z najlepszych rynków dla osób z zagranicy z większości krajów poszukujących nieruchomości w USA. W tym dla Kanadyjczyków, obywateli Niemiec, Brazylii, Włoch, Francji, Holandii, Hiszpanii, Rosji i Szwajcarii. Po raz pierwszy, był to również najlepszy wybór dla inwestorów z Turcji, jak potwierdzają statystyki z sierpnia 2013.

17-09-2013

Aż o 24% wzrosło zapotrzebowania na ultra-luksusowe nieruchomości w Miami

Najbogatsi i jednocześnie najbardziej zapracowani klienci, którzy zwykle bardzo często podróżują potrzebują tych najszybszych środków transportu. I tak w nowo budującym się apartamentowcu o nazwie 1000 Museum, projektowanym prze światowej sławy architekta Zaha Hadid, budynku, powstającym przy Biscayne Boulevard w Miami, na dachu budynku powstanie helipad, czyli lądowisko dla helikopterów.

MIAMI-1000-MUSEUM
1000 Museum Miami

Budynek ma być oddany do użytku z początkiem przyszłego roku i będzie to pierwszy budynek z prywatnym helipadem w Miami. Lądowisko dla helikopterów na dachu tego luksusowego budynku będzie tylko i wyłącznie dla właściciela nieruchomości, który kupił apartament na najwyższym piętrze tego prestiżowego apartamentowca w Miami. Nowy właściciel nieruchomości właśnie sfinalizował zakup tego 4600 stóp kwadratowych powierzchni mieszkania z zapierającymi dech w piersiach widokami na Miami i zatokę za cenę 5.25 mln $.

1000-MUSEUM
Widoki z 1000 Museum w Miami

W sumie, w Miami ilość sprzedanych nieruchomości w pułapie powyżej 5 mlnUSD wzrosła aż o 24 procenty w stosunku do ubiegłego roku, jak podaje market reserch TrendGraphix. Ale to nie koniec: nieruchomości w budżecie powyżej 10 mln USD, ich sprzedaż wzrosła aż o 50% w stosunku do ubiegłego roku! Od początku roku już 15 z tych ultra-luksusowych nieruchomości, doczekało się finalizacji i podpisania aktu własności.
Czytaj wszystkie aktualności z Florydy na naszej stronie internetowej

Żródło: Miami Today

31-08-2013

Sprzedaż nieruchomości w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 4 % w lipcu 2013

Średnia krajowa cena sprzedaży nieruchomości w Stanach Zjednoczonych to 174.500 dolarów w lipcu, wzrost o 4 % w stosunku do poprzedniego miesiąca i wzrost o 6 % więcej niż dokładnie rok temu. To już 16 miesiąc z rzędu, w którym średnie ceny domów i mieszkań w całym kraju wzrosły rocznie, po najniższym okresie z marca 2012.

Dane z RealtyTrac, instytucji traktowanej jako wiodące źródło wyczerpujących danych mieszkaniowych w USA, pokazuje, że podczas gdy ilość sprzedaży nieruchomości nadal rośnie w całym kraju, osiem stanów zanotowały roczne spadki sprzedaży mieszkań i domów w ogólnym bilansie.

Spadek rocznej sprzedaży nieruchomości w Kalifornii, aż o17%, Arizona zanotowała 11% spadek, Nevada 7 % w dół i Georgia w dół 2 %. Te cztery stany także zanotowały cztery największe roczne wzrosty średnich cen mieszkań w lipcu w Kalifornii aż 31 %, Nevada 27 %, Arizona aż 21 % i 20% wzrost cen nieruchomości w Georgii.

Średnia cena sprzedaży nieruchomości foreclosures i short sales było na poziomie 120.000 dolarów w lipcu 2013, to wzrost o 1 % w stosunku do poprzedniego miesiąca, ale tylko o 1% więcej niż rok temu, ale zarazem 37% poniżej średniej ceny sprzedaży nieruchomości mieszkaniowych w USA.

W ostatnich miesiącach wzrosło oprocentowanie kredytów hipotecznych w Stanach Zjednoczonych. Ta ostatnia niewielka zwyżka stóp procentowych może być również przyczyną do wyższego odsetka zakupów gotówkowych nieruchomości w USA. Ale jednocześnie kupujący którzy potrzebują finansowania hipotecznego, nie mogą już sobie pozwolić na zakup, zwłaszcza w drogich lokalizacjach.

STANY-ZJEDNOCZONE-DOMY
Wzrost cen nieruchomości na amerykańskim rynku w sektorze luksusowych nieruchomości

Wszystkie zakupy gotówkowe nieruchomości w kraju stanowiły aż 40 % wszystkich sprzedaży nieruchomości mieszkaniowych w lipcu, w porównaniu do 35 % wszystkich sprzedaży w czerwcu i 31% całej sprzedaży w lipcu 2012 roku.
Wśród wszystkich 20 największych obszarach metropolitalnych w USA, gdzie dokonano najwięcej zakupów za gotówkę, były takie lokalizacje jak Dallas do 82%, St. Louis 66 %, Los Angeles 32% zakupów za gotówkę, San Bernardino w Kalifornii 26 %, Seattle 21 %, oraz Phoenix w Arizonie 21%.

Nieruchomości z rynku short sale stanowiły 14 % wszystkich zawartych transakcji sprzedaży mieszkań i domów w lipcu, w porównaniu z 13 % w czerwcu i 9% w lipcu 2012 roku. Państwa z najwyższym odsetkiem transakcji short sale w lipcu to Nevada aż 35 %, Floryda 30%, w stanie Maryland było to 20 %, Waszyngton 19 %, a także Tennessee 19 %.

Sprzedaż nieruchomości posiadanych już przez bank (REO) stanowiły 9 % wszystkich zawartych transakcji sprzedaży mieszkań w lipcu, ten sam odsetek jak w poprzednim miesiącu i rok temu. Obszary gdzie najwięcej sprzedało się tego typu nieruchomości w USA to: Detroit 26 % , Modesto w Kalifornii 25%, Stockton w Kalifornii 24 %, Las Vegas 24% i 20% w Cleveland.

19-08-2013

Rekordowe zapotrzebowanie na nieruchomości w Miami

Bańka nieruchomościowa w USA pompuje się na nowo? Wszystko wskazuje na to, że tak. Docierające do nas informacje i odwiedzający nas klienci potwierdzają ogromne zapotrzebowanie na nowe nieruchomości w samym Miami. Inwestorzy kupują nieruchomości od deweloperów w Miami, a oferta kurczy się z dnia na dzień. Niektórzy kupują po kilka apartamentów. Lepsze lokalizacje są wykupywane z dnia na dzień. Przypomina to ponownie sytuację sprzed kryzysu. Ale czy tego da się uniknąć, kiedy osoby zainteresowane zakupem kupują w obawie przed zwyżką cen amerykańskich nieruchomości?

Nieruchomości w Miami kupują miejscowi, jak również zagraniczni inwestorzy w nieruchomości. Najnowsze dane z Miami Association of Realtors potwierdzają zwiększone zapotrzebowanie na nowe nieruchomości w Miami i jednocześnie limitowaną ofertę nowych nieruchomości z rynku pierwotnego, szczególnie nieruchomości tańszych w budżecie poniżej 200.000 USD.

W drugim kwartale 2013 roku zanotowano zwiększoną ilość transakcji kupna nieruchomości w Miami przez zagranicznych inwestorów z innym paszportem niż amerykański. Zwiększyła się też liczba transakcji zakupu nieruchomości za gotówkę, również dokonywanych przez obcokrajowców, inwestujących w atrakcyjnym Miami i na Florydzie.

APARTAMENTY-MIAMI-DO-KUPNA
Luksusowy segment nieruchomości w Miami przyciąga zagranicznych inwestorów

W drugim kwartale 2013 roku średnia cena sprzedawanej nieruchomości typu condominium (apartament/mieszkanie) w Miami Dade County kształtowała się na poziomie 180.000 USD, zwyżka na poziomie 18% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego i 11% w porównaniu do pierwszego kwartału 2013 roku.
Natomiast średnia cena domu jednorodzinnego w hrabstwie Miami Dade była na poziomie 205.560 USD i jest to 21% więcej niż trzeba było zapłacić za podobny dom rok wcześniej, oraz 9,3% zwyżka w stosunku do pierwszego kwartału 2013 roku.

Wszystko wskazuje iż ten i kolejny rok będą rekordowe, a ceny nieruchomości na południu Florydy idą systematycznie w górę. Ilość zawartych transakcji sprzedaży nieruchomości domów rodzinnych i mieszkań w Miami w drugim kwartale 2013 roku zwiększyła sie o 13,6% z 7,228 do 8,214 w stosunku do ubiegłego roku.

Informacje z Miami Association of Realtors potwierdzają mały ruch na rynku tanich nieruchomości, szczególnie w zakresie cenowym poniżej 100.000 USD, co spowodowane jest niedostępnością tego typu tanich nieruchomości. Krótko mówiąc, lwia część tego typu tanich mieszkań i ofert bankowych została już wykupiona. To samo obserwujemy w naszym biurze oferując bardzo ograniczoną listę ofert nieruchomości w Miami w zakresie cenowym poniżej 100.000 USD. 62,6% wszystkich zamkniętych (sfinalizowanych) transakcji sprzedaży nieruchomości była dokonywana za gotówkę.

06-08-2013

Jak kupować na Florydzie to tylko teraz

Ciągle wahasz się czy warto wybrać się na Florydę i poszukać dla siebie apartamentu lub domu. Gubisz się w wiadomościach docierających do polskich mediów i portalów informacyjnych. Mydlą Ci oczy niepotrzebnymi danymi i tabelami wziętymi z księżyca.

ZAROBEK-NA-NIERUCHOMOSCIACH

Przeczytaj ten artykuł co dzieje się i co się działo na florydzkim rynku nieruchomości.
Przejdź do artykułu: Aktualna sytuacja na amerykańskim rynku nieruchomości i inwestycje na Florydzie. Dlaczego teraz warto inwestować

26-07-2013

Rezydencja Gianni Versace w Miami idzie pod młotek

17 września 2013 rozpocznie się aukcja sławnego domu włoskiego projektanta mody Gianni Versace, który na schodach swojego domu w Miami został zamordowany w 1997 roku. Zamierzający brać udział w aukcji muszą wpłacić wadium w wysokości 3 mln dolarów do escrow i pokazać dokument z banku iż posiadają miniumum 40 mln dolarów, aby zostać dopuszczonym do wzięcia udziału w tej aukcji.

MIAMI-VERSACE-DOM
Jak zawsze tłumy ciekawskich turystów przed domem Gianni Versace w Miami

Nieruchomość Gianni Versace została "wylistowana" za tylko 75 mld dolarów, gdzie pierwotna cena nieruchomości wynosiła 125 mln dolarów. Więc inwestorzy będą walczyć zaciekle o taką gratkę. Poprzedni właściciel nieruchomości, potentat na rynku telekomunikacyjnym w USA - Peter Loftin, zaciekle bronił się przed "foreclosure", ale niestety, nieruchomość idzie pod młotek.

MIAMI-DOM-VERSACE
Jedno z pomieszczeń w nieruchomości Gianni Versace

Fisher Auction Co. Zajmie się aukcją, wraz z domem The Jills z Miami. Aukcja rozpocznie się o 10 rano 17 września w domu Versace, gdzie Madonna była bardzo częstym gościem. Ten sławny mansion znany jest również pod nazwą Casa Casuariana.

24-07-2013

Nowy Jork –budowa najwyższego drapacza chmur na zachodniej półkuli zatwierdzona

Projekt został zatwierdzony i jest już w "bardzo specjalny sposób" marketingowany również na międzynarodowym rynku nieruchomości. I oczywiście sprzedaje się jak ciepłe bułeczki, choć cena najtańszego apartamentu w 432 Park Avenue, wkrótce, górującego nad innymi wspaniałymi budowlami Nowego Jorku, zaczynają się od skromnych 7 mln dolarów...
Z chwilą pisania tych wiadomości, spora część projektu jest już wysprzedana. Sprzedaż osiągnęła już 1 miliard dolarów. Pierwsi chętni pojawili się już w marcu tego roku.

Promotorzy tego emblematycznego projektu: CIM Group and Macklowe Properties w tej chwili koncentrują się na marketingu pozostałych nieruchomości w budynku dla międzynarodowej grupy inwestorów i osób poszukujących tego typu nieruchomości w USA. Spodziewane jest wielkie zainteresowanie kupców z Ameryki Południowej, krajów arabskich, inwestorów z Wielkiej Brytanii, Chin, oraz Rosji. Nie dotarły do nas niestety, informacje o Polakach zainteresowanych zakupem 432 Park Avenue. Jak wspomnieliśmy powyżej, ceny najtańszych mieszkań w tym obiekcie, zaczynają sie od 7 mld dolarów, a najdroższe nieruchomości w budynku są wycenione na stronie internetowej dewelopera w cenie 95 mln dolarów.

NOWY-JORK-NIERUCHOMOSCI
432 Park Avenue będzie gotowy w 2015

Budynek zaprojektowany jest przez Rafaela Vinoly, będzie znajdował się w jednej z najlepszych lokalizacji na Manhattanie w Nowym Jorku, pomiędzy 56 a 57 ulicą, na 432 Park Avenue. To jedna z najbardziej prestiżowych lokalizacji na Manhattanie, otoczona sklepami największych projektantów, najlepszych lekarzy i najdroższych prawników w Nowym Jorku. Tutaj adres: Park Avenue mówi sam za siebie...

Budynek będzie posiadał 96 pięter, zbudowany zostanie ze stali, betonu i szkła. Nowoczesny i niezwykle ambitny projekt architektoniczny, który na stałe wpisze się w skyline (należałoby rzec wspaniałą panoramę) Nowego Jorku. Okna w budynku mierzyć mają 10 na 10 stóp (to wymiary ponad 3 na 3 metry) , do mieszkań będzie wpadało mnóstwo naturalnego światła. I każde mieszkanie będzie miało spektakularny widok na Central Park, Hudson, oraz na East River, na Ocean Atlantycki i na wspaniałą panoramę okolic tej części Manhattanu w Nowym Jorku.

432 Park Avenue ma stać się ikoną Nowego Jorku i najbardziej prestiżowym adresem na Manhattanie. To wszystko już w 2015 roku, kiedy budynek zostanie oddany do użytku.

Luksusowe apartamenty, to nie wszystko co będzie oferował 432 Park Avenue. Oprócz luksusowych posesji na terenie budynku dla mieszkańców przewidziano 30.000 stóp kwadratowych innych udogodnień. Wśród nich prywatna restauracja tylko dla mieszkańców budynku, ogród do spożywania posiłków na wolnym powietrzu, oraz do specjalnych uroczystości, SPA, siłownia, centrum fitness wraz z sauną. Sauna parowa (steam room), oraz pokoje do masażów, basen kryty, biblioteka, lounge, pomieszczenie do gry w bilard, kino, oraz pomieszczenie do specjalnych uroczystości. Także pokój do zabaw dla dzieci, oraz specjalne pomieszczenie do przyjmowania gości.

To nie koniec udogodnień dla mieszkańcow tego budynku. Dla nowych właścicieli i mieszkańców 432 Park Avenue będzie 24 concierge service, catering na miejscu, 24 godzinna ochrona z portierem w recepcji, oraz valet service, czyli parkowanie samochodu przez specjalnych służących przy wejściu do budynku.

DRAPACZE-CHMUR-NEW-YORK
Tak wkrótce będzie wyglądała panorama Manhattanu

Wykończenie mieszkań także nie pozostawia wiele do życzenia. Wysokość apartamentów przewidziano na 12,5 stóp, czyli bardzo wysokie sufity, dębowe podłogi, najwyższej jakości stolarka drzwiowa, okienna i w kuchni. W kuchni urządzenia Miele, oraz Donbracht, marmurowe blaty w kuchni.

Główne łazienki wykończone mają być we włoskim marmurze, podgrzewane podłogi. Ze strony internetowej dewelopera dowiadujemy się również iż dla inwestorów jest także możliwość wykupienia dodatkowej piwnicy do przechowywania win z kontrolą klimatu, biura, apartamenty dla służby, oraz pomieszczenia gospodarcze, pisząc skromnym językiem.

Jak twierdzi Harry Maclowe, 432 Park Avenu ma być ikoną w Nowym Jorku i oprzeć się próbie czasu, zarówno pod względem architektonicznym, jak również jeżeli chodzi o jakość materiałów użytych do wykończenia i budowy budynku. Ten budynek ma się oprzeć próbie czasu i stać się kolejnym symbolem Manhattanu.

Budynek został zaprojektowany i jest marketingowany w specjalny sposób jak twierdzi deweloper. To projekt tylko dla wybrańców. Marketing jest niezwykle dyskretny i adresowany do specjalnego klienta, który spodziewa się najlepszego, po takim adresie i po takim projekcie.

Jesteś zainteresowany? .... 432 Park Avenue czeka na Was....

14-07-2013

Wypożyczalnie samochodów na Florydzie

Również na naszej stronie znajdziesz możliwość rezerwacji samochodów na Florydzie. Nie tylko na Florydzie ale i na całym terytorium Stanów Zjednoczonych i wszystkich krajów świata. Wyszukiwarka na naszej stronie oferuje unikalną możliwość porównania wszystkich operatorów i wszystkich firm zajmujących się wynajmem samochodów na Florydzie i w USA.

Najpierw porównaj ceny i zarezerwuj samochód on-line. Do rezerwacji potrzebna jest karta kredytowa, a auto można odebrać zaraz po przyjeździe na Florydę. Na lotnisku w Miami lub w wygodnej dla Ciebie lokalizacji na pięknej Florydzie. Wyszukiwarka samochodów również jest w języku polskim.

WYNAJEM samochodow Floryda

10-07-2013

Tropikalny sztorm Chantal pod koniec tygodnia dotrze na Florydę

Zbliżający się do wybrzeży Florydy silny sztorm, który nie jest jeszcze nazywany w mediach huraganem, zbliża sie do wschodniej Florydy. Również i stany na północ od Florydy, takie  jak Georgia i Południowa Carolina mogą doświadczyć skutków nadchodzących wiatrów i silnych opadów.

CHANTAL-FLORIDA

Sztorm dotarł wczoraj, do Puerto Rico. O godzinie 23.00 Chantal przeszedł dokładnie nad Haiti i Dominikaną. Sztorm porusza się z prędkością 26 mil na godziną i na weekend spodziewany jest u wybrzeży Florydy. Nie wiadomo jeszcze jaka będzie siła i skutki sztormu. Wiadomości informują o "postępach" silnego wiatru w drodze na Florydę i wschodnie wybrzeża Stanów Zjednoczonych.

01-07-2013

Coraz mniejszy wybór nieruchomości na florydzkim rynku ofert

Z rynku z dnia na dzień znikają najtańsze oferty z banków i ofert zabranych od właścicieli, czyli ofert foreclosure na Florydzie. Banki coraz niechętniej akceptują oferty od klientów zainteresowanych zakupem, mając świadomość iż rynek idzie do góry a ceny nieruchomości rosną na Florydzie. Jeżeli chcesz naprawdę znaleźć dobry "deal" warto się pośpieszyć z zakupem nieruchomości. Mówimy tutaj o ofertach z segmentu najtańszych nieruchomości. Oferty nieruchomości luksusowych, których ceny również rosną - ich podaż również się kurczy. Podobnie ma się sprawa z ofertami  z "off plan" czyli nowych nieruchomości od deweloperów

Na ten miesiąc jest zapowiadana podwyżka stóp procentowych w USA. Średnia stopa oprocentowania kredytu hipotecznego na 30 lat tzw. Fix rate mortgage zostanie ustalona na poziomie 4,6%. Inwestorzy coraz bardziej tłoczą się do biur nieruchomości w poszukiwaniu "resztek" jakie zostały na rynku z ofert foreclosure, oraz ofert short sale.

OBAMA PREZYDENT USA
Uśmiechnięty Obama

W tej chwili mamy w IBERMAXX niezwykle atrakcyjne oferty, które na pewno nie utrzymają się na rynku długo, dlatego warto do nas zadzwonić i umówić się na oglądanie konkretnych ofert.
Jak zawsze, informujemy iż na naszej stronie nie jesteśmy w stanie na bieżąco wstawiać wszystkich ofert z rynku, niektóre mieszkania i domy, znikają w przeciągu kilku dni. Więc tym bardziej zachęcamy do odwiedzania nas na Florydzie i zapoznanie się z bieżącymi ofertami jakie są dostępne na dzień dzisiejszy.

24-06-2013

Jesteśmy dla Was w najbardziej ekskluzywnej części Florydy

Dla naszych klientów zainteresowanych inwestycją w dom lub rezydencję na Florydzie przygotowaliśmy cały szereg najwyższej klasy nieruchomości w najlepszych lokalizacjach południowej Florydy. Również w samym Miami, oraz okolicach Boca Raton, Delray Beach i Highland Beach. Lokalizacjach w pobliżu naszego biura w Boca Raton.

Biuro IBERMAXX Floryda koncentruje się na kliencie zainteresowanym nieruchomościami klasy premium, ale również i osoby z niższym budżetem na inwestycję w Stanach Zjednoczonych znajdą u nas coś dla siebie.
Tylko niewielki fragment ofert sprzedaży jest umieszczona na naszej stronie internetowej. Współpracujemy z najlepszymi i najbardziej prestiżowymi amerykańskimi agencjami nieruchomości na południowej Florydzie i Miami. Tylko część z tych ofert jest "wylistowana" na naszej stronie.
Blisko 1,5 roku zajęło nam przygotowanie oddziału IBERMAXX w Stanach Zjednoczonych, ale teraz możemy dla Was zaoferować najlepszą ofertę nieruchomości inwestycyjnych na Florydzie i najlepszych lokalizacjach Miami i Florydy.

Więc jeżeli marzysz o przepięknym domu we wspaniałym klimacie Florydy i w pobliżu plaż nad oceanem, dzwoń do nas i umów się na spotkanie z nami. Warto się pośpieszyć z dobrą inwestycją, ponieważ ceny nieruchomości na Florydzie już zaczynają gwałtownie piąć się w górę ....

IBERMAXX-FLORYDA
Biuro IBERMAXX Floryda zaprasza

Jesteśmy dostępni pod numerami telefonów w Boca Raton (Floryda).

tel. stacjonarny: 001 (561) 409 4441
tel. komórkowy: 001 (561) 299 6259

Jak zawsze, wszystkie nasze serwisy IBERMAXX znajdziesz na stronie www.ibermaxx.com, a oferty IBERMAXX Floryda, pod domeną www.floryda.eu

Serdecznie zapraszam

Marcel Zalewski

04-06-2013

Ceny nieruchomości w USA idą w górę

Ceny nieruchomości w Stanach Zjednoczonych pną się ciągle w górę. Co ciekawe europejski i polski PR wcale tego jasno nie prezentuje Polakom i obywatelom mieszkającym w UE. Obserwując wiadomości z zagranicznych rynków nieruchomości, zupełnie nie docierają do nas informacje co się dzieje w USA. A dane ekonomiczne  zza oceanu są fantastyczne dla osób zamierzających kupić dom w USA i inwestorów w nieruchomości.
Systematycznie pomniejsza się podaż nieruchomości na rynku, ceny domów i mieszkań rosną, a na rynku mieszkaniowym nie ma z czego wybrać. Dokładnie to samo dzieje się na Florydzie i to obserwujemy co dnia, obsługując naszych klientów z Europy, mających zamiar zainwestować w nieruchomości na Florydzie.
W jakim celu są filtrowane te wiadomości i dlaczego nie ma ich podawanych jasno i klarownie w wiadomościach? Czyżby po to, aby pokazać jak w eurolandzie, albo w Polsce jast dobrze....? hmmm... coś nam tu przypomina dawną epokę.

Ceny nieruchomości w USA i na Florydzie będą w dalszym ciągu rosły, a to dzieki jeszcze tańszemu kosztowi pożyczania pieniędzy, oraz wzrost zaufania konsumentów i jednocześnie kiedy podaż nieruchomości na rynku maleje z dnia na dzień. Wedle badań, liczba mieszkań na amerykańskim rynku jest najmniejsza od prawie dekady.

Według ostatnich badań S&P/Case-Shiller wartość nieruchomości wzrosła o 10,9% w ujęciu rocznym, to największy 12 miesięczny przyrost od kwietnia 2006 roku. Obecny wskaźnik jest większy od ostatniego 9,4%, który odnotowano w lutym tego roku.
Tymczasem respondenci sondażu Bloomberga, potwierdzają optymistyczne przewidywania co do dalszego wzrostu cen amerykańskich nieruchomości. "Mamy dalsze, stopniowe i ciągłe ożywienie na rynku nieruchomości" powiedział Brian Jones, starszy ekonomista z Societe Generale w Nowym Jorku, który przewidywał wzrost cen na poziomie 10,6%, najbardziej optymistyczne przewidywania w ankiecie Bloomberga. Obecne badania Bloomberga szacują wzrost cen na poziomie 9,3% do 10,6%.

CENY-USA-DOMY

Los Angeles, Tampa na Florydzie, Portland, North Carolina, Charlotte i Seattle, oraz Oregon pokazują największe wzrosty cen nieruchomości na amerykańskim rynku, największy wzrost od 7 lat. Najmniejszy wzrost cen nieruchomości w USA zanotowano w Nowym Jorku, zaledwie 2,6%. Natomiast największe wzrosty zanotowano w Phoenix - 22,5%, oraz w San Francisco 22,2%.

Raporty Case Shiller pokazują dalszy wzrost cen nieruchomości mieszkalnych z miesiąca na miesiąc w USA. Sprzedaż nowych nieruchomości w USA wzrosła w kwietniu 2013 o 2,3% w stosunku do marca 2013. Drugi najwyższy poziom od prawie 5 lat. Średnia cena sprzedawanych nieruchomości skoczyła o 14,9% w stosunku do tego samego okresu roku poprzedniego do wysokości 271,600$.

Sprzedaż domów wzrosła do poziomu 4.970.000, to najwyższy poziom od ponad 3 lat, takie statystyki pokazują badania National Association of Realtors. Średnia cena nieruchomości wzrosła o 11%, piąty miesiąc z rzędu ceny nieruchomości rosną.

Inne dane z amerykańskiego rynku nieruchomości, potwierdzają te silne trendy wzrostowe, powiedzał David Blitzer, prezes S&P. Dodał także iż Amerykanie kupują więcej nieruchomości wielorodzinnych, typu mieszkania na osiedlach i dominuje tańszy segment nieruchomości. Część finalizowanych zakupów to ciągle foreclosures, oraz short sales. Nie ma jeszcze dużo transakcji dokonywanych przez inwestorów którzy kupują aby wynajmować. To potwierdza jeszcze niecałkowite odrodzenie się amerykańskiego rynku nieruchomości.

Niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych w USA pomaga rynkowi nieruchomości. Pod koniec maja 2013 średnia stopa oprocentowania kredytu hipotecznego na 30 lat (Fixed rate) była na poziomie 3,59%. Dokładnie rok wcześniej wynosiła 3,78%. To dane z Freddie Mac. Rekordowo niski poziom oprocentowania kredytów hipotecznych w USA, na poziomie 3,31% było w listopadzie 2012 roku.

28-05-2013

Kuba - rusza budowa pierwszego, luksusowego pola golfowego

Na Kubie zostanie wybudowane pierwsze pole golfowe. Projekt uzyskał oficjalną aprobatę rządu kubańskiego. Plany przewidują 350 milionowy projekt 18 dołkowego pola golfowego, który jest projektowany przez legendę golfa - Tony Jacklin.

Projekt o nazwie Carbonera Golf Club, będzie budowany przez brytyjską firmę Esencia. Ponad 50 lat temu były już pola golfowe na Kubie, ale zostały one z hukiem zamknięte prze Fidela Castro, uważającego je za nieodpowiednie dla systemu socjalistycznego na wyspie i przejaw amerykańskiego kapitalizmu na Kubie.

Minister turystyki Manuel Marrero potwierdził, że formalna umowa została osiągnięta przez joint venture, pomiędzy angielską korporacją Esencia i rządem kubańskim. W sumie pole golfowe Carbonera będzie pokrywało 170 hektarów przybrzeżnych.

Brytyjska Esencja potwierdziła iż pierwsze prace ruszą z początkiem 2014 i projekt przetransformuje tę część kubańskiego wybrzeża w światowej klasy centrum do gry w golfa. Oprócz pola golfowego, planowana jest budowa luksusowego, zamkniętego osiedla mieszkaniowego, na którym powstanie 650 apartamentów, willi, oraz luksusowy hotel. Także Country Club, korty tenisowe, SPA, oraz klub jachtowy. Podobne osiedle jakich wiele na pobliskiej Florydzie.

Club Carbonera będzie pierwszym tego typu projektem mieszkaniowym na Kubie. Projekt zakłada poszanowanie dla środowiska naturalnego, nowoczesne rozwiązania architektoniczne, oraz najwyższej jakości materiały budowlane. Nieruchomości oferowane do sprzedaży, będą to luksusowe wille, apartamenty z widokiem na pole golfowe i morze. Mieszkania od jednej do czterech sypialni. Także nieruchomości o nazwie Conran Residences.

ALL-INCLUSIVE-CUBA
Kuba wita golfistów

Minister Marrero potwierdził także zatwierdzenie kolejnego projektu golfowego na Kubie, tym razem z chińskim kapitałem inwestycyjnym. Chiński projekt ma zostać zatwierdzony pod koniec tego roku. Także kolejne projekty firm z Hiszpanii, Wietnamu i Rosji są na biurkach kubańskich ministrów.

Wygląda na to, iż rząd kubański coraz bardziej przyjaźnie spogląda na obcokrajowców odwiedzających Kubę. Tego typu inwestycje przyciągną po raz pierwszy zagranicznych inwestorów w nieruchomości na Kubę. Jak twierdzi minister Marrero, Kuba ma stać się poszukiwanym i pożądanym miejscem na mapie światowego golfa, oraz światową destynacją turystyczną, gdzie warto wybrać się na wakacje na Kubie lub na wczasy na Kubie. Ma konkurować z pobliską Florydą i najlepszymi miejscami na golfa na świecie.

Przed erą komunistyczną na Kubie było 7 ośrodków golfowych, głównie odwiedzanych przez bogatych Amerykanów. W tej chwili na wyspie istnieje tylko jedno pole golfowe Varadero Golf Club, które zostało otwarte na początku lat 90-tych XX wieku. De facto turystyka na Kubie to teraz drugie, największe żródło dochodu na Kubie, które głównie wpływa do kasy państwa z wakacji all inclusie na Kubie.

18-05-2013

Miami numer jeden wśród inwestorów w nieruchomości zagraniczne na świecie

Południowa Floryda już i tak od dawna jest destynacją numer jeden dla Amerykanów szukających inwestycji w drugi dom wakacyjny, ale teraz także międzynarodowi inwestorzy w nieruchomości postrzegają Miami i południową Florydę jako najatrakcyjniejsze miejsce do zakupu domu, mieszkania lub luksusowej rezydencji za granicą.
Dane pochodzą z badań Miami Associacion of Realtors. Najwięcej kupują w Miami oczywiście Amerykanie, ale ostatnie statystyki i ilości zamkniętych transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości, pokazują wzrastającą liczbę inwestorów i kupujących nieruchomości z takich krajów jak: Brazylia, Kolumbia, Venezuela, Argentyna, oraz Peru. Także Meksykanie kupują w Miami, oraz Grecy, Włosi i Anglicy. Do tego należy zaliczyć również sporą grupę Rosjan kupujących te najbardziej luksusowe nieruchomości w Miami.
Na końcu listy tych krajów znajduje się jeszcze Kanada, Francja i Hiszpania. Polskich inwestorów kupujących nieruchomości na Florydzie, niestety nie ujęto w tych statystykach. Dla Polaków Floryda to ciągle bardzo niszowy rynek nieruchomości, przeznaczony tylko dla tych najbardziej niezależnych finansowo.

Miami od dziesiątek lat było miejscem niezwykle atrakcyjnym na zakup i inwestycje w nieruchomości. Ale teraz pojawiło się dużo kupujących z krajów tzw. wschodzących ekonomicznie i krajów rozwijających się. Głównie zalicza się do nich Brazylia, inne kraje Ameryki Południowej, Meksyk, oraz Azję. To potwierdza tylko o atrakcyjności Miami jako miejsca na taką inwestycję w zagraniczne nieruchomości, powiedziała Natasha Tello w swojej ostatniej wypowiedzi dla mediów. Jest ona prezesem Miami Associacion of Realtors.

MIAMI-PANORAMA

Badania przeprowadzone przez tę agencję potwierdzają wzmożone poszukiwania również wśród obywateli innych krajów, między innymi Niemcy, Francja, Indie, Holandia, Włochy, Rosja, Hiszpania, Szwajcaria, Szwecja i Norwegia.
Obywatele tych krajów również żywo się interesują zakupem domu lub apartamentu w Miami lub na południowej Florydzie.
Te badania potwierdzają Miami jako globalnej metropolii i jako jednego z najatrakcyjniejszych miast na świecie do zakupu nieruchomości.

Miami było czwartym z kolej miastem w USA najbardziej interesującym ze względu na inwestycję w nieruchomości dla obcokrajowców. Miami wyprzedziły tylko trzy miasta w USA: Chicago, Los Angeles i Detroit. Jeżeli liczono by Miami wspólnie z Fort Lauderdale, Miami byłoby jeszcze wyżej w tym rankingu.

10-05-2013

Eksperci od nieruchomości przewidują iż średnia wartość domu w USA wzrośnie o 4,6% w 2013 r.

Następnie, na rok 2014, są przewidywane wzrosty cen nieruchomości o 4,4%, w porównaniu z wcześniejszymi oczekiwaniami na poziomie 4,2%, wynika z najnowszego sondażu cen nieruchomości w USA - Zillow Home, przeprowadzonym na początku marca tego roku.

Oznacza to, iż średnia cena domów w USA prawdopodobnie wzrośnie do wartości 165.280 dolarów do końca tego roku. Na koniec 2012 wartość średnia domu w Stanach Zjednoczonych wynosiła 156.800 dolarów.
Niektóre z osób biorących udział w kwartalnym badaniu, wyraziło obawy, że Rezerwa Federalna USA może pompować nową bańkę mieszkaniową w Stanach Zjednoczonych. Wcześniejsze oczekiwania ekspertów były zdecydowanie bardziej pesymistyczne, również na następne lata: 2015, 2016 i na rok 2017.

Średnio, eksperci oczekują rocznego wzrostu wartości domu między 3,5% a 3,7% począwszy od 2015 aż do roku 2017. Trochę mniej od wcześniejszych prognoz na poziomie 3,6% do 3,8%. Do roku 2017 średnia wartość nieruchomości w Stanach Zjednoczonych ma wzrosnąć o 22,3%.

Oczekiwania aprecjacji wartości nieruchomości pozostają powyżej historycznych norm w USA, ale są zgodne z rynkiem, który stara się zaspokoić silne zapotrzebowanie kupujących, których kuszą wyjątkowo niskie stopy procentowe kredytów mieszkaniowych i generalna poprawa warunków gospodarczych w USA, powiedział główny ekonomista Zillow - Stan Humphries.

Ale spoglądając dalej w przyszłość, trzeba będzie się przygotować iż w dłuższym czasie stopy procentowe wzrosną i domy które dzisiaj wydają się osiągalne dla kupującego, mimo ich szybkiego wzrostu wartości, mogą okazać się bardzo drogie w stosunku do dochodów gospodarstwa domowego, wyjaśnił Stan Humphries na konferencji prasowej.

CENY-NIERUCHOMOSCI-STANY-ZJEDNOCZONE-USA
Nieruchomości w Stanach Zjednoczonych idą w górę ....

Jak Rezerwa Federalna ustosunkuje się do obecnego zachowania rynku w USA i czy obecny dość gwałtowny wzrost cen nieruchomości na amerykańskim rynku jest łagodnym odbiciem się od dna, czy też początkiem nowej bański nieruchomościowej to pokażą najbliższe miesiące, dodał Stan Hemphries.

Najbardziej optymistyczni paneliści przewidują 6,6% roczny wzrost wartości nieruchomości w USA w 2013 roku, a najbardziej pesymistyczni eksperci przewidują średni wzrost na poziomie 4,2%. Oczekiwania zarówno wśród pesymistów jaki i optymistów były odpowiednio wyższe o 6,1% i 3%.

Oczekiwania do skumulowanej wartości domów do roku 2017 były na poziomie 32,8% wśród najbardziej optymistycznych ekspertów od amerykańskich nieruchomości i o 12,3% wśród najbardziej pesymistycznych ekspertów. Jak widać wartość nieruchomości nawet w najbardziej pesymistycznym wariancie będzie wzrastała. To bardzo dobre wiadomości dla osób, które kupiły nieruchomość w Stanach w tym lub w ubiegłym roku, kiedy jeszcze na rynku np. florydzkim, można było wyszukać prawdziwe okazje inwestycyjne.

W ankiecie przeprowadzonej wśród ekspertów, między innymi pojawiły się pytania: czy polityka Rezerwy Federalnej ukierunkowana jest na utrzymanie stóp procentowych kredytów hipotecznych na pozimie historycznego minimum i czy spowoduje to ponowne pompowanie nowej bańki nieruchomościowej w Stanach?
Tylko 4% stwierdziło iż nie widzi ryzyka nowej bańki, około 48% stwierdziło iż widzi średnie ryzyko takiej bańki, a drugie 48% ekspertów stwierdziło iż jest bardzo duże niebezpieczeństwo pompowania ponownie bańki nieruchomościowej w USA, jako wynik obecnej polityki monetarnej.

02-05-2013

Podpisane umowy na kupno domów w USA

Wskaźnik NAR (Nacional Associacion of Realtors) opiera się na informacjach o podpisanych umowach sprzedaży nieruchomości, który w marcu 2013 wzrósł o 1,5% w stosunku do roku ubiegłego, a liczba kontraktów podpisanych w lutym 2013 zwiększyła się ze wskaźnika 104.1 na 105.7
Indeks jest teraz 7% powyżej niż w marcu 2012, kiedy był na poziomie 98,8. Jest więcej podpisanych umów, przez kolejne 23 miesiące z rzędu.
Ilość podpisanych umów zmniejszyła się w ostatnich miesiącach, nie ze względu na spowolnienie gospodarki czy nawrót kryzysu, ale ze względu na ograniczoną ilość podaży mieszkań i domów wystawionych do sprzedaży. Spodziewane są niewielkie zmiany w następnych miesiącach, ale do końca roku powinny niewiele wzrosnąć.
Nowe miejsca pracy w USA, zwiększony przychód gospodarstw domowych, będą nadal napędzały popyt mieszkaniowy w USA, wyjaśnił Yun w swoim oświadczeniu.

PHSI w północno wschodnich Stanach pozostał na niezmienionym poziomie 82,8 w marcu i był o 6,3% wyższy niż w marcu 2012. Na środkowym wschodzie ten indeks wzrósł o 0,3% w marcu i jest wyższy o 13,7% niż rok temu. Podpisane umowy na kupno domów na południu wzrosły o 2,7% w marcu do indeksu 120 i jest to 10,4% więcej niż w marcu 2012.
Na zachodzie wskaźnik wzrósł o 1,5% w marcu do poziomu 102,9, ale jest mniejszy o 4,3% niż rok temu.

Z wypowiedzi NAR wynika iż sprzedaże domów w USA w 2013 roku wzrosną o około 6,5% do 7% w stosunku do 2012 do blisko 5mln sprzedanych domów w 2013. Średni wzrost cen nieruchomości w Stanach Zjednoczonych jest przewidziany na poziomie 7,5%.

To bardzo dobre wiadomości dla osób które kupiły dom w USA na początku tego roku i pod koniec 2012. Wszystko wskazuje na to iż kryzys w Stanach Zjednoczonych odchodzi powoli do przeszłości.

25-04-2013

Aktualna sytuacja na rynku nieruchomości w USA

Sprzedaż nieruchomości w Stanach Zjednoczonych ciągle rośnie. Już 21 miesięcy z rzędu i w sumie już 13 miesięcy bez przerwy ceny nieruchomości w Stanach Zjednoczonych powoli, ale ciągle rosną. Główny ekonomista  Krajowego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami (National Association of Realtors USA) Lawrence Yun, powiedział przedwczoraj, iż w tej chwili na rynku panuje większy popyt niż podaż dostępnych nieruchomości.
Ruch nabywców jest 25% wyższy niż dokładnie rok  temu. Kurczy się "zapas" ciekawych i najlepszych "dealów" nieruchomości na rynku, wyprzedawane są najlepsze oferty, co naturalnie winduje ceny nieruchomości.

Dobre wiadomości to te, iż zwiększa się także ilość budowanych nowych domów w USA, a ceny oprocentowania kredytów hipotecznych w USA w dalszym ciągu są na poziomie akceptowalnym i atrakcyjnym dla klienta starającego się o kredyt na zakup nieruchomości w USA. Są to z kolei niezbyt dobre wiadomości dla osób szukających nieruchomości na wynajem i mieszkających w wynajmowanych mieszkaniach, ponieważ właściciele nieruchomości podnoszą czynsze i oferta domów na rynku wynajmu nieruchomości w Stanach Zjednoczonych, ciągle się kurczy, dodał Lawrency Yun, na przedwczorajszym wystąpieniu prasowym.

Średnia krajowa ceny nieruchomości w Stanach Zjednoczonych w marcu 2013 była na poziomie 184.300$ i jest o 11,8% wyższa niż w marcu 2012. Zwyżka średniej ceny nieruchomości w marcu 2013 jest najwyższą zwyżką od listopada 2005 roku, kiedy wzrosła o 12,9% w stosunku do roku poprzedniego.
Są to niezwykle ciekawe informacje, które o dziwo, niechętnie i z oporem docierają do Europy i do Polski również. Co niezwykle nas smuci i depracjonuje w moich oczach cały polski PR i to co podają ludziom w wiadomościach. Kryzys w Europie ani drgnie, w Stanach wszystko wskazuje na to, iż z kryzysem na rynku nieruchomości już sie pożegnaliśmy.
Z autopsji obserwujemy iż te "najciekawsze" oferty nieruchomości w naszym regionie się błyskawicznie wyprzedają, a okazje znikają w mgnieniu oka.

FLORIDA-HOUSES
Miami i Floryda nieruchomości

Oferty foreclosures i short sales należały do 21% wszystkich sprzedanych domów w USA w marcu 2013, mniej o 25% niż w lutym 2013 i mniej o 29% niż w marcu roku 2012. W tym 13% marcowych sprzedaży w USA było foreclosures a 8% to short sales. Oferty foreclosures sprzedawały się o średnio 15% poniżej wartości rynkowej nieruchomości w marcu, a oferty short sales o 13% taniej niż średnie ceny nieruchomości w USA.

Ilość wszystkich domów na sprzedaż w USA pod koniec marca 2013 zwiększyła się o 1,6% do liczby 1,93 mln domów w ofercie sprzedaży. Liczba domów do sprzedaży w tym okresie jest mniejsza o 16.8% niż w analogicznym okresie roku 2012.

Zwyżka sprzedaży w ostatnim miesiącu wynika z sezonowego wiosennego wzrostu kupujących, ale warunki w dalszym ciągu faworyzują sprzedawców nieruchomości. Potrzeba więcej domów na sprzedaż, aby wyrównać balans pomiędzy kupującymi a sprzedającymi, ale nie stanie się to bez zwiększenia podaży nowych domów na amerykańskim rynku nieruchomości.

Typowy dom jaki się sprzedał w marcu 2013 roku, był na rynku o jeden miesiąc krócej niż rok temu. Coraz więcej ofert od kupujących i sytuacja iż dom sprzedaje się za więcej niż żąda sprzedający, nie należy do rzadkości, powiedział prezydent National Association of Realtors, Gary Thomas.
Średni okres czasu jaki dom pozostawał na rynku niesprzedany to 62 dni w marcu 2013, 74 dni w lutym i jest to 31% krócej poniżej 91 dni, w marcu 2012 roku. Oferty short sales były na rynku przeciętnie 81 dni, kiedy oferty foreclosures sprzedawały się w przeciągu 46 dni, a zwykły dom sprzedawał się średnio w 66 dni. W sumie aż 37% wszystkich sprzedanych domów w marcu były na rynku krócej niż 1 miesiąc!

Tzw. first time buyers to liczba aż 30% nowych właścicieli nieruchomości w USA w marcu 2013, bez zmian w stosunku to lutego 2013 i w sumie mniej o 33% niż w analogicznym okresie roku 2012. Transakcje kupowania nieruchomości za gotówkę to 30% wszystkich zawieranych transakcji, mniej o 2% niż w analogicznym okresie roku 2012.
Sprzedaż domów jednorodzinnych zmniejszyła się o 0,2%, a sprzedaż apartamentów (condo) spadła o 3,2%.

18-04-2013

Miami numer jeden wśród inwestorów w nieruchomości

South Florida, już od paru lat jest w Stanach Zjednoczonych miejscem numerem jeden dla międzynarodowych nabywców nieruchomości. W dalszym ciągu południowa Floryda i okolice Miami, coraz bardziej przyciągają uwagę nabywców na całym świecie, podają zgodnie statystyki Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami w Miami (Miami Association of Realtors).

Ostatnie rankingi umieściły Miami jako jedno z najbardziej poszukiwanych miejsc docelowych nieruchomości na świecie.

Miejscowi inwestorzy ze Stanów Zjednoczonych ciągle inwestują najwięcej na Florydzie i w Miami od lat, ale rośnie liczba zagranicznych nabywców z krajów Ameryki Południowej. Przodują inwestorzy z Brazylii, Kolumbii, Wenezueli, Argentyny i nawet Peru. Także Meksykanie dołączają do tej listy. Zamykają listę kupujący z Europy: nabywcy nieruchomości z Wielkiej Brytanii, Grecji i Włoch. W pierwszej dziesiątce zagranicznych inwestorów w nieruchomości na Florydzie, znajdują się również takie kraje jak Kanada, Francja, oraz Hiszpania.

Miami od dawna przyciąga międzynarodowych nabywców i inwestorów. Ale teraz widzimy coraz większe zainteresowanie ze strony rynków wschodzących w Ameryce Południowej, oraz Meksyku i Azji. Te wyniki wyszukiwania nieruchomości potwierdzają, że nieruchomości w Miami, coraz bardziej przyciągają uwagę całego świata, powiedziała Natascha Tello, prezes zarządu Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami w Miami (Miami Association of Realtors).

Z międzynarodowych danych wynika iż Miami również znajduje się w czołówce uwagi inwestorów i osób zainteresowanych zakupem domu wakacyjnego lub nieruchomości pod wynajem z takich krajów jak Niemcy, Indie, Holandia, Rosja, Szwajcaria i Szwecja.

MIAMI-ZAKUP-APARTAMENTU
Miami destynacja numer 1 wśród inwestorów w nieruchomości

"Te rankingi potwierdzają stan Miami jako globalnego miasta i punkt centralny dla kupujących i inwestorów z rynków na całym świecie, w tym takie kraje, które wcześniej nie były zainteresowane nieruchomościami z tego zakątka świata," powiedział Fernando Martinez, 2013 prezydent Miami Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami.
Kupujący z krajów takich jak Indie, Niemcy, Szwecja i Holandia nie poszukiwali aktywnie produktów aby inwestować w Miami, ale wyraźnie tendencja ta zmieniła się znacznie na obecnym rynku " dodał Fernando Martinez.

Miami było czwartym, najczęściej wyszukiwanym miastem w USA dla międzynarodowych konsumentów, za Chicago, Los Angeles i Detroit, oraz w pierwszej dziesiątce najbardziej poszukiwanych miast amerykańskich przez nie amerykańskich konsumentów w całym miesiącu styczniu 2013 roku. Fort Lauderdale na Florydzie był ósmym. Jeśli rynek Miami-Fort Lauderdale liczyć wspólnie, ranking byłby jeszcze wyższy.

12-04-2013

Polonia Kanadyjska kupuje domy na Florydzie

Przede wszystkim, wspaniały klimat decyduje o atrakcyjności Florydy, oraz ciągle tanie nieruchomości i okazje dla inwestorów z innych krajów odwiedzających Florydę w poszukiwaniu prawdziwego "good deal". Aczkolwiek z naszych obserwacji wynika, oraz  podczas obsługiwania naszych klientów, odwiedzających nas na Florydzie, iż coraz mniej jest tych najtańszych ofert mieszkań i domów w naszym regionie Boca Raton w Palm Beach County. Tych dobrych ofert jest jakby coraz mniej, każdego dnia... Wygląda na to, iż kryzys na rynku amerykańskich nieruchomości ma się ku końcowi. My również przewidujemy rychły jego koniec. To po prostu wisi w powietrzu.

A dla Polaków z Kanady to chyba logiczne, iż trzeba szukać drugiego domu na wakacje na Florydzie w ciepłym klimacie i przy wspaniałych plażach. Jeżeli mieszkasz gdzieś w zimnej Kanadzie, przyjedź do nas choć na kilka dni. Pokażemy Ci najlepsze oferty sprzedaży nieruchomości jakie mamy w naszej ofercie. Nie wszystkie oferty jesteśmy w stanie na bieżąco wrzucać na stronę, jest ich kilkanaście tysięcy. Najlepiej kiedy przyjedziesz do biura IBERMAXX w Boca Raton, blisko Miami, a wtedy przygotujemy dla Ciebie najlepsze oferty i aktualne promocje.

POLONIA-W-KANADZIE

Mamy także ciekawe oferty z rynku pierwotnego, zupełnie nowych mieszkań na sprzedaż w naszym regionie. Może warto w coś takiego zainwestować właśnie teraz, jeszcze kiedy ceny są niskie a na rynku spory wybór. Więc jeżeli mieszkasz gdzieś w Montrealu, Toronto lub nawet w Vancouver, to napisz lub zadzwoń do nas, a przygotujemy dla Ciebie najlepsze mieszkania, domy i oferty tanich nieruchomości z przejęć bankowych na Florydzie.

W Kanadzie na stałe mieszka około 1 mln Polaków, a do polskiego pochodzenia przyznaje się aż 1,5 mln osób w Kanadzie. Nie policzona jest liczba Polaków, przebywających i pracujących nielegalnie w Kanadzie. Tym będzie nam już trudniej sprzedać nieruchomość w USA. Sporo Polaków przebywa także w innych kanadyjskich prowincjach, takich jak Alberta, Saskatchewan, Manitoba i Ontario.
W IBERMAXX znajdziecie obsługę w języku polskim, profesjonalizm naszych agentów, wyszkolonych w USA, oraz przede wszystkich dostęp do wszystkich ofert nieruchomości z Florydy. Nawet ofert wylistowanych dnia poprzedniego. Zadzwoń do nas i umów się na spotkanie.

06-04-2013

Brazylijczycy na Florydzie

Rezydenci i mieszkańcy południowej Florydy już zdążyli się przyzwyczaić do języka portugalskiego na ulicach i w centrach handlowych w Miami, Fort Lauderdale czy Hollywood. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę jak Floryda jest popularna w Brazylii i jak bliskie są relacje biznesowe i handlowe pomiędzy Florydą a Brazylią.
Ilość Brazylijczyków na Florydzie może z lekka przytłaczać dla niezbyt obeznego podróżnika z kulturą latynoską. Ale mieszkanie i zakup nieruchomości na Florydzie, wiąże się z codziennym obcowaniem z językiem hiszpańskim i latynoską kulturą. To po prostu część życia na Florydzie i urok tego stanu USA.
Brazylijski ambasador w USA Mauro Vieira, powiedział wczoraj ile dokładnie Brazylijczyków odwiedziło USA w 2012 roku. Jest to niebywała liczba 1,8 mln turystów z Brazylii, odwiedziło USA w ubiegłym roku z czego aż 75% brazylijskich turystów, odwiedziło nasz słoneczny stan Floryda.

Floryda to niezwykle ważny stan USA dla Brazylii, powiedział Vieira na VIII, corocznym Latin American Symposium, które odbyło się na Uniwersytecie w Miami. Sympozjum odbywało się w hotelu Four Season w Miami. Oprócz tematu Brazylii i Brazylijczyków w USA, poruszano wiele innych tematów związanych z bliskimi relacjami Florydy z także innymi krajami Ameryki Łacińskiej.

BRAZYLIA-FLORYDA-USA


Brazylia to w dalszym ciągu partner handlowy numer 1 dla Florydy. W roku 2012 aż 19,9 miliarda dolarów obrotu zanotowały firmy amerykańskie i brazylijskie. Także Brazylia "przeskoczyła" Kanadę pod względem ilości obcokrajowców odwiedzających Florydę turystycznie w hrabstwie Miami Dade. W innych hrabstwach Florydy, ciągle Kanadyjczycy to obcokrajowcy najliczniej odwiedzający Florydę.

Część bardzo ekskluzywnych nieruchomości w Miami w najlepszych lokalizacjach jest kupowana przez bogatych Brazylijczyków i profesjonalnych inwestorów z tego pięknego kraju w Ameryce Południowej.
Brazylijczycy, podobnie jak Polacy w dalszym ciągu potrzebują wizy, aby przekroczyć terytorium Stanów Zjednoczonych, ale i nad tym pracuje rząd Brazylii i walczy o zniesienie wiz dla Brazylijczyków.
Znana osoba w postaci szefa florydzkiej turystyki Billa Talberta, który od lat zabiega o zniesienie wiz dla Brazylii do USA, aby także obywatele tego kraju zostali objęci programem waiver program, pozwalający Brazylijczykom na odwiedzanie USA do 90 dni bez potrzeby ubiegania się o wizę.
Ale to jeszcze niezwykle długi i skomplikowany proces, powiedział w ostatnim wystąpieniu konsul Brazylii w USA, Mauro Vieira. I jest to jedno z najtrudniejszych zadań do wykonania i ustawa, która musi zostać zaaprobowana przez amerykański kongres.

23-03-2013

Wzrosła sprzedaż nieruchomości w USA

Stosunkowo niewielki wzrost sprzedaży domów i mieszkań w Stanach Zjednoczonych do poziomu 4.980.000 mieszkań, to 10,2% więcej w stosunku do lutego 2012. To już dwudziesty miesiąc z rzędu, kiedy ilość sprzedawanych mieszkań w USA wzrasta systematycznie.

To w sumie trzeci rok z rzędu wzrostu ilości sprzedawanych mieszkań na terenie Stanów Zjednoczonych.

05-02-2012

Update 7 Marzec 2013

W Amerykańskim Kongresie ponownie ustawa w sprawie zniesienia wiz dla Polaków. Dwóch amerykańskich kongresmenów ze stanu Illinois - Mike Quigley i Aaron Schock, oraz senator Mark Kirk - wniosło ponownie do Kongresu projekt ustawy, która powinna przyspieszyć włączenie obywateli z Polski do programu ruchu bezwizowego do Stanów Zjedoczonych.
Zaprezentowany w poniedziałek projekt ustawy jest podobny do wniesionego do Izby Reprezentantów i Senatu USA w styczniu ubiegłego roku. Prezydent USA Barack Obama zadeklarował wtedy swoje gorące poparcie dla tego projektu. Jednak Kongres nie uchwalił w ubiegłym roku tej ustawy.

Ustawa, znana wszystkim (Visa Waiver Program Enhanced Security and Reform Act), wniesiona ponownie do obu izb Kongresu i sponsorowana przez senatora i kongresmanów z obu partii ze stanu Illinois, modyfikuje kryteria wejścia danego kraju do programu turystycznego ruchu bezwizowego do USA (Visa Waiver Program - VWP) w sposób, który może ułatwić ich spełnienie przez Polskę. Wejście do tego programu daje prawo przyjazdu do USA bez wizy na okres do 90 dni.

Trzydzieści siedem krajów obecnie kwalifikuje się do ruchu bezwizowego i wypełnia kryteria ustalone przez Departament Bezpieczeństwa Krajowego we współpracy z Departamentem Stanu. Obowiązujące obecnie kryteria odsetka odmów wiz i przedłużeń pobytu w USA po ich wygaśnięciu nie są korzystne dla Polski, która w dalszym ciągu jest wyłączona z ruchu bezwizowego. Ustawowe kryterium wejścia do programu ustala odsetek nielegalnych przedłużeń pobytu w USA na poziomie nie przekraczającym 3 procent.

Wniesiona ponownie do Kongresu ustawa, podobnie jak projekt z ubiegłego roku, przewiduje rozluźnienie kryterium odsetka odmów. W projekcie jest zapis pozwalający sekretarzowi Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego (resortu odpowiedzialnego m.in. za sprawy imigracyjne) na indywidualne włączanie do tego programu także krajów, które mają większy odsetek odmów - do 10 procent - jeżeli obywatele tego kraju nie zagrażają bezpieczeństwu USA. Uchwalenie takich zmian otwierałoby Polsce drogę do włączenia do programu ruchu bezwizowego (VWP).

"Polska jest bliskim sojusznikiem Stanów Zjednoczonych i pełni poważną rolę w operacjach NATO w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afganistanie. Teraz jest czas, by wyrazić poparcie dla naszego polskiego sojusznika i pozwolić obywatelom tego kraju na podróżowanie bez wiz do USA, przywileju, z którego korzystają prawie wszyscy nasi bliscy, demokratyczni sojusznicy" - napisał w oświadczeniu przesłanym Polskiej Agencji Prasowej republikański senator Mark Kirk, jeden ze sponsorów ustawy. Senator z Illinois został odznaczony w ub. roku Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za jego działania na rzecz zniesienia wiz dla Polaków.
Prezydent Bronisław Komorowski przekonał mnie, że rozszerzenie programu ruchu bezwizowego umocni więzi między naszymi krajamiRepublikański kongresman, Aaron Schock

Inny ustawodawca z Illinois, republikański kongresman Aaron Schock, podkreślił bliskie związki jego stanu z Polską. Chicago, które leży na terytorium stanu Illinois, jest jednym z największych skupisk Polaków za granicą. Zdaniem Schocka włączenie Polski do ruchu bezwizowego będzie także korzystne dla Stanów Zjednoczonych, szczególnie dla amerykańskiej gospodarki.

"Odwiedziłem Kraków i Polskę po raz pierwszy w 2011 roku. Podczas mojej wizyty spotkałem się z polskim prezydentem Bronisławem Komorowskim, który przekonał mnie, że rozszerzenie programu ruchu bezwizowego umocni więzi między naszymi krajami i będzie miało korzystny wpływ na amerykańską gospodarkę" - napisał kongresman Schock w oświadczeniu.

Demokratyczny kongresman z Illinois Mike Quigley, lobbujący od kilku lat na rzecz zniesienia wiz dla polskich obywateli, uważa, że zmienienie "przestarzałych" kryteriów decydujących o udziale danego kraju w programie VWP jest konieczne.

"Mam nadzieję, że ustawa zostanie szybko przyjęta w Kongresie i trafi na biurko prezydenta, otwierając Polsce raz na zawsze drzwi (do programu ruchu bezwizowego)" - napisał kongresman z Illinois Mike Quigley w komunikacie.

Jak obliczono, w 2010 roku do USA przybyło ponad 17 milionów obywateli krajów objętych ruchem bezwizowym. Stanowili oni 65 procent wszystkich odwiedzających Stany Zjednoczone. Podczas swojego pobytu wydali prawie 61 mld dolarów, z czego do budżetu wpłynęło 9 mld dol.

żródło: wp

Przenieś do samej góry
Miami Sunny Isles Beach Atlantic 15 willa
1.200.000 USD

Miami Sunny Isles Beach Atlantic 15 willa

Miami Dade / Miami Sunny Isles Beach
2098 56th St. Boca Raton
400.000 USD

2098 56th St. Boca Raton

Palm Beach / Boca Raton
Boca Raton Boca Bayou apartament
199.900 USD

Boca Raton Boca Bayou apartament

Palm Beach / Boca Raton
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2021 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij