serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
19-04-2020
Agent nieruchomości na Florydzie
Szukasz dobrej inwestycji i lokaty kapitału za granicą? A może szukasz dobrego agenta nieruchomości na Florydzie? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Sprawdź informacje o florydzkim rynku nieruchomości podczas epidemii koronawirusa w USA.
03-04-2019
Jaki hotel wybrać na Florydzie
Planujesz wyjazd na Florydę? Szukasz rezerwacji hotelu. W zależności gdzie chcesz jechać i jaki budżet masz na noclegi warto poznać podstawowe informacje o hotelach na Florydzie w USA.
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.

Lantana N Lakeshore piękna willa perełka
374.900 USD
Dom Boynton Beach 12246 Eagles Landing Wy
339.900 USD

Dom Boynton Beach 12246 Eagles Landing Wy

Palm Beach / Boynton Beach

Wakacje Floryda

Wakacje na Florydzie. Informacje dla osób z Polski i Europy, jak pojechać na wakacje na Florydzie i jak zabrać się do rezerwacji wczasów rodzinnych lub urlopu na Florydzie z Polski. Najważniejszy aspekt, który najpierw należy rozważyć, to miejsce wylotu i sposób w jaki chcesz spędzić urlop lub wczasy na Florydzie. Jeżeli planujesz je zorganizować z Polski, to można się udać do najbliższego biura podróży w swoim rodzinnym mieście. Prawdopodobnie bardzo szybko się srodze rozczarujesz i ceną i skąpą ofertą rodzimych tur-operatorów z Polski. W internecie może trochę lepsze są oferty wakacji na Florydzie z Polski.

Ceny wycieczek na Florydę i wczasów na Florydę z Polski, od lat są bardzo wygórowane, niewspółmierne do nędznego standardu, oferowanego przez polskie biura podróży. Wycieczki do USA z Polski to ostatnia "frontiera" .... A dlaczego to wszyscy trochę wiemy dlaczego....

Biura podróży w takim kraju jak Polska, bardzo niechętnie i z niezwykłą podejrzliwością traktują osoby kupujące (czy mającą taki zamiar) wycieczkę turystyczną z Polski do Stanów Zjednoczonych. Szczególnie młode osoby mają kłopoty, aby pojechać sobie na wypoczynek na Florydę czy gdziekolwiek indziej do USA. Wiadomo czym to jest uwarunkowane. Oczywiście wizami do USA dla polskich obywateli, chcących wyjechać na wakacje do Stanów Zjednoczonych.

Jak pewno doskonale wiecie, ta sytuacja nie zmienia się od lat. Wizy do USA są i prawdopodobnie jeszcze długo będą, a dlaczego, to wszyscy możemy sobie na to łatwo odpowiedzieć. Statystyki "załatwia" polska ściana wschodnia i Ci szukający szczęścia w Stanach i jadący do nielegalnej pracy w Stanach Zjednoczonych.

Jeszcze do niedawna urzędująca Pani Hillary Clinton powiedziała, iż wizy dla Polaków nie powinny być nigdy zniesione. Np. kraj taki jak Izrael, ma doskonałe stosunki dyplomatyczne z USA, a ich obywatele też potrzebują wizy do Stanów Zjednoczonych. Więc i Polska powinna być traktowana w ten sam sposób.
Może właśnie tak powinno być.... Co stałoby się z tymi 2 milionami Polaków pracującymi w Wielkiej Brytanii? USA i Wielka Brytania, zawsze pierwsze wymieniają pomiędzy sobą informacje na jakikolwiek temat. To kraje jak brat i siostra, można powiedzieć, więc na pewno mają pierwszorzędne informacje ilu i jakich Polaków (sorry..) mieszka w UK.

WAKACJE-FLORYDA-DISNEYWORLD
Świat Disneya na Florydzie

Czas wielkich wyjazdów do Ameryki na całe życie już dawno minął, ale Amerykanie o tym nie mają zielonego pojęcia i mają to gdzieś... Dla nich Polska, to w dalszym ciągu Lech Walesa, Auschwitz, Holocaust, pokrzywdzeni Żydzi przez Polaków, wódka i furmanka. Tak niestety jest, choć w polskim TVN-ie twierdzą zupełnie inaczej....
Polska to teraz, przecież prawie druga Norwegia (jeżeli chodzi o ceny!). W Polsce żyje się w dobrobycie i luksusach, jak podają w TVN. Dobrobyt i dostatek w Polsce przecież jest! Ale wizy dla Polaków są i będą. Ale za to Litwa, Łotwa i Estonia, nawet Słowacy, którzy ledwo do Unii się załapali, pamiętacie? Po wizę iść nie muszą .... Coś tu jest dla mnie bardzo nie tak ...

Mniejsza z tym. Osoby uczciwe, pracujące i prowadzące biznes w Polsce łatwo zdobęda wizę do USA, po tym śmiało mogą sobie wykupić wycieczkę do USA i jechać zwiedzać Florydę. Witamy na wakacjach na Florydzie.

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, oferty biur podróży z Polski, wycieczek po USA, należą do niezwykle skąpych i niepopularnych i przede wszyskim bardzo drogich. Czy nie warto lepiej samemu sobie zorganizować wycieczkę do Stanów, albo indywidualne wakacje do USA i zwiedzić Florydę indywidualnie? Poniżej parę praktycznych rad jak zorganizować wakacje na Florydzie.

Cele podróży i wakacje na Florydzie

To pierwszy punkt, który powinniśmy wspólnie z członkami rodziny, jeżeli takowi są oczywiście, dokładnie omówić. Co jedziemy zobaczyć i z jakim celem wyprawy na Florydę. To ogromny stan. Tydzień pobytu na Florydzie to zaledwie "liźnięcie" atrakcji tego słonecznego stanu i poznania Florydy. Dwa tygodnie na Florydzie, to już trochę lepiej.
Co chcemy zobaczyć? Czy Miami nas kusi swoimi plażami, swoim życiem nocnym i sklepami, wspaniałymi restauracjami. Czy też dzieci ciągną nas uparcie do Disney World i namawiają na Orlando i zapoznanie się ze światem Disneya, oraz Universal Studios w pobliżu Orlando.

WAKACJE-FLORYDA
Wakacje na Florydzie

Czy może chcemy w spokoju wypocząć w dobrym hotelu i na pięknej plaży z dala od ludzi czy może na plaży, gdzie tysiące ludzi prezentuje swoje doskonałe ciała z fantastycznych siłowni na Florydzie? A może jesteś typem trampa, który nie może usiedzieć na miejscu i siedzenie przez 2 tygodnie w jednym punkcie wcześniej czy później doprowadzi cię do szału? A może wypożyczymy samochód i zjedziemy Florydę wzdłuż i wszerz, aby zobaczyć jak najwięcej, aby po prostu "zaliczyć" ten stan w USA i planować wkrótce inną wycieczkę do Stanów Zjednoczonych?

Na te pytania koniecznie musicie sobie zgodnie odpowiedzieć i wspólnie ustalić co macie i jak macie zamiar zwiedzać i odkrywać Florydę. A może zorganizowana wycieczka samolotem z biura podróży w Polsce Cię usatysfakcjonuje? Wszystko będzie dobrze zaplanowane i przygotowane podczas takich zorganizowanych wczasów na Florydzie. Na pewno żadnych niespodzianek w hotelu nie będzie. To też dobry sposób na wypoczynek na Florydzie.

Bilet lotniczy na Florydę

Jeżeli mieszkasz w Polsce lub gdzieś w Europie, to czeka Cię żmudne (albo i nie) zadanie, wyszukania taniego biletu lotniczego na Florydę. Najpierw trzeba sobie zadać zasadnicze pytanie: gdzie będziemy lecieć na Florydę? Miami, Orlando, Tampa, Jacksonville, West Palm Beach, czy może Fort Lauderdale? A może Key West? Tutaj już Cię czeka wyszukiwanie na portalach i stronach internetowych, przewoźników lotniczych z różnych krajów Europy z Polski lub Kanady, a także z innych części USA, jeżeli akurat tam mieszkasz na stałe.

Złe wieści. Z kraju o nazwie Polska, nie ma bezpośrednich lotów na Florydę. Trzeba "kombinować" z przesiadkami przez najróżniejsze kraje europejskie. Panowie informatycy mają nas wszystkich w ręku (...psst), a zmowy cenowe przewoźników lotniczych są na porządku dziennym. Portale z rezerwacjami biletów lotniczych są tworzone pod linie lotnicze i wypełnianie pustych samolotów, a nie pod wygodę i korzyści mające płynąć do konsumenta, czyli pasażera. Kiedy to wreszcie wyjdzie na jaw? Jeszcze nie wiadomo....
Trzeba trochę czasu strawić na wyszukaniu biletu lotniczego na Florydę odpowiednio wcześniej. Tym wcześniej tym, taniej, przynajmniej teoretycznie. Ostatnio pewna wyszukiwarka lotów, wyszukała mi "piękne" połączenie przez Moskwę do Miami.

Piękna sprawa, tylko że lecieliśmy z Madrytu w Hiszpanii, a Moskwa to jakby mi trochę nie podrodze. No i wizę do Rosji teraz trzeba, prawda? Więc z tego elementu zrezygnowaliśmy i lotem przez Lizbonę w Portugalii latamy regularnie. Albo bezpośrednim połączeniem Madryt - Miami.

SOUTH-BEACH
Miami South Beach

Fakt faktem z Polski w dalszym ciągu jest trudno się wydostać i aby lecieć na Florydę, trzeba lotem z przesiadkami przez Amsterdam, Londyn, Nowy Jork, albo Charlotte lecieć. Można "kombinować" na wszystkie sposoby, nawet i 48h lot z przesiadkami można również taniej znaleźć. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni, Twojej kieszeni i sił w podróży.

Ceny biletów lotniczych na Florydę

Jeżeli dopisze Ci szczęście i na tyle jest zorganizowane Twoje życie zawodowe, można bilet lotniczy na Florydę w granicach 500€ znaleźć. Oczywiście rezerwując pół roku wcześniej. Nam kiedyś udało się znaleźć bilet z Madrytu do Miami w cenie niecałe 500€. Z Polski będzie trochę drożej prawdopodobnie, ale też powinno się coś w rozsądnej cenie znaleźć . Zwykle ceny biletów lotniczych jednak, oscylują w granicach od 700€ do 950€ z Europy do Miami.
Na inne lotniska na Florydzie, można również znaleźć lot, ale to już dla Was pozostawiam, specjalistów od wyszukiwania tanich lotów po świecie. Są też loty czarterowe, szczególnie z Wielkiej Brytanii i Holandii na lotnisko w Orlando. Jest dużo lotów z Londynu na Florydę. Są dostępne loty specjalne na Florydę dla rodzin i spędzających wakacje w Disney World na Florydzie. Takie połączenia lotnicze również warto sprawdzić w internecie i w wyszukiwarkach biletów lotniczych. Ceny za taki bilet na Florydę może być niższa, ale trzeba sprawdzić czy lot jest z przesiadkami, czy też bez. Warto poświęcić parę godzin na solidne przeczesanie internetu w celu znalezienia taniego lotu na Florydę z Polski lub lotu z Wielkiej Brytanii na Florydę.

Po wylądowaniu na Florydzie

W zależności co zaplanowaliście na Florydzie i gdzie zaplanowaliście swoje wakacje, warto jest zarezerwować samochód. Nie wiem czy to pisać, ale osobiście nie radzę wsiadać po 10h lotu wprost do wynajętego samochodu na lotnisku w Miami. Różnica czasu, zmęczenie, przysłowiowy jet-lag i zupełnie inny klimat, może nam dać nieźle po głowie. No chyba iż jesteś niezwykle odpornym człowiekiem. My zwykle najpierw spędzamy noc lub dwie w hotelu w Miami, do którego jedziemy taksówką z lotniska w Miami i po tym czasie, wypożyczamy samochód.

PARTY-MIAMI
Party w Miami ...

Tak jest po prostu bezpieczniej. Przysłowiowy jet lag, może się naprawdę dać we znaki, a nieznajomość miast i dróg w Miami i na Florydzie, może być przyczyną wypadku, a tego lepiej uniknąć. Lepiej jest wsiąść do auta wypoczętym. Szczególnie jeżeli czekają Cię długie kilometry lub mile, jazdy samochodem w upale i słońcu.
Jeżeli masz zarezerwowany hotel w Miami lub wczasy gdzieś w Miami, to sprawa załatwiona, kierujesz się prosto z lotniska do swojego hotelu.

Wczasy na Florydzie z Polski

Jak wspomnieiśmy powyżej. Wczasy w Stanach i na Florydzie, to w Polsce jeszcze dość "droga impreza". Wycieczki na Florydę z polskich biur podróży nie należą do najtańszych na rynku. Polecamy rezerwację samochodu na lotnisku i zwiedzanie samodzielne Florydy. Ceny wynajmów aut nie są drogie, a przez dwa tygodnie można sporo zwiedzić. Wcześniej przez internet można porezerwować sobie hotele w poszczególnych miastach, które mamy zamiar zwiedzić.
Tutaj zarezerwujesz i sprawdzisz ceny za wypożyczenie samochodu na Florydzie. Rezerwacje 24h.
Nie chcę tutaj "strzelać cenami" wyrażając się kolokwialnie po raz kolejny, na kartach tego przewodnika po Florydzie, za koszt wczasów na Florydzie z Polski, bo tak prawdę mówiąć z wielką niechęcią sprawdzam te polskie oferty. W dalszym ciągu polskie paradoksy i polskie ceny, naprawdę wielu ludzi w kraju nad Wisłą, bardzo zniechęcają do podróży. No może z wyjątkiem Egiptów i Tunezji, jako ulubionych miejsc na wczasy dla Polaków...

Wyżywienie na Florydzie

Ameryka to kraj gdzie ludzie jadają na zewnątrz. Restauracji, knajp, knajpek, barów, fast foodów i wszelkiej maści jadłodalni jest tutaj tysiące. W Stanach Zjednoczonych zjesz doskonale, jedzenie jest dostępne w ogromnym wyborze. To nie jest kraj hamburgerów i szybkiego jedzenia, kolejny stereotyp myślenia z Polski, który należy wyplenić.
Od kuchni meksykańskiej, poprzez fast foody, po kuchnię chińską i indyjską. Warto spóbować lokalnych specjałów i mieć oczy i umysł otwarty na spróbowanie kuchni z każdego zakątka globu, bo to charakteryzuje Stany Zjednoczone i mozaikę narodów, jaki żyje i buduje ten kraj.

W zależności jak i gdzie chcesz jadać, za posiłek w McDonalds lub Taco Bell, zapłacisz od 7 USD do 12 USD. Posiłek w lepszej restauracji kosztuje około 50€ za dwie osoby z "lepszym" winem.

Noclegi i zakwaterowanie na Florydzie

Koszty noclegu i spania na Florydzie, pochłoną lwią cześć Twoich środków pieniężnych przeznaczonych na wakacje na Florydzie. W zależności w jakim miejscu chcesz spać, średnia noc w "przyzwoitym" hotelu kosztuje "lekko" powyżej 100 USD za dobę. Taniej znaczy gorzej i nie spodziewaj się iż za 60 USD czy 80 USD spędzisz noc w dobrym hotelu.
Motele przy autostradach i drogach są tańsze oczywiście, ale to już zależy od standardów jakimi kierujesz się przy wyborze noclegu na wakacjach. Jeżeli i na tym chcesz zaoszczędzić, oczywiście iż się da i tego dokonać. Hotel w Hiltonie w większym mieście na Florydzie, to koszt około 250 USD do 300 USD.
Polecamy sieć hoteli Holiday Inn, które zawsze mają atrakcyjne ceny, a standart jest niczego sobie. Ceny w granicach 200 USD za dobę.

Kiedy jechać na Florydę

Sezon niski w Miami i na południowej Florydzie, zaczyna się w tym okresie, kiedy u nas rozpoczynają się letnie wakacje. Wtedy zaczynają się również wysokie temperatury na Florydzie. Sprawdź aktualną pogodę na Florydzie. Klimat Florydy jest bardzo ważnym elementem, który należy brać pod uwagę podczas planowania wakacji na Florydzie. Musisz sobie jasno odpowiedzieć na pytanie, czy tego typu pogoda mi odpowiada, czy wakacje na Florydzie będą spędzane na plaży i przy morzu, czy "nastawiamy się" na zwiedzanie Florydy.
Bo jeżeli tak, to może lepiej pojechać na wakacje na Florydę w zimie, kiedy temperatury są bardzo przyjemne i nie ma wysokich temperatur. Jeżeli jednak ma to być lipiec i sierpień, przygotuj się na bardzo wysoką temperaturę i na bardzo wysoką wilgotność powietrza na Florydzie.

Przenieś do samej góry
Miami Sunny Isles Beach Porsche Design Tower apartament
700.000 USD

Miami Sunny Isles Beach Porsche Design Tower apartament

Miami Dade / Miami Sunny Isles Beach
Paradise Harbour apartament
90.000 USD

Paradise Harbour apartament

Palm Beach / North Palm Beach
Juno Beach Seaview Drive domek
424.000 USD

Juno Beach Seaview Drive domek

Palm Beach / Juno Beach
Aventura Ne 183rd St apartament
174.200 USD

Aventura Ne 183rd St apartament

Miami Dade / Miami Aventura
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2021 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij