serwis vip Ibermaxx - centrum nieruchomości mapa strony Kontakt florida property for sale

Co nowego w firmie
19-04-2020
Agent nieruchomości na Florydzie
Szukasz dobrej inwestycji i lokaty kapitału za granicą? A może szukasz dobrego agenta nieruchomości na Florydzie? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Sprawdź informacje o florydzkim rynku nieruchomości podczas epidemii koronawirusa w USA.
03-04-2019
Jaki hotel wybrać na Florydzie
Planujesz wyjazd na Florydę? Szukasz rezerwacji hotelu. W zależności gdzie chcesz jechać i jaki budżet masz na noclegi warto poznać podstawowe informacje o hotelach na Florydzie w USA.
05-11-2018
Gdzie na golfa na Florydzie
Floryda to "hot spot" dla golfistów z całego świata. Także coraz więcej golfistów z Polski przyjeżdża na Florydę na golfa. A nadchodzący okres końcówki roku sprzyja zaplanowaniu przyjazdu na Florydę. Sprawdź gdzie najlepiej gra się w golfa na Florydzie.

Dom Boynton Beach 12246 Eagles Landing Wy
339.900 USD

Dom Boynton Beach 12246 Eagles Landing Wy

Palm Beach / Boynton Beach
Se 3rd St Dania Beach apartament 2 sypialnie
175.000 USD

Przewodnik po Florydzie

Serdecznie witamy w rozdziale Przewodnika po Florydzie z którego dowiesz się wszystkiego o pięknej Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Informacje przydatne dla odwiedzających Florydę podczas wakacji w USA, jak również informacje przydatne dla osób, zamierzających zainwestować na Florydzie i zakupić dom na Florydzie. Postaramy się przedstawić tutaj, wszystkie informacje związane z Florydą, nie tylko atrakcje turystyczne na Florydzie, plaże Florydy i hotele na Florydzie. A jeżeli interesują Cię inne regiony USA to koniecznie czytaj nasz aktualny przewodnik po Stanach Zjednoczonych. Tysiące stron poświęconych USA.

Przede wszystkim znajdziesz tutaj informacje przydatne dla osób zamierzających kupić nieruchomość na Florydzie i spędzać w tym przepięknym regionie, przynajmniej kilka miesięcy w roku. Także informacje dla osób zamierzających spędzić emeryturę na Florydzie.

Najbogatszy i najładniejszy stan w USA

Floryda to jeden z najbogatszych i najładniejszych stanów w USA. Ekonomię Florydy napędza nie tylko turystyka, ale i ogromny obrót nieruchomościami. Marząc o zamieszkaniu tutaj lub zakupie nieruchomości w Miami, Fort Lauderdale lub Clearwater, dobrze będzie dowiedzieć się czegoś więcej o Florydzie i miejsca gdzie zamierzasz zainwestować swoją gotówkę... Postaramy się przedstawić jak najwięcej przydatnych informacji o Florydzie, dla naszych klientów i nie tylko, również dla turystów odwiedzających ten zakątek Stanów Zjednoczonych, poniższe informacje, mogą się bardzo przydać, podczas podróży na Florydę.

FLORIDA-HOTELSWYNAJEM-SAMOCHODOW-FLORYDAFloryda to stan w USA, który zbudował swoją tożsamość na turystyce, takie panują potoczne opinie, ale ten niezwykły zakątek USA, ma tyle do zaoferowania, iż ta opinia, jest niezwykle krzywdząca. Wielu ludzi myśli stereotypami i myśli o Florydzie, jako o Disney World, plażach w Miami i bagna Everglades. Ewentualnie Key West i Ernest Hemingway. Ale ta kraina, ma tyle do zaoferowania... Jest to niezwykle urozmaicony stan w USA, pełen tropikalnej roślinności, fantastycznych plaż i kosmopolitycznych miast, gdzie spotkasz ludzi z każdego zakątka globu. W wielu regionach Florydy porozumiesz się z łatwością w języku hiszpańskim, nie tylko w Miami. Na Florydzie znajdują się ogromne kolonie i mniejszości hiszpańskojęzyczne, ale to tylko dodaje kolorytowi temu stanowi w USA.

Floryda to ponad 18 mln ludności i ponad 170.000km2 powierzchni. Floryda to czwarty, najgęściej zaludniony stan w USA. Floryda jest większa niż niejeden kraj w Europie, zarówno pod względem liczby ludności jak i powierzchni. Florydy nie da się zwiedzić w tydzień, ani nawet w dwa tygodnie. To ogromny obszar, pełen przepięknych i nowoczesnych miast, jak również, przepięknych zakątków z niezwykłą fauna i florą.
Wielu ludzi po raz pierwszy odwiedzając Florydę, postanowiło zostać i zamieszkać tu na stałe, zakochując się w tym niezwykłym zakątku USA.

Klimat na Florydzie czyli kiedy tam jechać

Klimat jest tutaj wspaniały, "zimą" temperatury nie spadają na Florydzie, poniżej 22 stopni Celsjusza. Celowo piszemy słowo "zima" w cudzysłowie, bo trudno jest mówić o zimie, jeżeli dzienne temperatury nie spadają poniżej 20 stopni Celsjusza. Tutaj nie potrzebujesz kurtki, ani nawet ciepłego swetra, no może z wyjątkiem północnej Florydy, gdzie w okresie zimowym, bywa chłodniej.

Wysoki sezon turystyczny na Florydzie trwa od Bożego Narodzenia, do końca marca, to najlepszy okres na plażowanie i zwiedzanie Florydy. Później może być za gorąco i za wilgotno. Wilgotność powietrza na Florydzie w okresie letnim, sięga 100%. Dobrze jest wtedy "schronić się" w klimatyzowanym pomieszczeniu lub samochodzie.
Sprawdź aktualną pogodę na Florydzie i warunki klimatyczne panujące na Florydzie. Zobacz kiedy najlepiej wybrać się na wakacje i zwiedzanie Florydy.

WITAMY-NA-FLORYDZIE

Floryda znana jest z bagien Everglades i aligatorów. Pamiętacie serial emitowany w latach 80-tych przez polską telewizję? Serial "Miami Vice" cieszący się taką popularnością.... obrazy z tego filmu, to tylko czubek góry lodowej atrakcji, jakie ma do zaoferowania Floryda. Stan Floryda to 1500km piaszczystych plaż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego i Zatoki Meksykańskiej, oblewającej Florydę od zachodu.

Plaże, serfowanie po błękitnych falach, luksusowe jachty, całoroczne, palące słońce, Florida Keys, sławne South Beach Miami, chyba najbardziej modne miejsce na świecie w tej chwili, no i na końcu Disney World, Sea World i inne atrakcje dla najmłodszych.

Ale jest tego typu atrakcji turystycznych o wiele więcej. Przylądek Canaveral na Florydzie, to miejsce z którego Amerykanie "odpalają" czy już raczej "odpalali" promy kosmiczne. Do zwiedzenia jest także Kennedy Space Center.
Koniecznie trzeba zwiedzić Miami na Florydzie. Sławną ulicę Collins Avenue w Miami, oraz piękne ulice North Beach Miami. Nie wspominając o Miami South Beach.

Jak dojechać na Florydę

Floryda posiada kilka międzynarodowych lotnisk z dobrymi połączeniami lotniczymi z Europą. Międzynarodowe lotnisko w Miami, lotnisko w Fort Lauderdale i lotnisko w West Palm Beach. To najpopularniejsze lotniska Florydy południowo wschodniej. Najważniejszym i największym pozostaje międzynarodowe lotnisko w Miami, będące bramą nie tylko do Florydy ale także do obydwu Ameryk.

Floryda posiada jeszcze kilkanaście lotnisk krajowych, i mnóstwo prywatnych lotnisk o których wspomnimy w dalszej części naszego przewodnika po Florydzie.
Jeżeli podróżujesz z Kanady lub północnych stanów USA, z Nowego Jorku lub Chicago najlepiej użyć autostrady międzystanowej numer 95, która prowadzi aż na kraniec Key West.

Największe atrakcje Florydy

Florydę można odwiedzać raz po razie i na nowo ją odkrywać. Floryda północno-wschodnia to ciekawy region, od którego warto rozpocząć zwiedzanie "Sunshine State". Największe miasto Florydy, Jacksonville, leży właśnie tutaj z populacją liczącą ponad 750.000 mieszkańców.

Najstarszym, ciągle zamieszkałym miastem w Stanach Zjednoczonych, jest miasto St. Augustin na Florydzie. Tutaj również znajduje się centrum amerykańskiego golfa Professional Golf Associacion. To przepiękne rejony Florydy. Golf, wędkarstwo, plażowanie, historia Stanów Zjednoczonych, oraz jeden z najstarszych parków narodowych w USA, Marineland. Warto odwiedzić tę część Florydy i zaplanować swoje wakacje na Florydzie północno-wschodniej.

PLAŻE-FLORYDY

Podróżując dalej na południe, dotrzemy do Daytona Beach, miejsca o którym słyszał każdy, pasjonat motoryzacji i wyścigów samochodowych. Dalej na południe, leżą tereny należące do Amerykańskiej Agencji Kosmicznej, NASA. Centralna Floryda jest zdominowana przez Parki Tematyczne, zgrupowane wokół Orlando. Samo centrum Orlando, może nie należy do najciekawszych terenów Florydy, ale Disney World, Sea World, Universal Studios warte są odwiedzenia, nawet jeżeli podróżujesz przez Florydę bez dzieci.

Warto też odwiedzić miasto Ocala, gdzie swój dom ma John Travolta. Właściwie jeden z jego domów. Dom z prywatnym lotniskiem. To niesamowite miejsca, które nie mają swoich odpowiedników w Europie i warto jest zobaczyć i poświęcić trochę czasu na atrakcje turystyczne na Florydzie. Zobacz najważniejsze atrakcje turystyczne na Florydzie w naszym przewodniku po Florydzie.

HOTELE-FLORYDANa Disney World i pozostałe atrakcje w Orlando, przeznaczcie minimum jeden tydzień w swoich planach odkrywania Florydy, to olbrzymi obszary, nawet jednej atrakcji nie jest się w stanie zobaczyć w jeden dzień. Sam Disney World posiada cztery parki tematyczne, dwa parki wodne, oprócz tego kilka hoteli, związanych tematycznie z bajkami Disneya i kilka pól golfowych!

Najlepiej zacząć zwiedzanie Disney World od Magic Kingdom, dalej warto zwiedzić, najlepiej z dziećmi, Animal Kingdom. Następnie rozpocząć zwiedzanie MGM Studios, gdzie nakręcono dziesiątki filmów Disneya. Na samym końcu, zobacz dzisiejszy i przyszły świat w Epcot.

Podczas zwiedzania tych wszystkich atrakcji, na miejscu, istnieje ogromny wybór restauracji, barów i kafejek, począwszy od przysłowiowego Mc Donald's, do restauracji pięciogwiazdkowych dla wyrobionych smakoszy mięsa lub amatorów owoców morza.

Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Więcej o atrakcjach Disneya napiszemy w kolejnych rozdziałach naszego przewodnika po Florydzie w sekcjach poświęconych poszczególnym atrakcjom.
Oprócz tego, nie zapomnijcie odwiedzić dwóch, fantastycznych parków wodnych na Florydzie: Blizzard, oraz Typhoon Lagoon. To niesamowita frajda dla dzieci i dorosłych.

Zachodnia Floryda i obszar Panhandle to najpiękniejsze plaże Florydy i całego USA, jak twierdzą przewodniki turystyczne po Florydzie. W naszej opinii najładniejsze plaże są w okolicach Boca Raton na wschodnim wybrzeżu Florydy. To także centrum kajakarstwa na Florydzie. Warto wypożyczyć kajak i popływać po tej części Florydy.

Teren centralno północny, to miejsce, gdzie leży stolica Florydy, miasto Tallahassee, gdzie znajdują sie muzea i nieliczne atrakcje historyczne Florydy. To miejsce, gdzie przepływa rzeka Suwannee River. To tutaj można powędkować, ponurkować w podziemnych jaskiniach i oczywiście pobyć w stolicy Florydy....

ORKA

Ciekawa jest również zachodnia Floryda i miejscowości nadmorskie, sławne na cały świat. Warto odwiedzić Tampę z przepięknym bulwarem nadmorskim i ładnym "downtown". W Tampa znajduje się Busch Gardens, park tematyczny, ale największą atrakcją Tampy i okolic, są plaże Zatoki Meksykańskiej. Na plaże można wybrać się również do miejscowości Clearwater i St. Petersburg, gdzie tuż przy plaży, znajdziesz tysiące hoteli, pensjonatów i apartamentów na wynajem.

Dalej na południe leży Sarasota z ładnymi plażami, a podróżując jeszcze dalej na południe, dotrzemy do Fort Myers i Cape Coral, miejscach znanych również z inwestycji w nieruchomości, przez zagranicznych inwestorów. Z resztą cały obszar Florydy, jest niezwykle atrakcyjny, jeżeli chodzi o zakup domu lub apartamentu w tej części USA. Wielu obywateli z Europy i Ameryki Południowej zakupiło tutaj domy i nieruchomości, do czego również i my zachęcamy, przedstawiając naszą ofertę sprzedaży nieruchomości w tej przepięknej części USA.

Posuwając się dalej na południe Florydy, dotrzemy do miasta Naples, równiez ważnej atrakcji turystycznej. To już obszary południowej Florydy, gdzie temperatury są wyższe i wilgotność powietrza również, ale tutaj zimy są niezwykle ciepłe.
Następnie, warto wybrać się do Parku Narodowego Florydy - Everglades i zobaczyć na własne oczy, krokodyle źyjące na tych tropikalnych bagnach.

Południowa Floryda to najpiękniejsza i najbardziej tropikalna część Florydy. Koniecznie należy zwiedzić Miami i największe atrakcje w tym, niezwykłym mieście. W Miami koniecznie trzeba zwiedzić dzielnicę Little Havana, najlepiej wykupić sobie wycieczkę po Miami i zwiedzić wszystkie atrakcje miasta z przewodnikiem turystycznym.

Koniecznie przejedź samochodem z Miami na Key West i odwiedź Muzeum Hemingwaya. Inne ważne miejscowości tej części Florydy to Fort Lauderdale, teraz już duże miasto i bardziej spokojniejsze miejscowości położone na północ od Miami takie jak: North Miami Beach, Hollywood, Pompano Beach, Deerfield Beach, Boca Raton, Delray Beach, Boynton Beach i fantastyczne West Palm Beach.

Zainteresuje Cię również:
praktyczny przewodnik po Stanach Zjednoczonych | USA - Stany w pigułce | mieszkać na Florydzie |

Przenieś do samej góry
Delray Beach Meridian apartament
699.900 USD

Delray Beach Meridian apartament

Palm Beach / Delray Beach
Ambassador Hotel Condo
200.000 USD

Ambassador Hotel Condo

Palm Beach / Palm Beach
Luksusowa willa
695.000 USD

Luksusowa willa

Palm Beach / Deerfield Beach
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX
Copyright 2007-2021 Ibermaxx - Nieruchomości Floryda
projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij