serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
19-04-2020
Agent nieruchomości na Florydzie
Szukasz dobrej inwestycji i lokaty kapitału za granicą? A może szukasz dobrego agenta nieruchomości na Florydzie? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Sprawdź informacje o florydzkim rynku nieruchomości podczas epidemii koronawirusa w USA.
03-04-2019
Jaki hotel wybrać na Florydzie
Planujesz wyjazd na Florydę? Szukasz rezerwacji hotelu. W zależności gdzie chcesz jechać i jaki budżet masz na noclegi warto poznać podstawowe informacje o hotelach na Florydzie w USA.
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.

Miami Beach Collins Avenue luksusowy apartament 5 sypialni
55.000.000 USD
Dom Boynton Beach 12246 Eagles Landing Wy
339.900 USD

Dom Boynton Beach 12246 Eagles Landing Wy

Palm Beach / Boynton Beach

Informator

Praktyczne informacje jak kupić nieruchomość na Florydzie? Na stronie "Informator" poniżej, znajdziesz wyczerpujące informacje o procesie zakupu nieruchomości na Florydzie w USA. Są to niezbędne informacje i fakty, jakie powinieneś poznać, podczas procesu zakupu nieruchomości na Florydzie.

Kompendium naszej wiedzy, którą dzielimy się z Państwem, o zakupie domu lub apartamentu na terenie USA. Znajdziesz tu Informacje o podatkach w USA, koszty związane z zakupem nieruchomości na Florydzie, opłaty notarialne, aspekty prawne, restrykcje dotyczące wynajmu nieruchomości na Florydzie, związane z zakupywaną nieruchomością, oraz sprawy imigracyjne dotyczące polskiego obywatela, noszącego się z zamiarem zakupu nieruchomości w USA.


Obywatel Polski, a zakup nieruchomości na Florydzie i w USA

Pierwszą przeszkodę z jaką musi poradzić sobie obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, jest uzyskanie wizy do USA. Każda osoba, zamierzająca odwiedzić USA, we własnym zakresie, organizuje sobie wizę do USA. Zakup nieruchomości na terenie USA, w tym wypadku na Florydzie, nie uprawnia nas do pozostania dłużej niż przewiduje wiza. W przypadku wizy turystycznej B-1, jest to okres do 6 miesięcy pobytu na terenie USA. USA-REZERWACJA-HOTELU-FLORYDA
Zakup nieruchomości na Florydzie, nie upoważnia nas do stałego pobytu lub jakichkolwiek praw na terenie Stanów Zjednoczonych. Wiza, status obywatela RP w USA, oraz kupno nieruchomości są to dwie, odrębne sprawy, których nie należy łączyć.

Zobacz w przewodniku po Florydzie, rozdział polskie konsulaty i ambasady w USA. Praktyczne informacje o polskich placówkach dyplomatycznych na terenie Stanów Zjednoczonych.
Zwykle w przypadku wizy turystycznej, jest to okres do 6 miesięcy, kiedy legalnie możemy przebywać na terenie Stanów Zjednoczonych. Wyjątkami są obywatele pochodzenia polskiego, którzy posiadają obywatelstwo amerykańskie, jak również posiadacze "zielonej karty".

Obywatele innych krajów Unii Europejskiej, nie potrzebują wizy do USA i są objęci programem tzw. Visa Waiver Program, w skrócie (VWP). W sumie program obejmuje 36 krajów na świecie i obywatele tychże krajów, nie potrzebują wizy do Stanów Zjednoczonych.
W chwili obecnej ze wszystkich krajów Unii Europejskiej, tylko Polska, Rumunia i Bułgaria, potrzebują wizy do Stanów Zjednoczonych.

WYPOZYCZALNIA-SAMOCHODOW-USA

Dlaczego inwestować na Florydzie?

O sile i ważności amerykańskiej gospodarki, nie trzeba nikogo przekonywać. Zarówno profesjonalnych inwestorów w nieruchomości, jak i laików, nie obeznanych w temacie inwestowania w zagraniczne nieruchomości. Południowe obszary Stanów Zjednoczonych, to najatrakcyjniejsze tereny do zamieszkania, wypoczynku i inwestycji, na świecie. Floryda to jedno z najpiękniejszych miejsc w USA. Stabilna i najmocniejsza gospodarka na świecie, od lat przyciąga inwestorów. Paradoksalnie, a może właśnie dlatego, w roku 2011, USA, było destynacją numerem jeden, dla zagranicznych inwestorów w nieruchomości. W ubiegłym roku w amerykańskie nieruchomości, najwięcej inwestowali Anglicy, Skandynawowie, Brazylijczycy i bogaci Rosjanie.

Ostanie lata kryzysu ekonomicznego i kryzysu na amerykańskim rynku nieruchomości, spowodowało drastyczny spadek cen amerykańskich nieruchomości, szczególnie na Florydzie. Słaby kurs dolara w stosunku do naszej waluty, w dalszym ciągu faworyzuje ten rynek nieruchomości, jako najlepsza destynacja dla inwestycji w nieruchomości.
Wiele osób, zdało sobie sprawę, iż za cenę przeciętnego mieszkania w jakieś "mieścinie" w Polsce, w tej chwili, jest szansa zakupu mieszkania lub apartamentu na słonecznej Florydzie.

Floryda to jeden z najbogatszych i najbardziej rozwiniętych stanów w USA. Bardzo kosmopolityczna, bardzo nowoczesna, z fantastyczną infrastrukturą, serwisami i komunikacją. To jest zawsze Ameryka, Nowy Świat i najbogatszy kraj na świecie, mimo kryzysu jaki dotknął USA. Proszę nam wierzyć, tego "kryzysu" nie widać nigdzie....
Do tego, dochodzi, naszym zdaniem, bardzo ważny, aspekt emocjonalny, towarzyszący nam, podczas zakupu i późniejszego posiadania, nieruchomości na Florydzie. O tym często zapominają biznesmeni i inwestorzy.
Dom na Florydzie w Miami, w Boca Raton, na Delray Beach, w West Palm Beach lub Fort Louderdale, to prestiż, duma z własnego sukcesu i wyższy standard społeczny.

Twardzi inwestorzy często o tym zapominają, czasami nie chodzi tylko o inwestycję i zarabianie pieniędzy. Pomyślmy... jak przyjemnie będzie wyjechać z Polski, pod koniec listopada, wygrzać się na plaży w Miami, pomieszkać na Florydzie i wrócić do Polski z początkiem kwietnia, z piękną opalenizną, kiedy szarugi i mrozy mamy już za sobą. Dowiedz się więcej z rozdziału mieszkać na Florydzie z naszego przewodnika po Florydzie.

Floryda fakty:

 • Floryda to czwarty, najbardziej zaludniony stan w USA, zaraz po Kalifornii, Nowym Jorku i Teksasie
 • nickname Florydy to "Sunshine State"
 • stolica Florydy: Tallahassee
 • największe miasta Florydy: Jacksonville 736.000 mieszkańców, Miami 365.000 mieszkańców, Tampa 305.000 mieszkańców, St. Petersburg 250.000 mieszkańców, Hialeah 225.000 mieszkańców, Orlando 170.000 mieszkańców, Ft. Lauderdale 155.000 mieszkańców, Tallahassee 152.000 mieszkańców, Hollywood 140.000 mieszkańców i Pembroke Pines 138.000 mieszkańców
 • ilość mieszkańców na Florydzie: 18.500.000
 • turystyka na Florydzie: w roku 2011 odwiedziło Florydę 78 mln turystów. Floryda to numer jeden destynacja turystyczna na świecie. Przemysł turystyczny na Florydzie ma ogromny impakt na ekonomię tego stanu i generuje 57 miliardów dolarów rocznie.
 • handel międzynarodowy: 40% amerykańskiego eksportu do krajów Ameryki Łacińskiej przechodzi przez Florydę
 • przemysł związany z podbojem kosmosu: reprezentuje 4,5 miliarda dolarów w kasie stanowej Florydy
 • Floryda produkuje 75% amerykańskich pomarańczy i 40% produkcji światowej tego owocu
 • plaże na Florydzie: 1.200 mil, przepięknych, piaszczystych plaż nad Oceanem Atlantyckim, oraz Zatoką Meksykańską
 • średnia roczna temperatura na Florydzie
 • Lato:   26.9 C ( północna Floryda)

            28.2 C (południowa Floryda)

 • Zima: 11.7 C (północna Floryda)

            20.3 (południowa Floryda)

Koszty zakupu nieruchomości na Florydzie

Generalnie rzecz ujmując, koszty zakupu nieruchomości w USA to 2%, od całkowitej wartości nieruchomości, którą zamierzamy zakupić w przypadku zakupu za gotówkę.
Jeżeli potrzebujemy zaciągnąć kredyt hipoteczny w banku amerykańskim, trzeba liczyć około 5% dodatkowych kosztów, całkowitej wartości nieruchomości.

Na Florydzie nie istnieje podatek od zakupu nieruchomości, jak np. w niektórych krajach europejskich, jednakże musimy się liczyć z podatkami rocznymi za utrzymanie nieruchomości w granicach 2% wartości nieruchomości (w tym HOA i Real Estate Tax). Zobacz rozdziały poniżej.
Koszty notarialne: notariusz, wpisy do ksiąg wieczystych, od 300$ do 3.000$ w zależności od ceny kupowanej nieruchomości, stanu prawnej nieruchomości, hipoteki, itp. Dokładną sumę kosztów notarialnych, można tylko podać na przykładzie konkretnej nieruchomości, którą zamierzamy kupić.

Koszty utrzymania nieruchomości na Florydzie

Posiadanie nieruchomości na Florydzie, wiąże się z kosztami, jakie ponosi właściciel domu lub mieszkania. Podczas oglądania nieruchomości poinformujemy Cię dokładnie, jakie są koszty utrzymania danej nieruchomości, na danym osiedlu lub urbanizacji
Po zakupie nieruchomości, tego typu opłaty, najlepiej jest regulować ustanawiając w banku tzw. "direct debit", gdzie opłata pobierana jest automatycznie przez daną instytucję w tym wypadku (HOA) z naszego konta bankowego.

HOA
Kupując apartament lub mieszkanie na Florydzie, spotkasz się z terminem (HOA) czyli "Home Owners Association". To, najprościej ujmując "czynsz", jaki jesteśmy zobowiązani płacić po zakupie nieruchomości na danej urbanizacji lub osiedlu mieszkaniowym. Zwykle jest to opłata pobierana miesięcznie lub kwartalnie. W zależności od standardu, położenia i lokalizacji nieruchomości, jest to kwota od 100$ do 400$ miesięcznie. Na luksusowych osiedlach i ultra luksusowych urbanizacjach, koszt ten, jest odpowiednio wyższy.

W koszt opłat (HOA) wchodzi utrzymanie basenów, pielęgnacja trawników na terenie osiedla, koszty utrzymania concierge lub strażników, czasami siłowni, fitness klubu na terenie osiedla, ubezpieczenie osiedla, utrzymanie terenów zielonych, wind, przycinanie roślinności, itp, itp.
Wyjątkiem, są domy indywidualne i wille, gdzie nie ma opłat (HOA).

Real Estate Tax
Roczna opłata za posiadanie nieruchomości w USA, czyli odpowiednik naszego podatku od nieruchomości. Ten podatek jest płatny raz do roku. Podczas przeglądania naszych nieruchomości, będziesz miał wgląd do informacji, o wysokości rocznego podatku od każdej, konkretnej nieruchomości na Florydzie z naszej oferty.

Sprawy emigracyjne, a zakup nieruchomości w USA

Jak wspomnieliśmy powyżej w naszym informatorze o zakupie nieruchomości w USA. Zakup jakiejkolwiek nieruchomości w USA nie ma nic wspólnego z pobytem, wizą i pobytem na terenie Stanów Zjednoczonych. Kupując dom wakacyjny na Florydzie lub nieruchomość komercyjną na terenie USA, ciągle jesteśmy zobowiązani do posiadania ważnej wizy do USA. Legalnie obywatel polski może przebywać do 6 miesięcy na terenie USA.
Jeżeli jesteś obywatelem i posiadasz paszport z innego kraju Unii Europejskiej, objętych programem Visa Waiver Program, możesz legalnie przebywać w USA  tylko do 90 dni.
Większość polskich obywateli, przyjeżdża na Florydę z wizą turystyczną B-1, która upoważnia nas do legalnego pobytu w USA do 6 miesięcy.

Co oznaczają nieruchomości 55+

Podczas przeglądania nieruchomości na Florydzie, wcześniej lub później, natkniesz się na termin "55+". Co to oznacza? Są to osiedla mieszkaniowe (condominium, w skrócie zwane condo), gdzie kupić nieruchomość, oraz zamieszkać mogą osoby, tylko po 55 roku życia. Z reguły są to o wiele tańsze nieruchomości, jednakże szczególne zasady, podczas nabywanie tego typu nieruchomości obowiązują. Czasami obowiązkowe jest wykupienia członkostwa w country club lub członkostwa w klubie golfowym. Każde osiedle posiada swoje odrębne zasady.
Zamieszkanie i zakup tego typu nieruchomości na Florydzie jest regulowany prawem, o nazwie The Housing for Older Person Act, w skrócie (HOPA).

Nieruchomości na polach golfowych

W wypadku zakupu nieruchomości położonych na polach golfowych Florydy, często wymagana jest wpłata tzw. Membership Fee, czyli wykupienie członkostwa na polu golfowym. Niejednokrotnie tego typu opłata jest w wysokości 50.000$ do 70.000$. Często jest to więcej w zależności od prestiżu pola golfowego. Nie na wszystkich osiedlach jest wymagana tego typu opłata, od osoby zamierzającej kupić dom na osiedlu z polem golfowym.

Zwykle jest to jednorazowa opłata, której musi dokonać przyszły właściciel domu lub apartamentu, jeżeli chce zamieszkać na tego typu osiedlu. Zdarza się, iż sama nieruchomość jest bardzo atrakcyjna cenowo, a Membership Fee, jest niezwykle wysokie. Nie wszystkie agencje nieruchomości podają do wiadomości klienta, tego typu informację, przed oglądaniem konkretnej nieruchomości. Często możliwe jest późniejsze "odsprzedanie" Membership Fee podczas sprzedaży nieruchomości.

Wynajem nieruchomości na Florydzie

Bardzo dobrym pomysłem na generowanie pasywnego przychodu, może stać się wynajem zakupionej przez nas nieruchomości na Florydzie. Zarówno wynajem wakacyjny na Florydzie, jak również wynajem długoterminowy. Wynajem nieruchomości na Florydzie, wiąże się w niektórych wypadkach z restrykcjami i obostrzeniami w zależności od danego osiedla lub urbanizacji, na której położona jest nieruchomość, którą zamierzasz kupić.
Podczas oglądania nieruchomości, poinformujemy Cię dokładnie o zasadach na jakich może być wynajmowane dane mieszkanie lub dom, oraz o podatkach, jakie są związane z wynajmem nieruchomości w USA.

Amerykański rynek wynajmu nieruchomości, należy do "najmocniejszych" na świecie. Generalnie w okolicach Miami, aż po West Palm Beach, jest ogromne zapotrzebowanie na "long term rentals". W przypadku niektórych osiedli, są restrykcje związane z wynajmem długoterminowym. Zdarza się, iż przez np. pierwsze 2 lata, od zakupu nieruchomości, nie można wynajmować danej nieruchomości, lub może być dostępny, tylko wynajem krótkoterminowy i wynajem wakacyjny.
Amerykanie i Kanadyjczycy, uwielbiają wyjeżdżać "na zimę" na Florydę. Czasami zostają tutaj na kilka miesięcy. W tym wypadku, można wynająć nieruchomość na krótki okres, tzw. "short let".

Na ile tygodni muszę wynająć moją nieruchomość, aby pokryć koszty utrzymania nieruchomości na Florydzie?
Nie ma niestety, na to jednoznacznej odpowiedzi. Zależy to przede wszystkim od lokalizacji nieruchomości, standardu domu, willi lub apartamentu, umeblowania, bliskości do plaży, etc. Jednakże, nieruchomości w dobrych lokalizacjach, blisko plaży, atrakcji turystycznych i w "dobrych lokalizacjach" łatwiej się wynajmują i z racji rzeczy, istnieje w nich większy potencjał.
Odnośnie restrykcji, związanych z wynajmem na Florydzie, podczas oglądania nieruchomości, przed zakupem, poinformujemy Cię dokładnie, jak wygląda sprawa wynajmu nieruchomości, na danym kompleksie lub osiedlu.

Nieruchomości w regionie Florida South East naszą specjalnością

Biuro IBERMAXX Floryda mieści się w Boca Raton. To najbardziej prestiżowa lokalizacja na Florydzie.
Floryda to bardzo duży stan. Działania naszej agencji nieruchomości ograniczamy do regionu zwanego Florida South East w skład którego wchodzą hrabstwa: Martin, Palm Beach, Broward, Miami Dade, oraz Monroe.  Zdecydowana większość nieruchomości na sprzedaż w naszej ofercie, ogranicza się do Palm Beach, Broward i Miami Dade.

A koncentrujemy się na Boca Raton i okolicach. Chcielibyśmy podkreślić, iż są to jedne z najatrakcyjniejszych regionów na całej Florydzie do inwestycji w nieruchomości. Najcieplejszy klimat na całej Florydzie, bliskość wspaniałego Miami, Everglades i Key West. Najlepiej rozwinięta gospodarka Florydy i prestiżowe lokalizacje jak Boca Raton, Miami i Fort Lauderdale.
To tutaj osiedlają się i posiadają swoje rezydencje najbogatsi, światowi celebryci i gwiazdy światowego filmu i muzyki.

FLORYDA-MAPA

Życie na Florydzie

Jak wygląda życie na Florydzie? Ten południowy stan USA,  to jedno z najbardziej prestiżowych miejsc na świecie do życia, mieszkania i zakupu nieruchomości. Wspaniała kultura tego kraju i nowoczesna infrastruktura. USA to potęga gospodarcza, stabilna gospodarka (mimo kryzysu). Fantastyczny styl życia, multikulturalne społeczeństwo, porządek, dobrobyt i dostatek.

Ameryka to miejsce w którym każdy dobrze się czuje, szczególnie obcokrajowiec. Światowej klasy centra handlowe, dla miłośników zakupów, to raj na ziemi. Tutaj znajdują się największe "shopping malls" na świecie.
Fantastyczny klimat Florydy cały rok. Słońce i plaża. Najlepsze plaże w USA, ponad 1.200 mil piaszczystych plaż i wybrzeża Oceanu Atlantyckiego i Zatoki Meksykańskiej. Do plaż w Miami lub West Palm Beach nie trzeba nikogo przekonywać. To najpiękniejsze plaże na Florydzie.

Nie zapominajmy, nawet Kalifornia, na Zachodnim Wybrzeżu USA, nie posiada takiego klimatu jak Floryda. Z Miami można zrobić sobie wycieczkę na Bahamy, to tylko kilkadziesiąt kilometrów z portu w Miami. Polecamy fantastyczny Atlantis Hotel w Nassau, gdzie znajduje się świetne kasyno i podwodne groty.
Floryda, to miejsce, gdzie ludzie dbają o siebie i swoje ciało. Nadmorskie promenady są wypełnione biegającymi ludźmi, siłownie i fitness center, znajdziesz na każdym kroku. Tu po prostu chce się żyć i być.... Więcej informacji w naszym przewodniku po Florydzie, gdzie znajdziesz kompendium wiedzy o Florydzie i największych atrakcjach turystycznych tego stanu.

Największe atrakcje turystyczne na Florydzie

Atrakcje na wybrzeżu Florydy
-Bush Gardens Tampa
-Daytona 500 Experience
-Kennedy Space Center
-St. Petersburg Beach
-Daytona Beach
-Coco Beach
-Boca Raton Beach
-Fort Myers and Naples area attractions
-Fort Lauderdale attractions
-The Everglades park
-Key West
-Miami South Beach
 
Atrakcje z dala od wybrzeża Florydy
-Walt Disney Theme parks, oraz Magic Kingdom
-Sea World Orlando
-Universal Studios
-Wet and Wild Orlando
-Typhoon Lagoon
-Cyprus Gardens Adventure Park
-Gatorland
-St. Augustine
-EPCOT center Florida
-Disney-MGM Studios and Animal Kingdom
-Space Port USA, Kennedy Space Center
-Everglades National Park Florida
-Ringling Museum of Art in Sarasota
-Cypress gardens winter heaven
-Bush Gardens Tampa

Najczęściej zadawane pytania związane z zakupem domu na Florydzie

Jak najlepiej dojechać do na Florydę?
Najlepiej wyszukać połączenie lotnicze do Miami (najwięcej połączeń, najniższe ceny biletów lotniczych) ewentualnie lotniska w Fort Lauderdale lub West Palm Beach. Korzystając z naszego pakietu VIP, odbierzemy Państwa z lotniska i zakwaterujemy w hotelu w pobliżu naszego biura.

Czy wynajmować samochód na Florydzie?
Tak. Jeżeli pragną Państwo na własną rękę poznać okolice w której zamierzają zakupić nieruchomość, własny samochód będzie wskazany. Dobrze jest poznać okolicę w której w przyszłości zamierzamy spędzać sporo czasu na Florydzie. Jak się Państwo przekonają życie na Florydzie i w USA bez samochodu jest bardzo utrudnione.
Porównaj ceny i zarezerwuj samochód na Florydzie

Na jaki okres czasu przyjechać na Florydę, aby przejrzeć nieruchomości które mnie interesują?
W zupełności wystarczy 7 dni pobytu, abyśmy pokazali Państwu nieruchomości, którymi wstępnie jesteście zainteresowani. Oczywiście, jeżeli zamierzacie poznać lepiej Florydę, warto przedłużyć taki pobyt. Dla dysponujących większą ilością wolnego czasu, warto dobrze poznać okolicę i przy okazji coś zwiedzić, oraz poleżeć na plaży.

W tym rozdziale naszych informacji o procesie zakupu nieruchomości na Florydzie, staraliśmy się umieścić jak największą ilość konkretnych informacji, przydatnych w procesie kupna nieruchomości w USA, dla naszego klienta. Odwiedź również zakładkę proces zakupu nieruchomości na Florydzie na naszej stronie, aby uzyskać więcej informacji o procesie i kolejnych krokach, zakupu domu lub apartamentu na Florydzie.

Nasza agencja, będzie towarzyszyła Państwu, od przyjazdu na lotnisko w Miami, aż po moment podpisania aktu własności nieruchomości w USA. Czasami proces zakupu, od momentu zarezerwowania nieruchomości, aż do momentu podpisania aktu własności może potrwać do kilku miesięcy. IBERMAXX będzie z Wami od początku do końca.

Przenieś do samej góry
La Fontana w West Palm Beach
99.900 USD

La Fontana w West Palm Beach

Palm Beach / West Palm Beach
Fairway Park Drive bungalow
120.000 USD

Fairway Park Drive bungalow

Palm Beach / Boynton Beach
Trump Towers w Miami
1.700.000 USD

Trump Towers w Miami

Miami Dade / Miami Aventura
Jupiter Hills dom
899.995 USD

Jupiter Hills dom

Palm Beach / Tequesta
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2021 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij